شرایط تحصیل و کار رشته پرستاری

گرایش پرستاری نقش بسیار مهمی در تیم سلامت و درمان ایفا خواهد کرد. برای ایفای این نقش بسیار مهم و حیاتی افراد ملزم به بر عهده گرفتن مسئولیت درمان بیماران، برقراری ارتباط موثر با بیماران و برقراری ارتباط با دیگر پزشکان خواهند بود. اگر شما به اخذ مشاغل پاداشی و کار کردن در ساختمان های پزشکی و کمک به دیگران علاقه مندید اخذ رشته پرستاری بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل و کار رشته پرستاری ساختار دوره ها و شرایط ورود، کسب تخصص و اخذ مشاغل مرتبط با گرایش های مختلف رشته اقتصاد در از خارج کشور این مقاله را مطالعه بفرمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش کارشناسی پرستاری از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته پرستاری کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو کارشناسی پرستاری به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته پرستاری

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق کارشناسی پرستاری اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و کار کارشناسی پرستاری و اخذ پذیرش کارشناسی پرستاری از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق کارشناسی پرستاری می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار کارشناسی پرستاری و اخذ اقامت سرمایه گذاری با کارشناسی پرستاری نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته پرستاری می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته پرستاری در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری در این کشور امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه کارشناسی پرستاری در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان کارشناسی پرستاری بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان کارشناسی پرستاری تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته پرستاری  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته پرستاری بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

ساختار دوره ها و شرایط ورود پرستاری

مدرک کارشناسی پرستاری به عنوان یک مدرک پیشرفته در نظر گرفته می شود، چرا که با در دست داشتن این مدرک شما به عنوان یک پرستار با صلاحیت شناخته خواهید شد. در وحله اول شما با هسته های اصلی پرستاری، اخذ مهارت های ضروری در پرستاری، چگونگی رفتار بالینی، چگونگی درمان و رفتار با بیماران و چگونگی مدیریت داروها آشنا خواهید شد. پس از آن شما قادر به اجرای یافته های خود در بیمارستان ها خواهید بود. ناگفته نماند که شما قادر به کسب تخصص در هر شاخه از گرایش پرستاری با توجه به میزان علایق خود خواهید بود.

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. درآمد رشته پرستاری در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

ساختار دوره ها جهت اخذ مدرک کارشناسی پرستاری متفاوت می باشد که باز هم بستگی به مدرسه پرستاری انتخابی شما خواهد داشت. به طور کلی اخذ مدرک کارشناسی پرستاری سه تا چهار سال به طول می انجامد و راه هایی که یک پرستار با صلاحیت میبایست طی کند متفاوت می باشد. برای مثال در کشور آمریکا برای یک پرستار شدن نیازی به اخذ مدرک کارشناسی پرستاری نیست و به جای آن افراد ملزم به دو یا سه سال مطالعه جهت اخذ مدرک دیپلم پرستاری و یا اخذ مدرکی مرتبط با گرایش پرستاری خواهند بود. ناگفته نماند که جهت یک پرستار با مجوز دار شدن، افراد ملزم به کسب مجوز از شورای صدور پروانه ( NCLEX ) خواهند بود. این در حالیست که برخی از دانشجویان گرایش پرستاری در آمریکا ترجیح می دهند که برای کسب تخصص حرفه ای تر در گرایش داروسازی یا مدیریت پرستاری نسبت به اخذ مدرک کارشناسی پرستاری اقدام نمایند.

جهت یک پرستار مجوز دار شدن، کشور انتخابی شما برای تحصیل ( به رسمیت شناخته شدن گرایش پرستاری در آن کشور ) بسیار مهم می باشد. برای مثال در کشور انگلستان، شما ملزم به شرکت در دوره هایی که توسط انجمن پرستاری و مامایی شناخته شده است خواهید بود. در کشور انگلستان فرصت کسب تخصص و صلاحیت در صورت علاقه شما به گرایش مورد نظر وجود خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تخصص پرستاری کلید TAB را فشار دهید.

شرایط ورود

جهت اخذ مدرک کارشناسی پرستاری شما ملزم به کسب نمرات بسیار عالی در دبیرستان و کسب صلاحیت در علومی نظیر : زیست شناسی و دیگر علوم مورد نظر خواهید بود. برای پذیرش در مدارس پرستاری شما ملزم به کسب تجارب خاص در خصوص سلامت و درمان از قبل خواهید بود. لذا امکان کار کردن به صورت پاره وقت یا تمام وقت در طول دوران تحصیل برای شما وجود خواهد داشت.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی یا لیسانس  و همچنین شرایط تحصیل در رشته پرستاری در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته پرستاری در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته پرستاری بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

کسب تخصص

کسب تخصص در گرایش پرستاری

تمامی دانشجویان گرایش پرستاری آموزش یکسانی برای کسب مهارت های حرفه ای خواهند دید. اما اگر شما قصد کسب تخصص در گرایش مورد نظر را دارید، شما ملزم به ثبت نام در مدارس پرستاری و کسب تخصص خواهید بود. زمانی که شما نسبت به کسب تخصص اقدام کردید این را در نظر داشته باشید که میزان علاقه شما نسبت به گرایش انتخابی بسیار مهم خواهد بود. پس از اینکه نسبت به میزان علایق خود مطمئن شدید، در نظر گرفتن حرفه و محل کار مناسب از دیگر موارد بسیار مهم برای شما خواهد بود.

گرایش های بسیاری وجود دارند که شما قادر به کسب تخصص در آنان خواهید بود، این نکته را به خاطر داشته باشید که شما قادر به کسب تخصص در طول دوره تحصیل خواهید بود. با اخذ مدرک کارشناسی ارشد امکان کسب صلاحیت در گرایش پرستاری و سلامت بزرگسالان برای شما وجود خواهد داشت.

پرستاری بهداشت و درمان

این شاخه از پرستاری دامنه گسترده ای از مشاغل پرستاری، مباحث مرتبط با سلامت و درمان، شناخت عناوین مرتبط با سلامت و درمان، چگونگی ایجاد امنیت فیزیکی و احساسی را در بر خواهد گرفت. مدرک کارشناسی پرستاری بهداشت و درمان تمام رویکردهای تئوری و عملی را شامل می شود. با در دست داشتن این مدرک شما قادر به استفاده از دانش خود در جهت دنیای واقعی و انجمن بیماران خواهید بود. این شاخه از پرستاری دامنه گسترده ای از عناوین مرتبط با گرایش پرستاری بهداشت و درمان نظیر : بیماری های حاد اعصاب و روان، بیماری های روحی و روانی کودکان و بزرگسالان، روانپزشکی، اختلالات مرتبط با اشتها، اعتیاد و توانبخشی را در بر خواهد گرفت. جهت ایفای این نقش شما ملزم به افزایش مهارت ها و توانایی ها، رسیدن به بلوغ عاطفی و کسب نگرش کلی در خصوص چگونگی رفتار با بیمارن، مراقبت از بیماران زود رنج و کمک به آنان در جهت زندگی به صورت مستقل خواهید بود.

پرستاری انجمن / منطقه ای

پرستاری منطقه ای پرستاری است که شما را ملزم به کسب توانایی و دانش در منطقه ای خاص از سلامت و درمان می داند. برای ایفای این نقش شما به ارزیابی، درمان، اجرای برنامه های مدیریتی و فعالیت های بالینی نیاز خواهید داشت. اگر شما قصد یک پرستار منطقه ای شدن را در ذهن دارید، شما ملزم به کسب صلاحیت های حرفه ای به عنوان یک پرستار مجوز دار خواهید بود. با کسب تخصص در این گرایش کسب مشاغل مرتبط با پرستاری برای شما میسر خواهد شد. ناگفته نماند که امکان شرکت در دوره های پرستاری و کسب تخصص در این گرایش از طریق بازدید مراکز سلامت و درمان یا انجام فعالیت های حرفه ای برای شما وجود خواهد داشت.

پرستاری کودکان

این شاخه از پرستاری به عنوان پرستاری اطفال نیز شناخته می شود. اگر شما از برقراری ارتباط با کودکان و کارکردن با آنان لذت می برید اخذ این حرفه بهترین گرایش رشته پرستاری در خارج از کشور گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. پرستار کودکان فردیست که بدلیل برقراری ارتباط موثر، کمک بسیاری به والدین و دیگر اعضای خانواده می کند. برای برقراری ارتباط با والدین و بستگان کودکان شما به کسب مهارت های حرفه ای نیاز خواهید داشت. همانند پرستار بزرگسالان، پرستار کودکان قادر به پوشش دهی دامنه گسترده ای از تخصص های پرستاری نظیر : درمان بیماری های روحی و روانی، دیابت، آسم، سرطان و تغذیه خواهد بود. به علاوه شما با چگونگی ارائه پیشنهادات موثر به بیماران و بستگان آنان، تشویق بیماران برای بهبود طول مدت درمان و کمک به آنان در جهت توقف بیماری و بازدید از بیمارستان ها آشنا خواهید شد. با شرکت در دوره های پرستاری شما قادر به اخذ مشاغل مورد نظر ( در اماکن مناسب ) خواهید بود.

 پرستاری ناتوانی ها

این شاخه از پرستاری کمی متفاوت به نظر می رسد چرا که تمرکز بسیاری بر بهتر شدن بیماران و کمک به آنان در جهت دسترسی به سلامتی بالقوه خواهد داشت. برای ایفای این نقش شما ملزم به کسب دانش های حرفه ای در خصوص گرایش پرستاری، افزایش مهارت ها و نگرش خود برای بهبود سلامت ذهنی و فیزیکی بیماران، چگونگی درمان دشواری های یادگیری بیماران و چگونگی بازگشت بیماران به زندگی عادی خواهید بود. اگر شما قصد کسب تخصص در این گرایش را دارید، شما ملزم به ایفای نقش های پیچیده تری برای غلبه بر بیماری های ناتوانی، از بین بردن تمایزات، افزایش میزان ارتباط آنان با اجتماع و ایجاد حس خود مختاری و استقلال در آنان خواهید بود.

از دیگر گرایش هایی که افراد قادر به کسب تخصص در آن خواهند بود مواردی نظیر : پرستار اورژانس ها، پرستاری مراکز سلامت و درمان، پرستار بخش دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری سیار ( گردشی )، مامایی، پرستار دانشکده، پرستار بخش های دادگاهی و مدیریت پرستاری را در بر خواهد گرفت.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته پرستاری در خارج از کشور

مشاغل مرتبط با گرایش پرستاری

همانطور که گفته شد، حرفه ی پرستاری بسیار گسترده می باشد و امتیازات بسیاری برای پرستاران در نظر می گیرد، چرا که امکان کسب تخصص در هر شاخه از پرستاری برای افراد وجود خواهد داشت. اگر شما قصد مطالعات بیشتر و ادامه تحصیل در گرایش پرستاری را دارید باید بدانید که مشاغل بسیاری برای شما در مراکز پزشکی و بخش های اجتماعی در نظر گرفته شده است. از دیگر مشاغلی که فارغ التحصیلان گرایش پرستاری قادر به اخذ آناتن خواهند بود عبارت است از :

ماما ( قابله )

ماما فردیست که مسئولیت سلامت مادر و فرزند، مراقبت از زنان باردار و مراقبت های درمانی پس از تولد فرزند را بر عهده دارد. ناگفته نماند که این افراد کمک بسیاری به زنان باردار در جهت تصمیم گیری در نوع ارائه خدمات درمانی و دسترسی به آنان خواهند کرد. ماما فردیست که همکاری بسیار سازنده ای با دیگر تیم پزشکان، مسئولان بهداشت و سلامت و مددکاران اجتماعی دارد. کمک به تولد نوزادان، هم جالب است و هم چالش پذیر، چرا که برای ایفای این نقش آنان به استقامت بسیار بالا و کار کردن تحت فشار و استرس نیاز خواهند داشت. برای یک ماما حرفه ای شدن، شما به کسب صلاحیت های حرفه ای با شرکت در دوره های پرستاری نیاز خواهید داشت. ناگفته نماند که فرد ماما قادر به اخذ مشاغلی چون : پرستاری نوزادان، نگهداری از نوزادان تازه متولد شده ( نوزادان نارس یا ناخوش ) خواهند بود.

بازدید کنندگان سلامت

از دیگر مشاغل مرتبط با گرایش پرستاری، بازدید کننده از بخش ها و مراکز سلامت و درمان خواهد بود. این حرفه برای کسانی که به کارکردن در خارج از بیمارستان به جای ملاقات از بیماران در خانه و کارکردن در انجمن ها علاقه مندند بسیار مناسب می باشد. معمولا اخذ این حرفه برای پرستاران با صلاحیت، ماماهایی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در دست دارند، کسانی که صلاحیت های بسیار عالی در آموزش و سلامت کودکان کسب کرده اند، کسانی که فعالیت هایی در جهت توسعه سلامت انجام داده اند و آموزش هایی در جهت بهبود سلامت به عموم مردم داده اند بسیار مناسب می باشد. بازدیدکنندگان بهداشت و سلامت قادر به حمایت و آموزش والدینی که کودکان پیش دبستانی دارند، آموزش به والدین پس از تولد فرزند و به کارگیری اهداف توسعه سلامت و متوقف کردن بیماری ها خواهند بود. این حرفه برای کسانی که علاقه بسیاری به همکاری با کودکان و والدین دارند و از غلبه کردن بر مشکلات سلامت و مسائل مرتبط با جامعه لذت می برند بسیار مناسب خواهد بود.

امدادگر

امدادگری یکی از حرفه های بسیار مهم در بخش های اضطراری خواهد بود، امدادگرانی که مسئولیت ارزیابی موقعیت بیماران و ارائه پیشنهاداتی در خصوص درمان های مورد نیاز قبل از بستری در بیمارستان را بر عهده دارند. شرایط اخذ این حرفه متفاوت می باشد، اما به طور کلی به آموزش های مورد نیاز، اخذ تاییدیه از دانشگاه و شرکت در دوره های امدادگری منجر خواهد شد. ناگفته نماند که داشتن گواهی نامه رانندگی بسیار ضروری می باشد. اگر شما به کارکردن در مراکز درمان های اضطراری علاقه مندید شما قادر به اخذ حرفه پرستاری در مواقع اضطراری خواهید بود. برای ایفای این نقش شما به آمادگی های لازم برای درمان بیماران در تصادفات و کارکردن در ساختمان ها و اورژانس بیمارستان ها نیاز خواهید داشت. به طور کلی این حرفه بسیار استرس زا می باشد و کار کردن تحت فشار را می طلبد چرا که شما مسئولیت حیات دوباره دادن به افراد را بر عهده خواهید داشت.

پرستار مدارس

پرستار مدارس ارتباط بسیار نزدیکی با دانش آموزان، دبیران و والدین خواهد داشت.  پرستار مدارس دانش آموزان را در جهت چگونگی رعایت کردن بهداشت جنسی و ارائه آموزش های لازم یاری خواهد کرد. ناگفته نماند که این افراد قادر به بهبود وضعیت سلامت دانش آموزان و ارائه برنامه هایی در جهت مصونیت آنان از بیماری خواهند بود. برای کارکردن در مدارس به عنوان یک پرستار، شما به کسب حداقل دو سال تجربه در گرایش پرستاری نیاز خواهید داشت.

دیگر مشاغل مرتبط با گرایش پرستاری

فارغ التحصیلان گرایش پرستاری قادر به اخذ دامنه گسترده ای از مشاغل در مراکز بهداشت و درمان و مراقبت های اجتماعی خواهند بود. از دیگر مشاغل مرتبط با گرایش پرستاری مواردی نظیر : پرستار در زندان ها، پرستار در آسایشگاه ها، پرستاری از افراد پیر و مسن، پرستار بهداشت، پرستار بعد از عمل ( بعد از جراحی ) و سایر موارد را در بر خواهد گرفت. به طور کلی برای ایفای نقش پرستاری شما به دلسوزی و مهارت خوب گوش دادن نیاز خواهید داشت. ناگفته نماند که با در دست داشتن رشته پرستاری شما قادر به کار کردن در بخش مشاوره، آموزش، خدمات اجتماعی و یا حتی اداره پلیس خواهید بود.

سطح علمی دانشگاه ها برای کارشناسی پرستاری

 • دانشکده پرستاری کاردیف
 • دانشکده پرستاری داندی
 • دانشکده پرستاری ادینبرگ نپییر
 • دانشکده پرستاری کویین مارگارت
 • دانشکده پرستاری کویینز بلفاست
 • دانشکده پرستاری اولستر
 • دانشکده پرستاری پلیموث
 • دانشکده پرستاری ناتنیگهام
 • دانشکده پرستاری وست لندن
 • دانشکده پرستاری غرب انگلستان، بریستول
 • دانشکده پرستاری برایتون
 • دانشکده پرستاری کمپس داتشگاه سافولک
 • دانشکده پرستاری سنت جرج دانشگاه لندن
 • دانشکده پرستاری شفیلد
 • دانشکده پرستاری متروپولیتن منچستر
 • دانشکده پرستاری منچستر
 • دانشکده پرستاری ساوت بنک لندن
 • دانشکده پرستاری کییل
 • دانشکده پرستاری ایست انگلیا
 • دانشکده پرستاری کریست چرچ کانتربری
 • دانشکده پرستاری دو مونت فورت

شرایط تحصیل و کار رشته پرستاری کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته پرستاری برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو کارشناسی پرستاری به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته پرستاری به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی واقع در تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته پرستاری را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته پرستاری بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *