شرایط زندگی در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی همان طور که از نامش مشخص است در جنوبی‌ ترین نقطه قاره آفریقا واقع شده است. در آفریقای جنوبی، درآمد متوسط ​​درآمد خانوارهای خانگی به ازای هر سرانه سالانه 10872 دلار در سال است. در این مقاله می توانید مطالب بیشتری را در خصوص شرایط زندگی در آفریقای جنوبی به دست آورید، این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) نگارش شده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در آفریقای جنوبی چگونه است

زندگی در آفریقای جنوبی چگونه است؟ از سال 1994، آفریقای جنوبی پیشرفت های بزرگی در کاهش فقر مطلق انجام داده است و کمک های اجتماعی را برای بازنشستگان، معلولین و کودکان انجام داده است. دسترسی به آموزش، مسکن، آب، برق و سایر خدمات تا حد زیادی گسترش یافته است. در نتیجه، رفاه به طور قابل توجهی افزایش یافته است. با این وجود، آفریقای جنوبی تنها در چند معیارهای رفاه نسبت به اکثر کشورهای دیگر در شاخص زندگی بهتر عمل می کند.

آفریقای جنوبی نزدیک به متوسط ​​در ارتباطات اجتماعی است. آن در ابعاد درآمد و ثروت، شغل و درآمد، مسکن، تعادل کار و زندگی، وضعیت سلامت، آموزش و مهارت، مشارکت مدنی، کیفیت محیط زیست، رفاه ذهنی و امنیت شخصی، کمتر از حد متوسط ​​است. این رتبه بندی بر اساس داده های انتخاب شده موجود است. پول، در حالی که نمی تواند شادی را خریداری کند، ابزار مهمی برای دستیابی به استانداردهای زندگی عالی است.

در آفریقای جنوبی، درآمد متوسط ​​درآمد خانوارهای خانگی به ازای هر سرانه سالانه 10872 دلار در سال است، که کمتر از میانگین OECD 30 563 دلار در سال است. یک عامل کلیدی در نابرابری درآمد بالا، نرخ اشتغال پایین است، به ویژه آفریقای جنوبی سیاه. تقریبا 43٪ از افراد 15 تا 64 ساله آفریقای جنوبی دارای کار مشغول به کار هستند، که در مقایسه با میانگین اشتغال 67٪ از متوسط ​​OECD است. در مقایسه با ۳۷ درصد زنان، ۴۹ درصد از مردان شاغل هستند.

در آفریقای جنوبی، تقریبا 19 درصد از کارکنان ساعت های بسیار طولانی کار می کنند، بیشتر از میانگین OECD 13 درصد است. این برای مردان نسبت به زنان صادق است، زیرا 23 درصد مردان در طول ساعت ها نسبت به حدود 14 درصد زنان کار می کنند. آموزش و پرورش و مهارت های خوب برای یافتن شغل مورد نیاز است. در آفریقای جنوبی، 43 درصد بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله دارای تحصیلات عالی متوسطه هستند که بسیار پایین تر از میانگین OECD %74 است.

با توجه به سلامت، امید به زندگی در هنگام تولد در آفریقای جنوبی 57 سال است، 23 سال پایین تر از میانگین OECD 80 سال، و پایین ترین رتبه در OECD. امید به زندگی برای زنان 60 سال است، در حالیکه در مقایسه با مردان 56 سال است. سطح PM2.5 جوی -ذرات آلاینده خروجی هوا به اندازه کافی کوچک هستند تا وارد شوند و باعث آسیب به ریه ها شوند، 21.6 میکروگرم در متر مکعب است که بالاتر از میانگین OECD 13.9 میکروگرم در هر متر مکعب است. آفریقای جنوبی همچنین از کیفیت آب در مقایسه با OECD پایین تر است، زیرا 69 درصد از مردم می گویند که با کیفیت آب خود راضی هستند، در مقایسه با میانگین OECD %81.

در مورد حوزه عمومی، جامعه ای قوی وجود دارد که در آن 88 درصد مردم بر این باورند که آنها کسی را می شناسند که در زمان نیاز به آن تکیه می کنند، عموما با میانگین 89 درصد OECD است. مشارکت رای دهندگان، میزان سنجش مشارکت شهروندان در روند سیاسی، در انتخابات اخیر 73 درصد بوده است که بالاتر از میانگین OECD %69 است. به طور کلی، آفریقای جنوبی کمتر از میزان متوسط ​​OECD راضی هستند. وقتی که خواسته شد رضایت عمومی خود را در زندگی در مقیاسی از 0 تا 10 مورد ارزیابی قرار دهند، آفریقای جنوبی به طور متوسط ​​4/8 درجه به مراتب پایین تر از میانگین OECD 6.5 بود.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در آفریقای جنوبی

زندگی و مهاجرت به آفریقای جنوبی یک تجربه منحصر به فرد است، آفریقای جنوبی دارای فرهنگ متنوع و غنی است. برخلاف سایر مناطق جهان که پر از آسمان خراش ها و رستوران های بزرگ و مراکز خرید است آفریقا یک مکان ایده آل برای کسانی است که در جستجوی یک محیط ماجراجویانه هستند. تنها با یک ساعت رانندگی به مناظر طبیعی با حیواناتی مثل شیرها، گوره خرها و فیل ها دسترسی پیدا می کنید.

آفریقای جنوبی یک کشور بسیار بین المللی است و مردم از سراسر جهان در آن زندگی میکنند برای افرادی که به آفریقا مهاجرت میکنند سطح بالای کیفیت زندگی با هزینه های نسبتا پایین فراهم است. مردم به طور گسترده ای به زبان انگلیسی صحبت میکنند. هرچند که انگلیسی تنها یکی از 11 زبان رسمی آفریقای جنوبی است اما قطعا این زبان بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و رایج ترین زبان برای برقراری ارتباط در کسب و کارها، مغازه ها، رستورانها، و مناطق توریستی است.

مراقبت های درمانی خصوصی در آفریقای جنوبی در سطح بهترین هاست و همانند کشورهای اروپایی و آمریکا است. بیمارستان ها، پرسنل و خدماتی که ارائه میشود همه درجه یک است. باید بدانید که هر ساله مردم زیادی از سراسر جهان برای عمل جراحی پلاستیک به آفریقای جنوبی می آیند. نه تنها وجود جراحان پلاستیک با کیفیت بالا بلکه به دلیل هزینه مناسب عملهای جراحی افراد زیادی به آفریقای جنوبی می آیند.

مردم آفریقای جنوبی در سراسر جهان به عنوان یکی از دوستدارترین و سالمترین مردمان جهان شناخته میشوند. آنها همیشه لبخند میزنند و در زمان نیاز به شما کمک می کنند. مناظر بی نظیر و آب و هوای فوق العاده: آفریقای جنوبی دارای برخی از زیباترین سواحل ، کوه های کوهستاتی، جنگلهای سرسبز و بیابان های جهان است. مردم میتوانند در اکثر روزهای سال از آفتاب لذت ببرند. زمستانهای آفریقای جنوبی بسیار ملایم است.

گزینه های زیادی برای مسکن وجود دارد. اگر افراد دوست داشته باشند میتوانند در ساحل خانه داشته باشند یا اگر زندگی در مناطق کوهستانی را ترجیح میدهند این امکان وجود دارد. مهاجران از گزینه های مختلفی مثل آپارتمان های لوکس و ویلاها تا کلبه های راحت برخوردار هستند.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در آفریقای جنوبی

معایب زندگی در آفریقای جنوبی:

در مورد حمل و نقل عمومی به غیر از اتوبوس گزینه های حمل و نقل دیگر حتی در شهرهای بزرگ وجود ندارد. علاوه بر این مسیرهایی که اتوبوس ها رد میشوند محدود به مناطق خاص است. در مورد تاکسی ها اغلب خطرناک رانندگی می کنند و نامنظم هستند. در برخی از شهرها ترافیک وجود دارد و میزان مرگ و میر جاده ای در کشور بالاست.

میزان جرم و جنایت نسبت به کشورهای اروپایی بسیار بالاست. سطح بالای جرم و جنایت در آفریقای جنوبی عمدتا ناشی از شرایط اجتماعی نابرابر است. این شرایط اولین چیزی است که مهاجران به محض ورود متوجه آن می شوند. با این وجود مهاجران میتوانند با رعایت کردن راهنمایی های ایمنی کمتر در معرض خطر قرار گیرند.

مراقبت های درمانی دولتی در آفریقای جنوبی در سطح پایینی است. هر چند که بخش خصوصی عملکرد بسیار خوبی دارد اما به طور کلی سیستم مراقبت های درمانی دولتی که اکثر مردم از ان استفاده میکنند استاندارد نیست. در مقایسه با برخی از کشورهای دیگر هزینه خرید ملک در آفریقا بالا است همچنین نرخ تورم در این کشور بالا رفته و در حال حاضر حدود 5 درصد است

وضعیت اقتصاد آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی، 75 درصد از بزرگترین شرکت های آفریقایی را در خود جای داده است. اقتصاد این کشور بسیار به بخش معدن و همچنین بخش های کشاورزی و مالی وابسته است. در سال های اخیر،آفریقای جنوبی با سقوط قیمت مواد خام، کاهش تقاضای چینی و محصولات(کشاورزی) بد مواجه شد و در موقعیت نامساعدی قرار گرفت. پیش بینی می شود GDP ( تولید ناخالص داخلی) در سه ماهه اول سال 2017 به اندازه 1 % رشد داشته باشد. این رشد اقتصادی از طرف بخش های کشاورزی، معدن و تولیدات خواهد بود ، اما خدمات دولتی بدلیل اشتغال زایی کم در بخش عمومی با کساد مواجه می شود.

بدهی عمومی بیش از 50% تولید ناخالص داخلی(GDP) است و به دلیل رشد کم اقتصادی و کاهش درآمد دولتی ، کسری بودجه به 4.3% در سال 2017 رسیده است. به گزارش خزانه داری آفریقای جنوبی در اکتبر 2017 ، بدهی ملی در سه سال آینده به یک تریلیون راند خواهد رسید. انتظار می رود بدهی ناخالص وام در سال 2020 به 247 میلیارد دلار برسد، زیرا اخذ وام از بازارهای داخلی و بین المللی از طرف دولت افزایش می یابد.

میزان تورم سالانه در آفریقای جنوبی افزایش یافته است و از 5.1 % در اکتبر سال 2018 به 5.2 % در نوامبر همین سال رسیده است ، اما انتظار می رفت میزان تورم ثابت باقی بماند. این بیشترین میزان تورم اعلام شده از ماه می سال 2017 بوده است که دلیل اصلی آن افزایش قیمت ها در بخش حمل و نقل می باشد. متوسط میزان تورم در آفریقای جنوبی از سال 1968 تا 2018 حدود 9.05 % بوده است . بیشترین میزان آن 20.70 % در ماه ژانویه 1986 و کمترین میزان آن 0.2% در ماه ژانویه 2004 بوده است.

بر اساس گزارش IMF (صندوق بین المللی پول) ، میزان بیکاری در آفریقای جنوبی در سه ماهه چهارم سال 2017 کاهش پیدا کرده است و از 27.7% به 26.7 % رسیده است؛ با این حال، میزان بیکاری همچنان بالا است. کشور آفریقای جنوبی غنی از منابع معدنی است. این کشور بزرگ ترین تولیدکننده و صادرکننده طلا، پلاتین، کروم و منگنز می باشد. این کشور چهارمین تولیدکننده بزرگ الماس جهان است. آفریقای جنوبی 80 % پلاتین جهان را تولید می کند و 60 درصد ذخایر ذغال سنگ جهان در این کشور قرار دارد. گمان می رود مهمترین ذخایر نفت و گاز در اقیانوس هند قرار داشته باشد.

آفریقای جنوبی دارای صنایع تولیدی متنوعی است و از رهبران جهان در چندین بخش تخصصی ، از جمله سهام راه آهن، سوخت های مصنوعی، تجهیزات معدن و ماشین آلات می باشد. در بخش صنعتی تقریبا یک چهارم نیروی کار (23٪) استخدام شده اند و تقریبا 26% تولید ناخالص داخلی کشور از این بخش بدست می آید. بخش خدمات در حال توسعه است. در این بخش بیش از 70% نیروی کار مشغول به فعالیت هستند و تقریبا 61.5% تولید ناخالص داخلی کشور در سال 2017 از این بخش بدست آمده است.

بخش های اصلی اقتصاد عبارتند از: خدمات مالی، املاک ،خدمات بیزنسی و خدمات عمومی دولتی. آفریقای جنوبی دارای یک ساختار مالی پیشرفته با بورس سهام فعال است که از نظر میزان سرمایه گذاری جز 20 کشور برتر دنیا قرار دارد. در سال 2017 حدود 16 میلیون گردشگر خارجی به آفریقای جنوبی سفر کرده اند، که نسبت به سال 2016 رشد 4 درصدی داشته است ، اما همچنان این میزان نسبت به میانگین جهانی (7%) کمتر است.

بخش کمی از تولید ناخالص داخلی کشور _ حدود 2.3 % از بخش کشاورزی بدست می آید و 6% نیروی کار در این بخش مشغول به فعالیت هستند . آفریقای جنوبی ششمین کشور بزرگ تولید کننده شراب در جهان و بزرگترین تولید کننده ذرت و شکر این قاره است.

آمار بیکاری کشور آفریقای جنوبی

آمار بیکاری در کشور آفریقای جنوبی در سومین دوره ی سال 2018، از 27.2 درصد به 27.5 درصد افزایش یافته است. این بیشترین آمار بیکاری از سومین دوره ی سال 2017 است و باید گفت که تعداد افراد بیکار این کشور 127 هزار نفر بیشتر شده است و به 6.21 میلیون نفر رسیده است. علاوه بر آن، تعداد افراد شاغل فریقا از 92 هزار نفر به 16.38 میلیون نفر افزایش یافته است. نرح بیکاری در آفریقای جنوبی از سال 2000 تا 2018 ثبت شده است و در طول این مدت به طور میانگین، این آمار حدود 25.60 درصد تخمین زده شده است.

آماری بیکاری این کشور در بخش اول سال 2003 با 31.20 درصد بیکاری به بالاترین حد خود رسید و در دوره ی آخر سال 2008 کمترین میزان خود، یعنی 21.50 درصد را تجربه کرده است. در حال حاضر در سال 2018 جمعیت کشور افریقا ی جنوبی 57.73 میلیون نفر محاسبه شده است که متوسط در آمد ماهیانه کارمندان آن در ماه 20860 رند افریقا ( 1502.14 دلار ) تخمین زده شده است.

باید گفت که اعداد و ارقام مربوط به آمار بیکاری کشور آفریقای جنوبی مثل یک بمب ساعتی است! بازار کار این کشور ، اینده ی آن را تضمین نمیکند؛ نزدیک به 75 درصد از کارمندان در افریقای جنوبی از مهارت های لازم برخوردار نیستند و یا مهارت های پایینی دارند. درصد اشتغال این کشور در طی دو دهه ی گذشته به صورت تدریجی کاهش زیادی یافته است.

آمار بیکاری در بین جوانان 24 تا 35 سال حدود 35.4 درصد است و نزدیک به 3 میلیون نفر جوان در آفریقای جنوبی وجود دارد که در حال حاضر در حال تحصیل و کار کردن نیستند. دلایلی که پشت این آمار بیکاری وجود دارند پیچیده اند اما وجود فشار های سیستم نظارتی، افزایش قیمت مواد اولیه، و شرایط سخت محیطی این کشور از مواردی هستند که نقش های پررنگی ایفا می کنند.

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

در حالی که زیبایی طبیعی آفریقای جنوبی به افزایش مهاجران کمک کرده است، ساکنان نیز باید با هزینه زندگی در آفریقای جنوبی که رو به افزایش است کنار بیایند. به طور عمده به دلیل ضعف و بی ثباتی آن در مقابل ارزهای خارجی، مصرف کنندگان که در آفریقای جنوبی زندگی می کنند، اغلب با افزایش قیمت بنزین، برق، غذا و سایر موارد ضروری مواجه هستند.

در گزارش هزینه زندگی مرسر برای سال 2018، ژوهانسبورگ رتبه 177 و کیپ تاون 170 را از 209 شهر مورد بررسی در سراسر جهان رتبه بندی کرد. این تقریبا برابر با هزینه زندگی در کشورهای آفریقایی مانند موزامبیک و رواندا است و هنوز هم بسیار پایین تر از مقاصد عمده بین المللی مانند نیویورک، لندن و توکیو است.

حقوق برای افرادی که درآمد خود را در پول محلی به دست می آورند، به اندازه کافی گسترش نیافته است. با این حال، مهاجرانی که درآمد و یا صرفه جویی در یک ارز خارجی قوی تر دارند، احتمالا وضعیت مالی خود را پیدا می کنند. گزینه های زیادی برای اقامت دائم در آفریقای جنوبی وجود دارد، با توجه به قیمت های روز افزون، مواد غذایی در آفریقای جنوبی بر روی یک تکه بزرگ از بودجه خانوادگی مهاجرین در کنار مسکن، حمل و نقل و آموزش و پرورش غلبه می کنند.

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

اکثر خانواده ها ترجیح می دهند که مواد غذایی را از سوپرمارکت های محلی خریداری کنند که طیف گسترده ای از محصولات محلی و وارداتی را در اختیار آنها قرار می دهد. مارک های آفریقای جنوبی معمولا ارزان تر از کالاهای وارداتی هستند و بسیاری از آنها با کیفیت خوب می باشند. قیمت ها ممکن است بسته به محصول و ارائه دهنده خدمات متفاوت باشد. لیست زیر قیمت های متوسط ژوهانسبورگ را در ژانویه 2019 نشان می دهد.

 • آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 904.15 – 1,043.25 دلار
 • آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 695.50 – 8,346.00 دلار
 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ZAR 6،000 – 10،000
 • آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 417.30 – 486.85 دلار
 • تخم مرغ (دوازده) 2.02 دلار
 • شیر (1 لیتر) 1.04 دلار
 • برنج (1 کیلوگرم) 1.39 دلار
 • کرفس نان سفید 0.90 دلار
 • سینه مرغ (1 کیلوگرم) 4.87 دلار
 • بسته سیگار (مارلبورو) 3.13 دلار
 • غذای بزرگ مک 3.48 دلار
 • کوکا کولا (330 میلی لیتر) 0.70 دلار
 • کاپوچینو 1.74 دلار
 • سه وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسطه 34.78 دلار
 • نرخ تماس تلفنی به تلفن همراه (در هر دقیقه) 0.13 دلار
 • اینترنت (ADSL یا کابل بی سیم – متوسط در هر ماه) 55.64 دلار

برخورد و رفتار مردم آفریقای جنوبی با مهاجرین و خارجی ها

در سحرگاه 1994 «آفریقای جنوبی جدید»، این کشور برای بسیاری از بیگانه ها به یک جای امن تبدیل شد و همچنین این کشور نقش کلیدی را برای حمایت از این بیگانگان ایفا کرد و برای افرادی که از شرایط نامساعد کشور خودشان رنج می بردند به یک پناهگاه تبدیل شد. در قلب مسئله پیچیده آفریقای جنوبی با بیگانه هراسی، معنای پرباری از واژه بیگانه وجود دارد. واژه بیگانه به طرز فریب کارانه ای در آفریقای جنوبی معمولا به غیربومیان آسیایی و آفریقایی گفته می شود.

خارجی های دیگر – مخصوصا افرادی که از آمریکا و اروپا بدون اطلاع آمده بودند – به عنوان گردشگر در نظر گرفته می شدند یا حتی بهتر به عنوان مهاجر خطاب می شدند. بسیاری از آفریقایی های جنوبی به مهاجران آفریقایی که از سومالیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، موزامبیک، نیجریه و مالاوی آمده بودند و اغلب فروشگاه هایی و کسب و کارهایی را در اقتصاد غیررسمی ایجاد کرده بودند، مقابله کردند و این مقابله ها بیشتر از اینکه جنبه بیگانه هراسی داشته باشد ناشی از Afrophobic بود.

در حالی که این احساس ممکن است درست باشد – احساس خشم بیگانه هراسی نسبت به مهاجران آفریقا = اما به بی خانمان های غیرآفریقایی و خارجی که با مسائل بحرانی همراه هستند، کمکی نخواهد کرد. درحالی که می توانیم این حملات را به احساسات Afrophobia نسبت دهیم، باید موافقت کنیم که این حملات با حس های نفرت، دوست نداشتن و ترس از بیگانگان تحریک می شود و این به معنای بیگانه هراسی است.

حقایق نشان داده که ملیت های خارجی از پاکستان و بنگلادش در ایجاد موج این حملات نقش داشته اند، به زودی مردمان آفریقایی فریاد Afrophobia را سر می دهند. بیگانه هراسی مردمان آفریقای جنوبی نشان دهنده ی گذشته ی ایزوله شده ی این کشور می باشد. به عنوان یک کشور در جنوبی ترین نقطه آفریقا، مردمان آفریقای جنوبی به منطقه شان لقب آفریقایی ها یا مردمان آفریقا نسبت داده اند. بسیاری از خطرات کسب و کار، حوادث و رویدادهای جدید، با هدف مخاطبان محلی، به صورت روزانه در مورد رفتن به آفریقا صحبت می کنند.

البته این کوته فکری به دلیل سیاه و سفیدی مردمان آفریقای جنوبی می باشد که به واسطه ی نظام آپارتاید ایجاد شده است. برای مردمان سیاه پوست، نظام آپارتاید به عنوان یک ابزار توطئه برانگیز شناخته شد که برای بیان حس تنفر افراد با همان نژاد استفاده می شد. برای مردمان سفید پوست آفریقایی این نظام یک مهر غلط بود که نژاد سفید پوست را به عنوان نژاد برتر مطرح می کرد. به دلیل این دو مفهوم است که در افسانه ها آفریقا را به عنوان بخشی از قاره آفریقا در نظر نمی گیرند، بلکه مکان متفاوتی است که در بالای قاره گرفته است.

مدتی بعد از به وجود آمدن نظام آپارتاید، مشخص شد که ما این تعصب را در حال حاضر تحریک کرده ایم. هنوز این موضوع مشخص نشده که آیا مردمان آفریقای جنوبی از این موانع دور می مانند یا خیر، و در گذشته خودشان را از غل و زنجیر این تعصب های وحشت انگیز رهانیده اند اما به ظاهر عواملی برای تحریک دوباره ی آن در حال حاضر وجود دارد. اطلاعات تکمیلی در خصوص موارد بالا را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

سوالات متداول در مورد شرایط زندگی در آفریقای جنوبی

1-  آیا در افریقای جنوبی شرایط مناسب و امکانات رفاه نسبی برای زندگی وجود دارد؟

از سال 1994، آفریقای جنوبی پیشرفت¬های بزرگی در کاهش فقر مطلق انجام داده است و کمک¬های اجتماعی را برای بازنشستگان، معلولین و کودکان انجام داده است. دسترسی به آموزش، مسکن، آب، برق و سایر خدمات تا حد زیادی گسترش یافته است. در نتیجه، رفاه به طور قابل توجهی افزایش یافته است. با این وجود آفریقای جنوبی تنها در چند معیارهای رفاه نسبت به اکثر کشورهای دیگر در شاخص زندگی بهتر عمل می¬کند.

2-  در آفرقای جنوبی درآمدمتوسط خانوارهای خانگی چقدر است؟

در آفرقای جنوبی درآمدمتوسط خانوارهای خانگی به ازای هر سرانه سالانه10872 دلار در سال است، که کمتر از میانگین OECD (30563 دلار) در سال است.

3- ساعات کاری در آفریقای جنوبی به چه صورت است؟

در آفریقای جنوبی، تقریبا 19 درصد از کارکنان ساعت¬های بسیار طولانی کار می¬کنند، بیشتر از میانگین OECD که 13 درصد است.این برای مردان نسبت به زنان صادق است، زیرا 23درصد مردان در ساعت¬ها نسبت به حدود 14 درصد زنان کار می¬کنند.

4-  برای یافتن شغل مناسب و زندگی خوب آیا صرفا داشتن تحصیلات کفایت می¬کند؟

آموزش و پرورش و مهارت¬های خوب برای یافتن شغل مورد نیاز است. در افریقای جنوبی، 43 درصد بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله دارای تحصیلات عالی متوسطه هستند که بسیار پایینتر از میانگین OECD با 74 درصد است.

5-  آیا در افریقای جنوبی مشکل آلودگی هوا وجود دارد؟

سطح PM جوی، در افریقای جنوبی 2.5 است که ذرات آلاینده خروجی هوا به اندازه کافی کوچک هستند تا وارد شوند و باعث آسیب ریه¬ها شوند. میزان ذرات آلاینده 21.6 میکروگرم در متر مکعب است که بالاتر از میانگین OECD با 13.9 میکروگرم در متر مکعب است.

6-  آیا زندگی در افریقای جنوبی از کیفیت مطلوبی برخوردار است؟

آفریقای جنوبی یک کشور بین المللی است که مردم از سراسر جهان در آن زندگی می¬کنند. سطح بالای کیفیت زندگی با هزینه¬های نسبتا پایین فراهم است. مردم به طور گسترده¬ای به زبان انگلیسی صحبت می¬کنند. هر چند که انگلیسی تنها یکی از از 11 زبان رسمی آفریقای جنوبی است، اما قطعا این زبان بیشتر مورد استفاده قرار می¬گیرد.

7- مراقبت¬های درمانی در آفریقای جنوبی به چه صورت است؟

مراقبت¬های درمانی دولتی در آفریقای جنوبی که اکثر مردم از آن استفاده می¬کنند در سطح پایینی است اما مراقبت¬های درمانی خصوصی در آفریقای جنوبی در سطح بهترین¬هاست و همانند کشورهای اروپایی و آمریکا است. بیمارستان¬ها، پرسنل و خدماتی که ارائه می¬شود همه درجه یک است. باید بدانید که همه ساله مردم زیادی از سراسر جهان برای عمل جراحی پلاستیک به آفرقای جنوبی می-آیند.نه تنها وجود جراحان پلاستیک با کیفیت بالا بلکه به دلیل هزینه مناسب عمل¬های جراحی افراد زیادی به آفریقای جنوبی می¬آیند.

8-  آب و هوا و دستیابی به مسکن مناسب در آفریقای جنوبی چگونه است؟

 آفریقای جنوبی دارای مناظر بی نظیر و آب وهوای فوق العاده است.آفریقای جنوبی دارای برخی از زیباترین سواحل، کوه¬های کوهستانی، جنگل¬های سر سبز و بیابان¬های جهان است. مردم می¬توانند در اکثر روزهای سال از آفتاب لذت ببرند. زمستان¬های آفریقای جنوبی بسیار ملایم است. همچنین گزینه¬های بسیار زیادی برای مسکن وجود دارد.این امکان برای مردم وجود دارد که اگر دوست داشته باشند در ساحل و یا مناطق کوهستانی خانه داشته باشند. مهاجران از گزینه¬های مختلفی مثل آپارتمان¬های لوکس و ویلاها تا کلبه¬های راحت برخوردار هستند.

9- آیا در آفریقای جنوبی دسترسی به وسایل حمل ونقل آسان است؟

در مورد حمل و نقل عمومی به غیر از اتوبوس گزینه¬های حمل و نقل دیگر حتی در شهرهای دیگر وجود ندارد. علاوه بر این مسیرهایی که اتوبوس¬ها رد می¬شوند محدود به مناطق خاص است. در مورد تاکسی¬ها اغلب خطرناک رانندگی می¬کنند و نامنظم هستند.

10-  میزان جرم و جنایت در آفریقای جنوبی چه میزان است؟

میزان جرم و جنایت نسبت به کشورهای اروپایی بسیار بالاست. که عمدتا ناشی از شرایط اجتماعی نابرابر است. این شرایط اولین چیزی است که مهاجران به محض ورود متوجه آن می¬شوند.با این وجود مهاجران می-توانندبتا رعایت کردن راهنمایی های ایمنی کمتر در معرض خطر قرار گیرند.

11-  وضعیت اقتصادی در آفریقای جنوبی چگونه است؟

آفریقای جنوبی 75 درصد از بزرگترین شرکت¬های آفریقایی را در خود جای داده است.اقتصاد این کشور بسیار به بخش معدن و همچنین بخش¬های کشاورزی و مالی وابسته است. در سال¬های اخیر آفریقای جنوبی با سقوط قیمت مواد خام، کاهش تقاضای چینی و محصولات (کشاورزی) بد مواجه شد ودر موقعیت نامساعدی قرار گرفت. میزان تورم سالانه در آفریقای جنوبی افزایش یافته است. این کشور بزرگترین تولید کننده و صادر کننده طلا، پلاتین، کروم، منگنز و همچنین الماس جهان است. آفرقای جنوبی 80 درصد پلاتین جهان را تولید می¬کند و 60 درصد ذخایر زغال سنگ جهان در این کشور قرار دارد. بخش¬های اصلی اقتصاد عبارتند از: خدمات مالی، املاک، خدمات بیزنسی و خدمات عمومی دولتی. این کشور دارای یک ساختار مالی پیشرفته با بورس سهام فعال استکه از نظر میزان سرمایه¬گزاری جز 20 کشور برتر دنیا قرار دارد.

12- میزان اشتغال و آمار بیکاری در آفریقای جنوبی چند درصد است؟

بر اساس گزارش IMF (صندوق بین المللی پول)، میزان بیکاری در آفریقای جنوبی در سه ماهه چهارم سال2017 کاهش یافته است و از 27.7 درصد به 26.7 درصد رسیده است. با این وجودمیزان بیکاری همچنان بالاست. اعداد و ارقام مربوط به آماربیکاری در این کشور مثل بمب ساعتی است.باازار کار این کشور آینده آن را تضمین نمی¬کند، نزدیک به 75 درصد از کارمندان این کشور از مهارت¬های لازم برخوردار نیستند و یا مهارت¬های پایینی دارند. آمار بیکاری در در بین جوانان 24 تا365 سال حدود 35.4 درصد است و نزدیک به 3 میلیون نفر جوان بیکار در این کشور وجود دارد که در حال حاضر در حال تحصیل و کار کردن نیستند.

13-  هزینه¬های زندگی در آفریقای جنوبی چقدر است؟

به طور عمده به دلیل ضعف و بی ثباتی آفریقای جنوبی در مقابل ارزهای خارجی، مصرف کنندگانی که در آفریقای جنوبی زندگی می¬کنند اغلب اب افزایش قیمت بنزین، برق، غذا و سایر موارد ضروری مواجه هستند. قیمت¬های متوسط ژوهانسبورگ در ژانویه 2019 به شرح زیر است:

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر904.15- 1043.25 دلار، آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 695.50- 8346.00 دلار، آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 6000-10000 ZAR، آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 417.30- 486.85 دلار، مواد غذایی حدود 20 دلار، نرخ تماس تلفن به همراه در هر دقیقه0.13 دلار و مصرف متوسط اینترنت در هر ماه 55.64 دلار می¬باشد.200..

14-  برخورد و رفتار مردم آفریقای جنوبی با مهاجرین و خارجی¬ها به چه صورت است؟

در سحرگاه 1994 “آفریقای جنوبی جدید” ، این کشور برای بسیاری از بیگانه¬ها به یک جای امن تبدیل شد و همچنین این کشور نقش کلیدی را برای حمایت از این بیگانگان ایفا کرد و برای افرادی که از شرایط نامساعد کشور خودشان رنج می¬برند به یک پناهگاه تبدیل شد. واژه بیگانه به طرز فریبکارانه¬ای در آفریقای جنوبی معمولا به غیر بومیان آسیایی و آفریقایی گفته می¬شود. خخارجی¬های دیگر مخصوصا افرادی که از اروپا و آمریکا بدون اطلاع آمده بودند به عنوان گردشگر در نظر گرفته شده و یا حتی بهتر به عنوان مهاجر خطاب می¬شدند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *