اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

اگر شما به کسب تجارب بسیار عالی در یکی از متنوع ترین و شگفت انگیزترین کشورها علاقه مندید، باید بدانید که تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. از سال 1990 و بر اساس قانون تبعیض نژادی، کشور آفریقای جنوبی پیشرفت های چشمگیری در خصوص جامعه دموکراتیک، جایی که تنوع به عنوان بخشی از هویت ملی شناخته می شد کرد. برای مثال حدود 11 زبان رسمی ( که زبان بولیوی و هندی بیشتر می باشد ) در این کشور مشاهده خواهد شد. باید بدانید که نام مستعار این کشور ” ملت رنگین کمان ” خواهد بود، کشوری که ویژگی های فرهنگی منحصر به فردی را به خود اختصاص داده است. ما در این مقاله به صورت کامل پیرامون تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی توصیحاتی داده ایم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ناگفته نماند که زندگی در کشور آفریقای جنوبی معایبی نظیر : نرخ بالای جرایم و خشونت ها، فقر و بیماری هایی نظیر HIV/AIDS را در بر خواهد گرفت. این درحالیست که این کشور در بسیاری از موارد نسبت به دیگر کشورها برتری دارد، چرا که بسیاری از مناظر بسیار زیبا، حیات وحش، شهرستان ها و شهر های متنوع و پویا را در خود جای داده است. به علاوه بسیاری از دانشگاه های برتر و بین المللی در این کشور قرار گرفته اند.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل در آفریقای جنوبی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

بسیاری افراد جهت مهاجرت به آفریقای جنوبی معمولا از طریق تحصیل و اعزام دانشجو در آفریقای جنوبی اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی آفریقای جنوبی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در آفریقای جنوبی و سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی نیز وجود دارند. تابعیت آفریقای جنوبی از طریق تولد فرزند در آفریقای جنوبی در این کشور وجود ندارد.

دانشگاه های آفریقای جنوبی

تعداد 7 تا از دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS قرار گرفته اند. باید بدانید که دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی در رتبه برترین دانشگاه های بین المللی نیز قرار دارند، برای مثال دانشگاه شهر cape رتبه 141 جهانی را به خود اختصاص داده است. به علاوه دانشگاه هایی نظیر : دانشگاه Witwatersrand ( که به عنوان Wits شناخته می شود ) رتبه 318 جهانی و دانشگاه Stellenbosch رتبه 390 جهانی را به خود اختصاص داده است. جهت اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی تحصیل در این دانشگاه توصیه می شود. همچنین حدود چهار تا از دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی در رتبه 650 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. این دانشگاه ها، دانشگاه Kwazulu Natal، دانشگاه Rhodes و دانشگاه Johannesburg خواهند بود.

دانشگاه های دولتی در کشور آفریقای جنوبی به سه دسته نظیر : دانشگاه های سنتی ( دانشگاه آکادمی علوم طبیعی )، دانشگاه فناوری ( technikos ) دانشگاهی که بیشتر بر مباحث فنی و حرفه ای متمرکز می باشد، دانشگاه جامع که ادغام از دانشگاه سنتی و فناوری می باشد تقسیم خواهند شد. ساختمان آموزش عالی مسئولیت آموزش و تدریس مباحث فنی و حرفه ای را بر عهده خواهد داشت، این ساختمان به عنوان مرکز آموزش و تدریس ( ABET ) شناخته می شود. تعداد 9 تا از استان های موجود در آفریقای جنوبی خود ساختمان آموزشی دارند، ساختمان هایی ملی بر مبحث اجرای سیاست های آموزشی متمرکز خواهند بود.

اگر شما قصد تحصیل واعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و در مقطع کارشناسی را در سر دارید باید بدانید که اخذ این مدرک ( کارشناسی ) سه سال به طول می انجامد. این درحالیست که اخذ مدرک کارشناسی ارشد یک سال زمان می برد. هر سال آکادمی در این کشور دو ترم خواهد بود، آغاز ترم اول از ماه فوریه تا اوایل ژوئن می باشد و ترم دوم از اواسط جولای تا اواخر نوامبر خواهد بود. توصیه می شود جهت اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی از چند ماه زود تر اقدام فرمایید.

همانند دو کشور نیوزیلند و استرلیا کسانی که قصد تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی را در سر دارند نمره دریافتی آنان به صورت امتیاز نظیر ( رتبه اول و یا دوم )  نخواهد بود. پس از سه سال تحصیل مداوم، دانشجویان مدرک کارشناسی را در اختیار خواهند داشت این درحالیست که با یکسال تحصیل اضافی گواهی ( مدرک ) افتخار به افراد داده خواهد شد. ناگفته نماند که مدرک کارشناسی ارشد که بر مبحث تحقیق و تکمیل پایان نامه استوار خواهد بود.

اغلب دانشگاه های آفریقای جنوبی، امکانات آموزشی بسیار عالی، دامنه گسترده ای از فعالیت های گروهی، امکانات ورزشی و سیستم حمایت کننده را برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند. باید بدانید که بسیاری از محوطه های دانشگاهی در ماورای کشور آفریقای جنوبی و در مرزها گسترانیده شده است، دانشگاه هایی که موجب توسعه و پیشرفت مناطق بومی شده اند.

زبان تحصیل در اغلب دانشگاه های آفریقای جنوبی انگلیسی می باشد و برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور داشتن آیلتس 6 ضروری است. و تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی بدون مدرک زبان در برخی کالج ها ممکن است.

برخی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی جزو دانشگاههای خارجی مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

دانشگاه های مورد تائید در كشور آفریقای جنوبی

 • دانشگاه ویت واترسرند  University of Witwatersrand wits
 • دانشگاه ناتال University of Natal
 • دانشگاه كیپ تاون Cape Town University
 • دانشگاه پرتوریا University of Pretoria
شهرهای دانشجویی آفریقای جنوبی

شهرت شهرهای کشور آفریقای جنوبی بدلیل وجود مناظر طبیعی بسیار زیبا و گونه های متنوع خواهد بود. آفریقای جنوبی گزینه ی انتخابی مشهوری برای دانشجویان بین المللی می باشد. این درحالیست که شما قادر به لذت بردن از مناظر طبیعی، سواحل Garden Route، گردش در کوه های Drakensberg، لذت بردن از پارک های ملی، کشف مناطق مرطوب و دریایی، ماندن در سواحل شرقی آفریقای جنوبی و بسیاری از مناظر زیبای دیگر خواهید بود.

در واقع در بسیاری از شهرهای اصلی کشور آفریقای جنوبی، شب زنده داری های بسیار جالب و مناطقی برای تفریح و سرگرمی افراد در نظر گرفته شده است. این درحالیست که امکان استفاده از باربیکو با دوستان برای شما وجود خواهد داشت. از دیگر دلایل شهرت کشور آفریقای جنوبی به دلیل طرفداران ورزش و شور و اشتیاق ورزشی ( بازی کردن و مشاهده ورزش ها )، بویژه ورزش فوتبال ( soccer )، گوی بازی و رگبی ( یک نوع توپ بازی ) خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زندگی دانشجویی در شهرهای اصلی کشور آفریقای جنوبی ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

شهر  cape town کیپ تاون

وسعت این شهر سه برابر شهر نیویورک می باشد، باید بدانید که شهر cape شهری چند فرهنگه می باشد. شهر cape یکی از قدیمی ترین شهرهای آفریقای جنوبی می باشد، به علاوه این شهر در سال های اخیر نسبت به توسعه فعالیت های زیر ساختی، توسعه مناطق شهری و ارتقای سطح کیفیت زندگی مبادرت ورزیده است. به خاطر داشته باشید که میراث های معماری این شهر در سال 2014 به عنوان اولین معماری شهری از نظر طراحی در نظر گرفته شد. چرا که ترکیبی از نوآوری های فرهنگی، تنوع و استعداد های نهفته در این معماری ها مشاهده خواهد شد. تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در این شهر توصیه می شود.

ناگفته نماند که معماری های ساختمانی شهر Cape تا حد بسیاری از معماری های کشور هلند نشات گرفته است. معماری هایی که اغلب در کنستانتینا و خیابان های طویل مشاهده خواهد شد. به علاوه بسیاری از ساختمان های مدرن نظیر : ساختمان مرکز انجمن ها که در سال های اخیر گسترش بسیاری پیدا کرده است در این شهر دیده خواهد شد. در سال های اخیر دولت این کشور تلاش های بسیاری در جهت بازسازی تعداد بسیاری از ساختمان ها، کار کردن بر روی پروژه ها و تجدید نظر بر روی برنامه های گسترش مناطق شهری داشته است.

یکی از خصوصیات شهر cape که بسیار حائز اهمیت می باشد، قرار گرفتن این شهر به عنوان بخشی از جهان طبیعی خواهد بود. باید بدانید که کوه های مرتفع و نوک تیز بر زیبایی های این شهر افزوده است. این درحالیست که خط الراس ناهموار cape و ساختار آن یکی از موارد بسیار مهم در قاره آفریقا خواهد بود. از دیگر جاذبه های این شهر مواردی نظیر : سواحل بسیار زیبا، موج سواری، حیات وحش و تاکستان های قابل دسترس را در بر خواهد گرفت. از دیگر جاذبه های فرهنگی این شهر ازیاد طرفداران موسیقی خواهد بود.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق، شهر cape خانه بسیاری از دانشگاه های برتر کشور آفریقای جنوبی خواهد بود. دانشگاه هایی که در قلب شهر cape قرار گرفته اند. برای مثال دانشگاهcape town  ( UTC ) که رتبه 141 دانشگاه های جهانی QS را به خود اختصاص داده است در این شهر واقع شده است. این درحالیست که دانشگاه غربی Cape ( UWC ) در خارج از مرکز این شهر ( که به دلیل شکلی که دارد به عنوان شهر کاسه/قدح شناخته می شود ) و در واقع در حومه منطقه Bellville واقع شده است. از دیگر دانشگاه های معتبر، دانشگاه Stellenbosch می باشد دانشگاهی که در 50 کیلومتری شهر Bowl ( قدح ) قرار گرفته است. به علاوه دانشگاه فناوری شبه جزیره cape چندین محوطه دانشگاهی را در cape town، Bellville، ولینگتون، خلیج Granger و Mowbray در خود جای داده است.

Johannesburg ( ژوهانسبورگ )

ژوهانسبرگ یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کشور آفریقای جنوبی خواهد بود. شهری که به عنوان مرکز تجارت و بازرگانی و صنایع مختلف در نظر گرفته می شود. شهر ژوهانسبرگ یکی از توسعه یافته ترین و موفق ترین شهر در آفریقای جنوبی می باشد چرا که این امر در افق های مرئی نمایان خواهد شد. درست است که شهر ژوهانسبرگ پایتخت کشور آفریقای جنوبی نمی باشد اما بسیاری از دادگاه های بسیار مهم و فعالیت های جهت دار در این شهر برگزار می شود. ناگفته نماند که این شهر یکی از ثروتمندترین شهرهای آفریقای جنوبی خواهد بود.

آب و هوای منطقه ژوهانسبرگ ( یا jozi ) در تمام طول سال اغلب معتدل و دلپذیر می باشد، این درحالیست که تمامی امکانات و تسهیلات مورد نظر نظیر : مراکز خرید، رستوران ها، میخانه ها، باشگاه ها، تئاتر، سینما، کنسرت های موسیقی، نمایشگاه های هنری، موزه ها و نمونه کارهایی از هنرهای عمومی در این منطقه یافت خواهد شد. افرادی که وارد این شهر می شوند با معماری های مدرن، حومه های کشور، شهر کلبه ها، محله های زاغه نشین، وضعیت و نحوه زندگی شهروندان آشنا خواهند شد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که جاذبه های طبیعی هرگز از شهرهای کشور آفریقای جنوبی دور نخواهد بود. چرا که دامنه گسترده ای از مناظر طبیعی در هر جای این کشور مشاهده خواهد شد. از جاذبه های طبیعی شهر ژوهانسبرگ مواردی نظیر : پارک شیر ها نزدیک Lanseria، مناظر طبیعی Krugersdrop، باغ وحش ژوهانسبرگ ( یکی از بزرگترین باغ وحش های آفریقای جنوبی ) را در بر خواهد گرفت.

یکی از برترین دانشگاه های واقع شده در شهر ژوهانسبرگ، دانشگاه Witwatersrand خواهد بود. دانشگاهی که رتبه 318 دانشگاه های جهانی QS را به خود اختصاص داده است. به علاوه این شهر خانه دانشگاه ژوهانسبرگ ( رتبه 650-601 جهانی ) می باشد. ناگفته نماند که دانشگاه فناوری Vaal حدود 70 کیلومتر تا مرکز شهر ژوهانسبرگ فاصله خواهد داشت. همچنین دانشگاه تجارت پرتوریا، موسسه علوم تجاری Gordon در IIIovo و حومه شهر ژوهانسبرگ واقع شده است.

Durban ( دوربان )

این شهر در شرق سواحل این کشور قرار گرفته است. دوربان یکی از بزرگترین و شلوغ ترین شهرهای بندری در کشور آفریقای جنوبی و استان KwaZulu-Natal می باشد، شهری که با نام مستعار ” شهر موج سواری ” شناخته می شود چرا که مناطق ساحلی قابل توجهی که Golden Mile نامیده می شود در این شهر یافت خواهد شد. آب های گرم اقیانوس هند، آفتاب تابان در طول سال و وجود حمام های آفتاب؛ این شهر را به یک بهشت واقعی تبدیل کرده است. باید بدانید که ماسه های طلایی رنگ، تفرجگاه ایمن، وجود نجات غریقان و منطقه کوسه های محافظت شده از دیگر جاذبه های این شهر به حساب خواهد آمد.

بسیاری از زیباترین حیات وحش ها و مناظر طبیعی محافظت شده در این منطقه یافت خواهد شد. مناظر طبیعی که مواردی نظیر : خیابان Lucia، کوه Drakensberg، Hluhuwe-Umfolozi و Mkuze را در بر خواهند گرفت. در کنار شهر دوربان شما قادر به بازدید از دریاچه Umgeni و پارک پرندگان، باغ وحش پرندگان، جهان دریایی uShaka، منطقه ای که خانه پنج تا از بزرگترین آکواریوم ها می باشد خواهید بود. از دیگر دلایل شهرت شهر دوربان به دلیل وجود کالسکه ها و افراد هدایت کننده کالکسکه ها خواهد بود، افرادی که لباس هایی گشاد، کلاه های پردار و پوشش هایی سنتی را بر تن دارند.

دوربان خانه جمعیت کثیری از مردمان هندی خواهد بود این درحالیست که بسیاری از غذاهای معروف هندی در این منطقه یافت خواهد شد. به طور کلی آشپزخانه های بسیار بزرگی در این شهر یافت می شود، آشپزخانه هایی که در آن ها غذاهایی به شیوه ایتالیایی و Biltong ( نوعی گوشت خرد کرده، نمک زده و در آفتاب خشک شده ) مشاهده خواهد شد. کسانی که در این شهر اقامت دارند قادر به خرید کردن در بازارهای Warwick ( وارویک )، یکی از بزرگترین خیابان های بازاری در آفریقای جنوبی، ماجراجویی در سواحل آفتابی کازینو و جهان سرگرمی ها، کشف رستوران های ساحلی، سینما، میخانه های کنار سواحل و سواحل نیمه خصوصی خواهند بود.

دانشگاه های برتر دوربان و اطراف آن را مواردی نظیر : دانشگاه فناوری دوربان، دانشگاه فناوری Mangosuthu و دانشگاه Kwazula-Natal در بر خواهند گرفت. باید بدانید که دانشگاه آخری رتبه 550-501 دانشگاه های جهانی QS را به خود اختصاص داده است.

Pretoria ( شهر پرتوریا )

پرتوریا یکی از شهرهای نظامند در کشور آفریقای جنوبی می باشد به علاوه این شهر به عنوان یکی از شهرهای دانشجویی در نظر گرفته می شود. شهر دانشگاهی آفریقای جنوبی ( که به عنوان Unisa  ) شناخته می شود یکی از بزرگترین شهرهای دانشگاهی در آفریقای جنوبی خواهد بود. این شهر دانشگاهی عظیم، دامنه گسترده ای از برنامه های فنی و حرفه ای و آموزشی را در اختیار افراد قرار می دهد. این مقصد آموزشی بسیار بزرگ سالانه بیش از 300000 دانشجو را در خود جای می دهد.

از دیگر دانشگاه های برتر شهر پرتوریا مواردی نظیر : بزرگترین موسسه آموزش عالی در آفریقای جنوبی ( دانشگاه فناوری Tshwane که مخفف آن TUT می باشد )، دانشگاه دولتی تحقیقات ( دانشگاه پرتوریا – رتبه 480-471 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی ) و دانشگاه Limpopo، دانشگاهی که محوطه دانشگاهی در Ga-Rankuwa دارد و در شمال شهر پرتوریا واقع شده است را در بر خواهد گرفت. به علاوه این شهر خانه یکی از سازمان های تحقیق و توسعه بسیار بزرگ در کشور آفریقا ( شورای علوم و تحقیقات صنعتی {CSIR  } ) خواهد بود.

شهر پرتوریا موزه های بسیاری را در خود جای داده است. به علاوه دوستداران ورزش گوی بازی و رگبی در این شهر مشاهده خواهد شد چرا که شهر پرتوریا میزبان مسابقات رگبی در سال 1995 بود. تاثیر فرهنگ های مختلف بر شهر پرتوریا در معماری این شهر مشاهده خواهد شد، معماری ها و دکوراسیون های هنری که از فرهنگ بریتانیایی نشات گرفته اند و باعث منحصر به فرد شدن سبک و سیاق کشور آفریقای جنوبی شده است. شهر پرتوریا در کشور آفریقای جنوبی به عنوان شهر ” درخت جوالدوز ” شناخته می شود چرا که این منطقه درختان جوالدوز بسیاری که در خیابان ها، پارک ها و باغ ها مشاهده می شود را در خود جای داده است.

مبلغ شهریه در دانشگاه های آفریقای جنوبی

مبلغ شهریه در دانشگاه های آفریقای جنوبی تا حد زیادی بستگی به دانشگاه انتخابی، سطح تحصیل، گرایش انتخابی و کلاس های منتخب شما خواهد داشت. این درحالیست که دامنه هزینه ها در دانشگاه های شهر CAPE و در سال 2015 حدود 75000 راند ( 6000 دلار آمریکا ) برای دانشجویان مقطع کارشناسی و جهت اخذ مدرک افتخار و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حدود 47500 راند ( 3800 دلار آمریکا ) خواهد بود.

بسیاری از دانشگاه های آفریقای جنوبی بورسیه های تحصیلی و کمک های مالی برای دانشجویان بین المللی سطوح و مقاطع مختلف در نظر می گیرند. این درحالیست که این مزایا با توجه به نیازهای مالی آنان می باشد. به متقاضیان پیشنهاد می گردد که برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه های مورد نظر مراجعه نمایند. برای دانشجویان ورودی جدید به صورت خودکار بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می شود و یا اینکه آنان ملزم به ارسال درخواست خود خواهند بود.

شرایط پذیرش در دانشگاه های آفریقای جنوبی

شرایط پذیرش در دانشگاه های آفریقا از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت خواهد بود و تا حد زیادی بستگی به دوره انتخابی شما خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرش در دانشگاه های آفریقای جنوبی به وب سایت دانشگاه منتخب مراجعه نمایید. اگر هنوز هم در شک و تردید هستید با دانشگاه مورد نظر ارتباط برقرار کنید تا شرایط شما به صورت مستقیم مورد ارزیابی قرار گیرد.

برای اینکه از مبحث پذیرش در دانشگاه آفریقای جنوبی آگاهی یابید شما قادر به ارزیابی صلاحیت های خود به صورت آنلاین و توسط ساختمان آموزش عالی آفریقای جنوبی خواهید بود. اگر ارزیابی های صورت گرفته عدم شرایط و یا حداقل شرایط شما را نشان داد، شما ملزم به ارسال مدارک بیشتر که صلاحیت های شما را تعیین می کند به هیئت مدیره نام نویسی آفریقای جنوبی خواهید بود. پس از آن شما قادر به دریافت گواهی اجرای رسمی خواهید بود.

اخذ ویزای دانشجویی در آفریقای جنوبی

اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید و قصد تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی را در سر دارید شما ملزم به اخذ ویزای دانشجویی خواهید بود. ناگفته نماند در صورتی که شما ویزای دانشجویی را در اختیار نداشته باشید دانشگاه های آفریقای جنوبی قادر به ثبت نام شما نخواهند بود. لذا شما قادر به اخذ مجوز تحصیلی خود جهت تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی از سفارت/کنسولگری و یا کمیسیون عالی آفریقای جنوبی خواهید بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه اخذ ویزا، مدت زمان پردازش، مکان درخواستی برای تحصیل، مدارک مورد نیاز ارسالی، شرایط انتقال، کسب اطلاعات مرتبط با مدت زمان و اهداف ماندن و عکس های مورد نیاز به وب سایت وزارت امور مراجعه نمایید. ناگفته نماند که به طور معمول اخذ ویزای دانشجویی آفریقای جنوبی حدود شش هفته به طول می انجامد. پس از اینکه شما نامه پذیرش را از موسسات آفریقای جنوبی دریافت کردید، قدم بعدی در رابطه با تکمیل فرم اخذ مجوز اقامت موقتی ( تکمیل فرم BI-1738 ) خواهد بود. مدارک مورد نیاز که شما ملزم به ارسال آنان به سفارت آفریقای جنوبی در کشور مادری خود خواهید بود موارد ذکر شده در ذیل را در برخواهد گرفت :

 • ارائه گذرنامه ای معتبر کمتر از 30 روز. گذرنامه شما بایستی شامل دو صفحه متوالی، صفحه ای سفید برای جای مهر ورود / خروج باشد.
 • تکمیل فرم BI-1738
 • اثبات تمکن مالی جهت درخواست ویزا
 • ارائه دو عکس رنگی ( سایز عکس گذرنامه )
 • اخذ نامه ای از موسسه آموزش عالی آفریقای جنوبی، نامه ای که جزئیاتی نظیر : مدت زمان دوره ها، ثبت نام / عدم ثبت نام، دوره های تکمیلی و مدت زمان تعیین شده جهت اقامت در آن ذکر شده باشد.
 • اثبات سلامت و یا ارائه بیمه سلامت / ارائه نامه ای که نشان دهنده تمدید بیمه شما برای هر سال یکبار باشد. با توجه به مکانی که به آن مهاجرت می نمایید شما ملزم به ارائه گواهی که نشان دهنده واکسینه شدن شما باشد خواهید بود. ناگفته نماند قبل از سفر شما ملزم به آزمایش دادن جهت عدم مبتلا بودن به بیماری های هپاتیت A و تیفوئید خواهید بود.
 • ارائه گزارش پزشکی و رادیولوژی از شش ماه اخیر.

جزئیات اخذ اقامت آفریقای جنوبی

اگر سن شما زیر 18 سال است، شما ملزم به ارائه نامه ای از سوی والدین و یا پدر و مادری که حضانت شما را بر عهده گرفته اند جهت رضایت به مهاجرت خواهید بود. اگر سن شما بیش از 18 سال است، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از سوی کشورهایی که شما به مدت بیش از 12 ماه و تا سن 18 سالگی در آن بوده اید ضروری خواهد بود.

اگر شما فرزندی ( زیر سن قانونی ) به همرا دارید که قصد مهاجرت و یا متوسل شدن به شما در آفریقای جنوبی را در سر دارد، شما ملزم به اثبات سرپرستی، حضانت و یا اخذ رضایت از سرپرست وی خواهید بود.

ویزای دانشجویی کشور آفریقای جنوبی تا پایان تاریخ انقضاء اعتبار خواهد داشت. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی که ویزای دانشجویی جهت تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی را در اختیار دارد، قادر به کارکردن پاره وقت (کمتر از 20 ساعت در هفته – نه در طول تعطیلات دانشگاهی) خواهید بود. اگر شما قصد کارکردن در حین تحصیل و یا کسب تجارب کاری را در سر دارید، شما ملزم به اخذ مجوز از ساختمان وزارت امور می باشید. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق شما ملزم به اخذ رضایت نامه از موسسه آموزشی آفریقای جنوبی و اثبات اینکه شما در دانشگاه آفریقای جنوبی ثبت نام شده اید خواهید بود.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک از بهترین موسسات حقوقی کشور و از جمله استان فارس میباشد، پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و دیگر کشورهای اروپائی و آمریکائی است و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا جهت ورود به کشور آفریقای جنوبی را در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد. تقاضا داریم با توجه به آنکه بسیاری از موسسات، بدون مجوز رسمی اقدام جهت اخذ ویزا برای افراد مینمایند و متاسفانه مسائل بسیاری اهم از بی اعتمادی نسبت به صحت خدمات، حقایق گفتار، انجام قول ها صورت میگیرد، قبل از هر گونه اقدامی و منعقد کردن قرارداد با موسسات از دارا بودن مجوز رسمی برای انجام امور اعزام دانشجو به دیگر کشور ها، از سوی وزارت علوم و فناوری اطمینان حاصل فرمایید.

شرایط تحصیل در کشورهای دیگر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *