تحصیل و کار رشته داروشناسی

آیا تا به حال به مطالعه گرایش داروشناسی در مقطع کارشناسی فکر کرده اید ؟ اگر این تفکر را در ذهن خود پرورانده اید، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل و کار رشته داروشناسی این مقاله را مطالعه بفرمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش رشته داروشناسی از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته داروشناسی کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو کارشناسی ارشد داروشناسی به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته داروشناسی

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولا از طریق مهاجرت از طریق کارشناسی ارشد داروشناسی اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و کار کارشناسی ارشد داروشناسی و اخذ پذیرش کارشناسی ارشد داروشناسی از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق کارشناسی ارشد داروشناسی می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار کارشناسی ارشد داروشناسی و اخذ اقامت سرمایه گذاری با کارشناسی ارشد داروشناسی نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته داروشناسی می پردازد.

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته داروشناسی در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

بورسیه تحصیل و کار رشته داروشناسی در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری در این کشور امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه کارشناسی ارشد داروشناسی در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان کارشناسی ارشد داروشناسی بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان کارشناسی ارشد داروشناسی تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته داروشناسی  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته داروشناسی بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

ساختار دوره ها و شرایط ورود

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی یا لیسانس  و همچنین شرایط تحصیل در رشته داروشناسی در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته داروشناسی در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته داروشناسی بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد. در ادامه این مقاله به بررسی گرایش های مختلف رشته داروشناسی در از خارج کشور و معرفی بهترین گرایش رشته داروشناسی در خارج از کشور می پردازیم.

داروشناسی چیست ؟

گرایش داروشناسی به مطالعه داروها و تاثیر آنان بر بدن انسان مربوط می شود. این امر به معنای خلق مواد شیمیایی جدید، تجزیه و تحلیل تاثیرات و ترکیبات دارویی بر بدن می باشد. ناگفته نماند که با مطالعه این گرایش شما با تاثیرات مثبت و منفی تمامی داروها آشنا خواهید شد.

مطالعه این گرایش عناوینی نظیر : شناخت داروهای سمی، زیست شناسی، شیمی و فیزیولوژی را در بر خواهد گرفت. ناگفته نماند که این گرایش دامنه گسترده ای از علوم کاربردی را در بر خواهد گرفت و اخذ این شغل حیاتی در زندگی بشری تاثیر بسزایی خواهد داشت.

این بسیار مهم است که شما به تفاوت های موجود مابین گرایش داروسازی و داروشناسی پی ببرید. دوره های مرتبط با گرایش داروسازی در جهت چگونگی توزیع داروهای تجویزی در داروخانه ها یا برای یک داروساز شدن طراحی شده اند.

این در حالیست که دوره های مرتبط با گرایش داروشناسی بر تحقیق در خصوص داروهای مورد استفاده، آموزش دانشجویان در جهت شناخت ترکیبات و مواد شیمیایی، آموزش راه هایی در جهت نوآوری، شناخت بسیاری از عوامل فیزیکی و ناراحتی های ذهنی که بر مردم و حیوانات تاثیر می گذارد متمرکز است.

کسب تخصص

داروشناسان متخصص

در سال های اول تحصیل گرایش داروشناسی ( BSc ) شما قادر به شناخت علوم زیستی خواهید. ناگفته نماند که قبل از کسب تخصص در گرایش داروشناسی شما قادر به شناخت عناوینی نظیر :

 • مواد سمی و زهرآلود
 • فناوری زیست شناسی
 • داروهای شیمیایی شفا بخش
 • سیستم تحویل داروها
 • طراحی داروها و توسعه آنان
 • زیست شناسی سلولی و مولکولی
 • بیومتریک
 • پاتوفیزیولوژی

و داروشناسی خواهید بود.

به علاوه شما بسیاری از اوقات خود را صرف تمرکز بر مسئله پیشرفت و تحقیق و مباحثی که در تحقیقات داروشناسی دخیل اند خواهید کرد. برخی از برنامه های موجود فرصت مطالعه مباحث اضافی نظیر : مطالعه زبان های مدرن و کسب تجارب عملی مورد نیاز در گرایش داروشناسی را به افراد خواهند داد.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته داروشناسی در خارج از کشور

مشاغل مرتبط با گرایش داروشناسی

فارغ التحصیلان گرایش داروشناسی که در دانشگاه های سطح بالا تحصیل کرده اند قادر به اخذ مشاغل کثیری خواهند بود. به علاوه فرصت مطالعه بیشتر جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد داروشناسی به افراد داده خواهد شد.

تعداد بی شماری از دانشجویان که مدرک کارشناسی داروشناسی را در اختیار دارند، قادر به کارکردن در آزمایشگاه ها، بخش های مرتبط با تحقیقات دارویی و شرکت های داروسازی خواهند بود.

با توجه به اینکه هر روزه داروهای جدیدی برای درمان بیماری ها تولید می شود، لذا فارغ التحصیلان گرایش داروشناسی پس از اخذ مدرک کارشناسی خود قادر به کارکردن در آزمایشگاه های بیمارستان ها و سازمان های دولتی و خصوصی که با بخش سلامت در ارتباط است خواهند بود.

داروسازان مجوزدار افرادی هستند که قادر به کارکردن در داروخانه های محلی، افتتاح داروخانه ( خود اشتغالی ) و کارکردن در آکادمی های مرتبط با بخش تحقیقات خواهند بود.

 دانشگاه های معتبر برای رشته داروشناسی

 1. دانشگاه هاروارد از آمریکا
 2. دانشگاه استنفورد از آمریکا
 3. دانشگاه ام آی تی از آمریکا
 4. دانشگاه کمبریج از انگلیس
 5. دانشگاه آکسفورد از انگلیس

شرایط تحصیل و کار رشته داروشناسی کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که از بهترین موسسات حقوقی کشور  آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل رشتهد داروشناسی و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا تحصیل و کار رشته داروشناسی در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته داروشناسی برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو داروشناسی به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته داروشناسی به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته داروشناسی را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته داروشناسی بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *