مهاجرت کانادا

اکسپرس اینتری کانادا 2019

سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا، به مهاجران ماهر با توجه قابلیت هایشان شهروندی دائم این کشور را اعطا می کند. برنامه اکسپرس اینتری کانادا 2019 راه جدیدی برای ورود متخصصین به این کشور را بوجود آورده است، که در ادامه مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) اطلاعاتی را برای شما عزیزان بازگو کرده اند.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا 2019

هر نیروی کار متخصصی در صورت داشتن شرایط لازم می تواند درخواست خود را به ثبت برساند و در سال 2019 با استفاده از مجوز اقامت دائم به این کشور سفر کند و در آن ساکن شود.

 • سن داوطلب نباید بالاتر از 47 سال باشد.
 • حداقل می بایست برای مدت 3 سال در یکی از دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی معتبر تحصیل کرده باشد.
 • متقاضیان می بایست حداقل برای مدت یک سال در زمینه ی یکی از مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا ذکر شده است به صورت تمام وقت، دائمی و با حقوق کار کرده باشد.
 • متقاضی میبایست حداقل شرایط زبانی آزمون آیلتس را داشته باشد.

برای این که واجد شرایط اخذ اکسپرس اینتری به کانادا به شمار روید می بایست در سیستم امتیاز دهی این کشور و با توجه به شرایط ذکر شده در بالا حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کسب کنید. 67 امتیاز حداقل امتیاز لازم به شمار می رود و هرچقدر امتیازات شما بالاتر باشد از شانس بیشتری برای دعوت شدن به کانادا و اخذ ویزای اقامت دائم آن برخوردار خواهید بود.

نحوه دریافت امتیازات اضافی برای اکسپرس اینتری کانادا 2019

CRS – D. امتیازات اضافی (حداکثر 600 امتیاز)

امتیازات اضاف برای اکسپرس اینتری کانادا 2019

مجموع کل: A. سرمایه ی هسته / انسانی + B. همسر یا شریک زندگی + C. فاکتور مهارت های قابل انتقال + D. امتیاز اضافی = حداکثر 1200 امتیاز

نحوه دریافت امتیاز برای فاکتورهای transferability در اکسپرس اینتری کانادا 2019

CRS – C. فاکتور های مهارت قابل انتقال  (حداکثر 100 امتیاز برای این بخش)، تحصیلات

امتیاز برای فاکتور transferability

تجربه کار در خارجی – با مهارت زبان رسمی خوب (سطح معیار زبان کانادایی CLB 7 یا بالاتر)

تجربه کار در خارج – با تجربه کار در کانادا

کل مبلغ: A. سرمایه هسته ای / انسانی + B. همسر یا شریک زندگی + C. فاکتور مهارت قابل انتقال – حداکثر 600 امتیاز

نحوه دریافت امتیاز برای فاکتورهای مربوط به همسر برای اکسپرس انتری کانادا

CRS – B . همسر یا شریک زندگی ( در صورت وجود ) :

امتیاز همسر در اکسپرس انتری کانادا

توجه داشته باشید : ( n/a ) به این معنی است که این عامل در این مورد صدق نمی کند. زبان رسمی همسر یا شریک زندگی – اولین زبان رسمی :

 

تجربه کاری همسر در کانادا

کل حجم : A . هسته / نیروی انسانی + B . همسر یا شریک زندگی = حداکثر 500 امتیاز .

نحوه دریافت امتیاز برای توانایی زبان در اکسپرس انتری کانادا 2019

مهارت زبان رسمی – اولین زبان رسمی : حداکثر امتیاز برای هر توانایی (خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن) : 32 همراه همسر یا شریک زندگی، 34 بدون همسر یا شریک زندگی.

دریافت امتیاز برای توانایی زبان در اکسپرس انتری کانادا

مهارت در زبان رسمی – دومین زبان رسمی، حداکثر امتیاز برای هر توانایی (خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن) : 6 همراه همسر یا شریک زندگی ( تا حداکثر 22 امتیاز ) و 6 بدون همسر یا شریک زندگی ( تا حداکثر 24 امتیاز )

مهارت در زبان رسمی

نحوه دریافت امتیاز برای فاکتورهای انسانی در اکسپرس انتری کانادا 2019

فاکتورهای سرمایه ی انسانی / اصلی، دارای همسر یا شریک زندگی قانونی: حداکثر 460 امتیاز برای همه ی فاکتورها و بدون همسر یا شریک زندگی قانونی: حداکثر 500امتیاز برای همه ی فاکتورها

دریافت امتیاز برای فاکتورهای انسانی در اکسپرس انتری کانادا

میزان تحصیلات برای فاکتورهای انسانی در اکسپرس انتری کانادا

تجربه ی کاری در کانادا

فاکتورهای سرمایه ی انسانی / اصلی، با همسر یا شریک زندگی قانونی (حداکثر 460 امتیاز) و بدون همسر یا شریک زندگی قانونی (حداکثر 500امتیاز)

ماکسیمم امتیاز هر فاکتور برای اکسپرس اینتری کانادا 2019

فاکتورهای سرمایه ی انسانی / اصلی

فاکتورهای سرمایه انسانی

فاکتورهای مربوط به همسر یا شریک زندگی قانونی

فاکتورهای مربوط به همسر

سرمایه ی انسانی / اصلی + فاکتورهای مربوط به همسر یا شریک زندگی قانونی = حداکثر 500 امتیاز (با یا بدون همسر یا شریک زندگی قانونی) و فاکتورهای مربوط به قابلیت انتقال مهارت (حداکثر 100 امتیاز)

فاکتورهای مهارت

تجربه ی کار خارجی

گواهی مهارت

سرمایه ی انسانی / اصلی + ب) همسر یا شریک زندگی قانونی + ج) عوامل مربوط به قابلیت انتقال = حداکثر 600 امتیاز و امتیازهای اضافی

امتیاز های اضافی

سرمایه ی انسانی / اصلی + ب) همسر یا شریک زندگی قانونی + ج) عوامل مربوط به قابلیت انتقال امتیاز + د) امتیازهای اضافی = حداکثر 1200 امتیاز

سیستم امتیاز بندی برای اکسپرس اینتری کانادا 2019

سیستم رنکینگ جامع (CRS) یک سیستم امتیازدهی است که پروفایل متقاضیان را در اکسپرس  اینتری ارزیابی و امتیاز دهی می کند. امتیازاتی که از این سیستم کسب می کنید،  شامل حداکثر 600 امتیاز اصلی و حداکثر 600 امتیاز اضافه می شود و حداکثر نمره کل هر متقاضی برابر است با 1200.  امتیازات اصلی : حداکثر 600 امتیاز:

 • عوامل مربوط به مهارت و حرفه
 • عوامل مربوط به همسر یا نامزد اصلی مانند مهارت زبان و تحصیلات
 • توانایی انتقال مهارت ها، از جمله تحصیلات و سابقه کار

امتیازات اضافه : حداکثر 600 امتیاز

 • مدارک ، دیپلم و یا گواهی های کانادایی
 • پیشنهاد شغلی معبر
 • نام نویسی استانی
 • برادر یا خواهری که در کانادا زندگی کند و شهروند یا مقیم دائم این کشور باشد.
 • مهارت زبان فرانسه در حد پیشرفته
 • امتیاز اصلی + امتیاز اضافه = امتیاز کل متقاضی

کلیات اکسپرس اینتری کانادا 2019

اکسپرس اینتری ساختاری است که متقاضیان در سه برنامه اقتصادی اصلی دولتی به ازای اعطای اقامت دائم کانادا سنجیده و انتخاب می شوند:

 • برنامه کارگران ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program)
 • برنامه تجاری نیاز به مهارت فدرال (Federal Skilled Trades Program)
 • گروه تجربی کانادایی (Canadian Experience Class)

متقاضیان واجد شرایط بایستی پروفایل اکسپرس اینتری خود را ایجاد و به اکسپرس اینتری پول (Express Entry pool) ارسال کنند. متقاضیان در اکسپرس اینتری با سیستم رنکینگ جامع ارزیابی و امتیاز دهی می شوند. پس از بررسی های لازم ، برای متقاضیان با بالاترین امتیاز ، دعوت نامه درخواست (ITA)  توسط IRCC (سازمان مهاجرین، پناهندگان و شهروندی کانادا) ارسال می شود . متقاضیان پس از دریافت دعوت نامه باید مدارک مربوطه را تهیه و درخواست الکترونیکی اقامت دائم (e-APR) خود را تکمیل کنند.

هر فرد باید طی 60 روز پس از دریافت دعوت نامه نسبت به تهیه مدارک و تکمیل درخواست e-APR در اکسپرس اینتری اقدام کند. طبق گزارش منتشر شده از طرف IRCC  در دسامبر 2017 ، حدود 41 % از متقاضیانی که دعوت نامه را پس از نوامبر 2016 دریافت کرده اند ، درخواست خود را بین 61 _ 90 روز ارسال نموده اند. بر خلاف این، تنها 57% متقاضیان درخواست خود را طی 60 روز ارسال کرده اند. در نتیجه این به روز رسانی منجر شده تا متقاضیان اقامت دائم خود را زودتر دریافت کنند و اعضای خانواده بیشتری را به کانادا منتقل کنند.

علاوه بر این 11 ماه پیش از نوامبر 2016 ، هنگامی که این مدت زمان از 60 روز به 90 روز تغییر یافت ،  90 % متقاضیان که دعوت نامه را دریافت کرده بودند ، درخواست خود را به موقع ارسال کردند. آخرین به روز رسانی به این دلیل انجام شد که متقاضیان زمان کافی برای تهیه و آماده سازی مدارک خود را داشته باشند. می توانید از طریق اکسپرس اینتری به  عنوان کارگر ماهر در سال 2019 به کانادا  مهاجرت کنید و به رویای اقامت دائم در این کشور دست یابید.

برنامه اکسپرس اینتری کانادا 2019

به سیستم فدرال دعوت مهاجرین ماهر به کانادا اکسپرس اینتری گفته می شود. این برنامه یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به کانادا در سال 2019 و اخذ اقامت دائم این کشور است. اکسپرس اینتری در سال 2015 توسط سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) به عنوان یک سیستم جدید معرفی شد تا کارکان ماهر و ممتاز از طریق سیستم امتیاز دهی CRS ( سیستم رنکینگ جامع) برگزیده شوند.

برنامه اکسپرس اینتری کانادا 2019

سیستم فدرال CRS متقاضیان را بر اساس عواملی از جمله سن، سطح تحصیلات، سابقه کار و مهارت های کسب شده ، مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی و غیره ارزیابی می کند. برنامه ایده آل اکسپرس اینتری  گزینه ای مناسب برای متقاضیانی است که مهارت و سابقه کافی برای کمک به اقتصاد کانادا را دارند. کل سیستم یک پروسه الکترونیکی است و تکمیل درخواست بسیار ساده است.

سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا ، به مهاجران ماهر با توجه قابلیت هایشان شهروندی دائم این کشور را اعطا می کند. برنامه اکسپرس اینتری 2019 کانادا راه جدیدی برای ورود متخصصین به این کشور را بوجود آورده است. این برنامه اساسا به عنوان یک سیستم جدید مهاجرتی کانادا شناخته می شود و کارگران ماهر می توانند از این طریق به این کشور نقل مکان کنند. پروسه اکسپرس اینتری  یک روش الکترونیکی است که با همکاری دولت های استالی، دولت فدرال و کارفرمایان کانادایی انجام می شود.

روش اکسپرس ورودی به لحاظ تکنیکی 360 درجه تغییر کرده است. از طریق اکسپرس اینتری متقاضیان منتخب و توانا دعوت نامه درخواست را دریافت می کنند و از کشور خود می توانند برای ویزای اقامت دائم  کانادا درخواست دهند. جالب ترین چیزی که درباره برنامه سیستماتیک اکسپرس اینتری می توان گفت ، این است که در حال حاضر پروسه زمانی آن به 6 ماه و یا کمتر کاهش یافته است.

پس از ارسال پروفایل اکسپرس اینتری و واجد شرایط بودن این برنامه در سال 2019 باید برای ارزیابی اکسپرس اینتری منتظر باشید .ارزیابی اکسپرس اینتری هر دو هفته یک بار انجام می شود و متقاضیان با بالاترین امتیاز برگزیده می شوند. در صورتی که امتیاز شما به حد نصاب برسد ، دعوت نامه درخواست به شما ارسال می شود.

مراحل تقتضا برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا 2019

اکسپرس اینتری یک پروسه سیستماتیک با مراحل مشخص تعریف شده می باشد.  در زیر می توانید مراحل مربوط به ثبت درخواست در اکسپرس اینتری آنلاین را مشاهده نمایید :

 • ارزیابی مدرک تحصیلی (Educational Credential Assessment) خود که توسط سازمان آموزشی مربوطه مانند WES ( خدمات آموزشی جهانی) تایید شده است را،  دریافت کنید.
 • برای آزمون زبان IELTS حاضر شوید و حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنید.
 • درخواست آنلاین اکسپرس اینتری خود را ارسال کنید. برای ارسال درخواست به مدارک تحصیلی و سایر اطلاعات مربوطه نیاز دارید.
 • سیستم CRS ( سیستم رنکینگ جامع) شما را با توجه به مدارک ارسالی ارزیابی می کند.
 • برای نام نویسی استانی درخواست دهید. ( اختیاری) در صورت موفقیت در این نام نویسی 600 امتیاز CRS به امتیازات شما اضافه خواهد شد.
 • منتظر باشید تا اکسپرس اینتری اطلاعات شما را دریافت و ارزیابی کند و این کار هر 15 روز یکبار انجام می شود.

دعوت نامه درخواست (ITA) را دریافت کنید. ITA یک دعوت نامه رسمی برای ارسال مدارک و درخواست برای ویزای اقامت دائم کانادا است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *