گرفتن تابعیت انگلستان

برنامه های شهروندی و گرفتن تابعیت انگلستان برای کسانی است که سالها در انگلیس زندگی کردند و تصمیم گرفتند که به طور دائم در انگلیس بمانند، می باشد. انگلیس یک جامعه چند فرهنگی است، نسل های بسیاری از خانواده ها از سراسر جهان این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند تا آینده خود را بنا کنند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط گرفتن تابعیت انگلستان

قبل از درخواست رسمی برای شهروندی و تابعیت انگلستان باید اطمینان حاصل کنید که همه معیارهای واجد شرایط بودن را دارید، واجد شرایط بودن برای شهروندی انگلیس توسط قانونی تصویب می شود. درخواست برای شهروندی انگلیس به صورت قانونی به وسیله فرم AN انجام می شود. برای واجد شرایط بودن برای شهروندی انگلیس، متقاضیان باید:

  • حداقل 18 ساله باشند.
  • انگیزه خود را برای اقامت در انگلیس توضیح دهند.
  • قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی باشند.
  • داشتن دانش کافی در زندگی در انگلستان
  • از شخصیت خوب برخوردار باشند، این موضوع مربوط به اینکه آیا یک متقاضی دارای مجازات قانونی جنایی است.
  • رعایت معیارهای اقامت

اقامت انگلستان

نقطه شروع برای رعایت معیارهای اقامت برای شهروندی انگلستان این است که متقاضی در طول مدت پنج سال با مجوز در انگلستان زندگی کرده باشد این دوره “دوره واجد شرایط مسکن” است. در هنگام رسیدگی به درخواست های شهروندی، تاریخ مربوطه تاریخی است که درخواست توسط آژانس مرزی انگلیس دریافت می شود. شرایط اقامت کشور انگلستان هنوز هم قابل رضایت است حتی اگر متقاضی مدت زمان قابل ملاحظه ای در خارج از انگلستان در دوره واجد شرایط مسکن صرف کرده باشد. برای واجد شرایط بودن تحت شرایط اقامت موارد زیر را مطالعه کنید:

  • بیش از 450 روز در کل دوره 5 ساله در خارج از انگلیس زندگی نکرده باشید.
  • باید بیش از 90 روز در 12 ماه گذشته از دوره واجد شرایط پنج ساله گذشته باشد.

اقامت انگلستان

 

شهروندی انگلستان

هنگامی که متقاضیان اطمینان پیدا می کنند که تمام معیارهای واجد شرایط بودن را جهت شهروندی دارند باید فرم AN را در قالب های بلوک با استفاده از یک قلم سیاه یا یک قلم آبی تکی پر کنند. بسیاری از مقامات محلی خدماتی ارائه می دهند که به موجب آن فرم ها را بررسی خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که آنها به درستی پر شده است. ممکن است هزینه برای این سرویس پرداخت شود. هزینه درخواست را توسط کارت اعتباری و یا چک پرداخت کنید فرم لغو پرداخت باید از وب سایت رسمی مركز انگلیس دانلود شود، هزینه ها غیر قابل استرداد هستند.

فرم AN جهت تابعیت انگلستان

فرم AN به شش بخش تقسیم می شود، همه متقاضیان باید تمام بخش ها را پر کنند. بخش های 1 تا 3 و 5 و 6 باید توسط تمام متقاضیان تکمیل شود. بخش 4 فقط مربوط به متقاضیانی است که درخواست برای شهروندی بر اساس خدمات تاج و تخت دارند. بخش 1 تا 3 اطلاعات شخصی، شرایط اقامت و شخصیت خوب را پوشش می دهد. تمام بخش ها باید به طور کامل تا حد ممکن پر شوند. هنگام تکمیل اطلاعات شخصی باید مراقبت های ویژه ای داشته باشید، زیرا در هنگام صدور گواهینامه حقوقی که نشان دهنده تابعیت انگلیسی شما است، از این اطلاعات استفاده می شود.

در بخش 5 فرم لازم است که متقاضی عکس کامل پاسپورت چهره را ارائه دهد. یک متقاضی باید یک دارنده گذرنامه انگلیسی باشد که حداقل 25 سال سن دارد. بخش 6 مستلزم آن است که متقاضی برای حمایت از درخواست خود یک اظهارنامه امضا کند. فرم باید دارای تاریخ باشد و تمام اسناد مربوطه که ثابت می کند که معیارهای واجد شرایط بودن را دارید  باید با فرم ارائه دهید.

شرایط مهاجرت به انگلستان را از زبان مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) بشنوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *