تحصیل در دانشگاه پیزا کشور ایتالیا | شرایط پذیرش+هزینه ها

تحصیل در دانشگاه پیزا کشور ایتالیا

دانشگاه پیزا یا به ایتالیایی(Universita degli studi di Pisa)، یکی از بهترین دانشگاه ها در اروپا و ایتالیا است. تاسیس این دانشگاه در سال 1343 به صورت رسمی صورت گرفت. البته این دانشگاه از قرن 11 به شکل‌های مختلفی در حال فعالیت بوده است. افراد برجسته‌ای چون گالیله، در طول تاریخ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند. همچنین تعدادی از برندگان نوبل در رشته‌های مختلف، در این دانشگاه تحصیل می‌کردند. اگر شما نیز علاقه‌مند به تحصیل در یکی از قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه های اروپا و زندگی در بافت‌های قدیمی هستید، تحصیل در دانشگاه پیزا کشور ایتالیا را، به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  فرم مشاوره فوری

  با ما مقاله زیر را بخوانید تا از شرایط تحصیل در دانشگاه پیزا، هزینه مورد نیاز برای تحصیل و مدارک لازم برای پذیرش مطلع شوید.

  شرایط تحصیل در دانشگاه پیزا کشور ایتالیا

  تحصیل در دانشگاه پیزا کشور ایتالیا

  دانشگاه پیزا کشور ایتالیا

  دانشگاه پیزا در بافت‌های قدیمی و مرکز شهر پیزا قرار دارد. شما در هرکجای این شهر باشید تنها 20 دقیقه زمان تا دانشگاه فاصله است. درحال حاضر 54000 نفر دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. از این تعداد افراد، 47200 نفر در مقطع کارشناسی دانشگاه هستند.

  شما برای تحصیل در دانشگاه پیزا کشور ایتالیا، ابتدا باید مدارک لازم را برای سفارت این کشور ارسال نمایید. درصورتی که درخواست ویزای تحصیلی شما پذیرفته شود، سفارت و یا کنسول‌گری ایتالیا نامه‌ای به دانشگاه مورد نظر‌تان ارسال می‌کند. پس از این شما می‌توانید برای شرکت در آزمون ورودی اقدام کنید.

  مدارکی که لازم است تا جهت دریافت ویزا و پذیرش ارسال کنید، شامل موارد زیر هستند:

  • فرم پیش ثبت‌نام در سفارت
  • مدرک ترجمه شده مقطع قبلی
  • گواهی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه(البته برخی از رشته‌ها نیز آزمون ورودی ندارند)
  • ریزنمرات درسی مقطع پیشین
  • گذرنامه معتبر دارای 2 سال اعتبار به همراه چندین قطعه عکس 3 در 4
  • فی(هزینه بررسی مدارک توسط دانشگاه)
  • کپی از مجوز اقامت در کشور ایتالیا

  در صورتی که برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور درخواست می‌دهید، باید مدرک معتبر زبانی که ارائه می‌کنید در حوزه انگلیسی باشد و به مدرک زبان ایتالیایی دیگر نیازی نیست.

  اگر برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا اقدام می‌کنید، بهتر است که انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه از سمت استادان این دانشگاه را به همراه مدارک خود ارسال نمایید.

  هزینه‌های تحصیل در دانشگاه پیزا ایتالیا

  هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در یک کشور خارجی شامل موارد مختلفی هستند. شما علاوه بر شهریه و هزینه ثبت‌نام دانشگاه، باید برای هزینه‌های دیگری چون خوابگاه و اسکان و هزینه‌های زندگی نیز برنامه‌ریزی کنید.

  در بخش زیر ما تمامی هزینه‌هایی که شما باید برای تحصیل در دانشگاه پیزا در نظر داشته باشید را بررسی می‌کنیم.

   فرم مشاوره فوری

   شهریه و ثبت‌نام در دانشگاه پیزا

   شهریه دانشگاه مالیات منطقه مقدار کل هزینه دانشگاه
   2200 140 2350

   این شهریه به صورت میانگین تعریف شده است. برخی از رشته‌ها ممکن است شهریه متفاوتی داشته باشند. پس قبل از اقدام جهت دریافت پذیرش، حتما در وبسایت اصلی دانشگاه پیزا این اطلاعات را بررسی کنید.

   وبسایت اصلی دانشگاه پیزا: https://www.unipi.it/index.php/english

   هزینه سکونت در خوابگاه‌های دانشجویی

   هزینه سکونت در خوابگاه‌ها و محل‌های اقامتی که از سمت دانشگاه ارائه می‌شوند، ماهانه 250 تا 350 یورو می‌باشد. این سکونت‌گاه‌ها برای دانشجویان با درآمد و سرمایه کم بسیار مناسب هستند.

   اگر مایل هستید تا کمی بیشتر برای اسکان خود هزینه کنید؛ اما در عوض رفاه بیشتری داشته باشید، ما اتاق‌های اجاره‌ای در آپارتمان‌های شهر پیزا را به شما پیشنهاد می‌دهیم. هزینه اینگونه اتاق‌ها از 400 یورو آغاز می‌شود.

   همچنین منزل‌هایی با چندین اتاق و اتاق‌های کاری نیز هستند که می‌توانید با پرداخت حداقل 600 یورو آن‌ها را اجاره نمایید. این منازل و خوابگاه‌ها امکانات بیشتری نسبت به باقی دارند و همچنین بزرگتر نیز هستند.

   هزینه‌های زندگی در شهر پیزا

   در بخش زیر لیستی از هزینه‌های ملزوم زندگی در شهر پیزا را بررسی می‌کنیم:

   هزینه یک وعده غذا در رستورانی معمولی 15 یورو قیمت 1 لیتر شیر 1.22 یورو
   قیمت آب معدنی 1.07 یورو 500 گرم نان تازه 1.38 یورو
   یک شانه تخم‌مرغ 2.67 یورو 1 کیلوگرم گوشت‌قرمز 16.75 یورو
   1 کیلوگرم گوجه‌فرنگی 2.67 یورو 1 کیلوگرم سیب‌زمینی 2 یورو
   تعرفه تاکسی 5.50 یورو 1 لیتر بنزین 1.5یورو
   بلیط یک‌طرفه برای حمل و نقل محلی 1.4 یورو هزینه تاسیسات یک آپارتمان 100 متری 12459 یورو
   قیمت یک عدد شلوار 75 یورو یک جفت کفش ورزشی 80 یورو
   بلیط سینما 8 یورو شهریه ماهیانه باشگاه بدن‌سازی 48,33 یورو
   تعرفه یک دقیقه تماس با موبایل 0,11 یورو تعرفه اینترنت ADSL 60 MB 33.65 یورو
   اجاره ماهیانه آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر 643,75 یورو اجاره ماهیانه آپارتمان 1 خوابه خارج از شهر 462,50 یورو

   تحصیل در دانشگاه پیزا کشور ایتالیا، رویای بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی است. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کشور ایتالیا، برای تحصیل دانشجویان است. هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار مناسب می‌باشد. همچنین سیستم آموزشی آن نیز از برترین متدهای روز، برای آموزش شما استفاده می‌کند.

   شرایط تحصیل در دانشگاه پیزا نسبتا مانند دیگر دانشگاه‌ها در سراسر جهان است. باید مدارک لازم را فراهم و برای سفارت این کشور و همچنین خود دانشگاه ارسال نمایید. برخی از رشته‌ها ممکن است آزمون ورودی داشته باشند. همچنین باید مدرک معتبری را در حوزه زبانی که می‌خواهید به آن تحصیل کنید، ارائه دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران باتجربه موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید. ما شما را تا رسیدن به هدف و مهاجرت به کشور مورد نظر همراهی خواهیم کرد.

   آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

    فرم مشاوره فوری

    مطالب مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.