بورسیه تحصیلی مجارستان

بورس تحصیلی آکادمی علوم مجارستان، در حال حاضر دانشجویان را برای برنامه های کاربردی برای تحصیل در مجارستان و تحصیل در رشته تحقیقاتی MTA می پذیرد، همچنین فراخوان برای شهروندان کشورهای دیگر مجاز است. آکادمی علوم مجارستانی (MTA) در ماه اکتبر 2018 و در اوایل سال 2021، برنامه کاربردی برای دریافت کمک هزینه تحصیلی را آغاز کرد. در ادامه به شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان اشاره شده است.

الزامات و شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان

اهداف بورسیه کمک ارائه فرصت برای محققان جوان با درجه علمی بالا از دانشگاه های خارجی و داخلی تایید شده و با نتایج بین المللی تحسین شده و برنامه تحقیقاتی با کیفیت برجسته برای انجام تحقیقات خود در بهترین مراکز تحقیقاتی مجارستان است. آکادمی علوم مجارستان (MTA) اعتبار عمومی در مجارستان است که مأموریت های عمومی دولتی مربوط به پیاده سازی، ارتقاء و نمایندگی علم را انجام می دهد. جناح عمومی MTA متشکل از تقریبا 17 هزار نفر است و به عنوان یک نهاد قانونی خود نظارتی عمل می کند. آکادمی شبکه ای از پرسنل تحقیقاتی تمام وقت را حفظ می کند که به نوبه خود یک ستون اساسی از حوزه علمی کشور است.

تحصیلات تکمیلی در مجارستان

آکادمی علوم مجارستانی (MTA) یک درخواست برای کمک به محققان حقوقی داوطلب را در شبکه تحقیقاتی MTA و دانشگاه های مجارستانی بین 1 سپتامبر 2018 و 31 اوت 2021 برقرار می کند. محققان تحصیلات تکمیلی پشتیبانی می شوند که حقوق ماهانه ناخالص 600،000 HUF را برای مدت 36 ماه از اول سپتامبر سال 2018 بر اساس قرارداد استخدام با موسسه تحقیقاتی میزبان (و یا دفتر MTA برای گروه های تحقیقاتی وابسته به دانشگاه ها و سایر موسسات) دریافت کنند. این دعوت برای هر شهروند مجرد و شهروندان کشورهای دیگر امکان پذیر است.

تحصیلات تکمیلی در مجارستان

 

بورس تحصیلی مجارستان

محققان می توانند تحقیقات خود را در دوره بودجه دهی از سپتامبر 2018 تا اوت 2021 در موسسات میزبان انجام دهند. گروه تحقیقات پشتیبانی شده MTA و Lendylet “Momentum” نمی توانند موسسات میزبان باشند. فراخوان برای شهروندان کشورهای دیگر مجاز است و محققان درخواست کننده باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • سن تا 1 سپتامبر 2018 (کمتر از 40 سال) (متولد 31 اوت 1978)
  • دارای مدرک دکتری یا DLA از دانشگاه خارجی یا داخلی تایید شده
  • متقاضیان در هنگام درخواست باید دارای گواهی دکترا یا گواهینامه رسمی برای تأیید داشتن مدرک دکترا باشند.

دوره زبان در مجارستان

طبق مقررات قانونی، تاریخ شروع اولین استخدام پس از دکتری ظرف پنج سال از اخذ مدرک دکترا خواهد بود. مقررات اساسی در زمینه اشتغال پس از دکتری در فرمان 156/1997 دولت گنجانده شده است. متقاضیانی که زبان اول انگلیسی نیستند معمولا برای ارائه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی در سطح بالاتر مورد نیاز دانشگاه باید اقدام کنند. برنامه های کاربردی باید در مجارستان و به انگلیسی بدون توجه به زمینه تحقیق ارائه شوند. در مورد اختلافات قانونی، درخواست مجارستانی باید به لحاظ قانونی معتبر باشد. برنامه های کاربردی مجاز به ارائه به زبان انگلیسی فقط در صورتی که متقاضی پس از مدرک درخواست دهد، هستند. در چنین مواردی، درخواست انگلیسی باید به عنوان یک سند قانونی مورد استفاده قرار گیرد.

درخواست بورسیه تحصیلی در مجارستان

درخواست ها باید به صورت الکترونیکی ارسال شوند. اعلامیه مؤسسه میزبان و اعلامیه متقاضی که دارای امضاهای اصلی هستند، باید با یک کپی از وزارت امور خارجه مدیریت دبیرخانه MTA ارسال و تحویل داده شود. اطلاعات بیشتر مورد نیاز برای درخواست بورسیه و همچنین شرایط مهاجرت به مجارستان را می توانید از زبان مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر)بشنوید، پس با ما در ارتباط باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.