تحصیل در کانادا

تحصیل در رشته حقوق در کانادا

جهت تحصیل در رشته حقوق در کانادا شما نمی توانید به طور مستقیم از دبیرستان وارد دانشکده شوید. پس از به پایان رساندن دبیرستان ، به تحصیلات خود در دانشگاه ادامه دهید . هر مدرک دانشگاهی، به عنوان مثال: BA ، BSc ، BBA ، Bcomm ، BEng.  ، Bmus ، BPHE ، BKin ، و مانند آن ، آمادگی خوبی برای ورود به دانشکده حقوق می باشد. این مقاله مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در اختیار شما عزیزان قرار داده اند.

شرایط تحصیل رشته حقوق در کانادا

بررسی کلی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد حقوق، بسیاری از دانشگاه های کانادا هستند که دوره های کارشناسی ارشد حقوق را ارایه می دهند، از جمله : دانشگاه Osgoode Hall Law OF York در Toronto، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه کالگری (Calgary)، دانشگاه تورنتو، دانشگاه کوئینز، دانشگاه انتاریو و دانشگاه ویکتوریا و موسسات پایان نامه که دوره های کارشناسی ارشد حقوق را به صورت تمام وقت ، پاره وقت و گاهی اوقات حتی بر مبنای یادگیری از راه دور ارائه می دهند.

چرا در کانادا تحصیل می کنید؟ چرا باید در کانادا کارشناسی ارشد حقوق را مطالعه کنید؟ به عنوان دومین کشور بزرگ جهان از طریق  وسعت  کل منطقه (پس از روسیه) می باشد ، کانادا کشور متنوع و جالبی است. شامل  مناظر مهیج، میراث فعالیت های فرهنگی،  همچنین رویای  خارج از منزل  ” فعالیت ها و فرصت های شگفت انگیز کاری ”  همه این ها دلایل زیادی برای تحصیل  در کانادا می باشد.

این یک فدراسیون است که شامل ده استان و سه منطقه است که هر کدام متفاوت با شرایط دانشجویان،  کارشناسی ارشد  را  ارائه می دهند. با این حال، دانشجویان باید در نظر داشته باشند که هر استان باید قوانین و الزامات مختلفی داشته باشد، بنابراین قبل از انتخاب دوره کارشناسی ارشد حقوق، قوانین آن استان را  بررسی کنید. این مقررات همچنین به دانشجویان خارج از کشور در کانادا امکان می دهد تا پس از اتمام دوره  خود، کار خود را ادامه دهند.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که به طور کامل این بررسی ها را انجام می دهید تا از ناامیدی جلوگیری کنید. در بسیاری از موارد دانشجویان بین المللی قبل از اینکه بتوانند در کانادا تحصیل کنند، مجوز تحصیلی را دریافت می کنند، بنابراین مطمئن شوید که مستندات مورد نیاز خود را بررسی کرده اید.

تحصیل در یک دوره کارشناسی ارشد حقوق در کانادا لزوما واجد شرایط قراردادن دانشجو برای  امتحان Bar کانادایی و یا قانون کار کانادا نمی باشد، اما هنوز دلایل زیادی وجود دارد که چرا شما باید دوره های کارشناسی ارشد حقوق خود را در کانادا به حداقل برسانید. زیرا این یک فرصت عالی برای تحصیل  و زندگی در یک کشور رویای است.

دانشگاه های کانادا در رشته حقوق دارای انجمن حقوقی دانشجویی است. به عنوان مثال دانشگاه انتاریو غربی. این سازمان ها برای اطمینان از این که همه دانشجویانی  که در دانشگاه  حقوق مشغول به تحصیل هستند، یک وکیل مدافع دارند و می توانند به عنوان یک ارتباط بین دانشگاه  حقوق و دانشجویان  عمل کنند. بعضی از دانشگاه های حقوق  همچنین جوامع  و یا انجمن های حقوقی بسیاری را در گروه های گوناگون و یا مناطق مورد علاقه دارند.

مثل دانشگاه تورنتو. اینها می توانند گروه های علاقه مند در مناطق خاص قانون و دانشجویان ، رویدادهای اجتماعی سازماندهی  شده باشند. و یکی از این گروه ها یک راه عالی برای حل و فصل زندگی جدید خود در کانادا می باشد. دانشجویان  کارشناسی اغلب بر این جوامع غالب می شوند. بنابراین شما ممکن است دانشگاه  حقوقی خود را پیدا کنید، و  ممکن است  هم یک سازمان جداگانه برای دانشجویان کارشناسی ارشد  داشته باشید.

شرایط اخذ پذیرش رشته حقوق از دانشگاه های کانادا

آزمون  پذیرش دانشگاه حقوق (LSAT) بخشی جدایی ناپذیر از پذیرش دانشگاه  در ایالات متحده است. کانادا و تعداد زیادی از کشورهای دیگر،  آزمون LSAT را به طور خاصی برای ارزیابی مهارت های کلیدی مورد نیاز  از جمله:  درک مطلب ،  استدلال تحلیلی  و استدلال منطقی برای موفقیت در دانشگاه  حقوق طراحی کرده اند.

شرایط اخذ پذیرش رشته حقوق از دانشگاه های کانادا

LSAT تنها آزمون پذیرفته شده برای اهداف پذیرش توسط تمام دانشکده های معتبر حقوق ABA ( انجمن حقوقی آمریکا)  و دانشکده های حقوق کانادا است. بعضی از دانشکده های حقوق ،  آزمون های دیگری را برای پذیرش غیر از  LSAT می پذیرند.  با این حال، دانش جویانی  که می خواهند شانس خود را برای پذیرش به حداکثر برسانند، به آن ها  توصیه می شود که LSAT  را بگیرند.

این آزمون تنها توسط تمام دانشگاه های معتبر حقوق ( انمجن حقوقی آمریکا)  ABA پذیرفته شده است و این تنها آزمونی است که به آزمون گیرنده  کمک می کند تا  تعیین کند که آیا متقاضی برای دانشگاه های حقوق مناسب است یا خیر.  حداقل الزامات واجد شرایط بودن برای دوره های کارشناسی ارشد، در زیر ارائه شده است. یک متقاضی  اگر  الزامات را برآورده نکند مجاز به پذیرش نیست، اما متقاضیانی که الزامات را برآورده نمی کند در نظر گرفته نمی شود.

متقاضیان برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد، باید مدرک لیسانس حقوق و یا معادل مدرک  حقوق از یک دانشگاه معتبر با میانگین نمره کل 3.0/4.0 و  یا معادل آن (بالاتر از گروه دوم ) را  داشته باشد. متقاضیان مدرک کارشناسی ارشد حقوق هوا فضا که دارای مدرک لیسانس نیستند، باید دو مورد زیر را داشته باشند:

 • دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته های دیگر
 • تجربه کافی تخصصی در زمینه حقوق هوافضا برای جبران عدم داشتن مدرک حقوق (که توسط کمیته پذیرش دانشجویان تعیین شده است)

لطفا یک تاریخچه برنامه تحصیلی را ضمیمه کنید. برای اطلاعات بیشتر به اداره پذیرش کارشناسی ارشد ایمیل بزنید. دروس در دوره  کارشناسی ارشد حقوق  به زبان انگلیسی ارائه می شود، باید توانایی زبان انگلیسی برای پذیرش نشان داده شود. برای برقراری ارتباط با تمام دانشجویان حقوق، و درک تمام مطالب درسی، توانایی در صحبت کردن و خواندن فرانسوی یک امتیازمحسوب می شود.

همه دانشجویان ممکن است انتخاب کنند که مقاله ها و پایان نامه ها را به زبان انگلیسی یا فرانسوی بنویسند. برای دانشجویان برای پذیرش در رشته کارشناسی ارشد در دانشکده حقوق ، توانایی در زبان انگلیسی الزامی است. IELTS (سیستم  آزمون بین المللی زبان انگلیسی): نمره کل 7.0 یا بالاتر (حداقل 6.5 در هر مهارت و در مهارت نوشتن حداقل نمره، کمتر از 7 نباشد).

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته حقوق

دانشگاه تورنتو کانادا شهرت خوبی را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های این کشور به دست آورده است. اگر چه مجله Maclean  دیگر رتبه بندی سالانه دانشگاه های حقوق  خود را منتشر نمی کند، در حالی  که دانشگاه تورنتو به طور مداوم این فهرست را ارایه می دهد. این دانشگاه، دوره های کارشناسی ارشد حقوق در تعدادی از رشته ها، از جمله حقوق  کسب و کار، حقوق کیفری و نظریه حقوقی ارایه می دهد. راهنمای کارشناسی ارشد حقوق در فهرست LL.M UafT آمده است. در قانون بهداشت، اخلاق و سیاست به عنوان یکی از 10 دوره های برتر کارشناسی ارشد  در قانون بهداشت  جهانی می باشد.

مک گیل به دلیل شهرت قوی خود،  گاهی اوقات به عنوان “هاروارد شمالی” شناخته می شود: گرچه بعضی از هواداران دانشگاه تورنتو ممکن است با این مسئله که این دانشگاه  یکی از تنها سه دانشگاه انگلیسی زبان در کبک می باشد، مواجه شوند.   دانشجویان کارشناسی  حقوق در کبک باید حداقل”  منفعل دوزبانه” در زبان انگلیسی و فرانسوی  تسلط کافی داشته باشند. اگر چه کارشناسی ارشد حقوق   از این مورد لزومی   ، معاف می باشد. مک گیل یک قانون کارشناسی ارشد حقوق عمومی و همچنین یک کارشناسی ارشد حقوق  در محیط زیست یکی در قانون تطبیقی،  و یکی در قانون هوا فضا ارایه می دهد.

دانشگاه -Osgoode Professional Development  Osgoode Hall Law School of York، این دانشگاه  در سال 1889 تاسیس شد. Osgoode Hall یکی از دانشگاه های  عالی حقوق در تورنتو است. این دانشگاه  در حال حاضر تعدادی از دوره هاس کارشناسی ارشد حقوق   از جمله یکی در قانون مشترک کانادا و یکی دیگر در قانون تجارت بین المللی را ارایه می دهد.  راهنمای کارشناسی ارشد حقوق ،   Osgoode Hall  را به عنوان 10 دانشگاه  برتر برای حل اختلافات اختیاری و قانون مالکیت معنوی فهرست بندی  می کند.

دانشگاه کوئین، این دانشگاه درکینگستون ، انتاریو  واقع شده است. دانشگاه کویین دوره های  های قانون را از سال 1861 اجرا کرده است.دوره های  کارشناسی ارشد حقوق    در Queen’s می توانند بین 9 تا 12 ماه به به اتمام برسند. دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد حقوق   فرصتی برای تکمیل برخی دوره ها در یک مکان  در انگلستان دارند. علاوه براین ،  یک  دوره کارشناسی ارشد حقوق  عمومی،   دوره های کارشناسی ارشد حقوق در اندیشه سیاسی و حقوقی برای دانشجویان علاقه مند ارایه می دهد.

دانشکده حقوق  Peter A. Allard  در دانشگاه انگلیسی  کلمبیا، متقاضیان  (UBC) کارشناسی ارشد حقوق که مایل به تحصیل در ونکوور ، در ساحل غربی کانادا هستند، نیاز به دقت بیشتری  از UBC ندارند. دانشگاه های کارشناسی ارشد حقوق   در قانون مشترک،  علاوه بر ارائه آموزش بنیادی در قانون مشترک، به دانشجویان نیز کمک می کند تا از طریق نیازهای دوره های آموزشی برای کار قانون در کانادا آماده شوند.  USB همچنین کارشناسی ارشد حقوق  در مالیات را  ارایه می دهد.

دانشگاه دالوشویی (  Dalhousie)  – دانشکده حقوق شولچی ( Schulich)، محل هالیفاکس دالوشویی  به این معنی است که دانشجویان  کارشناسی ارشد حقوق در وسط استان زیبا اسکوشیا نوادا  تحصیل می کنند. و نه تنها زیبایی طبیعی که دانشجویان را به مدرسه جذب می کند: بلکه دانشگاه دالوشی در رتبه 15 دانشگاه کانادا در رتبه بندی تحصیالت عالی قرار دارد. این دانشگاه یک دوره کارشناسی ارشد همراه  با جز پایان نامه و یک کارشناسی ارشد حقوق توسط کارهای آموزشی ارایه می دهد.

دانشگاه آلبرتا – دانشکده حقوق، این دانشگاه  در سال 1912 تاسیس شده است. دانشکده حقوق دانشگاه آلبرتا سومین دانشکده حقوق در کانادا است. این دانشکده دوره های کارشناسی ارشد حقوق  و دوره های پایان نامه را برای دانشجویان  علاقه مند به قانون انرژی ارائه می دهد. تحصیل کارشناسی ارشد حقوق  در «پایتخت نفت کانادا» می تواند فرصت های زیادی را در این رشته فراهم کند.

دانشگاه غربی (UWO) –( western)  دانشکده حقوق: دانشگاه وسترن  در انتاریو  لندن واقع شده است. که در واقع  بین تورنتو و دیترویت است. با توجه به رتبه بندی آموزش عالی تایمز،  یکی از 15 دانشگاه برتر حقوق در کانادا است. این دانشگاه کارشناسی ارشد حقوق   را از طریق  پایان نامه و همچنین یک تحقیق مبتنی بر پروژه  ارایه می دهد؛ که در سال 2016 راه اندازی شد.

دانشگاه اوتاوا طیف وسیعی از  کارشناسی ارشد حقوق از جمله یکی در قانون اساسی ( فقط فرانسوی) و یکی در قانون تجارت و سرمایه گذاری  بین المللی  و یکی دیگر در قانون پایداری و محیط زیست جهانی را  ارایه می دهد. دانشجویان  کارشناسی ارشد حقوق  در شهر پایتخت کانادا تحصیل می کنند. که این به معنی بسیاری از فرصت های شبکه ای، در هر دو دولت و کسب و کار می باشد.

دانشگاه مونترال کانادا de Montreal –  Faculty de Droit  متقاضیان کارشناسی ارشد حقوق، برای زبان فرانسوی دانشگاه مونترال،  با محدوده زبان فرانسوی  کارشناسی ارشد حقوق، یک گزینه جالب برای انگلیسی زبانان می باشد.  دانشگاه  های کارشناسی ارشد حقوق  نیز  در قانون کسب و کار در یک زمینه جهانی قرار دارد.

بازار کار رشته حقوق در کانادا

اکثر وکلا در خدمات حقوقی مشغول به کار هستند. درصد کمی نیز در ادارات دولتی و خدمات مالی و بیمه استفاده می شود. وکلا در انتاریو توسط انجمن حقوق بالا کانادا تنظیم می شوند. رشد اشتغال در این زمینه مستلزم تقاضا برای خدمات حقوقی است که به دلیل افزایش فعالیت اقتصادی در زمان های اقتصادی قوی افزایش می یابد.

بازار کار رشته حقوق در کانادا

بهبود عملکرد کسب و کار منجر به رشد بخش های حقوقی داخلی برای برخی از شرکت ها و شرکت ها می شود، زیرا به جای پرداخت هزینه کار قطعه ای با شرکت های حقوقی، کارایی و کارآمدی بیشتری در اختیار متخصص داخلی قرار می گیرد. با این وجود، رقابت با ارائه دهندگان خدمات غیر قانونی در مناطقی که به طور قانونی توسط وکیل اشغال شده اند (به عنوان مثال برنامه ریزی مالیاتی) و خدمات قانونی “جدا” می تواند تقاضای آینده برای خدمات وکلا را در طول زمان کاهش دهد. در اینجا برخی از حقایق کلیدی در مورد وکلا  کبک بیان شده است:

 • تقریبا 38،700 نفر در این شغل کار می کنند.
 • خدمات حقوقی (NAICS 5411): 73٪
 • اداره دولتی دولت فدرال (NAICS 911): 6٪
 • اداره دولتی ولایتی و ارضی (NAICS 912): 5٪
 • توزیع کارگران تمام وقت و نیمه وقت در این شغل عبارتند از:
 • کارگران تمام وقت: 94٪ در مقایسه با 79٪ در تمام مشاغل
 • کارگران نیمه وقت: 6٪ در مقایسه با 21٪ در تمام مشاغل

70 درصد از وکلای وکوب و غیره در تمام سال کار می کنند، در حالی که 30 درصد کار تنها بخشی از سال است، در مقایسه با 63 و 37 درصد در میان تمام مشاغل. کسانی که فقط بخشی از سال کار کرده اند، به طور متوسط به مدت 36 هفته در مقایسه با 31 هفته برای تمام مشاغل انجام شده است. 39 درصد از حقوقدانان و صاحب نظران غیردولتی، در مقایسه با میانگین 12 درصد برای تمام مشاغل، خود کار می کنند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته حقوق

پنجمین اخبار سالانه ایالات متحده آمریکا، بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهان، را  برای ارائه بینش در مورد نحوه مقایسه دانشگاه ها در سطح جهانی را  ارایه داده است.  از  زمان افزایش   ثبت نام  دانشجویان خارج از کشور خود، بهترین رتبه بندی های جهانی دانشگاه ها، که به طور خاص بر روی تحقیقات و شهرت علمی  تمام  و نه تنها بر روی دوره های کارشناسی  و یا کارشناسی ارشد  می باشد. آنها به متقاضیانی که عینا می خواهند  دانشگاه های جهان را با یکدیگر مقایسه کنند،  کمک می کند.

بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهان نیز اطلاعات  در مورد اینکه دانشگاه های ایالات متحده که اخبار آمریکا را به صورت جداگانه برای بیش از 30 سال در رتبه بندی قرار داده اند، ارائه می دهند. همه دانشگاه ها می توانند خود را در برابر دانشگاه های  در سطح کشور و منطقه خود مقایسه کنند. این امر در صحنه جهانی بیشتر قابل مشاهده است و همچنین معیاری است تا دانشگاه های برتر در کشورهای دیگر با یکدیگر همکاری کنند.

بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهان  شامل 1250 موسسه برتر است. در سراسر 75 کشور ، بیش از 74 کشور در سال گذشته گسترش یافته است. گام اول در ایجاد  این رتبه بندی،  که توسط Clarivate Analytics InCites طراحی شده اند،  مشارکت  ایجاد استخری   از 1.372 دانشگاه ها بود که برای رتبه بندی از  1250 دانشگاه برتر استفاده شده است.

 • دانشگاه تورنتو (UofT) – دانشکده حقوق، رتبه بندی دانشگاه های جهان  2018=  31
 • دانشگاه مک گیل کانادا – دانشکده حقوق، رتبه بندی دانشگاه های جهان 2019: 44
 • دانشگاه Osgoode Professional Development – Osgoode Hall Law School of York – دانشکده حقوقی، رتبه بندی دانشگاه جهان  2019 = 35 400 امین
 • دانشگاه  QUEEN’S  – دانشکده حقوق، رتبه 201 300
 • دانشگاه Peter A. Allard School of Law at University of British Columbia، رتبه دانشگاه  43 امین
 • دانشکده حقوق Dalhousie University – Schulich، رتبه 301 400
 • دانشگاه آلبرتا – دانشکده حقوق، 109
 • دانشگاه غربی  (WESTERN) (UWO ) – دانشکده حقوق: رتبه جهانی دانشگاه  174
 • دانشگاه اتاوا – دانشکده حقوق، 601 800
 • دانشگاه د مونترال 101-150

هزینه تحصیل رشته حقوق در کانادا

هزینه تحصیل در رشته حقوق کشور کانادا چقدر می باشد؟ تحصیل در رشته حقوق چه در اروپا و چه در آمریکا طرفداران بسیاری دارد اما هزینه تحصیل در هر دو کشور با توجه به دانشگاه ها متفاوت است. مانند بسیاری از کشورها، هزینه تحصیل برای دانشجویان این کشور پایین تر از هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی است. هزینه شهریه رشته حقوق در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی 38712 دلار و برای دانشجویان کانادایی 11350 دلار می باشد.

همچنین هزینه شهریه برای دانشجویان بین المللی دانشگاه بریتیش کلمبیا 9503 دلار و برای دانشجویان کانادایی 5796 دلار می باشد. چنانچه خود و یا والدینتان از پیش اقامت کانادا را داشته باشید و یا در این کشور آشنایی داشته باشید، می توانید جهت دریافت تخفیف دانشجویی اقدام نمایید.

دانشگاه های کشور کانادا هزینه های مازادی برای دانشجویان داخلی و خارجی در نظر گرفته است.  این هزینه صرف بخش های هنری دانشگاه می شود. همچنین، هزینه کتاب های درسی نیز 300  دلار و بسیار گران می باشد که توسط دانشگاه تامین می گردد. جهت اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در کانادا با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *