تحصیل دکتری در سوئیس

با تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس شما امکان دسترسی به یک سیستم آموزش عالی بین المللی شناخته شده را پیدا خواهید کرد، این سیستم آموزشی ترکیبی ایده آل از شهرت و نوآوری است. قدیمی ترین دانشگاه سوئیس در قرن 14 و 15 ایجاد شده است و دارای شهرت بین المللی به عنوان مراکزی برای تعالی و نوآوری در زمینه های مختلف علوم طبیعی و کسب و کار می باشد. امروز سوئیس در حوزه آموزش عالی اروپا به عنوان یکی از اعضای فرآیند بولونیا است. این به این معنی است که، علاوه بر اینکه فرصت مطالعه و تحصیل در برخی از موسسات آموزش عالی معتبر اروپا را پیدا میکنید، مدرک دکترا در سوئیس یک مدرک شناخته است که می تواند امکان مشغول شدن  به شغلی دانشگاهی یا حرفه ای برای شما را بالا ببرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ بورسیه و تحصیل دکترا در سوئیس

جای تعجب نیست که سوئیس در حال حاضر میزبان بیش از 40،000 دانشجوی بین المللی در تمام سطوح تحصیلی در دانشگاه های خود است، حدود 50 درصد از دانشجویان دکترا که در سوئیس تحصیل میکنند از کشور های دیگر به این کشور آمده اند. درخواست تحصیل در این کشور بین دانشجویان بین المللی برای آموزش عالی سوئیس به علت وجود محیطی چند زبانه و منحصر به فرد در این کشور در سال های اخیر افزایش یافته است. تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان ممکن است ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است.

شرایط تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی می باشد.  مناطق مختلف در سوئیس با زبان های مختلفی صحبت می کنند یا آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی، با افزایش تعداد برنامه های کارشناسی ارشد تدریس به زبان انگلیسی نیز افزایش یافته است. این به این معنی است که به هر زبانی که شما صحبت می کنید، به احتمال زیاد می توانید یک برنامه دکترا در سوئیس به آن زبان پیدا کنید. علاوه بر تحصیل به سوئیس شما در حین تحصیل می توانید با فرهنگ غنی این کشور آشنا شوید و همچنین امکان کار کردن بعد از تحصیل دکترا در این کشور وجود دارد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های سوئیس معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های سوئیس  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درسوئیس برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکترا PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در سوئیس در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های سوئیس با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس

متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به سوئیس به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند. از جمله شرایط مهاجرت به سوئیس اقدام از طریق تحصیل است.

سیستم آموزشی دانشگاه ها تحصیل دکترا در سوئیس

دانشگاه های سوئیس و موسسات آموزش عالی زیر نظر بخش سیاسی کشور یا قوانین هر کانتون اداره می شود (مناطق عضو دولت فدرال سوئیس). 10 کانتون از 26 کانتون سوئیس دارای دانشگاه استانی هستند؛ این مراکز جزو مراکز اصلی آموزش و پژوهش دانشگاهی در سطح بالاتر از سیستم دانشگاهی سوئیس هستند. علاوه بر این، دو موسسه تکنولوژی فدرال و هفت دانشگاه علوم کاربردی (دانشگاه های وابسته و کالج) در سوئیس وجود دارد. به عنوان یک دانشجوی دکترا در سوئیس شما می توانید در یک دانشگاه استانی یا یک موسسه تکنولوژی فدرال به تحصیل بپردازید. دانشگاه علوم کاربردی دوره های دکترا نیست، هر چند برنامه های کارشناسی ارشد را ارائه میکند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی سوئیس معمولا بالا می باشد.

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی درسوئیس را به دست آورید.

شرایط دانشگاه های سوئیس برای تحصیل دکترا

دانشگاه های استانی فرصت های تحقیقاتی گسترده ای را در طیف وسیعی از موضوعات فراهم میکند و محل اصلی آموزش دکترا در سوئیس هستند. هر دانشگاه استانی توسط کانتون با همکاری دولت فدرال سوئیس اداره می شود.

دو موسسه فدرال از فناوری ETH سوئیسی – زوریخ و École Polytechnique لوزان (EPFL) مؤسسات نخبه طیف وسیعی از برنامه های دکترا را به علاقه مندان ارائه می کنند، که بسیاری از آنها تمرکز چند رشته ای دارند.

اعتباربخشی و تضمین کیفیت آموزشی تحصیل دکترا در سوئیس

مسئولیت آموزش و پرورش دانشگاه سوئیس بین دولت استانی و دولت فدرال سوئیس مرکزی به صورت اشتراکی تقسیم می شود. هر کانتون مسئولیت نظارت و حفظ دانشگاه خود را، با کمک مالی دولت مرکزی دارد. این به این معنی است که دانشگاه سوئیس برنامه های رایگان تحصیلی را به دانشجویان ارائه می کند. هر کانتون وظیفه طراحی و ساخت برنامه های آموزشی نوآورانه و پیگیری برنامه های تحقیقاتی که از سطح بالایی از بودجه دولت بهره بردند را دارد. موسسه فدرال تکنولوژی در توسط مرکز دولت فدرال اداره می شود.

بدنه سازمانی نظارتهای  مختلف بر این سیستم و مسئولیت مراقبت از منافع دانشگاه ها و حفاظت از کیفیت و شهرت بر عهده آموزش عالی سوئیس است. این خدمات عبارتند از برگزاری کنفرانس های مختلف در دانشگاه سوئیس (SUC)، که در مجموع برای تخصیص مسئولیت های کانتون ها و دولت فدرال و همچنین کنفرانس رؤسای دانشگاه سوئیس (CRUS) است.

ساختار  آموزشی دوره دکترا سوئیس

مانند دیگر کشورها، تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس نشان دهنده بالاترین سطح ممکن تحصیلی برای دستیابی دانشجویان کارشناسی ارشد می باشد و این دوره کاملا بر اساس تحقیقات یک محقق استوار است که در آن دانشجو دانش و تخصص لازم برای تبدیل شدن به یک عضو حرفه ای از جامعه آکادمی در نظر گرفته میشود. این به این معنی است که برنامه های دکترا در سوئیس بعد از گذراندن و اخذ مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد امکان پذیر است و تمرکز این دوره بر تحقیقات مستقل بر روی یک پایان نامه دکترا است. طول دقیق دوره دکترا در سوئیس متفاوت است و معمولا بین سه و پنج سال به طول می انجامد.

طرح های پژوهشی برای تحصیل دکترا در سوئیس

علاوه بر اینکه شما برای ورود به دوره دکترا نیاز به ارائه یک مدرک کارشناسی ارشد دارید، همچنین شما است نیاز است ثابت کنید برای انجام تحقیق مستقل و به عنوان یک دانشجوی دکترا در سوئیس آماده هستید. این شامل ارسال چند مورد پیشنهاد موارد پژوهشی به عنوان بخشی از برنامه خود جهت تحصیل دکترا میگردد. برای ارسال درخواست جهت پذیرش در دوره دکترا  در یک دانشگاه سوئیسی شما بایستی یک طرح کلی از پایان نامه پیشنهادی خود را ارائه کنید، از جمله اطلاعات دیگر مورد نیاز در مورد جدول زمانی و روش تحقیقات شما نیز لازم است. شما لازم نیست که یک ایده دقیق و کامل از دوره دکترا خود را در درخواست خود پوشش دهید و تنها لازم است دورنمایی از کاری که قصد انجام آن را دارید به تصویر بکشید. معمولا همه دانشجو ها در این زمینه نگران هستند، اما نیاز به نگرانی نیست، سعی کنید در نامه ارسالی تنها به روشنی اهداف و مقاصد خود را از تحصیل در مقطع دکترا به تصویر بکشید.

زبان مورد نیاز برای تحصیل دکترا در سوئیس

زبان اصلی سوئیس در هر منطقه نسبتا متفاوت و منحصر به فرد است. به عنوان یک قاعده کلی، منطقه مرکزی و شمالی کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند، منطقه غرب به زبان فرانسه صحبت می کنند و در بخشهایی از جنوب به زبان ایتالیایی سخن میگویند.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های سوئیس با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم می باشد.

علاقه مندان به تحصیل در سوئیس برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو کشور به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در سوئیس را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در سوئیس بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به سوئیس برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز و از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

1/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *