دانشگاه کالیاری ایتالیا

دانشگاه کالیاری متعهد به هدایت و خدمت به جامعه دانشجویی خود با ترویج و پیشرفت دانش است، در عین حال با تکیه بر یادگیری از تجارب گذشته تدریس با کیفیت بالا از اهمیت اساسی در دانشگاه ما برخوردار است. با 6 دانشکده، 39 دانشجوی کارشناسی، 40 فارغ التحصیل و 35 دوره کارشناسی ارشد، مأموریت اصلی دانشگاه کالیاری، این است که دانش آموزان خود را با یک سیستم آموزش عالی تحصیل در ایتالیا 2019 با کیفیت بالا آماده کنند که امروز در این مطلب از موسسه حقوقی توسعه گران مهر بیشتر به مبحث آموزش در دانشگاه کالیاری ایتالیا می‌پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

درباره دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری در سال 1606 به عنوان استادیوم ژانرالیز کالاریتنام تاسیس شد و در حال حاضر در دانشگاه‌های اسپانیایی سالامانکا، وایادولید و فلوریدا فعالیت دارد. رشته‌هایی که در ابتدا ارائه شد ، ادبیات، قانون، لاتین،یونانی و عبری، هنر لیبرال، پزشک و جراحی بود.

با این حال در طول قرن هجدهم، ساریدینا تحت حکومت دولت مجارستان به طور قابل توجهی با گسترش دانشکده‌ها و موسسات علمی، قانون دانشگاه را تغییر داد.  ساختمان جدید دانشگاه توسط مهندس ساجریو بلربنرو دی فارنالاسکو پیتمونتس طراحی شده و در پایان قرن هجدهم ساخته شد.امروزه مجلس و ادارات اداری دارد.

قرن نوزدهم و بیستم تاکید بیشتری بر فعالیت‌های پژوهشی و دسترسی به نتایج تحسین شده بین‌المللی گذاشت. دانشگاه کالیاری یک دانشگاه دولتی است.و یکی از بزرگترین شرکت‌های منطقه ساردینیا است که به دلیل سیاست و مطالعات بین‌المللی و موافقت نامه‌های متعدد خود با دانشگاه‌های معتبر در سراسر اروپا و جهان است.

 این دانشگاه شامل دانشگاه‌های زیر است:

 • اقتصاد،حقوق وعلوم سیاسی،مهندسی و معماری، پزشکی انسانی و جراحی، زیست شناسی و داروسازی و علوم می‌باشد.
 •  امکانات دانشجویی عالی شامل: سالن، محل اقامت،غذاخوری، کتابخانه‌ها، امکانات ورزشی و موزه‌ها است.
شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کالیاری

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کالیاری

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کالیاری

در ابتدا دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در ایتالیا در یکی از برنامه‌های تحصیلی دوره اول، دوم یا سوم تحصیلات عالی ایتالیا پذیرفته می‌شوند ( H.Ed. ). دو شرط اصلی پذیرش این است که دانشجویان حداقل مدارک تحصیلی مورد نیاز را داشته باشند و مهارت زبان ایتالیایی خوبی نیز داشته باشند. 

آیا شما یک متقاضی بین‌المللی هستید ؟

اگر چنین است به دوره H.Ed. a. مورد علاقه خود وارد شوید ( یکی از سه دوره ای که در ادامه لیست شده است را انتخاب کنید ) و مدارک و شرایط مورد نیاز برای پذیرش در آن دوره را بررسی نمایید. مدرک تحصیلی فارغ التحصیلی از دبیرستانتان باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

جهت مهاجرت به ایتالیا و ورود به دانشگاه تحصیلات عالی کشور ارائه دهنده آن مدرک قابل قبول باشد و تایید کننده تکمیل حداقل 12 سال تحصیل مدرسه ای باشد ؛ سال پیش دبستانی تنها زمانی در این دوره 12 ساله تحصیلی به حساب می‌آید که بخشی از برنامه آموزشی خارجی باشد و شرکت در آن اجباری باشد و بخشی از برنامه آموزشی اش افزایش مهارت خواندن و نوشتن به زبان مادری باشد. مهارت زبان ایتالیایی داشته باشید. 

به یاد داشته باشید:

در صورتی که در کشور محل زندگیتان پذیرش در دانشگاه مشروط به پذیرش در آزمون‌های خاصی باشد، باید شواهدی مبنی بر پذیرفته شدن در این آزمون‌ها با نمره‌های لازم ارائه دهید. در غیر این صورت موسسه ایتالیایی میزبان ممکن است از شما بخواهد در چندین آزمون شرکت کنید. برای آگاهی از جزئیات و استثنائات به قسمت آزمون‌های تایید صلاحیت برای ورود به دانشگاه رجوع کنید. آزمون‌های مخصوص ورود به برنامه‌های تحصیلی دوره اول در هر یک از موسسات H.Ed. ( دانشگاه‌ها و موسسات AFM ) همه به زبان ایتالیایی می‌باشند. 

رتبه و رنکینگ دانشگاه

رتبه بندی جهانی دانشگاه تایمز 2019 شامل بیش از 1،250 دانشگاه است و این بزرگترین لیست دانشگاه‌های جهان تا به امروز می‌باشد. این تنها جدول عملکرد جهانی دانشگاهی است که به قضاوت دانشگاه‌های تحقیقاتی در تمام ماموریت‌های اصلی خود یعنی تدریس، تحقیق، انتقال دانش و چشم‌انداز بین‌المللی می‌پردازد. ما 13 شاخص به کار رفته را برای مقایسه جامع و متعادلانه دانشگاه‌ها در سراسر جهان استفاده می‌کنیم و توسط دانش جویان، دانش پژوهان، رهبران دانشگاه‌ها، صنایع آموزش عالی و دولت‌ها مورد اعتماد قرار می‌گیرد. 

محاسبه رتبه بندی در سال 2019 توسط شرکت خدمات حرفه ای PricewaterhouseCoopers (PwC)، مورد ارزیابی قرار گرفته است و این تنها رتبه بندی جهانی دانشگاه‌های است که به بررسی کامل و مستقل می‌پردازد. 

 • رتبه بندی جهانی دانشگاه در سال 2019: 800 – 601
 • رتبه بندی تدریس اروپا در سال 2018: 201 +

رشته‌های دانشگاه

 1. باستان شناسی و تاریخ هنر
 2. معماری
 3. زیست بوم شناسی دریایی
 4. بیولوژی سلولی مولکولی
 5. مهندسی کامپیوتر امنیت سایبری و هوش مصنوعی
 6. علوم داده، تجزیه و تحلیل کسب و کار و نوآوری
 7. اقتصاد، امور مالی و روابط سیاسی
 8. مدیریت
 9. زبان شناسی و ادبیان کلاسیک و مدرن
 10. فلسفه و تئوری‌های ارتباطات
 11. فیزیک
 12. انفورماتیک
 13. مهندسی فرایند‌های شیمیایی و بیوتکنولوژی
 14. مهندسی عمران
 15. مهندسی ارتباطات مخابراتی
 16. مهندسی برق
 17. مهندسی الکترونیک
 18. مهندسی فعال
 19. مهندسی مکانیک
 20. مهندسی محیط زیست وزمین
 21. زبان و ادبیات اروپای مدرن و آمریکا
 22. مدیریت و نظارت بر گردشگری پایدار
 23. ریاضیات
 24. روانشناسی مغزی
 25. سیاست‌ها، جوامع و قلمرو‌ها
 26. روانشناسی توسعه و جامعه فرایند‌های کار
 27. ارتباطات بین‌الملل
 28. علوم مدیریتی
 29. علوم ساخت رسانه
 30. بهداشت حرفه ای و پیشگیری
 31. علوم و حرفه تکنیک‌های تشخیص پزشکی
 32. علوم اقتصادی
 33. علوم و فناوری‌های زمین شناسی
 34. علوم طبیعت
 35. مدیریت آموزش و تربیت
 36. بهداشت حرفه ای علوم توانبخشی
 37. تاریخ و جامعه
 38. ترجمه متون
رشته های دانشگاه کالیاری

رشته‌های دانشگاه کالیاری

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری یک دانشگاه دولتی می‌باشد که در کالیاری، ایتالیا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1606 تاسیس گردید. براساس دانشگاه‌های قدیمی‌اسپانیایی سالامانکا ( Salamanca )، وایادولید ( Valladolid ) و لریدا ( Lérida ) می‌باشد. در ابتدا دانشگاه رشته‌های حقوق، ادبیات لاتین، یونانی و عبری، علوم لیبرال، پزشکی، جراحی، فلسفه و علوم را ارائه می‌داد. این دانشگاه در طول قرن 18 توسط حاکمان دولت ساوی بازسازی گردید. علم و مؤسسات گسترش یافت. Saverio Belgrano di Famolasco دانشگاه جدید را طراحی نمود. 

 • کارشناسی ( دانشجویان خارجی ): 3000 – 1000 دلار آمریکا در سال. 
 • کارشناسی ارشد ( دانشجویان خارجی ): 5000 – 1000 دلار آمریکا در سال. 

هزینه زندگی در کالیاری:

 • حد اقل
 • متوسط

مسکن

 • 209
 • 273

غذا

 • 231
 • 437

حمل و نقل

 • 26
 • 162

ارتباطات و خدمات

 • 108
 • 169

پوشاک

 • 31
 • 116

تفریح و ورزش

 • 26
 • 104

مجموع

 • 631
 • 1،261

قیمت‌ها به صورت ماهیانه و به دلار آمریکا می‌باشد. برنامه‌های پژوهشی و شرایط بورسیه ایتالیا در نظام آموزشی دانشگاه کالیاری بر اصل گسترش درک دانشجویان از جهان بنا گذاری شده‌اند. دانشگاه کالیاری ایتالیا به طور جدی از تفکر عمیق تبعیت می‌کند و از دانش آموزان و دانشجویان در زمینه پیشرفت دانش و پیگیری ایده‌های جدید حمایت می‌کند. اگر از هزینه زندگی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اطلاعات کاملی ندارید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر)همراه باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *