شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و چگونگی ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم از موضوعات مورد توجه متقاضیان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. بر این اساس مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در ترکیه با دیپلم و فوق دیپلم پرداخته اند. اگر دارای مدرک دیپلم هستید و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید، مطالعه این مقاله کامل را از دست ندهید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

دانشگاه های کشور ترکیه شرایط لازم را برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای متقاضیان بین المللی فراهم کرده اند. یکی از مهم ترین شرایط ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و ریزنمره های تحصیلی در سطح مناسب برای هر رشته مورد نظر می باشد. علاوه بر این متقاضیان بر اساس دانشگاه و رشته منتخب باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی یا ترکی باشند.

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم

متقاضیان تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم می توانند در رشته های کارشناسی دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. به طور کلی همه مدارک تحصیلی اخذ شده از خارج از کشور ترکیه برای تحصیل در دانشگاه های این کشور معادل سازی می شوند. بر این اساس از شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم دارا بودن مدرک فوق دیپلم مورد تأیید و معادل سازی شده می باشد.

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و انتخاب دانشگاه

انتخاب دانشگاه مورد نظر در ترکیه برای ادامه تحصیل از مهم ترین و اولین اقدامات لازم برای تحصیل در این کشور است. متقاضی بر اساس تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی باید برای انتخاب دانشگاه های ترکیه اقدام کند. متقاضیانی که دارای مدرک زبان ترکی استانبولی و یا مسلط به این زبان هستند، می توانند دانشگاه های دولتی ترکیه را برای تحصیل انتخاب کنند.

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و انتخاب دانشگاه

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و انتخاب دانشگاه

بیشتر رشته های دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی به زبان ترکی تدریس می شوند.

 • تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه نیز در مقطع کارشناسی ترکیه امکان پذیر است.
 • تحصیل در دانشگاه های دولتی برای متقاضیان بین المللی گاهاً به صورت رایگان و بدون پرداخت شهریه همراه است.
 • متقاضیان با تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و اخذ بورسیه های تحصیلی می توانند شرایط تحصیل رایگان و کم هزینه را فراهم کنند.
 • تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه با پرداخت شهریه های به مراتب بالاتر از دانشگاه های دولتی همراه است.

دانشگاه های ترکیه

اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های ترکیه

متقاضیان پس از انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر در ترکیه باید مدارک لازم را برای اخذ پذیرش تحصیلی ارسال کنند. مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه های ترکیه در همه دانشگاه ها یکسان نمی باشد و هر دانشگاه ممکن است مدارک خاصی را مد نظر داشته باشد. در این مرحله متقاضی باید مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی را به همراه ریزنمرات و ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی به دانشگاه ارسال کند.

به طور کلی مهم ترین مدارک لازم همه دانشگاه ها برای صدور پذیرش تحصیلی عبارت است از:

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی
 • ریزنمره های تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی یا ترکی بر اساس دانشگاه مورد نظر
 • انگیزه نامه تحصیلی قوی
 • گواهی سلامت پزشکی متقاضی
 • گواهی تمکن مالی کافی متقاضی
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • رسید پرداخت بررسی مدارک متقاضی

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

متقاضیان با اخذ پذیرش از دانشگاه و رشته مورد نظر در ترکیه باید مرحله بعد، یعنی اخذ ویزای تحصیلی را طی کنند. اخذ ویزای تحصیلی ترکیه از جمله شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه با مدرک دیپلم می باشد. در واقع بدون اخذ ویزای تحصیلی نمی توان در ترکیه تحصیل کرد. به منظور اخذ ویزای تحصیلی ترکیه متقاضیان باید مدارک لازم را به همراه نامه پذیرش از دانشگاه ترکیه به سفارت ترکیه در ایران ارائه دهند.

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

به طور کلی مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه عبارت است از:

 • نامه پذیرش از رشته و دانشگاه مورد نظر در ترکیه
 • سوابق تحصیلی و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمره های تحصیلی
 • اخذ نمره لازم در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه
 • اخذ نمره لازم در آزمون زبان ترکی تومر TOMER
 • اخذ نمره لازم در آزمون ست SAT
 • رزومه علمی تحصیلی قوی
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی یا ترکی
 • رسید پرداخت هزینه اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

ثبت نام در دانشگاه های ترکیه

با اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، متقاضی می تواند مقدمات ثبت نام در دانشگاه های ترکیه را فراهم کند. البته متقاضی قبل از ثبت نام در دانشگاه باید در آزمون ها و دوره های آمادگی در کالج های ترکیه شرکت کند تا آمادگی لازم درسی و زبانی لازم را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور کسب کند.

متقاضیان بر اساس رشته تحصیلی انتخابی خود باید قبل از شروع تحصیل در دانشگاه های ترکیه در کالج پزشکی، کالج مهندسی، کالج اقتصاد و علوم انسانی و کالج زبان شرکت کنند تا آمادگی درسی لازم را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور کسب کنند.

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

از شرایط تحصیل در این کشور با دیپلم در مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا زبان ترکی را می توان نام برد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ترکیه در حدود 4 سال می باشد. بیشتر رشته های مقطع کارشناسی ترکیه به زبان ترکی استانبولی ارائه می شود، اما رشته های انگلیسی زبان نیز در این مقطع وجود دارد.

 • از شرایط ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در دانشگاه های دولتی دارا بودن مدرک زبان ترکی تومر می باشد. البته متقاضیان فاقد این مدرک می توانند در دوره های آمادگی زبان ترکی در این کشور شرکت کنند و مهارت زبان ترکی لازم را اخذ کنند.
 • هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی در حدود 100 تا 300 دلار می باشد.
 • هزینه های تحصیل کارشناسی در دانشگاه های خصوصی ترکیه به مراتب بالاتر از دانشگاه های دولتی و سالانه از حدوداً 8000 دلار تا 25.000 دلار می باشد.

آزمون یوسYOS

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و رشته های مهندسی در دانشگاه های ترکیه را دارند، باید در آزمون یوس نمره لازم را کسب کنند. دانشگاه های ترکیه در هر سال یک بار و به طور مستقل این آزمون را برگزار می کنند.

 • بخش اول آزمون YOS که برای ارزیابی سطح دانش علمی متقاضیان در دروس ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی، شیمی و هوش می باشد، شامل 80 سوال تستی است که زمان پاسخگویی به این سوال ها در حدود 90 دقیقه می باشد. زبان بخش اول سوال ها به زبان های ترکی و انگلیسی است.
 • بخش دوم آزمون YOS برای ارزیابی سطح اطلاعات متقاضی به زبان ترکی و درک نگارش زبان ترکی است که مدت زمان پاسخگویی به آن 60 دقیقه می باشد.
آزمون یوسYOS

آزمون یوسYOS

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و آزمون SAT

از شرایط ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در دانشگاه های انگلیسی زبان دارا بودن نمره لازم در آزمون ست SAT می باشد. آزمون ست SAT یکی از آزمون های استاندارد برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا و انگلیس و کانادا و استرالیا می باشد. این آزمون هر سال 6 بار برگزار می شود و مدت اعتبار آن تا 5 سال می باشد. این آزمون به ارزیابی استعداد تحصیلی و اطلاعات عمومی متقاضی می پردازد.

این آزمون به بررسی علمی اطلاعات متقاضی در حوزه های شیمی، فیزیک، زمین شناسی، زیست شناسی، روان شناسی، اقتصاد و جامعه شناسی و هندسه و آمار و احتمال و ریاضیات دوره دبیرستان می پردازد.

آزمون تومرTOMER

 آزمون تومر TOMER معتبرترین مدرک زبان ترکی در ترکیه محسوب می شود. متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه را دارند، باید دارای مدرک زبان ترکی تومر باشند. مدرک زبان ترکی تومر دارای همان اهمیت و اعتبار مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل می باشد.

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه با مدرک دیپلم

از مهم ترین شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به زبان انگلیسی دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل مورد نیاز دانشگاه می باشد. البته برای متقاضیانی که فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی می باشند و یا در آزمون تعیین سطح نمره لازم را کسب نکرده اند، جای نگرانی وجود ندارد. این متقاضیان می توانند در دوره های آمادگی زبان انگلیسی در کالج های ترکیه شرکت کنند و مهارت زبانی لازم را اخذ کنند.

متقاضیان برای ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به زبان انگلیسی می توانند در رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی برق، مترجمی، مدیریت بازرگانی، زبان و ادبیات انگلیسی، تدریس زبان انگلیسی و تجارت بین الملل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی تحصیل کنند.

تحصیل رایگان در ترکیه

متقاضیان با دارا بودن شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی می توانند شرایط تحصیل رایگان و کم هزینه را در دانشگاه های ترکیه فراهم کنند. یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و برخورداری از بورسیه های تحصیلی دارا بودن معدل دیپلم عالی و دارا بودن ریزنمره های تحصیلی در سطح عالی می باشد.

 • بورسیه های تحصیلی در ترکیه به دو صورت فول فاند و فاند درصدی می باشند.
 • بورسیه های فول فاند همه هزینه های تحصیل و شهریه را پوشش می دهند، در حالی که بورسیه های درصدی بخشی از هزینه های تحصیلی در ترکیه را پوشش می دهند.
 • متقاضیان مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ترکیه بیشتر می توانند از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند.

کار دانشجویی در ترکیه

از شرایط تحصیل در ترکیه با دیپلم اخذ مجوز کار دانشجویی و کار و اشتغال پاره وقت در این کشور می باشد. متقاضیان با تحصیل در دانشگاه های ترکیه می توانند در مقطع کارشناسی تا 10 ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد تا 20 ساعت در هفته و در مقطع دکتری تا 30 ساعت در هفته به کار و اشتغال بپردازند.

 • به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری در ترکیه در حدود 12% در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی یافتن کار ضمن تحصیل چندان برای متقاضیان بین المللی راحت نمی باشد. البته متقاضیان با آشنایی و تسلط به زبان ترکی می توانند احتمال یافتن کار دانشجویی در ترکیه را افزایش دهند.
 • فارغ التحصیلانی که مسلط به زبان ترکی باشند و دارای مهارت و تجربه کاری لازم نیز باشند، برای یافتن کار مورد نظر در ترکیه دشواری های کمتری خواهند داشت.

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و اخذ اقامت

متقاضیان با تحصیل در مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلی از این مقطع می توانند در مهلت جستجوی کار در این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. فارغ التحصیلان در مهلت 6 ماه تا یک ساله ی جستجوی کار می توانند در این کشور به دنبال کار بگردند. پس از 8 سال کار و اشتغال در ترکیه متقاضیان می توانند اقامت دائم و تابعیت ترکیه را دریافت کنند. پس از 10 سال کار و اشتغال و اقامت در ترکیه متقاضیان می توانند برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کنند.

اخذ ویزای همراه

از جمله مزایا ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم، اخذ ویزای همراه دانشجویی می باشد. متقاضیان می توانند با تحصیل در این کشور و پس از گذشت دو ترم تحصیلی برای همراهی همسر و فرزندان خود در ترکیه ویزای همراه دریافت کنند. همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی در ترکیه می توانند تا زمان تمام شدن تحصیل متقاضی در این کشور اقامت کنند.

خدمات موسسه اصطهباناتی

متقاضیان برای آگاهی از شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای این کشور باید با متخصصان مهاجرت موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند. یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی است.

کارشناسان این موسسه مطرح با دارا بودن سوابق درخشان در امر مهاجرت و با آگاهی از جدیدترین قوانین مهاجرتی مشاوره های مهاجرتی سودمندی به متقاضیان ارائه می دهند. مشاوران برجسته این موسسه در تهیه و تنظیم انگیزه نامه تحصیلی و بررسی مدارک مورد نیاز و ارسال این مدارک برای اخذ پذیرش تحصیلی و سپس ویزای تحصیلی به متقاضیان کمک می کنند.

سخن آخر

در این مقاله شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و فوق دیپلم مورد بررسی دقیق قرار گرفت. اگر در مورد شرایط ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد تماس حاصل کنید.

سوال های متداول در مورد شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

 1. شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم چیست؟

  دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، دارا بودن ریزنمره های تحصیلی و رزومه علمی تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی

 1. شرایط کار دانشجویی در ترکیه با ادامه تحصیل با مدرک دیپلم چیست؟

  متقاضیان می توانند با اخذ مجوز کار دانشجویی تا 30 ساعت در هفته در این کشور به کار و اشتغال بپردازند.

 1. آیا با تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم می توان اقامت ترکیه را اخذ کرد؟

  بله، با یافتن کار در فرصت یک ساله جستجوی کار پس از تمام شدن تحصیل و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ترکیه.

 1. آیا تحصیل در مقطع کارشناسی ترکیه با دیپلم امکان پذیر است؟

  بله، متقاضی با دارا بودن مدارک و شرایط لازم می تواند در رشته های انگلیسی یا ترکی زبان در مقطع کارشناسی تحصیل کند.

 1. بورسیه های تحصیلی ترکیه چه هزینه هایی را پوشش می دهند؟

  هزینه های شهریه دانشگاه، بیمه سلامت دانشجویی، هزینه خوابگاه و بلیط رفت و برگشت به ترکیه

 1. مزیت های تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم کدامند؟

  پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه، امکان اخذ ویزای همراه، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه و امکان یافتن کار در این کشور

 1. برای تحصیل در چه رشته هایی شرکت در آزمون یوسYOS الزامی است؟

  رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته های مهندسی

 1. آیا برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم دارا بودن مدرک زبان ترکی الزامی است؟

  خیر، متقاضی می تواند در صورت نداشتن مدرک زبان ترکی در دوره های زبان ترکی در کالج های این کشور شرکت کند.

 1. آیا تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم بدون آزمون ورودی امکان پذیر است؟

  بله، اگر متقاضی دارای معدل دیپلم متوسطه در سطح بالا و دارای مدرک مهارت زبان با نمره عالی باشد.

 1. آیا تحصیل رایگان با مدرک دیپلم در ترکیه امکان پذیر است؟

  بله، با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی

 2. شرایط تحصیل رایگان در ترکیه با مدرک دیپلم چیست؟

دارا بودن نمره زبان در سطح عالی، دارا بودن نتیجه آزمون های بین المللی مانندGRE و GMAT و SAT و دارا بودن رزومه علمی تحصیلی قوی

 

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

26 دیدگاه برای “هر آنچه باید در مورد تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم بدانید

 1. سو بیول گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من دانش آموز پایه یازدهم هستم و در فکر ادامه تحصیل با مدرک دیپلم هستم.میخواستم بپرسم برای آزمون یوس،باید اطلاعات کافی برای نوع آزمون و یه پیشخوانی داشته باشیم.آیا میتونم از ایران این مطالعات رو انجام بدیم یا در دانشگاه های ترکیه آموزش میدن؟
  و اینکه میشه ۱۸ سالگی به تنهایی به ترکیه برای ادامه تحصیل رفت و مشکلی از بابت مجوز سفارت نداره؟
  و اینکه من رشته تجربی هستم اما میخوام در رشته مهندسی شیمی در دانشگاه تحصیل کنم.نیاز هست که تغییر رشته بدم یا اگر در آزمون یوس نمره قبولی رو کسب کردم نیازی به این کار نیست؟
  ممنون از نگاهتان✨

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با شرکت در دوره های آمادگی برای شرکت در آزمون آماده تر و نتیجه بهتری را دریافت می کنید. هر فرد ایرانی بالای 18 سال می تواند با مجوز خروج از کشور وارد ترکیه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به شما توصیه می کنیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 2. فرهاد گفت:

  سلام
  من 35 سالمه و دیپلم ریاضی و پیش دانشگاهی دارم آیا میتونم در مقطع کارشناسی در ترکیه تحصیل کنم؟
  به زبان انگلیسی هم تسلط دارم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، تحصیل در ترکیه محدودیت سنی ندارد.

 3. محمد گفت:

  سلام من دیپلم دارم پیش دانشگاهی ندارم دیپلم من 11ساله هست میتونم ثبت نام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   با شرکت در آزمون و قبولی می توانید با دیپلم خود جهت تحصیل در این دانشگاه ها اقدام نمایید.

 4. کریمی گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  برای ثبت نام در دانشگاه های ترکیه با توجه به اینکه اصل مدرک دیپلم تا قبل از اتمام سریازی تحویل نمیگردد ،آیا گواهی دیپلم و ریز نمرات ارائه شده از طرف آموزش و پرورش برای ثبت نام دانشگاه های ترکیه کفایت میکند؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، گواهی دیپلم و ریز نمرات ارائه شده از طرف آموزش و پرورش برای ثبت نام دانشگاه های ترکیه کفایت میکند.

 5. يوسف گفت:

  سلام و خسته نباشيد واسه تحصيل كشور تركيه معدل ديپلم كلش در نظر ميگيرين و يا فقط معدل كتبى رو

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   معدل کل، ریز نمرات و معدل کتبی شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 6. Mohamadian گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده در رشته برق هستم.وامسال،دیپلم میگیرم
  میخواهم که برای ادامه تحصیل به دانشگاه مهندسی برق به ترکیه بروم.
  آیا میشود از طریق بورسیه وارد دانشگاه شد.
  باتشکر.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار مقرون به صرفه است و شما می توانید با ارائه رزومه قوی بورسیه تحصیلی نیز دریافت نمایید.

 7. مهدی گفت:

  سلام اگر معدلمون بالا باشه آزمون یوس یا همون آزمون ورودی دانشگاه درکار نیس؟
  مثلا معدل ۱۹ دیپلم جواب بدین ممنون میشم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در حالت کلی دانشگاه های دولتی آزمون ورودی دارند. امسال با توجه به شرایط پیش آمده اکثر دانشگاه ها شرط ورودی را شرایط متقاضی اعلام کردند.

 8. ava گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید میشه یکم در رابطه با شرایط بورسیه با مدرک دیپلم بیشتر توضیح دهید؟ ممنون میشم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه باید در ازمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه شرکت کرده و نمره خوبی را دریافت نمایید.

 9. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید با مدرک دیپلم میشه بورسیه دانشگاه های ترکیه رو گرفت؟ میشه توضیح بدید؟ ممنون میشم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و نمره خوبی را دریافت نمایید.

 10. farnaz گفت:

  سلام اگر معدل بالایی نداشته باشیم در دبیرستان امکان تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی ترکیه وجود ندارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اگر در آزمون ورودی پذیرفته شوید معدلتون ملاک نیست. و مشکلی برای پذیرش ندارید.

   1. فاطمه گفت:

    سلام. ملاک پذیرش یا آزمون ورودی خود دانشگاه هست یا ریزنمرات تحصیلی خودمون؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     اولین معیاری که مورد ارزیابی در دانشگاه های دولتی ترکیه قرار می گیرد، نمره آزمون شما است.

 11. Pary گفت:

  برای رشته پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های ترکی زبان دولتی کل هزينه زندگی ودانشگاه چقدر میشه؟ بعضی از دانشگاه های ترکیه هزینه پزشکی و دندان پزشکی 5میلیون در سال هست درسته؟ میشه معرفیش ن کنید؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شهریه دانشگاه های ترکیه تفاوت زیادی دارد، از حدود دو هزار لیر شروع میشود به بالا، تقریبا همین مبلغ که عنوان کردید.

 12. Amiralibadali گفت:

  تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به چه صورت است

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما باید ریزنمرات آخرین مقطع بعلاوه مدرک را ارائه دهید تا شرایط تحصیل برای رشته مورد نظر شما در کالج و یا دانشگاه کشور ترکیه، ارزیابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *