10 شغل برتر و پر درآمد در آلمان

آلمان بزرگترین اقتصاد در اروپا با نشانه های مداوم پیشرفت و ثبات در بازار کار تلقی می شود. بر اساس گزارشات ، آلمان نخستین مقصد ، افراد جویای کار ماهر و لایق در اروپا است. مثلا این کشور ،دارای یکی از غنی ترین و قوی ترین اقتصادها در اروپا است، که این خود باعث دلالت بر این موضوع می شود، که حقوق بالایی در ازای کار در آلمان وجود دارد، مخصوصا اگر شما کار خود را خوب انجام دهید. این مقاله در رابطه با 10 شغل برتر و پر درآمد در آلمان می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

برای اثبات این نکته، ما لیست 10 شغل برتر و پر درامد در آلمان را گرداوری کردیم. بازار کار در آلمان برای خارجی ها به نسبت مناسب می باشد. در اینجا ملاک انتخاب شغل هایی با بهترین درآمد با توجه به حقوق آنها می باشد:

بررسی 10 شغل برتر و پر درآمد در آلمان

10 شغل برتر و پر درآمد در آلمانمدیریت اجرایی سرمایه انسانی – €189,996 (£143,165)

شغل برتر و پر درآمد در آلمان به این قسمت مربوط می شود. در هسته مدیریت سرمایه انسانی، نیروی کار است، که به عنوان دارایی کسانی که می توانند ارزش جاری را اندازه گیری کنند  و کسانی که می توانند ارزش آتی را از طریق سرمایه گذاری افزایش دهند می باشد. ماموریت مدیران  اجرایی سرمایه انسانی ،پیدا کردن و حفظ استعدادهای بزرگ برای تمام شغل‌های سازمان است. او همچنین مسئول آغاز ایده ها، مفاهیم و فرآیندها برای بررسی های بعدی توسط متصدی رئیس سرمایه انسانی است.

 این شغل  نیاز به نامزد دارد تا به طور موثری کارکنان HC  را در فعالیت های روزانه و عملیات‌های سرمایه انسانی ، برای توانستن کار گروهی و کار موثر به عنوان یک عضو تیم ،رهبری کند.  به طور متوسط، پنج سال تجربه در سمت رهبری، مسئولیت سرمایه انسانی یا منابع انسانی دارای مزیت است ، که  به عنوان یک امتیاز مطرح می شود. همچنین، مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی منابع انسانی، روابط کار و یا رشته های مرتبط و نزدیک در اکثر موارد ترجیح داده می شود. مدیریت اجرایی سرمایه انسانی جزو یکی از 10 شغل برتر و پر درامد در آلمان می باشد. توصیه می شود مقاله کار در آلمان برای ایرانیان را نیز مطالعه فرمایید.

مدیر محصولات بانکی – €180,000 (£135,649)

یک مدیر محصولات بانکی ، دارایی مهم و اصلی استراتژی بازاریابی بانک است و هدف از این شغل ، توسعه یک برنامه بازاریابی برای بهبود فروش یک محصول و یا خدمات بانکی است تا میزان فروش تولیدات را بالا ببرد . او متصدی فعالیت های مربوط به طراحی مفهومی، فعالیت های پژوهشی، و فروش محصول ها و یا خدمات هدف است. اکثر مدیران پروژه های بانکی دارای مدرک کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی، بازاریابی و امور مالی می باشند. دیگران ممکن است ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت بازرگانی را به منظور ترقی اعتبارشان انتخاب کنند. با توجه به اینکه این شغل شامل با پروژه های عظیم بانکی سر و کار دارد ، کارفرمایان اولویت را به مدیران با حداقل پنج سال تجربه کار می دهند.

جانشین مدیر کل – €150,000 (£113,041) : شغل برتر و پر درآمد در آلمان

شغل جانشین مدیر کل حول محور کمک به مدیر کل ها، مدیران اجرائی و یا دیگر مدیران ، برنامه ریزی، توسعه، پیاده سازی و نظارت بر طرح های شرکت و پروژه ها می گردد.  برخی از وظایف روزمره این افراد شامل گفتگو درباره‌ی  قراردادها، اختصاص دادن وظایف، جلسات راهنمایی، تجزیه و تحلیل و اجرای سیاست، و غیره می باشد. به طور کلی، اکثر کارفرمایان برای استخدام  متقاضیان حداقل به مدرک لیسانس و چند سال تجربه کاری نیاز دارند. هر چند، اکثر کارفرمایان، نامزدهای دارای مدرک کارشناسی ارشد را ترجیح می دهند. با این حال، در این سمت، تجربه بیش از سطح سواد و مدرک اهمیت دارد. این شغل یکی از جزو یکی از 10 شغل برتر و پر درامد در آلمان می باشد.

کمربند سیاه شش سیگما – €145,000 (£109,273)

IASSC دارنده ی کمربند سیاه شش سیگما (ICBB) یک فرد حرفه ای  است که به خوبی در روش شش سیگما زبردست باشد ، کسی که منجر به بهبود پروژه ها می شود ،و به طور کلی شخصی که به صورت تمام وقت در حال کار است. به منظور دستیابی به سمت حرفه ای ICBB از انجمن بین المللی برای مدرک شش سیگما ، نامزدها باید در آزمون IASSC کمربند سیاه شش سیگما شرکت کرده و  حداقل از 750 به 580 امتیاز دست یابند . امتحان چهار ساعت به طول می انجامد و شامل سوالات چند گزینه ای و درست / غلط است. امتحان را می توان در بیش از 8000 مرکز آزمون در 165 کشور در سراسر جهان انجام داد.

مشاور حقوقی – €144,000 (£108,519)

یکی از پر درآمدترین کار ها در آلمان مشاوران حقوقی می باشد و اگر با مهارت و شغل شما ارتباط دارد، شما می توانید از این طربق مهاجرت کاری به آلمان داشته باشید . مشاوران حقوقی توسط شرکت های بزرگ، دولتی و دیگر سازمان ها برای ارائه مشاوره های حقوقی در امور حقوقی استخدام می شوند. این متخصصان در یک شاخه خاص از قانون تخصص یافته و استخدام می شوند تا مشتریان را از هر پیامد و خطای قانونی و یا عواقب آن باز دارند. تحصیلات مورد نیاز معمول عبارتند از مدرک لیسانس در رشته قانون، و مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط با قانون است.

دستیار نائب رئیس – €135,000 (£101,739)

امروزه در شرکت های بزرگ جهان ، نقش دستیار نائب رئيس به دلیل افزایش فشار بر معاون رئيس به طور فزاینده برجسته شده است. همانطور که از عنوان آن پیداست، این شغل قرض دادن یک دست کمکی به نائب رئيس در انجام وظایف روزمره اوست . برای موفقیت یک AVP ، به کیفیت استثنایی مدیریت ،  رویکرد باز،خلاقانه حل مسئله و قابلیت همکاری ، تماما مورد نیاز است. تحصیلات و شرایط ممکن است با توجه به ماموریت و تجارت طبیعت هر سازمان متفاوت باشد. این شغل جزو یکی از 10 شغل برتر و پر درامد در آلمان می باشد.

بازاریابی برند – €135,000 (£101,739)

روی هم رفته وظیفه مدیران نام تجاری این است که مطمعن شوند شکل و یکپارچگی نام تجاری که آنها نمایش می دهند در بهترین حالت ممکن باشد. برای انجام این کار، آنها بر روند بازاریابی تحقیق و نظارت کرده و چشم نزدیک خود را بر روی محصولات رقابتی بازار باز نگه می دارند.  این کار نیازمند تحقیقات برجسته و مهارت های تحلیلی ، آشنایی با نرم افزار CRM، توانایی تفکر خلاق و ابتکاری، و مهارت های تحلیلی برای پیش بینی و شناسایی روند و چالش ها می باشد. اگر چه رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد بازاریابی و یا تجارت وجود دارد، مدیران نام تجاری می توانند افراد دارای مدارک و گواهی نامه های مربوط به بازاریابی را نیز انتخاب کنند. حداقل سه سال سابقه و تجربه برای این شغل مورد نیاز است.

مدیریت دفتر کمک رسانی – €126,000 (£94,956)

مدیران دفتر کمک رسانی اطمینان می دهند که مشتریان پشتیبانی فنی خدمات رادریافت نموده ، و بر کارکنان دفتر کمک رسانی نظارت می کنند. این شغل به هر دو دانش نرم افزاری یا سخت افزاری که سیستم ها پشتیبانی می کند، نیازدارد ، و مهارت های مدیریت پرسنلی بسیار موثر است. به طور کلی، حداقل مدرک کارشناسی در رشته های مربوط به کامپیوتر مورد نیاز است، در حالی که برخی کارفرمایان ممکن است داوطلبانی که دارای MBA  هستند را ترجیح دهند.

مدیران دفتر کمک رسانی همچنین گزینه ای را  برای پیگیری  تاییدیه از تولید کننده ای خاص، مانند مایکروسافت (گواهی پشتیبانی تکنسین دسکتاپ مایکروسافت و یا گواهی متخصص فناوری مایکروسافت) دارند.

نائب رئیس – €120,432 (£90,784) : شغل برتر و پر درآمد در آلمان

وظیفه‌ی نائب رئيس چند وجهی است. نائب رئيس ها به طور کلی به عنوان اعضای جدایی ناپذیر از تیم مدیریت ارشد بکار گرفته می شوند و مسئول توسعه اهداف استراتژیک سازمان هستند. نائب رئیس توسعه و اجرای سیاست های پیچیده تر و روش کار سرمایه گذاری و حیطه عملیاتی را نیز، بر عهده دارد . برای این شغل، حداقل مدرک لیسانس در رشته کسب و کار و یا حسابداری الزامی است، در حالی که کارشناسی ارشد در مدیریت کسب و کار به نامزدها جنبه رقابتی می دهد. علاوه بر این، حداقل ده سال تجربه در شغل مدیریت ارشد یک سازمان با رشد و ترقی  بالا امتیاز محسوب می شود.

مدیر منطقه ای عملیات – €120,000 (£90,459)

مدیران منطقه عملیات مسئول کل امور مالی و عملکرد عملیاتی بخش هاست. آنها عملیات ها را  برنامه ریزی و هدایت می کنند  تا از ارائه مراقبت ها و خدمات کافی و مناسب، و ارائه برنامه ریزی مالی دقیق، بودجه بندی و مدیریت صحیح اطمینان حاصل نمایند . برای این شغل، مهارت های فردی استثنایی، و توانایی برای توسعه و مدیریت استراتژی های پیچیده ضروری است. داوطلبان باید حداقل دارای ده سال تجربه، ترجیحا در صنعت مربوط به سازمان باشند. این شغل جزو یکی از 10 شغل برتر و پر درامد در آلمان می باشد. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند به شما در زمینه کار در آلمان مشاوره می دهند.

شغل برتر و پر درآمد در آلمان

مشاغل دیگر در کشور آلمان

علاوه بر رشته های نام برده شده در زمینه‌های مختلف، ۵ رشته پرطرفدار در آلمان که شغل برتر و پر درآمد در آلمان هستند به شرح زیر می باشد که برای اخذ ویزای کاری می توانید روی آن حساب کنید.

  1. کارگر ۲۹۰۰ یورو در ماه
  2. آشپز ۳۰۰۰ یورو در ماه
  3. مترجم ۴۰۰۰ یورو در ماه
  4. آتش نشانی ۴۰۰۰ یورو در ماه
  5. دستیار پزشک ۵۶۰۰ یورو در ماه

برای ۲۰۲۲ آماده شوید!

با توجه به ارائه لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان پیش بینی می شود که پنج مورد نامبرده شده در سال ۲۰۲۲ با پذیرش بیشتری مواجه شود و جزء شغل برتر و پر درآمد در آلمان محسوب شود.

  1. هتل داری و خدمات مربوط به گردشگری
  2. مراقبت از سالمندان
  3. الکترونیک و زیر شاخه های آن
  4. کامپیوتر و زیر شاخه های آن (برنامه نویسی، نرم افزار، سخت افزار و… )
  5. مکانیک و زیر مجموعه های آن

شغل های پردرامد و پر مخاطب در زمینه حقوق

برای داشتن شغل برتر و پر درآمد در آلمان کافی است کمی هوشمندانه فکر کنید. فعالیت و اشتغال در زمینه حقوق مورد توجه بسیاری از متقاضیان است. در این بخش از مقاله ۵ زیر شاخه پرمخاطب رشته حقوق به شما عزیزان ارائه می شود که برای مهاجرت به آلمان فوق العاده می باشد.

نام شغلمتوسط درآمد
قاضی۱۲۹ هزار یورو در سال
بازرس دادگستری۱۱۵ هزار يورو در سال‌
مدیر خدمات حقوقی۱۰۰ هزار یورو در سال
وکیل دادگستری۱۰۵ هزار یورو در سال
وکیل مدافع۹۶ هزار یورو در سال

شغل های محبوب در زمینه پزشکی

بسیاری از افراد در سراسر جهان رویای فعالیت و اشتغال در زمینه پزشکی و پیرا پزشکی را در سر می پروراند. ۱۰ زیر شاخه پر درآمد و محبوب رشته پزشکی
در جدول زیر آمده است.

نام شغلمتوسط درآمد
متخصص تغذیه۸۶ هزار یورو در سال
متخصص قلب۱۷۵ هزار یورو در سال
روانشناس بالینی۱۴۰ هزار یورو در سال
متخصص پوست۱۳۰ هزار یورو در سال
چشم پزشک۹۵ هزار یورو در سال‌
متخصص مغز و اعصاب۱۳۵ هزار یورو در سال
متخصص زنان و زایمان۱۲۵ هزار یورو در سال
متخصص داخلی۱۴۰ هزار یورو در سال‌
فیزیوتراپ۸۴ هزار یورو در سال
متخصص ورزش درمانی۸۵ هزار یورو در سال

طرفداران مهندسی بخوانند!

شغل برتر و پر درآمد در آلمان در حوزه مهندسی می شود به مهندسی عمران اشاره داشت. فعالیت در رشته مهندسی و زیر شاخه های آن متقاضیان بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. ۵ مورد از برترین زیر شاخه های رشته مهندسی در جدول زیر به شما نشان داده خواهد شد.

نام شغلمتوسط درآمد
مهندسی عمران۴۰ هزار یورو در سال
مهندس برق۴۵ هزار یورو در سال
مهندس آب و فاضلاب۳۹ هزار یورو در سال
مهندس ژئوتکنیک۴۰ هزار یورو در سال
مهندس ارتباطات۴۵ هزار یورو در سال

شغل برتر و پر درآمد در آلمان

چه مواردی باعث افزایش در آمد ما خواهد شد؟

توجه داشته باشید که تسلط شما به زبان آلمانی و انگلیسی به عنوان فردی که می‌خواهد در بازار کار کشور آلمان فعالیت کند یک مسئله بسیار مهم است که می تواند ارتباط عمیق تر و موثرتری با شهروندان و کارفرمایان کشور آلمان ایجاد کند. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با رشته، مهارت و سابقه کاری در زمینه ای که قصد فعالیت در آن را دارید نقش مهمی در افزایش درآمد شما خواهد داشت. بی تردید زمانی که مدارک ارسال شده توسط متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد استعداد، مهارت و سابقه کاری او جزو مواردی است که برای کارفرمايان حائز اهمیت  خواهد بود. بهترین سرمایه گذاری در آلمان شما را ثروتمند خواهد کرد.

با تغییر شرایط ویزای کار در آلمان آشنا شوید

کشور آلمان در سال ۲۰۲۱ به دلیل افزایش جمعیت و کمبود نیروی متخصص قوانین سختگیرانه ی ویزای کار را تا حد زیادی تغییر داده و شرایط را برای متقاضیان سهل تر کرده است. این مسئله تا آنجا ادامه پیدا مي کند که شما به راحتی با داشتن یک مدرک تحصیلی دو ساله مثل مدرک فنی حرفه ای یا فوق دیپلم می توانید برای دریافت ویزای کار کشور آلمان اقدامات لازم را انجام دهید.

پیش از درخواست ویزای کار آلمان باید…

توجه داشته باشید که نیازهای اساسی بازار کار آلمان هر ۶ ماه یکبار مجدّداً بررسی شده و به متقاضیان در سراسر جهان ارائه می شود. توصیه می شود تا قبل از اقدام برای درخواست اشتغال این لیست را مجددا بررسی کنید و با شناسایی نیاز به روز رسانی شده کشور آلمان، امکان پذیرش و اشتغال خود را به چندان کنید.

نرخ بیکاری در  آلمان

قبل از ارائه نرخ بیکاری کشور آلمان باید بدانید که اطلاع از نرخ بیکاری کشور مقصد به شما نشان می دهد تا چه میزان امکان پذیرفته شدن و اشتغال در آن را خواهید داشت. تا اواخر سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در کشور آلمان نزدیک به ۳ درصد بوده و در سال ۲۰۲۱ این نرخ روند کاهشی را در پیش گرفته است. کشور آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا شناخته می‌شود و شرکت های بین المللی قدرتمندی را در خود جای داده است. بنابراین اگر قصد اشتغال در خارج از کشور را دارید با نگاهی عمیق کشور آلمان را مورد بررسی قرار دهید.

اوسبیلدونگ چیست؟

اوسبیلدونگ تحت عنوان دوره های کار و مهارت آموزی در کشور آلمان به متقاضیان ارائه می شود. این دوره مختص افرادی است که تصمیم دارند ادامه زندگی خود را در بازار کار دنبال کنند و به دانشگاه ها ورود نداشته باشند. شما با شرکت در این دوره های حدود  ۱ تا ۴ ساله مهارت مورد نیاز برای ورود به بازار کار کشور آلمان و پیدا کردن شغل را پیدا می کنید. در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم تا ۵ رشته پر درآمد ارائه شده در دوره‌های اوسبیلدونگ به شما معرفی کنیم.

نام رشتهمتوسط درآمد
پرستار۳ هزار یورو
پلیس۳۳۰۰ یورو
کارمند بانک۲۵۰۰ تا ۳ هزار یورو
بهداشت دندان۳.۳۰۰ یورو
مکانیک۳.۱۰۰ یورو

مراحل درخواست ویزای کار برای شغل برتر و پر درآمد در آلمان

در اولین مرحله باید درخواست ویزای خود را برای یک شرکت معتبر و قانونی ارسال کنید. شاید بپرسید که چطور می‌توانیم با این موسسات ارتباط برقرار کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که موسسات کاریابی معتبر و رسمی وجود دارند که می توانند شما را در ارسال تقاضای درخواست کار خود یاری کنند. چنانچه درخواست ویزای شما با موفقیت مواجه شود باید رزومه و مدارک شخصی خود را به صورت آنلاین برای موسسه یا مرکز مورد نظر خود را ارسال کنید. پس از آن کارفرما شما درخواست مصاحبه حضوری و یا مجازی را ارسال می کند و مابقی فرایند درخواست ویزا طی می شود.

از آنجا که ممکن است برخی شرکت‌ها به صورت جعلی و یا با هویت غیر قانونی فعالیت داشته باشند، حضور یک وکیل مهاجرتی امکان بروز اتفاقات ناخوشایند را در این زمینه به حداقل می‌رساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در ارتباط باشید. این موسسه با داشتن کارمندان توانمند و با تجربه، تمام توان خود را به کار می گیرد تا شما را به یک شرکت معتبر و قانونی در کشور آلمان وصل کند.

سوالات متداول در مورد 10 شغل برتر و پردرامد در آلمان

در این قسمت به مرتبط ترین سوالات در این زمینه پاسخ داده شده است:

1- بازار کار کشور آلمان چگونه است؟

آلمان یکی از قوی ترین و غنی ترین اقتصاد ها را در اروپا دارد.

2- حیطه کاری رشته ی مدیریت اجرایی در آلمان چیست؟

پیدا کردن و حفظ استعداد های بزرگ برای تمام شغل های سازمان هاست.

3- کاربرد رشته هایی مرتبط با مدیریت بانکی در کشور آلمان چگونه است؟

معمولا هدف از این شغل توسعه ی یک برنامه ی بازاریابی برای بهبود فروش یک محصول و یا خدمات بانکی است.

4- شغل جانشین مدیر کل در کشور آلمان پیرامون چه حیطه ای است؟

این شغل حول محور کمک به مدیر کل ها و مدیران اجراییست که کار برنامه ریزی و نظارت بر طرح های پروژه ها را دارند.

5- مشاوران حقوقی در کشور آلمان باید از چه تحصیلاتی برخوردار باشند؟

مدرک لیسانس در رشته ی قانون-مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی مرتبط با قانون.

6- بازار کار شغل دستیار نائب رئیس در آلمان چگونه است؟

این شغل یکی از 10 شغل برتر در آلمان محسوب میشود و نقش مهمی در شرکت ها را دارد.

7- مهارت های لازمه جهت شغل بازاریابی برند در کشور آلمان چیست؟

این کار نیازمند تحقیقات برجسته و مهارت های تحلیلی و آشنایی با نرم افزار ها و توانایی تفکر خلاق است.

8- چه رشته هایی میتوانند در رابطه با شغل مدیریت دفتر کمک رسانی در آلمان فعالیت کنند؟

رشته هایی مربوط به کامپیوتر و مدیریت.

9- چه رشته هایی میتوانند در رابطه با شغل نائب رئیس در آلمان فعالیت کنند؟

رشته هایی مربوط به کسب و کار و یا حسابداری.

10- فعالیت شغل مدیر منطقه ای عملیات در کشور آلمان در چه حیطه ایست؟

آنها مسئول کل امور مالی و عملکرد عملیاتی بخش ها هستند.

11- چه رشته هایی برای شغل بازاریابی برند در کشور آلمان کاربرد دارد؟

رشته هایی مربوط به بازاریابی و تجارت با داشتن سابقه کار میتوانند در این شغل مشغول به کار شوند و یکی از شغل برتر و پر درآمد در آلمان شوند.

3.8/5 - (5 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *