اقامت یونان

کشور باستانی و دو هزار جزیره ای یونان به دلایل فراوانی مورد توجه مهاجران قرار دارد. این کشور که به عنوان پل اتصال قاره های آسیا و اروپا و آفریقا محسوب می شود، سالانه میزبان ۱۰ میلیون توریست می باشد. بر این اساس در این مقاله به بررسی چگونگی و روش های اخذ اقامت یونان می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • چرا اقامت یونان؟
 • اقامت یونان از طریق تحصیل
 • اقامت یونان از طریق کار
 • اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت یونان از طریق تمکن مالی
 • اقامت یونان از طریق خرید خانه و ملک
 • اقامت یونان از طریق ثبت شرکت
 • اقامت یونان از طریق اخذ ویزای طلایی
 • اقامت یونان از طریق ازدواج
 • اقامت یونان از طریق تولد
 • اقامت یونان از طریق پناهندگی
 • اخذ ویزای کانادا و استرالیا از طریق یونان
 • مزایای زندگی و اقامت در یونان
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد اقامت یونان

چرا اقامت یونان؟

سرزمین فلاسفه و اساتید تاریخ و فرهنگ و هنر جهان کشور یونان در میان دریای مدیترانه و دریای یونان همچون نگینی زیبا می درخشد. وجود طبیعت بکر و دست نخورده، مکان های تاریخی و شهرهای زیبا موجب شده است تا یونان به یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل شود. این کشور با خروج از بحران اقتصادی تلاش زیادی را برای توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی به کار گرفته است. این کشور در حال پیشرفت و توسعه در زمینه های انرژی، خدمات گردشگری، زیرساخت ها و فناوری به پیشرفت های فراوانی نائل شده است.کشور یونان عضو کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن می باشد و بالطبع سرمایه گذاران و افرادی که اقامت این کشور را اخذ می کنند، می توانند از مزایای فراوان شهروندان اروپایی برخوردار شوند. کشور میانه رو یونان دارای سیستم بیمه قوی و امنیت اجتماعی در سطح بالایی می باشد. از آن جا که این کشور از لحاظ فرهنگی و آداب و رسوم نزدیکی زیادی با کشور ایران دارد، متقاضیان ایرانی فراوانی این کشور را به عنوان مقصد توریستی و مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله به بررسی روش های اخذ اقامت کشور یونان پرداخته اند. اگر قصد اخذ اقامت کشور یونان را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

اقامت یونان از طریق تحصیل

وجود دانشگاه های برتر جهانی، بالا بودن کیفیت آموزشی و امکان اخذ ویزای کار پس از فارغ تحصیلی از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان به کشور یونان می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند با کار دانشجویی، میزان زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. دانشجو می تواند پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود با فرصت ۶ ماه تا یک سال که برای جست و جوی کار در اختیار دارد، در این کشور کار مناسب پیدا کند و ویزای کار را دریافت کند. پس از ۵ سال کار و تلاش متقاضی می تواند اقامت دائم یونان را اخذ کند.مدت زمان تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی حدود ۴ سال و کارشناسی ارشد در حدود ۲ سال می باشد. دانشجویان در دوره دکترا به تحقیق و پژوهش می پردازند. زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی یونان زبان یونانی و در دانشگاه های خصوصی زبان انگلیسی می باشد.دانشگاه های یونان در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی برترین دانشگاه های جهانQS دارای رتبه های برتر جهانی می باشند. از جمله این دانشگاه های برتر می توان دانشگاه فنی ملی آتن با رتبه جهانی QS۴۵۴ و دانشگاه ارسطو با رتبه جهانی QS ۵۶۱۵۷۰ را نام برد.هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی یونان در حدود ۵.۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰ یورو، مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۵.۰۰۰ تا ۳۰.۰۰۰ یورو و مقطع دکترا در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو می باشد.

اقامت یونان از طریق تحصیل

اقامت یونان از طریق تحصیل

اقامت یونان از طریق کار

متقاضی اخذ اقامت یونان از طریق ویزای کار باید با یک کارفرمای یونانی قرار داد کاری امضا کند و مدارک و سابقه کاری و تحصیلی خود را برای این کارفرما ارسال کند. متقاضیانی که تبعه کشورهای اتحادیه اروپا هستند، برای کار در یونان نیازمند مجوز کار نمی باشند. در صورتی که این افراد قصد اقامت طولانی مدت را در یونان داشته باشند، باید به اداره مهاجرت یونان مراجعه کنند.کارفرما یونانی می تواند از طریق پیشنهاد کار Job Offer برای شغلی در یونان به متقاضی پیشنهاد کار بدهد. متقاضی باید دارای مهارت زبان یونانی و همچنین تخصص حرفه ای و سوابق کاری مرتبط با شغل پیشنهادی باشد. کارفرما باید از ۳ تا ۶ ماه برای این شغل در کشور یونان و کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کند. در صورتی که در کشورهای اتحادیه اروپا فرد مورد نظر برای پر کردن این موقعیت شغلی پیدا نشد، درصورت تائید مدارک متقاضی با وی قراداد منعقد می کند. متقاضی پس از ۳ تا ۵ سال کار می تواند برای اخذ اقامت دائم یونان اقدام کند.روش دیگر اخذ ویزای کار برای متقاضیان خارجی در یونان اخذ ویزای جست و جوی کار Job Seeker می باشد. متقاضی در این روش با ویزای ۶ ماهه به این کشور وارد می شود و در طی این ۶ ماه به جست و جوی کار مناسب می پردازد. اگر متقاضی در این مدت موفق به یافتن کار مورد نظر شود، می تواند برای اخذ ویزای کاری یونان اقدام کند. به طور کلی متقاضیان با اخذ ویزای کار یونان تا ۵ سال می توانند در این کشور اقامت داشته باشند و این ویزا را تمدید کنند.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

کشور یونان با اتخاذ سیاست های حمایتی در صدد جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور می باشد. متقاضی اخذ اقامت یونان با سرمایه گذاری می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. متقاضی می تواند از روش های تمکن مالی، ثبت شرکت و خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری کند. در ادامه به بررسی روش های سرمایه گذاری در یونان می پردازیم:

اقامت یونان از طریق تمکن مالیFIP

در این روش که نیازی به سرمایه گذاری نمی باشد، متقاضی با ارائه مدارک و اسناد مالی تمکن مالی کافی خود اثبات می کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود در مدت ۲ سال در یونان را دارد. میزان تمکن مالی برای این نوع سرمایه گذاری در حدود ۲۵.۰۰۰ یورو می باشد. در واقع این مبلغ باید در حساب متقاضی در بانک های یونان موجود باشد.متقاضی با اخذ ویزای توریستی نوع C به کشور یونان وارد می شود و در طی ۴ روز کاری اقدام به افتتاح حساب و سپرده گذاری این مبلغ در بانک های یونان می کند. متقاضی می تواند مجوز اقامت ۲ ساله را در حدود ۲ ماه بعد دریافت کند. متقاضی می تواند پس از گذشت ۲ سال این مجوز اقامت را برای ۳ سال دیگر تمدید کند.اقامت یونان از طریق تمکن مالی، اخذاین ویزا و تمدید آن منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود.

اقامت یونان از طریق تمکن مالیFIP

اقامت یونان از طریق تمکن مالیFIP

اقامت یونان از طریق خرید خانه و ملک

متقاضی سرمایه گذاری در یونان می تواند با خرید خانه و ملک در این کشور ویزای طلایی یونان را دریافت کند. متقاضی بدین منظور باید در حدود ۲۵۰.۰۰۰ یورو برای خرید خانه در این کشور هزینه کند. میزان این سرمایه گذاری در یونان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است.متقاضی با خرید خانه می تواند اجازه اقامت ۵ ساله یونان را دریافت و به طور نامحدود آن را تمدید کند. متقاضی می تواند از محل اجاره بهای این خانه درآمدی کسب کند و اقامت یونان را نیز دریافت کند. نکته مهم این است که متقاضی با خرید خانه در یونان مجوز کار و اشتغال در این کشور را ندارد. متقاضی با خرید خانه و ملک چه تجاری و چه مسکونی در کشور یونان از مزایای زیر برخوردار می شود:

 • امکان رفت و آمد به کشورهای حوزه شینگن
 • امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی در یونان
 • امکان کسب درآمد از محل اجاره بهای خانه و ملک
 • امکان زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های جهانی یونان
 • امکان اخذ مجوز اقامت برای پدر و مادر متقاضی و پدر و مادر همسر متقاضی
 • امکان اخذ اقامت ۵ ساله با خرید خانه
اقامت یونان از طریق خرید خانه و ملک

اقامت یونان از طریق خرید خانه و ملک

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

متقاضی با ثبت شرکت در یونان می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. متقاضی به منظور راه اندازی شرکت تجاری باید در حدود ۲۵۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کند. علاوه بر این متقاضی سرمایه گذار باید برای ۲ تبعه و شهروند یونانی نیز اشتغال زایی کند و آن ها را در این شرکت استخدام کند. متقاضی باید ماهانه در حدود ۲۵۰۰ یورو برای حقوق پرسنل شرکت هزینه کند. بر این اساس به دلیل بالا بودن سطح هزینه ها در ثبت شرکت، متقاضیان می توانند روش های دیگر سرمایه گذاری در یونان را امتحان کنند.

اقامت یونان از طریق اخذ ویزای طلاییGolden Visa

این نوع ویزا که سریع ترین روش اخذ اقامت یونان می باشد، از سال ۲۰۱۳ در این کشور تصویب شده است. بر این اساس متقاضی می تواند با سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰.۰۰۰ یورو در یونان اقامت این کشور را اخذ کند. متقاضی می تواند این سرمایه را برای خرید ملک و خانه و یا ثبت شرکت و یا کسب و کار و اشتغال زایی سرمایه گذاری کند. متقاضی با اخذ ویزای ۵ ساله سرمایه گذاری به این روش نمی تواند در طی ۵ سال اقامت خود در یونان به کار و اشتغال مشغول شود و پس از گذشت این ۵ سال می تواند به کار بپردازد. متقاضی می تواند با اخذ این ویزا برای فرزندان مجوز تحصیل رایگان در یونان را اخذ کند.

اقامت یونان از طریق ازدواج

متقاضی اخذ اقامت یونان با ازدواج با یک شهروند یونانی می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. متقاضی باید توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک خود در مدت زندگی مشترک را داشته باشد و دارای محل اقامت و زندگی مناسب برای زندگی مشترک در یونان باشد.

 • در صورتی که همسر متقاضی که دارای تابعیت یونان می باشد در این کشور زندگی کند، متقاضی می تواند از طریق ویزای همراه خانواده به همسر خود در یونان بپیوندد.
 • در صورتی که زندگی مشترک هر دو طرف ازدواج تا مدت ۳ سال به خوبی ادامه داشته باشد، متقاضی می تواند اقامت ۵ ساله ازدواج خود را تمدید کند.
 • متقاضی در صورتی می تواند اقامت ۵ ساله ازدواج خود را تمدید کند که در حدود ۶ ماه از هر سال را در یونان اقامت داشته باشد.
اقامت یونان از طریق ازدواج

اقامت یونان از طریق ازدواج

اقامت یونان از طریق تولد

یونان در مورد اعطای تابعیت از قانون خون تبعیت می کند. بر این اساس کودکی که در این کشور متولد می شود و دارای پدر و مادر تبعه و شهروند یونان می باشد، تابعیت این کشور را اخذ می کند.

 • در صورتی که پدر و مادر کودکی دارای حق شهروندی و تابعیت کشور یونان باشند، کودک نیز شهروندی و تابعیت این کشور را اخذ خواهد کرد.
 • در صورتی که کودکی در یونان متولد شود اما پدر و مادر وی فاقد تابعیت این کشور باشند و در کشور یونان زندگی کنند، تابعیت به کودک منتقل نمی شود.
 • اگر کودکی از پدر و مادری در یونان متولد شود که بر اساس مجوز اقامت موقت در این کشور اقامت داشته اند، تابعیت یونان به این کودک اعطا نمی شود.
 • اگر پدر و مادر کودکی ۵ سال قبل از تولد کودک در یونان زندگی کرده باشند، کودک آن ها پس از تولد تابعیت یونان را اخذ خواهد کرد.

اقامت یونان از طریق پناهندگی

یکی از روش های اخذ اقامت یونان پناهندگی است. متقاضی در بدو ورود به این کشور باید درخواست پناهندگی را از طریق اداره مهاجرت مطرح کند. البته شرایط زندگی در کمپ های پناهندگان یونانی بسیار نامناسب می باشد. اگر با درخواست متقاضی موافقت شود، به متقاضی اقامت یک ساله اعطا می شود که به طور خودکار تا ۳ سال تمدید می شود. پس از ۴ سال اقامت در یونان متقاضی پناهندگی می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند. با این مجوز اقامت پناهجو می تواند در یونان به کار و اشتغال بپردازد و از حقوق شهروندی این کشور برخوردار شود.

موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشد و هدف دیگری ندارد.

اخذ ویزای کانادا و استرالیا از طریق یونان

بسیاری از متقاضیان ایرانی که قصد اخذ ویزای کانادا و یا استرالیا و انگلستان را دارند، اما بنا به دلایل فراوانی نمی توانند ویزای این کشورها را اخذ کنند، می توانند با اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج به دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای کانادا و انگلستان سفر کرده و ویزای این کشورها را به راحتی اخذ کنند. قطعا دارا بودن کارت اقامت کشور اروپایی یونان موجب می شود تا ویزای این کشورها راحت تر اخذ شود.

مزایای زندگی و اقامت در یونان

متقاضی اخذ اقامت کشور یونان با روش های ذکر شده در این مقاله می تواند از مزیت های فراوان زندگی در این کشور برخوردار شود. از جمله مزیت های اقامت در این کشور موارد زیر را می توان برشمرد:

 • قرابت فرهنگی و جغرافیایی با ایرانی ها
 • امکان اخذ ویزای طلایی اروپا
 • امکان سفر به کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • پایین بودن هزینه های زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
 • امکان تحصیل متقاضی و خانواده وی در کشورهای حوزه شینگن
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های یونان
 • برخورداری از تجارت و اقتصاد رو به رشد یونان
 • امکان اخذ اقامت دائم یونان و پاسپورت یونان
 • وجود جاذبه های طبیعی بکر و فوق العاده و سواحل بی نظیر
 • زندگی در کشور اروپایی با اقتصاد رو به رشد و ترقی
 • امکان اخذ اقامت یونان برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال متقاضی
 • عدم نیاز به حضور کامل در یک سال در این کشور
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 اقامت در یونان

اقامت در یونان

سخن آخر

در این مقاله همه روش های اقامت یونان مورد بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گرفت که بهترین روش اخذ اقامت یونان اقامت تحصیلی می باشد. کشور یونان به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری کشور مناسبی برای مهاجرت کاری نمی باشد اما پایین بودن میزان سرمایه گذاری و امکان اخذ اقامت برای پدر و مادر و همچنین امکان تحصیل رایگان برای فرزندان متقاضیان سرمایه گذار یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

اگر با همه مزیت های شرح داده در مقاله هنوز برای اخذ اقامت کشور یونان تردید دارید، می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس بگیرید. این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با بهترین و مجرب ترین کارشناسان راهکارهای مفید و کاربردی در جهت اخذ اقامت تحصیلی و شغلی به شما ارائه می دهند و از ابتدای تشکیل پرونده تا رسیدن به مقصد در کنار شما خواهند بود تا این مسیر سخت و ناهموار را سهل و هموار کنند.

سوال های متداول در مورد اخذ اقامت یونان

1- هزینه تحصیل در دانشگاه های یونان چقدر است؟

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی یونان در حدود ۵.۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰ یورو، مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۵.۰۰۰ تا ۳۰.۰۰۰ یورو و مقطع دکترا در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو می باشد.

2- اعطای تابعیت یونان بر اساس قانون خاک است یا خون؟

قانون خون. بر این اساس کودکی که در این کشور متولد می شود و دارای پدر و مادر تبعه و شهروند یونان می باشد، تابعیت این کشور را اخذ می کند.

3- روش های اخذ ویزای کار برای اقامت در یونان کدامند؟

پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای یونانی و مهلت ۶ ماهه جست و جوی کار در یونان

4- روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری برای اقامت یونان چیست؟

تمکن مالی خرید خانه و ملکثبت شرکت و ویزای طلایی یونان

5- مزایای اقامت یونان از طریق خرید خانه چیست؟

امکان رفت و آمد به کشورهای حوزه شینگن امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی در یونان امکان کسب درآمد از محل اجاره بهای خانهامکان زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا

6- آیا با ویزای ازدواج می توان اقامت یونان را اخذ کرد؟

اگر زندگی مشترک هر دو طرف ازدواج تا مدت ۳ سال به خوبی ادامه داشته باشد و متقاضی در حدود ۶ ماه از هر سال را در یونان اقامت داشته باشد می تواند ویزای اقامت ۵ ساله را دریافت کند.

7- اقامت یونان از طریق ویزای تحصیلی چگونه است؟

دانشجو پس از فارغ تحصیلی با یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می تواند پس از چند سال اقامت یونان را اخذ کند.

8- تمکن مالی برای اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت چقدر است؟

در حدود ۲۵۰.۰۰۰ یورو

9- اخذ ویزای کانادا و استرالیا از طریق یونان چگونه است؟

متقاضی با دارا بودن کارت اقامت کشور اروپایی یونان می تواند ویزای کشورهای کانادا و استرالیا و انگلستان را راحت تر اخذ کند.

10- تمکن مالی برای اخذ اقامت یونان از طریق اخذ ویزای طلایی چقدر است؟

این نوع ویزا که سریع ترین روش اخذ اقامت یونان می باشد، از سال ۲۰۱۳ در این کشور تصویب شده است. متقاضی می تواند با سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰.۰۰۰ یورو در یونان اقامت کند.

11- مزایای اقامت و زندگی در یونان چیست؟

امکان سفر به کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزاپایین بودن هزینه های زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپاییامکان تحصیل متقاضی و خانواده وی در کشورهای حوزه شینگن

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *