تحصیل در کانادا, دسته بندی عمومی, کانادا, مهاجرت به کانادا

راهنمای جامع تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بسیاری از هموطنان به دنبال تحصیل دندانپزشکی در کانادا هستند، زیرا این کشور نه تنها یکی از کشورهای پیشرو در زمینه دندانپزشکی محسوب می شود، بلکه دندانپزشکی یکی از پر درآمدترین مشاغل در کانادا است که امروزه بیش از هر زمان دیگری کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است. علاوه بر این، دانشگاه های دندانپزشکی کانادا به خاطر داشتن امکانات و آزمایشگاه های مدرن و همچنین زیرساخت های بسیار توسعه یافته، از شهرت جهانی برخوردار هستند. در ادامه به بررسی کامل تحصیل رایگان دندانپزشکی در کانادا و هزینه دندانپزشکی در کانادا می پردازیم.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا مستلزم دریافت آموزش فشرده و جامعی است که توسط دانشگاه های معتبر کانادا ارائه می شود. دوره کارشناسی دندانپزشکی در کانادا یک دوره 4 ساله است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی مدرک جراحی دندان یا ارتودنسی را دریافت می کنند. سالهای اول و دوم تحصیل دندانپزشکی در کانادا شامل آموزش های چند رشته ای (فیزیک، زیست شناسی، شیمی …) و دروس دیگر می شود. در سالهای بعد، دانشجویان دندانپزشکی برای کار در محیط های درمانی آماده می شوند.

پس از دریافت مدرک کارشناسی دندانپزشکی در کانادا، فارغ التحصیلان می توانند برای تخصص های مختلف دندانپزشکی درخواست دهند و یا می توانند به عنوان دندانپزشک در مراکز درمانی مختلف و یا به صورت مستقل کار کنند. همانند رشته پزشکی، تحصیل دندانپزشکی در کانادا به سه دوره تقسیم می شود که از طریق این دوره ها، دانشجویان در زمینه های فیزیولوژی پیشگیری، معاینه، تشخیص، درمان نقص های دهان، دندان، فک، و بافت های اطراف آن دانش و مهارتهای لازم را کسب می کنند.

شرایط عمومی تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بسیاری از دانش آموزان به دلیل ارائه آموزش با کیفیت و کسب مهارت های عملی ویژه، خواستار تحصیل دندانپزشکی در کانادا هستند. حال اولین سوال که در ذهن متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در کانادا بوجود می آید، این است که چگونه می توان در رشته دندانپزشکی دانشگاه های این کشور ثبت نام کرد؟ شرایط عمومی دندانپزشک ایرانی تورنتو چیست؟ آیا دندانپزشک ایرانی در تورنتو به مدارک خاصی نیاز دارد؟

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا از یک دانشگاه به دانشگاهی دیگر متفاوت است. در نتیجه بسیار حائز اهمیت است که به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و شرایط دریافت پذیرش در رشته دندانپزشکی را بررسی کنید. البته باید به این نکته اشاره کرد که برخی از الزامات تحصیل دندانپزشکی در کانادا در اکثر دانشگاه ها مشترک است. از شرایط عمومی تحصیل دندانپزشکی در بیشتر دانشگاه های این کشور، شرکت در آزمون استعداد دندانپزشکی ( DAT ) است که توسط انجمن دندانپزشکی کانادا (CDA) برگزار می شود. از دیگر شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • الزامات اولیه

معمولا اکثر دانشگاه های دندانپزشکی کانادا حداقل به دو سال آموزش مقدماتی پس از دریافت مدرک متوسطه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی نیاز دارند. از شرایط عمومی تحصیل در این رشته شرکت در دوره های مقدماتی و یادگیری علوم پایه برای ورود به رشته دندانپزشکی است. البته همانطور که قبلا اشاره شد حتما قبل شروع پروسه درخواست، الزامات تحصیل دندانپزشکی را در سایت دانشگاه مورد نظر را چک کنید.

 • مدرک دوره متوسطه

واضح است که دانشکده های دندانپزشکی کانادا برای ارزیابی متقاضیان مدارک تحصیلی گذشته و نتایج تحصیلی آنها را با دقت بررسی می کنند. مقامات دانشگاه به منظور تایید صلاحیت افراد، توانایی فکری آنها برای تحصیل در رشته های دندانپزشکی را مورد ارزیابی قرار می دهند.

 • ارائه رزومه

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در کانادا این امکان را دارند که با ارائه رزومه قوی و شرح مختصری از زندگی نامه و دستاوردهایشان، شانس خود را برای دریافت پذیرش افزایش دهند. آنها باید در خصوص علایق، سرگرمی ها، ورزش، دستاوردهای علمی و تحقیقاتی، جوایز، بورسیه ها، دوره های تکمیلی و مشاغل و غیره توضیح دهند.

 • توصیه نامه

اکثر دانشکده های دندانپزشکی در کانادا به ارائه توصیه نامه نیاز دارند. کمیته انتخاب دانشگاه ها، اطلاعات مفیدی را در خصوص متقاضیان با دریافت توصیه نامه کسب می کنند. علاوه بر این، داوطلبان تحصیل دندانپزشکی در کانادا ملزم به ارائه نمرات آیلتس و تافل هستند.

شرایط عمومی تحصیل دندانپزشکی در کانادا

شرایط عمومی تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دوره های رشته دندانپزشکی در کانادا

بسیاری از افراد به دلیل استانداردهای بالای زندگی و آموزش و فرهنگ مدرن کانادا، تحصیل دندانپزشکی در این کشور را انتخاب می کنند. بسیاری از دانشگاه های دندانپزشکی کانادا از زیرساخت ها و امکانات بسیار مطلوبی برخوردار هستند و هر ساله تعداد مشخصی از دانشجویان بین الملل را پذیرش می کنند.

به طور کلی دانشجویان دندانپزشکی در کانادا پس از فارغ التحصیلی در تحصیلات اولیه دندانپزشکی، مدرک BDS ( لیسانس جراحی دندانپزشکی- Bachelor of Dental Surgery)، مدرک DDS ( دکترای جراحی دندانپزشکی- Doctor of Dental Surgery ) و یا مدرک DMD ( دکترای دندانپزشکی- Doctor of Dental Medicine ) را دریافت می کنند.

دندانپزشکان دارای مدرک DDS علاوه بر دندانپزشکی، جراحی های دهان را نیز انجام می دهند و در حقیقت جراح دندانپزشک هستند. دارندگان مدرک DMD هر چند که دارای دوره های مشابه ای با جراحی دندانپزشکی دارند اما در واقع به عنوان دکتر دندانپزشک معرفی می شوند. تنها تفاوت این دو مدرک به خاطر دانشگاهی است که دانشجویان در آن تحصیل کرده اند. در خصوص مدرک BDS باید گفت که دارای برنامه های یکسانی با مدارک دیگر بوده و تنها در نوع دانشگاه ارائه دهنده مدرک با یکدیگر متفاوت هستند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در کانادا پس از دریافت دیپلم دوره متوسطه، می بایست در یک دوره چهار ساله کارشناسی در رشته های زیر تحصیل کرده باشند:

 • شیمی آلی
 • زیست شناسی
 • فیزیک
 • شیمی غیرآلی
 • ژنتیک
 • میکروبیولوژی

البته باید به این نکته اشاره کرد که الزامات ورود به رشته دندانپزشکی در هر دانشگاه متفاوت است و برخی از آنها به این مدارک نیازی ندارند. گام بعدی تحصیل دندانپزشکی در کانادا، قبولی در آزمون استعدادیابی دندانپزشکی است. این آزمون توسط انجمن دندانپزشکی کانادا برگزار می شود که در صورت پذیرفته شدن، متقاضیان واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا هستند. متقاضیان برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در کانادا باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • مدرک کارشناسی در رشته های فیزیک، شیمی، ریاضی یا زیست شناسی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • نامه پشتیبانی
 • توصیه نامه
 • مدرک زبان ( تافل 90 با بالا یا آیلتس6.0 به بالا)

آزمون پذیرش تحصیل دندانپزشکی در کانادا

آزمون استعداد دندانپزشکی (DAT) توسط انجمن دندانپزشکی کانادا (CDA) در اکثر دانشکده های دندانپزشکی این کشور به منظور انتخاب متقاضیان تحصیل دندانپزشکی انجام می شود. اکثر دانشکده های دندانپزشکی کانادا از نتایج آزمون DAT برای تصمیم گیری در خصوص اخذ پذیرش دانشجویان استفاده می کنند. بنابراین ارائه نتیجه آزمون استعداد دندانپزشکی به همراه سوابق تحصیلی نقش به سزایی در فرایند پذیرش در دانشگاه های کانادا ایفا می کند.

از طرفی دیگر، برخی از دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا از نتایج آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) و آزمون پذیرش (CASPer) برای پذیرش متقاضیان استفاده می کنند. آزمون MCAT یک آزمون استاندارد است که مفاهیم و علوم پایه دانشجویان را قبل از شروع تحصیل در رشته دندانپزشکی ارزیابی می کند. آزمون CASPer برای ارزیابی ویژگی های شخصی متقاضیان برگزار می شود. این آزمون به صورت آنلاین برگزار می شود و به عنوان یک آزمون اضافی برای ارزیابی داوطلبان تحصیل دندانپزشکی در کانادا قبل از شروع برنامه استفاده می شود.

آزمون دندانپزشکی در کانادا

آزمون دندانپزشکی در کانادا

زبان تحصیل دندانپزشکی در کانادا

کانادا به دلیل داشتن استاندارد ها و کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین کشورهای جهان شناخته می شود. علاوه بر این، کانادا همواره به عنوان یک مقصد تحصیلی با کیفیت عالی آموزش مشهور بوده است. با توجه به اینکه انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی کانادا محسوب می شوند، برخی از دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه لاوال، دانشگاه مونترال و دیگر دانشگاه های مناطق فرانسوی زبان، رشته دندانپزشکی را به زبان فرانسه ارائه می کنند.

البته با توجه به اینکه اکثر مناطق و استان های کانادا به زبان انگلیسی صحبت می کنند، زبان تحصیلی درصد بالایی از دانشکده های دندانپزشکی کانادا انگلیسی است. متقاضیان به منظور برآورده کردن الزامات تحصیل دندانپزشکی در کانادا می بایست نمرات آزمون های مورد تایید دانشگاه های کانادا در زبان انگلیسی و فرانسوی را ارائه کنند. آزمون آیلتس ، آزمون تافل، آزمون سلپیپ، آزمون PTE، آزمون CAEL، آزمون  DET،  آزمون TCF(زبان فرانسوی) و آزمون TEF ( زبان فرانسوی)     مورد تایید دانشگاه های کانادا است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

به طور متوسط هزینه دندانپزشکی در کانادا و دریافت مدرک چهار ساله کارشناسی بین 50.000 دلار تا 200.000 دلار است. هزینه های تحصیل دندانپزشکی شامل شهریه، هزینه های اقامت و هزینه های خرید تجهیزات دندانپزشکی می شود.  البته باید گفت که هزینه تحصیل دندانپزشکی در هر دانشگاه متفاوت است، بنابراین قبل از پر کردن فرم درخواست هزینه ها را چک کنید. در ادامه متوسط هزینه دندانپزشکی در کانادا ارائه شده است:

برنامه DDS ( دانشجویان پذیرفته شده پاییز 2022)
2023-2022

سال اول، دوم، سوم

16.000 دلار در هر ترم32.000 دلار در سال
سال چهارم13.000 دلار در هر ترم27.000 دلار در سال

 

برنامه DDS ( دانشجویان پذیرفته شده قبل از پاییز 2022)
2023-2022

سال اول، دوم، سوم

12.000 دلار در هر ترم24.000 دلار در سال
سال چهارم10.000 دلار در هر ترم21.000 دلار در سال

 

برنامه بهداشت دهان و دندان ( دانشجویان پذیرفته شده 2022)
2023-2022

سال دوم

6.000 دلار در هر ترم12.000 دلار در سال
سال سوم5.000  دلار در هر ترم11.000 دلار در سال
سال چهارم4.000 دلار در هر ترم8.000 دلار در سال

 

برنامه DDS ( دانشجویان پذیرفته شده پاییز 2022)
2023-2022

سال اول، دوم، سوم

16.000 دلار در هر ترم32.000 دلار در سال
سال چهارم13.000 دلار در هر ترم27.000 دلار در سال

 

برنامه DDS  پیشرفته ( دانشجویان پذیرفته شده پاییز 2022)
2023-2022

سال اول و دوم

66.000 دلار در سال

 

سال سوم62.000 دلار در سال

 

برنامه DDS پیشرفته ( دانشجویان پذیرفته شده  قبل از پاییز 2022)
2023-2022

سال اول و دوم

61.000 دلار
سال سوم57.000 دلار

 

بورسیه های تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بورسیه های تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بورسیه های تحصیل دندانپزشکی در کانادا

با توجه به اینکه، متقاضیان زیادی از سراسر جهان خواستار تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا هستند، دولت این کشور  و برخی از موسسات، دانشگاه ها و بنیادها، بورسیه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان با استعداد بین المللی قرار می دهند. بنابراین اگر به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا علاقه مندید، فرصت را از دست ندهید. در ادامه لیست بورسیه دندانپزشکی کانادا را مشاهده می کنید:

 • بورسیه تحصیلی Winnipeg-Manitoba
 • بورسیه تحصیلی ServiceScape
 • بورسیه تحصیلی BeArt Presets Academic
 • بورسیه تحصیلی Ontario Graduate
 • بورسیه تحصیلی Global Citizen
 • بورسیه تحصیلی International Peace
 • بورسیه تحصیلی Simon Frazer University
 • بورسیه تحصیلی Laval University

دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا

دانشگاه های دندانپزشکی کانادا  از معتبرترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در این رشته به شمار می روند. هزینه های مقرون به صرفه تحصیل و سیستم آموزشی مدرن، دانشجویان زیادی را جذب دانشگاه های دندانپزشکی کانادا کرده است. در ادامه لیست دانشگاه های دندانپزشکی کانادا را مشاهده می کنید:

 • دانشگاه تورنتو ( University of Toronto)
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا ( University of British Columbia)
 • دانشگاه آلبرتا ( University of Alberta)
 • دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • دانشگاه مانیتوبا (Manitoba University)
 • دانشگاه وسترن (Western university)
 • دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
 • دانشگاه مموریال (Memorial University)
 • دانشگاه مک مستر (McMaster University)
 • دانشگاه مونترال (University of Montreal)
 • دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)
 • دانشگاه لاوال ( Laval University)
 • دانشگاه کوئینز (Queens University)
 • دانشگاه کلگری (University of Calgary)
 • دانشگاه اتاوا (Ottawa university)

تحصیل در دوره دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر و شناخته شده کانادا، آینده شما را تضمین می کند. در ادامه لیست دانشگاه های دندانپزشکی برتر کانادا به همراه دوره های ارائه شده است:

دانشگاه تورنتو

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تورنتو همواره در میان برترین دانشکده های دندانپزشکی کانادا رتبه بندی می شود. هدف این دانشگاه تربیت دندانپزشکان متفکر و ارائه دوره های پژوهش محور است.

نوع دانشگاهدولتی
مدت زمان دورهکارشناسی: 4 سال

کارشناسی ارشد: 3 سال

دکترا: 5 سال

برنامه های دندانپزشکیDDS، M.Sc بی حسی دندان، دندانپزشکی کودکان، پریودنتیک، پروتز، دکترای علوم بیومدیکال دندان

 

دانشگاه  آلبرتا

دانشگاه آلبرتا طیف وسیعی از برنامه های دندانپزشکی را در سطوح مختلف ارائه می کند. این دانشگاه حتی یک برنامه رزیدنتی جراحی دندانپزشکی برای دانشجویان ارائه می دهد. دانشگاه آلبرتا به دلیل داشتن سیستم آموزشی منحصر به فرد یکی از شناخته شده ترین موسسات آموزشی در ادمونتون کانادا است.

نوع دانشگاهدولتی
مدت زمان دورهکارشناسی: 4 سال

کارشناسی ارشد: 3 سال

دکترا: 3 سال

برنامه های دندانپزشکیDDS، بهداشت دهان، M.Sc دندانپزشکی، M.Sc بهداشت دهان، دکترای دندانپزشکی، بیولوژی دهان،  ارتودنسی، پریودنتولوژی

 

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا است. دانشجویان تکنیک های جدید دندانپزشکی را فرا می گیرند که آنها را به خوبی برای کار در دنیای واقعی آماده می کند.

نوع دانشگاهدولتی
مدت زمان دورهکارشناسی: 4 سال

کارشناسی ارشد: 3 سال

دکترا: 5 سال

برنامه های دندانپزشکیDMD، M.Sc علوم دندان، دکترای علوم بهداشت دهان

 

دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا بر ایجاد مهارت ها و دانش لازم برای افزایش سطح سلامت بیماران متمرکز است. این دانشگاه دوره های مختلف کارشناسی دندانپزشکی را ارائه می کند.

نوع دانشگاهدولتی
مدت زمان دورهکارشناسی: 4 سال

کارشناسی ارشد: 3 سال

دکترا: 7 سال

برنامه های دندانپزشکیBSc  دندانپزشکی، کارشناسی ارشد جراحی فک و صورت، کارشناسی ارشد دندانپزشکی، دندانپزشکی کودکان، کارشناسی ارشد دندانپزشکی- پریودنتیک، دکترای بیولوژی دهان و DDM

 

دانشگاه نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک تنها دانشکده دندانپزشکی در این استان است که بیشترین تعداد قبولی برای تحصیلات دندانپزشکی را دارد. این دانشگاه با ارائه آموزش های تکمیلی به فارغ التحصیلان سطح مهارتهای آنها را افزایش می دهد.

نوع دانشگاهدولتی
مدت زمان دورهکارشناسی: 4 سال

کارشناسی ارشد: 3 سال

PG: 24 ماه

برنامه های دندانپزشکیDDM، MDS بیولوژی دهان، PG پیشرفته دندانپزشکی کودکان، پریودنتیک، جراحی فک و صورت

 

دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا

دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا

درآمد دندانپزشکی در کانادا

متوسط درآمد سالانه در کانادا بر اساس هزینه مسکن، بیمه، حمل و نقل و سایر هزینه ها محاسبه می شود. متوسط درآمد دندانپزشکی در کانادا 274.000 دلار در سال است. میزان درآمد دندانپزشکی در کانادا بین 143.000 دلار ( حداقل حقوق ) تا 419.000 دلار ( حداکثر حقوق ) در سال تخمین زده شده است. حال با توجه به اینکه متوسط درآمد دندانپزشکی در کانادا 274.000 دلار است، نتیجه می گیریم که تقریبا 50 درصد افرادی که به عنوان دندانپزشک در کانادا کار می کنند کمتر از متوسط حقوق در کانادا دریافت می کنند، درحالیکه نیمه دیگر بیشتر از آن کسب می کنند. همچنین متوسط حقوق دستیار دندانپزشک در کانادا 80.000 دلار در سال است.

یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان درآمد دندانپزشکی در کانادا ، سطح تجربه دندانپزشکان است. به طور طبیعی، هر چه سطح تجربه دندانپزشکان بیشتر باشد، حقوق بالاتری دریافت می کنند. به طور مثال: دندانپزشکان با کمتر از دو سال تجربه کار، 162.000 دلار در سال درآمد دارند؛ در حالیکه دندانپزشکان با دو تا پنج سال تجربه، سالانه 217.000 دلار دریافت می کنند که 34 درصد بیشتر از افرادی است که کمتر از دو سال تجربه کار دارند. در جدول زیر میزان درآمد دندانپزشکی در کانادا بر اساس میزان تجربه ارائه شده است:

سطح تجربهدرصد افزایشیمیزان حقوق
2-0 سال تجربه162.000 دلار
5-2 سال تجربه34 درصد217.000 دلار
10-5 سال تجربه30 درصد282.000 دلار
15-10 سال تجربه21 درصد342.000 دلار
20-15 سال تجربه9 درصد374.000 دلار
 20 سال به بالا5 درصد393.000 دلار

 

کار پس از تحصیل دندانپزشکی در کانادا

طیف وسیعی از موقعیت های شغلی پیش روی دانشجویان بین الملل پس از تحصیل دندانپزشکی در کانادا است. مشاغل رشته دندانپزشکی از پردرآمدترین و پرتقاضاترین حیطه های شغلی در کانادا محسوب می شود. در جدول زیر مشاغل موجود پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا ارائه شده است:

اسامی مشاغلمتوسط درآمد سالانه
دستیار دندانپزشک41.000 دلار
تکنسین لابراتوار دندانپزشکی65.000 دلار
دندانپزشک عمومی40.000 دلار
متخصص لثه73.000 دلار
متخصص بهداشت دهان70.000 دلار

 

تخصص دندانپزشکی در کانادا

در کانادا 9 تخصص دندانپزشکی توسط دانشگاه های این کشور ارائه می شود. تمام برنامه های ارائه شده در دانشکده های دندانپزشکی کانادا توسط کمیسیون اعتبارسنجی دندانپزشکی کانادا به شدت ارزیابی می شود و الزامات سختگیرانه ای در خصوص برنامه های دندانپزشکی در دانشگاه های این کشور در نظر گرفته می شود. در ادامه تخصص های دندانپزشکی در کانادا را مشاهده می کنید:

 • بهداشت عمومی دهان

این تخصص دندانپزشکی است به کنترل و تشخیص بیماری های دندانی مربوط می شود.

 • ریشه شناسی دندان

این تخصص دندانپزشکی به مطالعات ریشه و مغز دندان می پردازد. این شاخه شامل علوم بالینی پایه می شود.

 • جراحی فک و صورت

این تخصص دندانپزشکی به جراحی در ساختار فک و صورت مربوط می شود .

 • پاتولوژی و پزشکی دهان

این شاخه  از دندان پزشکی به تشخیص و درمان های غیر جراحی اختلالات فکی- گیجگاهی، فک و صورت و دهانی مربوط می شود.

 • رادیولوژی فک و صورت

رادیولوژی فک و صورت شاخه ای از دندان پزشکی است که به عکسبرداری، تشخیص اختلالات پیچیده فک و صورت می پردازد.

 • ارتوپدی و ارتودنسی فک و دهان

ارتوپدی و ارتودنس فک و دهان شاخه ای از دندان پزشکی است که به اصلاح و نظارت ساختارهای دندان های در حال رشد و کامل مربوط می شود.

 • پریودنتیک

این تخصص به پیشگیری، درمان و تشخیص بیماری های لثه و بافت های دهان می پردازد.

 • دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان شاخه ای از دندان پزشکی است که به سلامت و تشخیص بیماری های دندانی کودکان، نوزادان و نوجوانان مربوط می شود.

 • پروتز و دندانسازی

این شاخه از دندانپزشکی به ترمیم، تشخیص و نگهداری عملکرد و سلامت دندان از طریق ساخت دندان جدید یا ترمیم دندان های طبیعی مربوط می شود.

تخصص دندانپزشکی در کانادا

تخصص دندانپزشکی در کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیل دندانپزشکی در کانادا

افراد برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا به ویزای تحصیلی نیاز دارند. این ویزا به دانشجویان این امکان را می دهد که در طول دوره تحصیلی آزادانه در این کشور تحصیل، زندگی و سفر کنند. برای دریافت ویزای تحصیلی، متقاضیان می بایست مدارک زیر را ارائه کنند:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس
 • معاینات پزشکی مهاجرت
 • اظهارنامه
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • مدارکی مبنی بر خروج از کانادا بعد از پایان تحصیلات

شرایط ویزا همراه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

امکان دریافت ویزا همراه یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در کانادا محسوب می شود. افرادی که متقاضی تحصیل در کانادا هستند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود برای ویزای همراه درخواست دهند. نکته مثبت در خصوص شرایط ویزا همراه تحصیل دندانپزشکی در کانادا این است که می توانند با فرد متقاضی تحصیل در این کشور همزمان درخواست دهند و با یکدیگر به کانادا سفر کنند. علاوه بر این، همسر یا شریک قانونی دانشجوی دندانپزشکی واجد شرایط دریافت مجوز کار آزاد (Open Work Permit) است که به آن اجازه می دهد تمام وقت در طول تحصیل در داخل یا خارج از دانشگاه کار کند.

سخن پایانی

هیچ شکی نیست که رقابت بالایی تحصیل دندانپزشکی در کانادا وجود دارد. این رقابت به دلیل ارائه آموزش باکیفیت و به روز برای دانشجویان بین الملل و هزینه های مقرون به صرفه تحصیل دندانپزشکی در کانادا ایجاد شده است. در سالهای اخیر تعداد قابل توجهی از متقاضیان ایرانی موفق به دریافت پذیرش رشته دندانپزشکی در دانشگاه های کانادا شده اند. شما با تماس با موسسه حقوقی اصطهباناتی و دریافت مشاوره رایگان تلفنی می توانید اطلاعات کامل در خصوص تحصیل دندانپزشکی در کانادا را دریافت کنید. امسال سال شماست، فرصت را از دست ندهید.

سوالات متداول

 • شرایط عمومی تحصیل دندانپزشکی در کانادا چیست؟ به طور معمول تمام متقاضیان بین الملل برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا ملزم به ارائه مدارک دوره متوسطه، قبولی در آزمون ورودی و اثبات مهارتهای زبان انگلیسی هستند.
 • آیا برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا به شرکت در آزمون ورودی نیاز است؟ بله، برای تحصیل در اکثر دانشکده های دندانپزشکی کانادا به شرکت در آزمون DAT نیاز است.
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا چقدر است؟ متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا برای یک دوره چهار ساله 5.000 دلار تا 200.000 دلار است.
 • آیا امکان کار پس از تحصیل دندانپزشکی در کانادا وجود دارد؟ بله، موقعیت های شغلی متعددی برای دانشجویان بین الملل پس از تحصیل دندانپزشکی در کانادا وجود دارد.
 • بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته دندانپزشکی کدام هستند؟ دانشگاه تورنتو، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه نیوبرانزویک بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته دندانپزشکی در کانادا هستند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *