مهاجرت سوئد

اقامت از طریق تولد فرزند در سوئد

اقامت از طریق تولد فرزند در سوئد

اگر اقامت از طریق تولد فرزند در سوئد صورت بگیرد والدین،شهروندی سوئد را دریافت خواهند کرد. اگر والدین فرزند، شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا باشند، والدین باید برای اجازه اقامت کودک خود درخواست دهند. کودک اغلب مجوزی مشابه والدین را دریافت می کند.شما می توانید به صورت آنلاین برای فرزند خود درخواست اقامت کنید همچنین در بیشتر موارد شما باید هزینه پرداخت کنید.

شرایط اقامت از طریق تولد فرزند در سوئد

اگر فرزند شما بعد از 1 آپریل 2015 متولد شده و یکی از والدین شهروند سوئد باشد، در هنگام تولد بدون توجه به جایی که متولد می شود به یک شهروند سوئدی تبدیل خواهد شد.به این کودک تحت شرایط زیر شهروندی سوئد داده می شود:

  • یکی از والدین یک شهروند سوئدی باشد، مهم نیست اگر کودک در سوئد یا خارج از کشور متولد شود.
  •  پدر و مادر مرحوم فرزند تا هنگام مرگ شان شهروند سوئد بوده باشند.تولد فرزند در سوئد

 

تولد فرزند در سوئد

هنگامیکه آژانس مهاجرت سوئد اطلاعیه ای از کودکی که در این کشور متولد شده و بدون شهروندی سوئد باشد دریافت کند، اداره مهاجرت نامه ای به والدین ارسال می کند این والدین هستند که باید برای اجازه اقامت فرزند خود درخواست کنند.اگر والدین شما جزو شهروندی اتحادیه اروپا نباشند ولی یکی از آنها مجوز اقامت در سوئد و دیگری برای پناهندگی درخواست داده باشد، می توانید اجازه اقامت برای فرزند خود را درخواست کنند. اگر کودک نیاز به حمایت دارد، می توانید برای کودک درخواست پناهندگی دهید.

شهروندی دوگانه در سوئد

جهت شهروندی اگر کودک دارای مجوز اقامت در کشور دیگری باشد به همراه نسخه ای از گذرنامه کودک که نشان دهنده اطلاعات شخصی، عکس، شماره گذرنامه، کشور صدور پروانه، مدت زمان اعتبار گذرنامه می باشد را باید پیوست کنند.هنگامی که یک زن خارجی از مردی سوئدی دارای فرزند شود و کودک در خارج به دنیا آید، تا زمانی که والدین با هم ازدواج نکنند، کودک شهروندی سوئد را دریافت نمی کند. (اگر تا قبل از 18 سالگی فرزند با هم ازدواج کنند، کودک شهروندی سوئد را دریافت می کند).کودکی که تابعیت و اقامت سوئدی پدر یا مادرش را هنگام تولد دریافت کند، ممکن است دارای تابعیت دوگانه باشد،البته با شرایط زیر:

  • کودک در کشوری متولد شده است که در قانون آن کشور قید شده است که تمام کودکان متولد شده به طور خودکار به شهروندان این کشور تبدیل می شوند.
  • کودک در هنگام تولد شهروندی خارجی مادر یا پدر خود را دریافت می کند.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت به سوئد می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *