ویزای دانشجویی و تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

صد ها هزار دانشجوی بین المللی مجارستان را به عنوان کشور تحصیلی خود انتخاب کرده اند با مطالعه مقاله زیر که مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) گرد آوری کرده اند، شما را از ویزای تحصیلی مجارستان و دلایل انتخاب این کشور به عنوان مکان تحصیل آشنا خواهید کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

مجوز اقامت ممکن است در یکی از شرایط زیر برای کشور های جهان سوم صادر شود، فردی که در یک موسسه آموزشی ثبت شده در سیستم اطلاعات عمومی آموزش و پرورش، جهت تحصیل در مجارستان به صورت تمام وقت در یک دوره منظم یا دوره های تحصیلی روزانه پذیرفته شده باشد، همچنین:

 • فردی که تحصیلات عالی و دوره آموزشی خود را در يك موسسه آموزش عالی شناخته شده دولتی یا يك موسسه آموزش عالی خارجی که مجاز به انجام کار در کشور مجارستان در دورهای تحصیلی روزانه است، به صورت تمام وقت پیگیری می کند.
 • کسانی که به دنبال اقامت در مجارستان هستند تا دوره ای را در یک موسسه آموزش عالی آغاز کنند. که این دوره ها ممکن است دوره آموزشی پیش‌نیاز جهت آمادگی در دوره های دانشگاهی باشند.
 • کسانی که می توانند مهارت و دانش زبانی خود را جهت تحصیل در دوره های آموزشی به اثبات برسانند.
 • کسانی که مجوز های لازم جهت بازگشت یا ادامه سفر خود را دارند.
 • کسانی که می توانند هدف از ورود و اقامتشان در کشور مجارستان را مشخص و تایید کنند.
 • کسانی که تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های اقامت خود در طول مدتی که قصد دارند در این کشور بمانند و بازگشت به کشور اصلی خود یا انتقال به کشوری دیگری، داشته باشند.
 • کسانی که بیمه جامع مراقبت های بهداشتی یا منابع مالی کافی جهت دریافت خدمات بهداشتی را دارند.
 • کسانی که به اخراج و یا محرومیت محکوم نشده باشند یا به عنوان تهدیدی بر خط و مشی عمومی، امنیت عمومی، امنیت ملی یا بهداشت عمومی مجارستان محسوب نمی شوند.
 • کسانی که اخطار آن ها در SIS با عنوان عدم اجازه ی ورود و اقامت ، ثبت نشده باشد.
 • کسانی که آدرس محل اقامت خود را در کشو مجارستان اعلام کرده باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مجارستان

ارائه ی اصل پاسپورت، امضا شده و دارای اعتبار حداقل 6 ماه بیش مدت اقامت در کشور مجارستان و حداقل دو صفحه ی خالی برای مهر ویزای مجارستان. صفحات اصلاح شده در پشت گذرنامه برای ویزای مجارستان مناسب نیستند. مدارک دیگر به قرار زیر می باشد:

 • تکمیل دو فرم اصلی تقاضانامه ویزای مجارستان
 • دو قطعه عکس تازه چاپ شده 2 در 2 پاسپورتی، قابل شناسایی ، رنگی تمام رخ با پشت صحنه سفید که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • اصل نامه یا مدارک پذیرش که نشان دهد، تقاضای شما جهت تحصیل در دانشگاه یا موسسه مورد نظر در کشور مجارستان مورد قبول واقع شده است.
 • ارائه شواهد مبنی بر داشتن محلی جهت اقامت که شامل مدارک تاییدیه اقامت شما در یک اقامتگاه دانشجویی یا قرارداد اجاره به همراه یک کپی از این سند می باشد.
 • ارائه برنامه سفر هوایی کامپیوتری متعلق به آژانس مسافرتی یا کپی بلیط هواپیمای رفت و برگشت از کشور مجارستان

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مجارستان

ارائه ی مدارکی مبنی بر داشتن بیمه ی معتبر، بیمه نامه یا نامه ای از نمایندگی بیمه که در آن تایید شده باشد که مسافرتحت پوشش کامل بین المللی بیمه برای کل منطقه شنگن به مبلغ حداقل 50،000 US $ جهت درمان، سلامتی، تصادف یا بازگشت به کشور می باشد. ارائه شواهد مبنی بر برخورداری از شرایط مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های اقامت در مجارستان، که این مدارک می توانند یکی از موارد زیر باشد:

 • صورت حساب جدید بانکی
 • اعلام والدین جهت پوشش تمام هزینه های اقامت فرزند خود درطول مدت تحصیل در مجارستان
 • گواهی دریافت بورسیه تحصیلی
 • گواهی دانشگاه محل تحصیل مبنی بر اینکه متقاضی از پرداخت هزینه های تحصیلی معاف است یا اینکه قبلا هزینه تحصیل را پرداخت کرده است.

متقاضیان بنا به درخواست کنسولگری مجارستان ملزم هستند که شخصا در یکی از کنسول گری های این کشور جهت دریافت ویزا حضور یابد. 3 عدد پاکت تمبر دار جهت ارسال به آدرس متقاضی.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی مجارستان

کنسولگری جهت اعطای ویزای تحصیلی به متقاضی نیاز به یک ملاقات حضوری با وی دارد. از آنجایی که دریافت این وقت ملاقات در کنسول گری ممکن است 4 تا 6 هفته طول بکشد، برای آنکه در روند دریافت ویزا وقفه ای ایجاد نشود بهتر است که از قبل جهت دریافت وقت ملاقات در خواست دهید و برنامه ریزی کنید زیرا که وقت های ملاقات محدود هستند و به سرعت پر می شوند. پس از ملاقات حضوری، روند دریافت ویزای تحصیلی ممکن است 1 تا 4 هفته طول بکشد. بنابراین، از زمانی که متقاضی فرم تقاضانامه را ارسال می کند تا زمان ارسال ویزا از طرف کنسولگری، ممکن است مدت 8 تا 9 هفته طول بکشد.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه خدمات اداری برای صدور اجازه اقامت 60 یورو می باشد که این مبلغ در کنسولگری عمدتا به صورت یورو یا دیگر ارزهای قابل تبدیل شدن یا در موارد استثنایی به ارز رایج کشور که درخواست اجازه اقامت داده است ، پرداخت می شود. این هزینه ها از طریق وسایل پرداخت الکترونیکی (کارت بانکی) و یا به صورت سپرده بانکی (با استفاده از چک تضمین شده توسط اداره منطقه ای) پرداخت می شود.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

شرایط دریافت ویزای همراه در مجارستان

اتحاد خانوادگی نوعی از ویزای همراه است که به همسران و کودکان زیر 18 سالِ شهروندان یا افراد مقیم مجارستان تعلق می گیرد. بسته به روند اصلی متقاضی ، درخواست ویزای خانوادگی می تواند همراه با درخواست اقامت اصلی یا پس از اولین اقامت دوره ی ارائه شود. صاحبان ویزای همراه دارای حقوق مشابه با متقاضی اصلی هستند و شهروند یا افراد مقیم باید اطلاعاتی جهت درخواست دعوتنامه ارسال نمایند و سپس اعضای خانواده باید همراه با ارسال مدارک مورد نیاز دعوت نامه را نیز ارائه دهند.

شما ممکن است اعضای خانواده نزدیک دیگری نیز داشته باشید که واجد شرایط روند متحد سازی خانواده نباشند. در این صورت، آنها نیز ممکن است بر اساس برنامه هایشان اجازه اقامت مجارستان را دریافت کنند. برای مثال، اگر فرزندانی بالای 18 سال دارید، می توانند در دوره های تحصیلات عالی کشور مجارستان ثبت نام کنند و اجازه اقامت دانشجویی دریافت نمایند و در صورتی که دوره های تحصیلات عالی خود را کشور مجارستان به پایان رسانده باشند می توانند جهت دریافت “اجازه ی اقامت جهت کار پس از تحصیل ” درخواست دهند.

این امر آنها را قادر می سازد تا در مجارستان برای پیدا کردن یک شغل یا تاسیس یک شرکت خصوصی، 9تا ماه دیگر در مجارستان اقامت داشته باشند و در صورت پیدا کردن شغل مناسب می توانند برای اجازه کار درخواست دهند. هم زمان والدین پیر شما می توانند به مجارستان بیایند تا در اینجا بازنشسته شوند. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان مطلع هستند، کافی است که با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات شما را به روز کنیم.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی مجارستان

1- در چه صورتی می توان ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کرد؟

در صورتیکه فرد که در یک موسسه آموزشی ثبت شده در سیستم اطلاعات عمومی آموزش و پرورش، جهت تحصیل در مجارستان به صورت تمام وقت در یک دوره منظم یا دوره های تحصیلی روزانه پذیرفته شده باشد.

2- برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان داشتن مدرک زبان مورد نیاز است؟

بله، کسانی که مهارت و دانش زبانی خود را جهت تحصیل در دوره های آموزشی به اثبات برسانند می توانند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند.

3- برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ارائه تمکن مالی لازم است؟

افراد متقاضی باید تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های اقامت خود در طول مدتی که قصد دارند در این کشور بمانند و بازگشت به كشور اصلی خود يا انتقال به كشوری دیگری، داشته باشند.

4- برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان داشتن اقامتگاه ضروری است؟

ارائه ی شواهد مبنی بر داشتن محلی جهت اقامت که شامل مدارک تاییدیه ی اقامت شما در یک اقامتگاه دانشجویی یا قرارداد اجاره به همراه یک کپی از این سند باشد جهت دریافت ویزا مورد نیاز است.

5- هنگام دریافت ویزای تحصیلی مجارستان ارائه نامه پذیرش دانشگاه لازم است؟

متقاضی باید اصل نامه یا مدارک پذیرش که نشان دهد، تقاضای شما جهت تحصیل در دانشگاه یا موسسه ی مورد نظر در کشور مجارستان مورد قبول واقع شده است را ارائه دهد.

6- جهت صدور ویزای تحصیلی مجارستان ارائه بیمه مورد نیاز است؟

ارائه مدارکی مبنی بر داشتن بیمه ی معتبر که در آن تایید شده باشد که مسافر تحت پوشش کامل بین المللی بیمه برای کل منطقه شنگن جهت درمان، سلامتی، یا بازگشت به کشور می باشد لازم است.

7- مدت زمان صدور ویزای تحصیلی مجارستان چقدر است؟

از زمانی که متقاضی فرم تقاضانامه را ارسال می کند تا زمان ارسال ویزا از طرف کنسولگری، ممکن است مدت 8 تا 9 هفته طول بکشد.

8- هزینه های اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چقدر است؟

هزینه خدمات اداری برای صدور اجازه ی اقامت 60 یورو می¬باشد که این مبلغ در کنسولگری عمدتا به صورت یورو پرداخت می¬شود.

9- هزینه های اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را چگونه می توان پرداخت کرد؟

این هزینه ها از طریق وسایل پرداخت الکترونیکی (کارت بانکی) و یا به صورت سپرده بانکی (با استفاده از چک تضمین شده توسط اداره منطقه ای) پرداخت می¬شود.

10- آیا برای دانشجویان مجارستان امکان دریافت ویزای همراه وجود دارد؟

بسته به روند اصلی متقاضی، درخواست ویزای خانوادگی (نوعی ویزای همراه) می تواند همراه با درخواست اقامت اصلی یا پس از اولین اقامت دوره ای ارائه شود.

11- برای تحصیل در نیوزلند، می توان ویزای همراه برای فرزندان گرفت؟

برای فرزندان زیر 18 سال از طریق ویزای اتحاد خانوادگی و برای فرزندان بالای 18 سال متقاضیان می توانند از طریق ثبتنام در دوره های تحصیلات عالی مجارستان و اجازه اقامت دانشجویی اقدام کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *