شرایط زندگی در آمریکا

بی دلیل نیست که آمریکا را سرزمین فرصت ها میدانند، ایالت متحده آمریکا بیشتر از دیگر کشورهای جهان برای مهاجران موقعیت ایجاد میکند. برای گرفتن راهنمایی های بیشتر در زمینه شرایط زندگی در آمریکا با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در آمریکا چگونه است

آمریکا یک کشور دارای مهاجر است و به خود می بالد و این ملت سابقه طولانی دارد که مردم را از سراسر جهان جذب کند. ادغام موفقیت آمیز مهاجران و فرزندان آن ها به سرزندگی اقتصادی و تبدیل به یک فرهنگ پویا و همواره در حال تغییر ،کمک می کند. آمریکایی ها به مهاجران و بچه هایشان فرصت داده اند تا خود را بهتر بشناسند و به طور کامل در جامعه آمریکا ادغام شوند و در عوض، مهاجران آمریکایی – که هویت و شهروندی آمریکایی را کسب کرده اند، با حفاظت از ایالات متحده از طریق خدمت در ارتش، تقویت نوآوری فن آوری، برداشت محصول، و غنی کردن همه چیز از غذاهای ملی گرفته تا دانشگاه ها، موسیقی و هنر به آمریکا خدمت کنند.

امروز 41 میلیون مهاجر در ایالات متحده 13.1 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند. کودکان مهاجران آمریکا،نسل دوم، با جمعیت 37.1 میلیون نفر ، حدود 12 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. بنابراین، با هم نسل اول و دوم نسل های مختلف از چهار بخش جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند. ادغام مهاجران در جامعه ی آمریکایی در طول زمان افزایش می یابد و مهاجران بیشتر شبیه بومیان می شوند و نسل های دوم و سوم آن ها بیشتر شبیه آمریکایی های محلی دیگر هستند تا پدر و مادرشان.

برای دستیابی به نتیجه ی تحصیلات، درآمد، توزیع شغلی، زندگی بالای خط فقر، مسکونی و توانایی زبان، مهاجران رفاه خود را نیز افزایش می دهند چون آن ها بیشتر شبیه به شخص متولد شده هستند که وضعیت خود را در طول زمان بهبود می بخشند. با این حال، رفاه مهاجران و فرزندان آن ها بسیار وابسته به نقاط شروع مهاجر و در جامعه آمریکا است – گروه های نژادی و قومی، وضعیت حقوقی، طبقه اجتماعی و حوزه جغرافیایی – که در آن ادغام می شوند.

یکی از یافته های شگفت انگیز از تحقیق این است که چگونه مهاجران مصرانه درک می کنند که یادگیری انگلیسی برای موفقیت آن ها حیاتی است. مهاجران می گویند که این امر ضروری است و از تمایل به درک شدن ناشی می شود. به طور کلی ۸۵ درصد می گویند که گرفتن یک شغل خوب یا خوب کار کردن در این کشور بدون آموزش زبان انگلیسی دشوار است؛ تنها ۱۲ درصد می گویند که این کار آسان است. برخی از مهاجران همچنین یادگیری انگلیسی را به عنوان یک تعهد اخلاقی میدانند.

تقریبا دو در سه (65 درصد) می گویند که آمریکا باید انتظار داشته باشد همه مهاجرانی که انگلیسی صحبت نمی کنند، آن را یاد بگیرند، در مقایسه با 31 درصد، که می گویند این باید برای هر فردی تعیین شود. مهاجران تعهد عمیق به آیین کار را نشان می دهند، که بار دیگر ارزش آمریکایی با ارزش را منعکس می کند. اکثریت زیادی (۷۳ درصد)فکر می کنند که برای مهاجران “بسیار مهم” است که کار کنند و رفاه خود را حفظ کنند.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در آمریکا

در این مقاله به فهرستی از مزایا و معایب زندگی در آمریکا برای یک فرد معمولی اشاره شده است. شما میتوانید تمام مزایا و معایب زندگی در آمریکا را بسته به آن چیزی که دوست دارید در مورد آن بدانید در این مقاله پیدا کنید. اگر چه بعضی از موارد در یک دسته قرار میگیرند. با دقت بررسی کنید که چرا میخواهید به آمریکا بروید و چه کارهایی باید انجام دهید.

بی دلیل نیست که آمریکا را سرزمین فرصت ها میدانند. ایالت متحده آمریکا بیشتر از دیگر کشورهای جهان برای مهاجران موقعیت ایجاد می کند. شما می توانید خیلی راحت در هر زمینه ای کار پیدا کنید و در اکثر موارد حقوق بالاتری نسبت به کشورهای دیگر دریافت می کنید. علاوه بر این ایالت متحده آمریکا یک مکان عالی برای شروع کسب و کار است. جدا از موقعیت هایی که به آن اشاره شد، آمریکا یک بازار بسیار متنوع و وسیعی را ارائه میدهد.تقریبا هر کسب و کاری در آمریکا پیشرفت می کند.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در آمریکا

شاید فرهنگ آمریکا یکی از قدیمی ترین فرهنگ ها نباشد اما قطعا یکی از مسحور کننده ترین فرهنگ هاست. در همه جای آمریکا از نیویورک تا شرق در لس آنجلس فرهنگ آمریکایی باعث شده که همه احساس خوشایندی داشته باشند. در هر زمان می توانید با یک رانندگی کوتاه مدت ( یا یک پرواز) بعضی از معروفترین مکان های جهان را ببینید. اگر به فیلم علاقه دارید، هالیوود جایی است که باید بروید. در مورد فعالیت ها در فضاهای باز مثل پیاده روی و پیک نیک، ایالت متحده آمریکا انواع مختلف اقلیم ها از آب و هوای معتدل تا آب و هوای خیلی سرد را دارد. شما میتوانید به هر منطقه ای که ترجیح میدهید بروید و در هر زمانی که دویت دارید پیک نیک خود را شروع کنید.

مردم دمدمی مزاج و بی ثبات همه جا می توانند باشند، اما در حالت خوشبینانه، از جنبه مثبت این موضوع مینویسم. به صورت عادلانه به جز در چند منطقه در ایالت متحده آمریکا تبعیض نژادی وجود ندارد.هیچ تفاوتی بین افراد رنگینگ پوست و یا دارای برتری های دیگر وجود ندارد. این موضوع در بیشتر شهرهای اروپایی وجود ندارد، متاسفانه این بدین معنی نیست که همه با شما به خوبی رفتار میکنند. مثل خیلی از شهرهای بزرگ جهان، در کلان شهرهای آمریکا افرادی زندگی میکنند که نه بی ادب و نه کاملا مودبند.با این حال افراد گستاخ همه جا گستاخند و کاری نمی توانید در مقابل آنها انجام دهید.

زز نقاط مختلف جهان افراد زیادی به آمریکا سفر می کنند شما می توانید بعضی از افراد آشنا را دوباره در آمریکا ببینید. این به طور گسترده ای بستگی به جایی دارد که در آن زندگی میکنید. اما به طور کلی نهادهای آمریکایی قوانین مدنی را مقرر کرده اند و موفقیت هایی که در طول این مدت کسب کرده اند یک پیروزی بزرگ برای جامعه محسوب می شود.

سیستم سیاست های کلی آمریکا با نظارت های متعدد و با منع سوء استفاده از قدرت به همه این اجازه را میدهد که در امور سیاسی در مورد چگونگی انجام امور در سطح ملی تا فدرال صحبت کنند. مثل خیلی از سیستم ها این سیستم نیز دارای نواقضی است اما اگر میخواهید صدای شما در جامعه شنیده شود آمریکا همان جایی است که میتوانید این کار را انجام دهید. آمریکا را “melting pot” معجونی از نژاد ها می نامند. زیرای بسیاری از مردم با فرهنگ های مختلف از سراسر جهان برای داشتن زندگی بهتر به آمریکا مهاجرت کرده اند. بنابراین آمریکا مجموعه ای از فرهنگ ها و زبان ها را در خود دارد که باعث ایجاد دیدگاه های مختلف و البته غذاهای خوشمزه شده است.

دوباره باید گفت که بستگی به جایی دارد که در آن زندگی میکنید اما به طور کلی اقتصاد آمریکا یکی از بهترین اقتصاد های جهان بویژه در ایجاد فرصت های شغلی است. صنایع مختلفی برای انتخاب وجود دارند که منحصر به علوم کامپیوتر ، سرگرمی و تجارت نمیشود. به طور کلی اگر شما تحصیلات خوبی داشته باشید و به سختی کار کنید حقوق خوبی دریافت خواهید کرد و فرصت های بیشتری سر راه شما قرار میگیرد.

بهترین دانشگاه های جهان در آمریکا قرار دارند و منحصر به HARVARD،YELE، STANDFORD،MIT ، CALTECH و دانشگاه شیگاگو نمی شود. مردم از سراسر جهان برای تحصیل در مدارس و دوره های مختلف درخواست می دهند زیرا دانشگاه های آمریکا بهترین هستند. از همه مهمتر اگر شما در یک دانشگاه دولتی ثبت نام کنید می توانید از تخفیف های هزینه های تحصیل در آمریکا بهره مند شوید.

معایب زندگی در آمریکا:

مهاجرت به آمریکا همیشه یک ایده خوب نیست زیرا می تواند دارای سختی های باشد. خیلی از چیزها بعد از رفتن به آمریکا ممکن است متفاوت باشد و ممکن است شروع دوباره چالش برانگیز باشد. بسته به جایی که زندگی میکنید ممکن است شوک فرهنگی را بیشتر یا کمتر احساس کنید. این یک امر طبیعی است و نمیتوان از آن اجتناب کرد. وقتی که شما به جایی که کاملا برای شما متفاوت است میروید مردم خیلی متفاوت به نظر میرسند.

بعضی از مسائل در فرهنگ آمریکایی کاملا یک چیز عادی است( مانند اکثر نقاط جهان). ازطرفی دیگر ممکن است با مواردی روبه رو شوید که با آن موافق نیستید . قبل از رفتن به ایالت متحده آمریکا در مورد همه حقایق اطلاعات کسب کنید تا شوک فرهنگی شما را متعجب نکند. بعضی از مهاجران ممکن است به سختی با محیط کار سازگار شوند. این مسئله ای است که اکثر مردم با آن رو به رو هستند. هر چند که موقعیت های کاری زیادی وجود دارد اما افراد زیادی برای آنها درخواست میدهند. این بدین معنی است که در هر موقعیتی به طور کلی جایگزین وجود دارد و اگر استانداردهای کاری را انجام ندهید بدون هیچ مشکلی کنار گذاشته می شوید.

هر چند که برای بعضی از افراد این موضوع مزیت محسوب میشود.خیلی از کارکنان بلند پروازند و میخواهند تلاش های مضاعف آنها دیده شود. افرادی وجود دارند که ممکن است شرایط سخت کاری را بپذیرند. افرادی که با شیفت های کاری زیاد کار میکنند یا کارها را به خانه میبرند و ممکن است برای کار برتری داشته باشند. تا زمانی که به سختی کار میکنید درآمد بیشتری نسبت به کشور خودتان خواهید داشت.

آمریکا مدتهاست محل نژادپرستی علیه فرهنگ های در اقلیت بوده است. ریشه های نژاد پرستی به قوانین برده داری افراد آفریقایی-آمریکایی و قوانین JIM CROW بر میگردد و همچنین رفتار بد با آمریکایی های اسپانیایی، افراد آسیایی و مردم بومی همچنان در بخش های مختلف جامعه دیده میشود. در نظر سنجی NBC NEWS، حدود 64 درصد آمریکایی ها گفتند که نژاد پرستی همچنان یک مشکل بزرگ در آمریکاست. هر چند که شهرهای بزرگ موقعیتهای زیادی را ایجاد میکنند اما دارای ضعف هایی هستند.

شهر نیویورک، شیگاگو، لس آنجلس و برخی شهرهای بزرگ آمریکا کثیف ترین هستند. در این شهرها دود زیادی وجود دارد، زباله ها زیاد هستند و در خیابان ها ریخته شده است و مشکل جانورهای جونده مثل موش در خیابان ها وجود دارد. امروزه آمریکا دچار تفرقه شدید سیاسی شده است و به نظر میرسد که در حال رشد است. این سیستم دوگانه مشکلات را تشدید کرده است. قدرت در هر انتخابات دائما بین احزاب جا به جا میشود و باعث بی ثباتی و نوسان در سیاست و قوانین شده است. همچنین بسیار سخت میشود با هر کسی بدون ترس از دست دادن دوستیتان در مورد سیاست صحبت کرد.

بسیاری از مشاغل در شرکت های بزرگ دارای ساعت های کاری طولانی و محیط های خسته کننده هستند و همچنین ممکن است حقوق های پایینی پرداخت کنند. اکثرا شخصیت افراد نادیده گرفته میشود و مثل یک دنده در یک دستگاه به راحتی قابل چایگزینی هستند. اگر خوش شانس باشید 40 ساعت در هفته کار خواهید کرد اما کارکنان در ساعات بیشتری ( بدون اضافه کاری) کار میکنند.

در آمریکا ماشین های زیادی وجود دارد و دارای سیستم بزرگراه فوق العاده است اما کمبود وسایل حمل و نقل عمومی وجود دارد اگر از کارمندانی که برای کار به شهر می آیند سوال کنید جواب میدهند که وجود ندارد. البته برخی از شهرهای آمریکا در مورد وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس ،دوچرخه، مترو بهتر از دیگر شهرها هستند. اما ترافیک همچنان یک مشکل بزرگ است.

آمریکا دارای خشونتهای مسلحانه زیادی است. مقررات ساده ای در رابطه با حمل اصلحه وجود دارد و فرهنگ اینکه برای اغلب کارها از اسلحه استفاده میکنند در آمریکا وجود دارد.مرگ های مسلحانه در آمریکا نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته بسیار بالاتر است. تیر اندازی های مکرر جمعی و جراحات ناشی از شلیک اسلحه در آمریکا زیاد است.

وضعیت اقتصاد آمریکا

وقتی از دور به آمریکا مینگریم، مبارزات انتخاباتی میان دوره ای 2018، یک سوال در ذهن ها ایجاد می کند: با وجود اقتصاد بسیار عالی، چرا دیدگاه ها نسبت به حزب دونالد ترامپ انقدر بد است؟ اما با نگاه عمیق تر به این قضیه، میتوان پاسخ آن را یافت: “اقتصاد” شاید در وضعیت بسیار خوبی باشد، اما برای اکثر رای دهندگان، وضعیت اقتصادی خوب نیست! تفاوت بین این دو از نابرابری اقتصادی ای که امروزه اقتصاد مدرن آمریکا را تعریف می کند نشات می گیرد.

خبر مثبتی که وال استریت آن را انتشار می دهد – سودهای بالای شرکت ها، قیمت های رو به افزایش سهام ها، رشد سریع بازده و محصولات – به سهم به نسبت کوچکی از شهروندان مرفه آمریکا سود زیادی میرساند و خوشایند آنهاست، اما بقیه ی مردم از این وضعیت چندان راضی نیستند.

« پنجاه و یک درصد از رای دهندگان وضع اقتصادی خوبی ندارند و به چک حقوق ماهیانه خود وابسته اند » به گفته ی دیوید وینستون، یک استراتژیست رهبرهای حذب جمهوری خواه که در حال مبارزه برای حفظ مواضع خود است « مشکل آنها حقوق ها و هزینه های زندگی است. در نهایت برای این مردم، سوالی که وجود دارد این است که آیا وضعیت اقتصادی وابسته به چک های حقوقی ماهیانه آنها در حال بهتر شدن است؟؟»

جاف گارین ناظر انتخاباتی ، و دستیار حزب دموکراتیک که برای باز پس گرفتن مجلس کنگره آمریکا تلاش کرد، افزود: هنگامی که در مورد اقتصاد صحبت می کنیم، یک مفهوم انتزاعی برای مردم است. اما وقتی که در مورد اخر ماه صحبت می کنید، و از توانایی پرداخت قبوض و هزینه های زندگی و اضافه آوردن پولی برای پس انداز سخن می گویید، برای مردم واضح است و انتزاعی نیست. افزایش قیمت نفت تفاوت ها و اختلافات را به خوبی نمایش می دهد. این مساله برای سرمایه گذاری بزرگ، ایجاد اشتغال، ارزش سهام های بخش انرژی خوب است و برای خانواده های سطح متوسط جامعه بد است چرا که افزایش قیمت بنزین، افزایش دستمزد و درامد آنها را بی فایده می کند.

با وجود دست آورد های اقتصادی امریکا، اکثر مردم، از رانندگانی که باید هزینه های بیشتری برای بنزین بپردازند و خانواده هایی که باید برای مراقبت از فرزندانشان و تامین مخارجشان مبلغ های بیشتری پرداخت کنند گرفته تا کارمندانی که هم چنان منتظر افزایش سطح درآمدشان هستند و زوج هایی که در تلاش اند تا خانه ای برای خود خریداری کنند، مردم در تلاش اند تا در این وضعیت اقتصادی موفق شوند.

طبق گفته ی کول :« تا زمانی که آمار ها و اعداد و ارقام بگویند که تمام مردم به کار مشغول اند همه چیز خوب است! اما سوال اینجاست که آیا همه جان سالم به در خواهند برد؟! فکر نمیکنم! در یک اقتصاد بزرگ، همه در حال شکوفا شدن و پیشرفت کردن اند، نه فقط گروهی به خصوص» هنگامی که یکی از تحلیل گران اقتصادی آکسفورد، اخیرا الگوی پول خرج کردن مردم آمریکا را مورد بررسی قرار داد، به این نتیجه رسید که 60 درصد از کارمندان و حقوق گیران این کشور، برای حفظ سبک زندگی خود به پس انداز های خود رو آورده اند و دست مزد آنها برای تامین مخارج زندگیشان کافی نیست.

حتی با وجود اینکه نرخ تورم در سطح پایینی قرار دارد و تنها 2.4 درصد اعلام شده است، یکی از مخارج زندگی بر دوش همه سنگینی می کند: قیمت های بنزین و سوخت در طی سال گذشته، 24 درصد افزایش یافته است و به طور میانگین هر گالون 2.94 دلار است. طبق AAA، این مقدار، از سال 2014 تا کنون، به بالاترین حد خود رسیده است.

آمار بیکاری کشور آمریکا

آمار بیکاری در آمریکا در سپتامبر به 3.7 % رسید، که پایین ترین میزان از سال 1969 بوده است. طبق گفته فد : ” بازار کار همچنان در حال قوی تر شدن است و فعالیت های اقتصادی در حال رشد هستند. به طور کلی اشتغال زایی در ماه های اخیر افزایش و میزان بیکاری کاهش یافته است.” با توجه به پیش بینی های فد ، اقتصاد امسال 3.1 درصد رشد خواهد داشت.
میزان بیکاری از دسامبر 2000 برای اولین بار به زیر 4 درصد رسیده است که نشانه رشد اقتصادی است. گرچه تعداد مشاغل ایجاد شده کمتر از انتظارات بوده است اما آمار اشتغال حاکی از اقتصادی قوی است.

این بازار خوش بینانه برخی از جزئیات نگران کننده را نادیده می گیرد. 3.9 % میزان بیکاری ماه پیش با کمبود نیروی کار همراه بوده است. میزان مشارکت نیروی کار از 63 % در فوریه به 62.9 % در مارس و به 62.8 % در ماه آوریل رسیده است. کاهش میزان بیکاری با توجه به کاهش نیروی کار به معنای یک اقتصاد سالم نیست.

طبق یک گزارش آماری دیگر، کساد قابل توجهی در بازار کار وجود دارد . ماه گذشته 7.6 میلیون کارمند در چندین شغل مشغول به فعالیت بودند، زیرا یک شغل برای تامین مخارج زندگی کافی نیست. در صورتی که کارمندان درآمد کافی در یک شغل داشتند ، نیاز به کار در چندین شغل نبود. افزایش افراد چند شغله در چند سال اخیر شبهه قابل توجهی در بهبود اقتصادی و قضیه اشتغال زیاد در آمریکا به وجود آورده است.

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا بسته به اینکه در کدام منطقه آمریکا زندگی می کنید و با توجه به منطقه شهری، روستایی یا حومه شهر متفاوت است. برای مثال قیمت ها در منطقه غرب میانه آمریکا (اوهایو، ایندیانا، ایلینوی) کمتر می باشد، در حالی که قیمت ها در نیو انگلند بسیار بالاتر می باشد. یکی از مواردی که در آمریکا شاهد تفاوت بسیار در قیمت می باشید، مسکن و محل اقامت می باشد. میانگین آپارتمان در آمریکا می تواند بین 500 $ (یک آپارتمان یک خوابه در مناطق روستایی) تا 1.500 $ (یک آپارتمان سه خوابه در مناطق شهری) متغیر باشد.

هزینه زندگی در آمریکا

این قیمت نیز بسته به اینکه کرایه شامل چه امکاناتی می باشد، متفاوت است. بسیاری از اجاره کنندگان در شهرهای کالج تعدادی اقبوض در اجاره ماهانه می گنجانند؛ اما همیشه هم این طور نیست. برای تعیین اینکه چه مواردی در اجاره نامه باشد، با طرف قرارداد مشورت کنید. در اینجا قیمت های بسیار رایج برای امکانات رفاهی مختلف را می بینید:

  • برق: ماهانه 50 تا 100 $، بسته به اندازه آپارتمان و در صورت استفاده از وسایل برقی پر بازده و چراغ. در صورت استفاده از بخاری برقی هزینه ماهانه تا 150 $ بالا می رود.
  • گاز: اجاره نامه همه آپارتما ن ها این مورد را پوشش نمی دهد. در صورت استفاده برای آشپزی، ماهانه بین 10 تا 15 $ بسته به میزان آشپزی متغیر می باشد. در صورت استفاده برای گرما هر ماه بین 50-100 $ می باشد.
  • اینترنت: میانگین ماهانه 45-50 $ می باشد.
  • خدمات تلفن همراه: میانگین بسیاری از خدمات ماهانه 50 $ است، مگر اینکه برنامه ماهانه نصب کنید که در این صورت به ماهانه 100 $ افزایش می یابد.
  • آب، فاضلاب و زباله. اکثر مواقع این مورد در اجاره درج شده است زیر صاحب خانه شما این مورد را برای کل ساختمان آپارتمان پوشش می دهد. با این حال در صورت نیاز به پرداخت، اکثر شهرداری ها صورت حساب شما را به صورت فصلی (3 ماهه) به قیمت 50 تا 75 $ بسته به اینکه در چه ناحیه ای زندگی می کنید، تنظیم می کند.

زمانی که در آمریکا زندگی می کنید چیزی حدود 1000-1500 $ هر ماه باید برای مسکن و امکانات رفاهی خود کنار بگذارید. در اینجا سایر هزینه هایی که در مدت زندگی خود در آمریکا به آن نیاز دارید را می بینید. این مقادیر فقط برای کمک به شما جهت مشخص کردن میزان هزینه ای که به نیاز دارید، می باشد.

خواروبار برای یک نفر در یک هفته بین 20-40 $ بسته به رژیم غذایی شما متغیر می باشد. یک گالن شیر 3.50 $، یک عدد نان 2.50 $، هر پوند برنج تقریباً 1 $ و هر 12 تخم مرغ تقریباً 2.00 $. محصولات تازه مقداری گران تر می باشند و بسته به اینکه چه نوع میوه و سبزیجاتی در فصل موجود می باشد، متغیر است.

هزینه بنزین تقریباً هر گالن 3.50 $ است. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که در محله ای زندگی کنید که دارای حمل و نقل عمومی باشد، می توانید بلیط ماهانه به ارزش 50-60 $ دریافت کنید (برخی مناطق برای دانشجویان تخفیف قائل می شوند). پوشاک نسبتاً گران می باشد، مگر اینکه به یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ بروید (Wal-Mart و غیره). یک شلوار جین تقریباً 40 $ است.

برخورد و رفتار مردم آمریکا با مهاجرین و خارجی ها

در گذشته در اکثر مناطق شهری کشور آمریکا، مهاجران به دو گروه سفید پوست و سیاه پوست تقسیم شده بودند، اما اکنون به عنوان ” مهاجران هم نوع” شناخته می شوند.با این حال همچنان در برخی از مناطق کشور نژاد پرستی شایع است. بیشترین تبعیض نژادی برای سیاه پوستان و جدایی آنها از سفیدپوستان در نظر گرفته می شود .همچنین جدایی اسپانیایی ها و جدایی آسیایی ها از جمعیت سفید پوست در برخی مناطق انجام می شود.

سه چهارم افرادی که به آمریکا مهاجرت می کنند، مسیحی هستند. با این حال عده ای با مذهب های مختلف نیز به آمریکا مهاجرت می کنند. 4 درصد خارجیان مقیم آمریکا، مسلمان هستند. مهاجران مسلمان در تحصیلات و کسب درآمد از متوسط مردم بومی بهتر عمل می کنند ، اما با تبعیض نژادی زیادی مواجه هستند. تنوع مذهب در میان مهاجران آسیایی به خوبی دیده می شود. بخش قابل توجهی از مهاجران را هندو، بودایی و یا افراد بی مذهب تشکیل می دهد. مشارکت در سازمان های مذهبی به مهاجران کمک می کند و ممکن است حمایت هایی از طرف سازمان های مذهبی به مهاجران تعلق بگیرد.

هدف تبعیض های نژادی محدود کردن فرصت های موجود برای مهاجران و فرزندان آنهاست. این گونه نژاد پرستی ها بر مهاجران و نسل های بعد خود اثرات منفی خواهد گذاشت. در طول سالهای گذشته، ترس از بیگانه (xenophobia) به عنوان موضوع مهاجرت غیر قانونی در صدر سیاست های آمریکا قرار گرفت. عده ای از مردم آمریکا به گروه های ضد مهاجر تبدیل شدند و راهکارهای خود را در رابطه با میلیون ها مهاجر غیر قانونی که در حال حاضر در خاک امریکا هستند ، در میان گذاشتند. گروه های ضد مهاجر از مرزهای این کشور پاسداری کردند تا مطمئن باشند هیچ مهاجری به خاک این کشور وارد نمی شود.

در سالهای اخیر اقتصاد آمریکا با بی ثباتی مواجه شده است، در نتیجه برخی از آمریکایی ها بیم واگذاری شغل خود را به مهاجران دارند. پس از حمل تروریستی 11 سپتامبر، ترس از اسلام و مسلمانان (islamophobia ) در آمریکا به شدت افزایش یافت و این عقیده غلط که تمام مسلمانان، بنیان گذاران حملات ترورسیتی هستند، در میان مردم رایج شد.

مسلمانانی که به خصوص با نوع پوشش و رفتارشان قابل شناسایی بودند، بسیار مورد حمله و توهین قرار می گرفتند و مردم تمام مساجد را ویران کردند. این گونه اتفاقات در چندین سال بعد کمتر شد ، اما همچنان بسیاری از مردم نسبت به مسلمانان و عقاید آنها بدگمان هستند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه های گفته شده می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در جهت اقدام برای ویزای مهاجرت، کار بهره مند شوید.

سوالات متداول در مورد شرایط زندگی در آمریکا

1- آیا آمریکا کشوری مهاجر پذیراست؟

آمریکا یک کشور دارای مهاجر است و به خود می بالد و این ملت سابقه طولانی دارد که مردم را از سراسر جهان جذب کند. ادغام موفقیت آمیز مهاجران و فرزندان آن ها به سرزندگی اقتصادی و تبدیل به یک فرهنگ پویا و همواره در حال تغییر ،کمک می کند. آمریکایی ها به مهاجران و بچه هایشان فرصت داده اند تا خود را بهتر بشناسند و به طور کامل در جامعه آمریکا ادغام شوند و در عوض، مهاجران آمریکایی – که هویت و شهروندی آمریکایی را کسب کرده اند، با حفاظت از ایالات متحده از طریق خدمت در ارتش، تقویت نوآوری فن آوری، برداشت محصول، و غنی کردن همه چیز از غذاهای ملی گرفته تا دانشگاه ها، موسیقی و هنر به آمریکا خدمت کنند.

2- چند درصد مهاجر در آمریکا وجود دارد؟

امروز 41 میلیون مهاجر در ایالات متحده 13.1 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند. کودکان مهاجران آمریکا،نسل دوم، با جمعیت 37.1 میلیون نفر ، حدود 12 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. بنابراین، با هم نسل اول و دوم نسل های مختلف از چهار بخش جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.

3- آیا یادگیری زبان انگلیسی برای زندگی در آمریکا ضروری است؟

در واقع مهاجران می گویند که یادگیر زبان انگلیسی یک امر ضروری است و از تمایل به درک شدن ناشی می شود. به طور کلی ۸۵ درصد می گویند که گرفتن یک شغل خوب یا خوب کار کردن در این کشور بدون آموزش زبان انگلیسی دشوار است؛ تنها ۱۲ درصد می گویند که این کار آسان است. برخی از مهاجران همچنین یادگیری انگلیسی را به عنوان یک تعهد اخلاقی می¬دانند.

4- زندگی در آمریکا چه مزایایی دارد؟

ایالت متحده آمریکا بیشتر از دیگر کشورهای جهان برای مهاجران موقعیت ایجاد می¬کند. شما می-توانید خیلی راحت در هر زمینه ای کار پیدا کنید و در اکثر موارد حقوق بالاتری نسبت به کشورهای دیگر دریافت می¬کنید. آمریکا یک مکان عالی برای شروع کسب و کار است. جدا از موقعیت هایی که به آن اشاره شد، آمریکا یک بازار بسیار متنوع و وسیعی را ارائه می¬دهد. تقریبا هر کسب و کاری در آمریکا پیشرفت می¬کند. ایالت متحده آمریکا انواع مختلف اقلیم ها از آب و هوای معتدل تا آب و هوای خیلی سرد را دارد. به صورت عادلانه به جز در چند منطقه در ایالت متحده آمریکا تبعیض نژادی وجود ندارد. هیچ تفاوتی بین افراد رنگینگ پوست و یا دارای برتری¬های دیگر وجود ندارد. مثل خیلی از شهرهای بزرگ جهان، در کلان شهرهای آمریکا افرادی زندگی می¬کنند که نه بی ادب و نه کاملا مودبند. با این حال افراد گستاخ همه جا گستاخند و کاری نمی¬توانید در مقابل آنها انجام دهید. آمریکا را “melting pot” معجونی از نژاد ها می نامند. زیرای بسیاری از مردم با فرهنگ های مختلف از سراسر جهان برای داشتن زندگی بهتر به آمریکا مهاجرت کرده اند.

5- آیا آمریکا مدارس ودانشگاه های مناسبی برای تحصیل دارد؟

بهترین دانشگاه های جهان در آمریکا قرار دارند و منحصر به HARVARD، YELE، STANDFORD،MIT ، CALTECH و دانشگاه شیگاگو نمی شود. مردم از سراسر جهان برای تحصیل در مدارس و دوره های مختلف درخواست می دهند زیرا دانشگاه های آمریکا بهترین هستند. از همه مهمتر اگر شما در یک دانشگاه دولتی ثبت نام کنید می توانید از تخفیف های هزینه های تحصیل در آمریکا بهره مند شوید.

6- زندگی در آمریکا چه معایبی دارد؟

قبل از رفتن به ایالت متحده آمریکا در مورد همه حقایق اطلاعات کسب کنید تا شوک فرهنگی شما را متعجب نکند. بعضی از مهاجران ممکن است به سختی با محیط کار سازگار شوند. آمریکا مدتهاست محل نژادپرستی علیه فرهنگ های در اقلیت بوده است و همچنین رفتار بد با آمریکایی های اسپانیایی، افراد آسیایی و مردم بومی همچنان در بخش های مختلف جامعه دیده می¬شود. نیویورک، شیگاگو، لس آنجلس و برخی شهرهای بزرگ آمریکا کثیف ترین ( دود، زباله در خیابان¬ها و جانورانی مثل موش) هستند. تفرقه سیاسی شدید و رو به رشد، ساعت های کاری طولانی و محیط-های خسته کننده و همچنین حقوق های پایین در برخی شرکت¬ها، کمبود وسایل حمل و نقل عمومی، ترافیک زیاد وخشونت¬های مسلحانه ازسایر معایب زندگی در آمریکا می¬باشد.

7- آمریکا ار لحاظ اقتصادی چه وضعیتی دارد؟

در رابطه با وضعیت اقتصادی در آمریکا خبر مثبتی که وال استریت آن را انتشار می دهد، سودهای بالای شرکت ها، قیمت های رو به افزایش سهام ها، رشد سریع بازده و محصولات، به سهم به نسبت کوچکی از شهروندان مرفه آمریکا سود زیادی می¬رساند و خوشایند آنهاست، اما بقیه ی مردم از این وضعیت چندان راضی نیستند. همچنین با وجود اینکه نرخ تورم در سطح پایینی قرار دارد و تنها 2.4 درصد اعلام شده است، مخارج زندگی بر دوش همه سنگینی می کند.

8- آیا افزایش قیمت نفت در آمریکا باعث ایجاد مشکلات برای زندگی شده است؟

افزایش قیمت نفت تفاوت ها و اختلافات را به خوبی نمایش می¬دهد. این مساله برای سرمایه گذاری بزرگ، ایجاد اشتغال، ارزش سهام های بخش انرژی خوب است و برای خانواده های سطح متوسط جامعه بد است چرا که افزایش قیمت بنزین، افزایش دستمزد و درامد آنها را بی فایده می کند. با وجود دست آورد های اقتصادی امریکا، اکثر مردم، از رانندگانی که باید هزینه های بیشتری برای بنزین بپردازند و خانواده هایی که باید برای مراقبت از فرزندانشان و تامین مخارجشان مبلغ های بیشتری پرداخت کنند گرفته تا کارمندانی که هم چنان منتظر افزایش سطح درآمدشان هستند و زوج هایی که در تلاش اند تا خانه ای برای خود خریداری کنند، مردم در تلاش اند تا در این وضعیت اقتصادی موفق شوند. قیمت های بنزین و سوخت در طی سال گذشته، 24 درصد افزایش یافته است و به طور میانگین هر گالون 2.94 دلار است. طبق AAA، این مقدار، از سال 2014 تا کنون، به بالاترین حد خود رسیده است.

9- آمار بیکاری کشور آمریکا چند درصد است؟

آمار بیکاری در آمریکا در سپتامبر به 3.7 % رسید، که پایین ترین میزان از سال 1969 بوده است. طبق گفته فد : ” بازار کار همچنان در حال قوی تر شدن است و فعالیت های اقتصادی در حال رشد هستند. به طور کلی اشتغال زایی در ماه های اخیر افزایش و میزان بیکاری کاهش یافته است.” با توجه به پیش بینی¬های فد، اقتصاد امسال 3.1 درصد رشد خواهد داشت.

10- هزینه زنندگی در آمریکا به چه صورت است؟

هزینه زندگی در آمریکا بسته به اینکه در منطقه شهری، روستایی یا حومه شهر زندگی می¬کنید متفاوت است. برای مثال قیمت ها در منطقه غرب میانه آمریکا (اوهایو، ایندیانا، ایلینوی) کمتر می باشد، در حالی که قیمت ها در نیو انگلند بسیار بالاتر می باشد. یکی از مواردی که در آمریکا شاهد تفاوت بسیار در قیمت می باشید، مسکن و محل اقامت می باشد. میانگین آپارتمان در آمریکا می تواند بین 500 $ (یک آپارتمان یک خوابه در مناطق روستایی) تا 1.500 $ (یک آپارتمان سه خوابه در مناطق شهری) متغیر باشد. سایر هزینه¬ها شامل: برق: ماهانه 50 تا 100 $ (در صورت استفاده از بخاری برقی هزینه ماهانه تا 150 $ بالا می رود)، گاز در صورت استفاده برای آشپزی، ماهانه بین 10 تا 15 $ و در صورت استفاده برای گرما هر ماه بین 50-100 $، میانگین ماهانه برای اینترنت 45-50 $، خدمات تلفن همراه: میانگین ماهانه 50 $ است، آب، فاضلاب و زباله که اکثر شهرداری ها صورت حساب شما را به صورت فصلی (3 ماهه) به قیمت 50 تا 75 $ بسته به اینکه در چه ناحیه ای زندگی می کنید، تنظیم می کند.

11- برخورد و رفتار مردم آمریکا با مهاجرین و خارجی ها چگونه است؟

در گذشته در اکثر مناطق شهری کشور آمریکا، مهاجران به دو گروه سفید پوست و سیاه پوست تقسیم شده بودند، اما اکنون به عنوان ” مهاجران هم نوع” شناخته می شوند.با این حال همچنان در برخی از مناطق کشور نژاد پرستی شایع است. بیشترین تبعیض نژادی برای سیاه پوستان و جدایی آنها از سفیدپوستان در نظر گرفته می شود .همچنین جدایی اسپانیایی ها و جدایی آسیایی ها از جمعیت سفید پوست در برخی مناطق انجام می شود. هدف تبعیض های نژادی محدود کردن فرصت های موجود برای مهاجران و فرزندان آنهاست. عده ای از مردم آمریکا به گروه های ضد مهاجر تبدیل شدند و راهکارهای خود را در رابطه با میلیون ها مهاجر غیر قانونی که در حال حاضر در خاک امریکا هستند ، در میان گذاشتند. . پس از حمل تروریستی 11 سپتامبر، ترس از اسلام و مسلمانان (islamophobia ) در آمریکا به شدت افزایش یافت و مسلمانان بسیار مورد حمله و توهین قرار می گرفتند و مردم تمام مساجد را ویران کردند. این گونه اتفاقات در چندین سال بعد کمتر شد ، اما همچنان بسیاری از مردم نسبت به مسلمانان و عقاید آنها بدگمان هستند.

2.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *