بهترین دانشگاه روسیه

یکی از کشورهایی است که رشد اقتصادی در آن بالا است و  در بین کشورهای BRICS، روسیه مشتاق است تا سیستم آموزشی خود را جهانی کند، و روی پیشرفت دانشگاه های خود سرمایه گذاری کرده و حمایت از متقاضیان بین المللی را وسعت بخشد. در ادامه مطلب به بیان و توصیف بهترین دانشگاه روسیه میپردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بهترین دانشگاه روسیه

گشتن در بین دو قاره و دیدن نه موقعیت زمانی (از 11 در سال 2010 کاهش پیدا کرد)، روسیه تاکنون پهناورترین کشور دنیا محسوب می شود. با مرزهای گسترده خود، دارای کاخ های بسیار مجلل، پلاتوهای وسیع، کوه های مرتفع، شهرهای سرد، جو قدرتمند و قوی، شرکت های خوب، و عروسک های دست ساز است.و شرایط مهاجرت به روسیه بیانگر استقبال خوب متقاضیان آن کشور است.

از نظر فرهنگی، ادبیات در این کشور یکی از نشانه های قابل توجه است، نویسندگان روسی نظیر تولستوی، بولگاکف، دوستویوسکی و نابوووک بخاطر کارهای بی نظیرشان در قرن های نوزدهم و بیستم، نویسندگان مطرح در سطح جهانی هستند.

بهترین دانشگاه روسیه

یکی از کشورهایی است که رشد اقتصادی در آن بالا است و  در بین کشورهای BRICS، روسیه مشتاق است تا سیستم آموزشی خود را جهانی کند، و روی پیشرفت دانشگاه های خود سرمایه گذاری کرده و حمایت از متقاضیان بین المللی تحصیل در روسیه را وسعت بخشد.

در نظر بگیرید که آیا می خواهید در روسیه تحصیل کنید؟ راهنمای ما را درباره بهترین دانشگاه روسیه ، شهرها و مدارک و سایر موارد از مشاورین ما درموسسه توسعه گران مهر بخواهید.

دانشگاه های روسیه

بیست و دو دانشگاه در روسیه هستند که در رتبه بالا در سال تحصیلی 2017-2016 قرار گرفته اند، هشت تا از این دانشگاه ها در بین 400 دانشگاه برتر دنیا هستند. روسیه همچنین حضوری در EECA نیز دارد، رتبه ای برابر با 200 در اروپای و آسیای میانه، که با 64 دانشگاه روسی به این رتبه رسیده است.

در طول ده سال گذشته، تحصیلات تکمیلی در روسیه تغییر عمده ای یافت، با 390 بیلیون روبل (معادل 6.3 بیلیون دلار امریکا) در بین سال 2011 تا 2015 برای تجهیزات رو به فزونی و تجهیزات فنی در دانشگاه های روسی و بهبود آموزش برای بخش آموزش دانشگاه ها.

بعلاوه، در سال 2013 روسیه فرآیند Bologna را امضا کرد و از آن خواست تا سیستم آموزشی خود را با سایر کشورها بر خط کند. این بدین معناست که بیشتر دانشگاه های روسیه اکنون گزینه ای بین مدرک کارشناسی چهار ساله و مدرک تخصصی پنج ساله ارائه می دهند. سیستم آموزشی روسیه در دنیا رتبه بیست وشش را دارد. و کار در روسیه تحت تاثیر همین امر رونق فراوانی دارد.

دانشگاه دولتی لومونوسف روسیه Lomonosov

دانشگاه دولتی Lomonosov روسیه مرکز آموزش عالی است که در رتبه بندی ها دانشگاهی EECA برای دومین سال متوالی در جدول است. این دانشگاه اکنون 47000 دانشجو دارد، که 7000 تا از دانشجویان در دوره کارشناسی و 4000 تا از آن ها از کشورهای دنیا هستند.

زمینه های آکادمیک در دانشگاه دولتی در سطح گسترده ای هستند، حدود 380 دپارتمان دارد، 39 دانشکده، و 15 موسسه تحقیقاتی، چهار موزه و شش شعبه در روسیه و خارج از آن. در رتبه بندی جهانی دانشکده ها، این دانشگاه در بین 5 ناحیه پوشش داده شده رتبه ثابتی دارد، ولی برای عملکرد خود در علوم طبیعی بسیار قوی است (رتبه 60 در دنیا) و هنر و علوم انسانی (رتبه 79 در دنیا).

این دانشگاه پیشتاز در مسکو، به مرکز اصلی و مهد فرهنگ این کشور بسیار نزدیک است (کمتر از 5 کیلومتر از مرکز شهر) ولی یکی از بزرگ ترین محوطه های دانشگاهی را نیز داراست، که ساختمان اصلی آن مرتفع ترین واحد آموزشی در کل جهان به حساب می آید.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک روسیه Novosibirsk

دانشگاهی که بسیار خوب عمل می کند  و زیر 100 سال قدمت دارد، این دانشگاه دولتی در سال 1959 تاسیس شد و در رتبه بندی سال 2016 در رده دوم قرار گرفته است. بخاطر شهرت بزودی از معروفیت خاصی برخوردار شد و دانشجویان نسبتا کمی در آنجا درس می خوانند (6000 تا).

این دانشگاه در خارج از شهر Novosibirsk قرار دارد، که سومین شهر معروف بعد از مسکو و سنت پترزبرگ است. با وجود اینکه نسبت به دو جای دیگر زیاد مشهور نیست، از نظر فرهنگی و مناظر شبانه، گزینه ای بسیار خوب برای دانشجویان بین المللی است.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ Saint Petersburg

یکی از قدیمی ترین و مجلل ترین دانشگاه های روسیه، دانشگاه سنت پترزبورگ است که در پنجاهمین رتبه در سال 2015 قرار گرفته بود. این دانشگاه توسط شاه پیتر در سال 1724 تاسیس شد، و تعداد دانشجویان آن به 30000نفر می رسد که حدود 3000 تا از آن ها از خارج از روسیه است.

این دانشگاه در شهر سنت پترزبورگ پخش است و 25 دانشکده دارد و دسترسی به موزه های شهر، مکان های دیدنی و هنری آسان است. جزیره Vasilievsky (در مرکز تاریخی شهر) و Peterhof (منطقه جنوب غربی) جاهایی است که دو محوطه دانشگاهی اصلی این دانشگاه در آن قرار دارد.

دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی مسکو (MIPT)

دانشکده فیزیک و تکنولوژی  دانشگاه دولتی مسکو (MIPT)

در رتبه بندی EECA در سال 2016 هفدهم است. این دانشکده در سال 1946 تاسیس شد و دارای سیستم آموزشی بسیار خاصی است که در آن دانشجویان در خارج از دانشگاه پژوهش های خود را انجام می دهند. MIPT در دروس فیزیک و فضا از رتبه بسیار بالایی برخوردار است و بخاطر علوم طبیعی دانشکده های رتبه بالایی دارد. اکنون تقریبا 5700 دانشجو در آن ثبت نام کرده اند و دانش آموختگان آن دانشمندان، پزشکان و سیاست مدار هستند.

دانشگاه دولتی Tomsk روسیه

در سال 2016 و در رتبه بندی EECA در رتبه 20 قرار داشت (در سال 2015 در رتبه 27 بود)، دانشگاه دولتی Tomsk دانشگاه بسیار قدیمی در بخش آسیایی روسیه است، که در سال  1880 تاسیس شد. اکنون 23000 دانشجو در 23 دانشکده آن مشغول تحصیل هستند و بر طبق رتبه بندی جهانی دانشگاهی بر طبق دروس، در رده بالای سیصدم در دنیا برای دروس رشته های زبان های مدرن، فیزیک و فضانوردی قرار دارد.

همچنین در بین 50 دانشگاه برتر است: EECA شامل اینها می باشد: دانشگاه فنی مهندسی دولتی Bauman (24)، دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای MEPhI (موسسه مهندسی فیزیک مسکو، 25)، دانشکده روابط امور بین الملل مسکو (دانشگاه MGUMI، 28)، دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ (31)، دانشگاه پژوهش های ملی- تحصیلات تکمیلی در رشته اقتصاد (HSE، 35) و دانشگاه ملی پلی تکنیک و پژوهشی Tomsk (45)

تحصیل در دانشگاه های دولتی روسیه توانمندی و شاخصه های خاص خود را دارد که لازم است بدانید. اما اگر مطالب گفته شده کفایت لازم را نداشت، شما می توانید با مشاورین و وکلای ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل نمائید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *