تحصیل در کانادا

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

سطح زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا و ایالات متحده آمریکا مهم است. اطلاعات در این صفحه به عنوان یک راهنما برای شما عزیزان متقاضی تحصیل در کشور کانادا در نظر گرفته شده است. اما باید در نظر داشته باشید که هر دانشگاه برنامه پذیرش خود را کاملا جداگانه ارزیابی می کند و یک پیشنهاد را بر اساس تمام مشخصات شما، ارائه می دهد اما بصورت کلی برخی پیشنیاز ها وجود دارد که در ادامه این مقاله به عنوان مثال تحت عنوان شرط معدل برای تحصیل در کانادا توسط کارشناسان مهاجرت تحصیلی موسسه حقوقی توسعه گران مهر آورده شده است.

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

برای اخذ پذیرش تحصیل در کانادا نکاتی وجود دارند که دانشجو ها برای هر مقطع تحصیلی باید به آنها توجه کنند.که باتوجه به مقاطع تحصیلی مختلف فاکتور های گوناگونی هم وجود دارد. تفاوت اصلی بین کالج و دانشگاه این است که چنانچه شما به دنبال پذیرش دوره خاصی باشید باید برای کالج اقدام کنید و چنانچه به دنبال گذراندن دوره ای به صورت آکادمیک هستید باید برای دانشگاه اقدام کنید. زمانی که شما برای دانشگاه یا کالج اقدام می کنید نمرات دبیرستان شما فاکتور مهمی محسوب میشود که باید تا 70 درصد بالاتر از حد میانگین باشد که برخی کالج ها تا بالای 85 درصد هم در نظر میگیرند.

برنامه های دوره لیسانس

این موسسات تعداد محدودی متقاضی دارد که سالانه از قسمت های مختلف دانشجو پذیرفته و حالتی رقابتی دارد.دانش آموزان دبیرستانی بیشترین ریسک قبولی را دارند زیرا هر آنچه یاد گرفته اند تازه است و از لحاظ روحی و ذهنی آمادگی لازم را برای پذیرفته شدن دارند. دو معیار اساسی نمرات دبیرستان و مهارت زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی در برخی ایالات فرانسوی زبان می باشند. گر در این مردد هستید که رشته اصلی تان چه باشد شما می توانید برای یک برنامه کلی ثبت نام کنید تا اینکه متوجه شوید چه رشته ای برای شما مناسب تر و کاربردی تر است. مبحث اصلی که باقی می ماند علوم اجتماعی و علوم طبیعی و تجارت و هنر که باید از هم جدا شوند-یک مجموعه پر از تنوع که گیجمان میکند.

معیار های پذیرش مقاطع تحصیلی بالاتر

اگر چه مدرک کارشناسی لازمه پذیرش مقاطع بالاتر است ولی دلیل اصلی هم نیست.معمولا این مدارک شامل تحقیق پژوهش است و داشتن این مدارک تا زمانی که مصاحبات تئوری را ندادید صرفا نشان دهنده آمادگی شما نیست.به طور معمول برای مقاطع بالاتر شما یک مربی دارید که بر کار شما نظارت دارد تا صلاحیت شما را تایید کنند.

بودجه ممکن است در طول دوره تحصیلات مشکل ایجاد کند زیرا دانشجویان باید ثابت کنند که توانایی نگهداری تمام بودجه را برای تمام دوره دارند. اگر چه فاند را میتوان از راه های مختلف همچو امتیاز پروژه و خزانه و کمک هزینه تحصیلی دریافت کرد.

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

 

سیستم معدل بندی برای تحصیل در کانادا

معدل آخرین مدرک تحصیلی برای ورود به دانشگاه های کانادا حائز اهمیت است. اگرچه نظام آموزشی مختلف در کشورتان سرنوشت شما را تغییر می دهد که معمولا شایستگی شما را ارزیابی میکند.نکات زیر را مطالعه نمایید تا قوائد دانشگاه های کانادا را متوجه شوید. زمانی که دانشجویان خارجی برای دانشگاه های کانادا اقدام میکنند یکی از نکاتی که حائز اهمیت است معدل میباشد. برای بسیاری از متقاضیان خارجی که خواستار تحصیل کانادا را دارند این نکته بسیار مهم است. معدل دانشجویان مهمترین بخش قبولی در دانشگاه های کانادا است.

نکته ای که مقداری گمراه کننده است این است که معدل مورد پذیرش دانشگاه های کانادا با دیگر کشور ها متفاوت است زیرا سیستم آموزشی کشورهای مختلف متفاوت است.بعضی کشور ها معدل از 5 نمره و بعضی دیگر از 20 نمره حساب می شود. بسیاری از دانشگاه های کانادایی معدل را از 4 نمره و برخی دیگر از 9 نمره محاسبه میکنند.

چیزی که خیلی ها ممکن است متوجه آن شوند تفاوت بین این دو واحد نمره است که به دلیل تفاوت بین دانشگاه های مختلف کانادا است. البته معدل از 4 نمره در کانادا بیشتر مشهود است. نکته قابل ملاحظه دیگر این است که هر کورس شامل چه تعداد ساعت می شود. برای مثال یک ترم معمولا 4 ماه یا 8 ماه است.اگر 4 ماه باشد هر جلسه 3 ساعت مفید دارد و اگر 8 ماهه باشد هر جلسه 6 ساعت مفید دارد.

زمانی که شما برای دانشگاه کانادا اقدام می کنید برای محاسبه معدلتان باید به نمرات و ساعات کورس دقت کنید. سپس باید نمره را ضرب در ساعات هر کورس کنید و بعد تقسیم بر تعداد کل ساعات کنید (میانگین کلی بگیرید.)

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

دانشگاه های کانادا به کیفیت بالای آموزش و کنترل کیفیت سخت گیرانه خود معروف هستند. برنامه فوق لیسانس در کشور کانادا به برنامه تحصیلی با پایه تحقیقاتی معروفند. چنانچه مایل به انجام امور تحقیقاتی در مقطع فوق لیسانس خود نیستید، سیستم آموزشی کشور کانادا مناسب شما نیست. گزینه های غیر تحقیقاتی در کانادا در دسترس هستند که دستیابی به دانشگاه های برتر را دشوار می سازند.

فوق لیسانس در کانادا

قسمت عظیم برنامه فوق لیسانس به صورت عملی و تجربی، پروژه ای و کارآموزی ارائه می شوند. هزینه شرکت در مقطع فوق لیسانس در مقایسه با سایر کشور ها مقرون به صرفه می باشند. البته تعدادی بورسیه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.

معیارهای واجد شرایط بودن جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور کانادا

معیارهای واجد شرایط بودن جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور کانادا

 

معیارهای واجد شرایط بودن جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور کانادا

تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا نیازمند ارائه مدارک 16 سال تحصیلی ( دوره 4 ساله مقطع لیسانس ) می باشند. جهت برآورده ساختن الزامات آکادمیک، متقاضیان نیازمند داشتن حداقل 3 GPA از 4 می باشند. بنابراین، 65 الی 70% CGPA در استاندارد های هند به دست می آید. اما، دانشگاه های برتر، نیازمند 75-78 درصد می باشند و بیشترین تاکید در 2 سال آخر ( سال سوم و چهارم ) اعمال می شود.

قوانین مرتبط با اخذ ویزای دانشجویی، اجازه کار پس از تحصیل و مهاجرت ( PR) توسط دانشجویان بین المللی به راحتی قابل دریافت می باشد. سازمان ملل متحد، کشور کانادا را به عنوان بهترین کشور جهت زندگی اعلام نموده است. این کشور دارای بالاترین استانداردهای زندگی می باشد. کانادا بسیار امن است و اقتصاد با ثباتی دارد. به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کشور کانادا، با محیط آرامش بخش و چند فرهنگی روبرو خواهید شد و مردم آن جا را بسیار مشتاق به یادگیری سایر فرهنگ ها، خواهید یافت. از آنجایی که اقوام زیادی در کانادا اقامت دارند، یافتن غذاها و فرهنگ های سایر کشور ها در کانادا بسیار آسان می باشد.

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی در کانادا

  • R SCORE: سیستمی است برای امتیاز بندی دانشجویان در دانشگاه های بخش فرانسوی زبان کانادا

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی در کانادا

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی در کانادا

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی در کانادا

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی در کانادا

در انتها باید گفت که به غیر از برآورد آسان الزامات شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، کالج های محلی چند مزیت دیگر مانند هزینه های تحصیلی نسبتا پایین و گزینه ای برای انتقال به دانشگاه های کاملا معتبر ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) گفت و گو کنید تا بر اسا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *