مهاجرت سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

اگر عضو اتحادیه اروپا یا EFTA نیستید و مایل به ماندن در سوئیس برای 3 ماه هستید، مطمئن شوید که ابتدا ویزای سوئیس و  یک گذرنامه معتبر یا سند شناسایی سفر داشته باشید. این مدرک باید در 10 سال گذشته صادر شده و حداقل برای 3 ماه پس از بازدید از سوئیس اعتبار داشته باشد. اگر در زمان اقامت در سوئیس مایل به کار نیز هستید، باید اجازه کار دریافت کنید.

دریافت ویزای سوئیس

الزامات ورود به سوئیس بستگی به دلیل بازدید شما به عنوان یک توریست، برای کار یا تحصیل و یا برای تجدید دیدار خانواده و مدت زمان اقامت شما دارد. برخی از اتباع خارجی برای ورود به سوئیس نیاز به دریافت ویزای فرودگاه دارند. در غیر این صورت، بیشتر مسافران خطوط هوایی از طریق ترانزیت فرودگاه سوئیس به مقصد خود به ویزای سوئیس نیاز ندارند، اما باید:

  • گذرنامه معتبر/ مدرک ID مسافرتی
  • یک بلیط هواپیمایی برای مرحله بعدی سفر خود
  • اسناد مسافرتی و ویزا برای ورود به کشور بعد

ویزای توریستی سوئیس

اگر در حال سفر به سوئیس هستید، بررسی کنید که آیا به ویزای سوئیس یا اجازه اقامت برای بازدید، زندگی، تحصیل در سوئیس یا کار نیاز دارید. سوئیس عضو شهروندی اتحادیه اروپا نیست، بلکه همراه با ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) را تشکیل می دهد. EFTA با اتحادیه اروپا از طریق منطقه اقتصادی اروپا (EEA) متحد شده است و باعث ایجاد بازاری آزاد بین تمام کشورهای اتحادیه اروپا وEFTA شده است. سوئیس نیز یکی از 26 کشور منطقه “شنگن” است.

ویزای توریستی سوئیس

اقامت در سوئیس

اگر شما مایل به اقامت در سوئیس برای مدت بیش از 90 روز یا سه ماه اقامت دارید، باید برای یک ویزای ملی (نوع D) درخواست کنید برای مثال اگر دارای یک موقعیت کاری هستید، در یک دوره دانشگاهی ثبت نام کرده اید یا دارای خانواده ای در سوئیس هستید، شما همچنین باید برای اجازه اقامت درخواست دهید. این نوع ویزا شامل ویزای تحصیلی، اجازه کار و پیوستن به همسر می شود. سفارت یا کنسولگری شما قادر به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و هزینه های خاص (معمولا حدود 60 یورو) است. اجازه دهید بین 6 تا 8 هفته طول بکشد تا درخواست شما پردازش شود.

برای دریافت اطلاع از تابعیت و اقامت سوئیس بهتر است که با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) به گفت و گو بنشینید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
immigrationn

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *