تخصص های دامپزشکی در خارج

بسیاری از دوستداران حیوانات آرزو دارند که دامپزشک شوند یا معمولاً به عنوان دامپزشک شناخته شوند. انتخاب دامپزشکی فراتر از آن چیزی است که به نظر می رسد و می تواند واقعاً چالش برانگیز باشد. تخصص های دامپزشکی در خارج موضوعی است که در این مقاله از وب سایت موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی برای شما بررسی می کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مطالعه دامپزشکی در مورد چیست؟

دامپزشکی رشته ای برای مطالعه بهداشت و درمان حیوانات است. این رشته شامل تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ها همراه با تحقیقات پزشکی و سایر اقدامات در ارتباط با حیوانات می باشد. دامپزشکی مدرن شامل استفاده از داروها، جراحی ها و مشاوره به صاحبان حیوانات خانگی است. در درمانها از روشهای طب سنتی یا هومیوپاتی نیز استفاده می شود. نکته مهم در ارتباط با این رشته نحوه ارتباط برقرار کردن است. شما می دانید که بیمارتان نمی تواند صحبت کند، نمی تواند مشکلات خود را بیان کند، محل درد را مشخص کند و غیره. تمام این ها به عهده دامپزشک است.

شاخه های مختلف تخصص های دامپزشکی در خارج

زمینه های مختلفی در مطالعات دامپزشکی وجود دارد مانند:

 • آناتومی: مطالعه ساختار فیزیکی بدن حیوانات
 • بیهوشی: تسکین درد برای حیوانات
 • دندانپزشکی: مطالعه مراقبت از دندان حیوانات
 • پوست: بیماری ها و شرایط مربوط به پوست
 • پزشکی داخلی: تشخیص و درمان بیماری مربوط به قلب، مغز و تومورها
 • جانورشناسی: مراقبت از حیوانات باغ وحش، حیوانات وحشی و آبزیان
 • تغذیه: مطالعه در مورد چگونگی تأثیر غذا و نوشیدنی بر سلامت حیوانات و نحوه درمان، درمان و پیشگیری از بیماری ها
 • آسیب شناسی: مطالعه بیماری ها و علل آن، به عنوان مثال کالبد شکافی
 • فارماکولوژی: مطالعه کاربردها، تأثیرات و نحوه عملکرد داروها
 • جراحی: استفاده از مداخلات جراحی و انواع جراحی ها

این گزینه ها در روند تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور اهمیت بسیار زیادی دارند.

مهارت های مهم در زمینه دامپزشکی

برای اخذ تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور، لازم است تا مهارت های مهمی را بدانید. دامپزشکی یک زمینه ظریف و جزئی است که به شدت بر زندگی حیوانات تأکید دارد. اصلی ترین مهارت هایی که باید در این زمینه ها داشته باشید در موارد زیر خلاصه می شود:

مهارت های مهم در زمینه دامپزشکی

مهارت های مهم در زمینه دامپزشکی

علاقه شدید به حیوانات و علم

برای پیگیری دامپزشکی، فرد باید علاقه زیادی به دانش علمی مربوط به حیوانات و حیات وحش داشته باشد. دامپزشکی دامنه وسیعی از عملکردها و رفاه حیوانات را پوشش می دهد. نه تنها حیوانات، بلکه انسانها را نیز در رابطه با برخی بیماریهای عفونی که از حیوانات به انسان سرایت می کند تحت پوشش قرار می دهد. به عنوان مثال. آنفولانزای مرغی.

مهارت ارتباط خوب با حیوانات

متأسفانه بیماران شما نمی توانند از درد خود با شما صحبت کنند و شکایت کنند. شما به عنوان دامپزشک همچنین باید به طور موثر با صاحبان حیوانات خانگی مانند دادن داروها و دستورالعمل ها ارتباط برقرار کنید. این مسئله در روند تخصص دامپزشکی در خارج از کشور اهمیت دارند.

توانایی کار تحت فشار

صادقانه بگویم، صنعت دامپزشکی به دلیل تقاضا و اهمیت یکی از سخت ترین صنایع است. از این رو به افرادی نیاز دارد که بتوانند تحت فشار کار کنند. اگر کسی هستید که می توانید با سرعت بالایی کار کنید و قادر به حل مسائل تحت فشار هستید، می توانید کنار بیایید.

مدت زمان تحصیل در دوره های مختلف تخصص دامپزشکی خارج از کشور

مدت زمان تحصیل می تواند از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت باشد. با این حال در این بخش از مقاله ما یک برآورد کلی برای شما آورده ایم تا یتوانید از این گزینه اطلاعات کافی کسب کنید.

 • مدرک کارشناسی ۵ سال
 • مدرک کارشناسی ارشد ۲ سال
 • مدرک دکترا تخصص دامپزشکی در خارج از کشور ۴ سال

شرایط اخذ پذیرش و ورود به دانشگاه های دامپزشکی

برای این که بتوانید به جهت تحصیل دامپزشکی اقدام کنید، لازم است تا شرایط اخذ پذیرش و ورود به دانشگاه های دامپزشکی را بدانید. به طور مثال برای تحصیل در کانادا در رشته دامپزشکی، اطلاع از شرایط دانشگاه های کانادا مهم است. در این بخش ما به طور کلی پیش نیاز های اصلی را برای شما بیان کرده ایم.

برای موفقیت در برنامه های تحصیلی دامپزشکی، بهتر است که حداقل شرایط زبان انگلیسی را داشته باشید. البته این به دوره مورد نظر شما بستگی دارد. با این حال عموم دوره های تخصص دامپزشکی در خارج به زبان انگلیسی می باشد. بهتر است برای اخذ شرایط به دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

هزینه تحصیل دامپزشکی در خارج از کشور

هزینه تحصیل دامپزشکی در خارج از کشور به دانشگاه مورد نظر و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. در حقیقت برای این که هزینه ها را بدانید لازم است که به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. هزینه های تخمینی به طور میانگین برای دانشگاه های مختلف می تواند بین ۱۵۰۰۰ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار در دوره های کارشناسی باشد. برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری هزینه ها بیشتر خواهد بود.

فرصت های شغلی در زمینه دامپزشکی چیست؟

تعدادی از فرصت های شغلی برای متخصصان دامپزشکی وجود دارد. شغل مناسب به مهارت های شخصی، اولویت و شخصیت شما بستگی دارد. برخی از این دوره های تحصیلی عبارتند از: جراح دامپزشکی، دانشمند دامپزشکی، بازرس دام، زیست شناس دریایی، آسیب شناس، دامپزشک حیات وحش و غیره.

دانشگاه های ارائه دهنده تخصص دامپزشکی خارج از کشور

دامپزشکی یکی از دوره های مهم برای پیگیری است و همچنین عضویت در موسسات معتبری که برنامه های دامپزشکی را ارائه می دهند بسیار مهم است. در زیر برترین دانشگاه های سراسر جهان هستند که دوره های دامپزشکی را با توجه به رتبه بندی دانشگاه جهانی QS ارائه می دهند:

دانشگاه کالیفرنیا، دیویس

دانشگاه کالیفرنیا، دیویس یک دانشگاه آموزش عمومی و تحقیقاتی است که در دیویس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا واقع شده است. در بیش از 7156 هکتار (2،896 هکتار) محوطه دانشگاه بزرگترین سیستم در دانشگاه کالیفرنیا و سومین دانشگاه با ثبت نام است.  بنیاد کارنگی UC Davis را به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی دکترا با برنامه پزشکی، برنامه دامپزشکی و فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی می کند. شما می توانید برای انواع تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور در این دانشگاه اقدام کنید.

دانشگاه کالیفرنیا، دیویس

دانشگاه کالیفرنیا، دیویس

دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل یک دانشگاه تحقیقاتی با وقف خصوصی و شریک دانشگاه ایالتی نیویورک است. این دانشگاه به عنوان یک نهاد فدرال اعطای زمین در ایالت نیویورک، وظیفه خود را در اتحادیه پیچک برای کمک به کلیه زمینه های دانش به گونه ای که اولویت در مشارکت عمومی برای کمک به بهبود کیفیت زندگی در این ایالت است را بر عهده دارد. دوره تخصص های دامپزشکی می تواند اهمیت زیادی در این زمینه داشته باشد.

دانشکده دامپزشکی RVC

دانشکده دامپزشکی رویال RVC یک دانشکده دامپزشکی است که در لندن واقع شده. این دانشکده در سال ۱۷۹۱ تاسیس شده و در سال ۱۹۴۹ بخشی از دانشگاه لندن بوده است. این دانشکده به عنوان قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشکده دامپزشکی در انگلستان شناخته می شود.

دانشگاه کمبریج ارائه دهنده تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور

دانشگاه کمبریج که در سال ۱۲۰۹ تاسیس شد، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در کمبریج، انگلستان واقع شده است. این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی در جهان انگلیسی زبان ها است. کمبریج به طور منظم در رده بندی مختلف دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار می گیرد. در این دانشگاه شرایط برای تحصیل تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور اهمیت زیادی دارد.

دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت (به هلندی: Universiteit Utrecht، سابق Rijksuniversiteit Utrecht) یک دانشگاه در اوترخت هلند است. این دانشگاه در سال 1636 تاسیس شد و در قلب هلند واقع شده است. دانشگاه اوترخت یکی از برجسته ترین دانشگاههای تحقیقاتی اروپا است که در سطح بین المللی به دلیل برخورداری از رویکرد نوآورانه باکیفیت در زمینه تحقیق و آموزش، شناخته شده است.

دانشگاه گلف و تحصیل تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور

دانشگاه گلف دانشگاه جامع تحقیقات عمومی در کانادا است. در سال 1964 پس از ادغام کالج کشاورزی انتاریو، کالج کشاورزی انتاریو، انستیتوی مک دونالد و کالج دامپزشکی انتاریو تاسیس شد. این دانشگاه 94 دوره کارشناسی، 48 برنامه تحصیلات تکمیلی و 6 مدرک کاردانی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد.

دانشگاه گنت

دانشگاه گنت یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در بلژیک است. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های فلاندی است که از 44000 دانشجو و 9000 کارمند تشکیل شده است. دانشگاه گنت به طور مداوم در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه ادینبورگ، انگلستان

دانشگاه ادینبورگ با رتبه 20 در QS Global World Ranking 2020، برنامه های علوم دامپزشکی را در کالج پزشکی و دامپزشکی ارائه می دهد. در حال حاضر، دانشگاه ادینبورگ، با میزبانی از بیش از 40،000 دانشجو از حدود 156 کشور، همچنان بزرگترین ذهن جهان را به خود جلب می کند.

دانشگاه ادینبورگ، انگلستان

دانشگاه ادینبورگ، انگلستان

دانشگاه لیورپول

دانشگاه لیورپول یک دانشگاه دولتی و پژوهشی است که در لیورپول، انگلیس واقع شده است. دانشگاه لیورپول توسط سه دانشکده تشکیل شده است: دانشکده علوم بهداشت و زندگی، دانشکده علوم و مهندسی، و همچنین دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، با ارائه بیش از 400 برنامه در 54 زمینه موضوعی. این طیف گسترده ای از آموزش و تحقیق در هر دو رشته هنر و علوم است و دارای یک دانشکده پزشکی بزرگ است. این دانشگاه ارائه دهنده انواع دوره تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور می باشد.

دانشگاه A&M تگزاس

دانشگاه A&M تگزاس که در سال 1876 به عنوان اولین موسسه عمومی آموزش عالی تگزاس افتتاح شد، یک دانشگاه برجسته تحقیقاتی است. دانشگاه A&M تگزاس به کشف، توسعه، ارتباطات و کاربرد دانش در طیف گسترده ای از زمینه های دانشگاهی و حرفه ای اختصاص یافته است.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی ما در ارتباط با تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور صحبت کردیم. این دوره های آموزشی برای دانشجویان دارای مزایای بسیار زیادی است. بهترین دانشگاه های دامپزشکی در خارج از کشور را در این لیست برای شما نیز ارائه داده ایم.

سوالات متداول در ارتباط با تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور

 1. مطالعه تخصص های دامپزشکی در خارج از کشور در چه مواردی است؟

  دامپزشکی رشته ای است که برای درمان و پیشگیری از مشکلات حیوانات همراه با نحوه نگهداری و تغذیه آن ها می باشد.

 2. دوره های دامپزشکی در چه مقاطعی ارائه می شوند؟

  این دوره ها در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند.

 3. شاخه های مختلف تخصص دامپزشکی کدامند؟

  برخی از اصلی ترین شاخه های تحصص دامپزشکی در خارج از کشور عبارتند از: آناتومی،‌ بیهوشی،‌ دندانپزشکی، آسیب شناسی، تغذیه، جانور شناسی، جراحی و غیره.

 4. اصلی ترین مدرک مورد نیاز برای دریافت مدرک دامپزشکی چیست؟

  اصلی ترین مدارک در میان تمامی مدرک های مورد نظر مدرک زبان انگلیسی و یا زبان مورد تایید دانشگاه می باشد.

 5. هزینه دوره های تخصص دامپزشکی چگونه می باشد؟

  هزینه تخصص های دامپزشکی به دانشگاه،‌ مقطع و کشور مورد نظرتان بستگی خواهد داشت.

 6. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده تخصص دامپزشکی کدامند؟

  برخی از بهترین دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه کالیفرنیا دیویس، دانشگاه کرنل، دانشگاه لیورپول، دانشگاه گنت،‌دانشگاه ادینبورگ و غیره.

 7. آیا دانشگاه ادینبورگ برای تحصیل دامپزشکی مناسب است؟

  بله. دانشگاه ادینبورگ با رتبه 20 در QS Global World Ranking 2020، برنامه های علوم دامپزشکی را در کالج پزشکی و دامپزشکی ارائه می دهد.

 8. آيا دانشگاه کالیفرنیا دیویس برای تحصیل دامپزشکی مناسب است؟

  بله این دانشگاه دوره های تخصص دامپزشکی را برای شما ارائه خواهند داد.

4/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *