ویزای پیوست به همسر آلمان

یکی از دغدغه‌های کسانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، تلاش برای به همراه آوردن خانواده‌هایشان است. دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان می‌تواند به این افراد کمک کند. این روش برای کسانی کاربرد دارد که تمامی مراحل مهاجرت را به صورت قانونی طی کرده‌باشند. همچنین باید فردی که در آلمان است اقامت دائم این کشور را داشته‌باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا شرایط دریافت ویزای همسر آلمان را شرح دهیم. همچنین مشاوران ما در موسسه اصطهباناتی از ابتدا تا انتهای مهاجرت همراه شما هستند؛ پس می‌توانید به راحتی برای مهاجرتی دلچسب آماده شوید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ویزای پیوست به همسر آلمان چیست؟

این سوال بسیاری از افرادی است که در آلمان سکونت دارند؛ آیا من می‌توانم با وجود اقامت آلمان، همسر خود را به این کشور بیاورم؟ همانطور که در ابتدای مقاله ذکرشد، این امکان تنها با دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان امکان‌پذیر است. البته همانطور که برای فرزندان بزرگسال امکان دریافت ویزای تحصیلی، کاری و توریستی وجود دارد برای همسر شما نیز این امکانات فراهم است؛ اما به دلیل سادگی مراحل دریافت جواب ویزای پیوست به همسر آلمان، این روش کاربرد بیشتری دارد. در کشور آلمان این شرایط نیز وجود دارد که همسر با استفاده از ویزای پیوست به خانواده آلمان نیز اقدام کند.

با توجه به موارد ذکرشده راه‌های مختلفی برای مهاجرت همسر از ایران به آلمان وجود دارد و هر کدام از این ویزاها شرایط خاص خود را دارند که در این محتوا به آن‌ها اشاره خواهدشد.

لیست شرایط پیوست به همسر در آلمان

مهاجرت به کشور آلمان به صورت قانونی تنها با دریافت ویزا امکان‌پذیر است. یکی از روش‌هایی که همسر شما بتواند به نزد شما در کشور آلمان بیاید و اقامت این کشور را بگیرد، دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان است؛ اما این ویزا نیز شرایط خاص خود را دارد و باید فردی که برای ویزا اقدام می‌کند، این شرایط را دارا باشد. در ادامه این شرایط را ذکر خواهیم‌کرد.

 • داشتن دانش و مهارت زبان آلمانی
 • شرط سنی بیشتر از 18 سال تمام
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • کسب مجوز اقامت

شرایط ذکرشده در مورد همسر ساکن آلمان است که باید فرد از آن‌ها برخوردار باشد؛ اما در مورد همسر شما که ساکن ایران است، نیز شرایط و قوانینی باید رعایت شود.

 • همسر شما باید دارای سنی بیشتر از 18 سال تمام باشد و امکان اثبات آن وجود داشته‌باشد.
 • دانش و مهارت در زبان آلمانی

براساس قوانین جمهوری فدرال آلمان، چندهمسری به رسمیت شناخته‌نمی‌شود. بر همین اساس اگر شخصی که ساکن آلمان است بخواهد از طریق دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان استفاده کند، تنها می‌تواند یکی از همسران خود را در ایران به آلمان ببرد. اگر شخص دو همسر داشته‌باشد، هیچ‌وقت نمی‌تواند از این طریق دو همسر را به آلمان ببرد.

شرایط پیوست به همسر در آلمان

شرایط پیوست به همسر در آلمان

چه کسی می تواند ویزای پیوست به همسرآلمان را دریافت کند؟

همسر و اعضای خانواده از روش‌های قانونی و با دریافت ویزا می‌توانند به شخصی که در آلمان است ملحق ‌شوند. باید در نظر داشته‌باشید دولت آلمان نیز از کسانی که به صورت قانونی همسر خود را به آلمان بیاورند، استقبال خواهدکرد. پس از دریافت جواب ویزای پیوست به همسر در آلمان، امکان اقامت بلند مدت در این کشور فراهم می‌شود؛ زیرا شخص می‌تواند این ویزا را بارها تمدید کند.

وکیل اخذ ویزا پیوست همسر آلمان اصطهباناتی

دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان یا دیگر ویزاهای ذکرشده دارای مراحل دشواری است. یک سری از نکات وجود دارند که برای دریافت سریع‌تر جواب این ویزاها باید رعایت شوند. ممکن است این نکات را موسسه‌های دیگر به شما نگویند و مراحل مهاجرت به آلمان شما به تاخیر بیفتند؛ اما وکیل اخذ ویزای پیوست به همسر آلمان موسسه اصطهباناتی می‌تواند شرایط مورد نیاز برای دریافت این ویزا را برای شما در مدت کوتاهی فراهم کند.

کار در آلمان با ویزای پیوست به همسر ممکن است؟

کسی که ویزای پیوست به همسر آلمان را از طریق قانونی دریافت کند، کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت می‌کند. وی به عنوان نیروی کار، دانشمند یا محقق به این کشور سفر می‌کند و دارای مجوز اقامت آلمان خواهدشد. هر فرد بالغ با داشتن این شرایط می‌تواند در کشور آلمان کار کند و مشکلی از این جهت وجود نخواهد داشت. شرایط ویزای پیوست به همسر در آلمان نشان می‌دهد که امکان کار در این کشور برای همسر نیز فراهم است.

گاهی دریافت ویزا با توجه به تجربه‌ای که وکیل این مجموعه در دریافت جواب ویزای پیوست به همسر آلمان دارد، مراحل بسیار آسانی را طی خواهدکرد. به همین دلیل توصیه می‌شود که قبل از هرگونه اقدامی، با موسسه ما مشورت کنید. دریافت مشاوره در کوتاه‌ترین زمان ممکن و ارائه راه‌حل‌های مناسب یک قدم شما را به دریافت ویزای آلمان نزدیک می‌کند، پس همین حالا شروع کنید.

برآورد هزینه‌های ویزای پیوست به همسر در آلمان

به منظور اخذ ویزای مهاجرتی باید در ابتدا و در هنگام مصاحبه، مبلغی را پرداخت کنید. این مبلغ در حدود 75 یورو است و قبل از رسیدگی به درخواست توسط سفارت آلمان باید پرداخت شود. در مورد جواب ویزای پیوست به همسر نیز همین شرایط صدق می‌کند. برای کودکان زیر 18 سال تنها در حدود 37 یورو باید پرداخت شود. هزینه ویزای پیوست آلمان اغلب با توجه به سن متغیر است و در همان ابتدا دریافت می‌شود. مدارک لازم برای ویزای پیوست آلمان باید قبل از پرداخت هزینه ارائه شوند.

هزینه‌های ویزای پیوست به همسر در آلمان

هزینه‌های ویزای پیوست به همسر در آلمان

چه مدت زمانی برای بررسی ویزای پیوست به همسر آلمان صرف می‌شود؟

معمولا در مدت زمانی کم‌تر از یک ماه از زمان درخواست، ویزای پیوست به همسر آلمان یا ویزای پیوست به خانواده آلمان، مورد بررسی قرار می‌گیرد. گاهی اوقات نیز در ارائه جواب ویزای پیوست به همسر ممکن است مشکل ایجاد شود و ارائه جواب با تاخیر صورت بپذیرد. برخی اوقات نیز در اثر ترافیک کاری سفارت آلمان، در ارائه جواب تاخیر به وجود خواهد آمد. با توجه به شرایط ویزای پیوست آلمان، این روند پروسه کوتاهی دارد.

انواع ویزای پیوست به خانواده آلمان کدامند؟

بسیاری از افراد هستند که به تازگی و از طرق مختلف به آلمان مهاجرت کرده‌اند. طبیعتا این افراد اقامت آلمان را ندارند! به همین دلیل یکی از شروط دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان، داشتن اقامت است. این فرد باید اثبات کند که توانایی تامین هزینه های مالی زندگی خود و همسرش را دارد که با داشتن اقامت امکان اثبات این ادعا آسان است.در صورتی که جواب ویزای پیوست به همسر آلمان مثبت باشد، شخص دارنده ویزا می‌تواند اقامت دائم آلمان را نیز دریافت کند. باید به این نکته توجه کنید که انواع ویزای پیوست به خانواده شرایط متفاوتی دارند که در ادامه انواع ویزای پیوست به خانواده آلمان را ذکر خواهیم‌کرد.

 • ویزای همسر
 • ویزای ازدواج
 • ویزای نامزدی
 • ویزای اعضای خانواده

افراد خانواده مانند همسر باید یک شخص واجد شرایط برای دریافت ویزا باشد. مسلما کسی که همسرش در آلمان است و اقامت این کشور را دارد، یکی از شروط اصلی دریافت ویزای همسر را دارد.

شرح شرایط ویزای پیوست به خانواده در آلمان به طور کامل

دریافت ویزای مهاجرتی آلمان با توجه به وجود شرایط و قوانین خاص این کشور تا حدودی مشکل است. در این بخش ابتدا به شرایط خاص آن اشاره می‌کنیم و بعد شرایط برای کودکان را ذکر خواهیم کرد. در ادامه نیز شرایط و مدارک مورد نیاز برای همسر یا شرکای قانونی زندگی را شرح خواهیم‌داد.

1- شرایط ویژه ویزای پیوست به خانواده آلمان برای فرد مقیم آلمان

مانند تمامی ویزاهای مهاجرتی مثل ویزای پیوست به همسر آلمان، ویزای پیوست به خانواده آلمان نیز دارای شرایط ویژه‌ای است. در این صورت باید فردی که قرار است اقوام خود را به آلمان بیاورد باید شرایط ویژه‌ای داشته‌باشد. در ادامه به دو شرط اساسی برای دریافت این ویزا اشاره خواهیم کرد.

 • داشتن مهارت دانش زبان آلمان و اثبات آن
 • داشتن اقامت آلمان و مسکن برای اسکان اقوام و اثبات آن‌ها

2- شرایط دریافت ویزای پیوست به خانواده آلمان برای کودکان

با استفاده از ویزای پیوست به خانواده آلمان، می‌توانیم کودکان را نیز به این کشور ببریم. این شرایط تنها برای کودکی قابل اجرا است که یک یا هر دوی والدین او در آلمان زندگی کنند. در این حالت باید شرایط زیر را داشته‌باشد تا بتوان برای دریافت ویزا اقدام کرد. ویزای پیوست به خانواده آلمان دارای شرایط خاصی برای کودکان است.

 • داشتن شناسنامه دارای اعتبار
 • توانایی اثبات ملیت کودک از طریق پاسپورت و سایر مدارک
 • اثبات مقیم بودن والدین وی در آلمان و داشتن شرایطی مانند حق حضانت و حق مراقبت

3- شرایط ویژه برای دریافت ویزای پیوست به خانواده در آلمان

اگر این ویزا برای همسر باشد امکان استفاده از ویزای پیوست به همسر آلمان نیز وجود دارد. در هر صورت شرایط مشابه‌ای برای این دو در قانون ذکر شده‌است. در این بخش به ذکر این شرایط خواهیم پرداخت.

 • ارائه گواهی و سند ازدواج و تایید آن توسط افسر خارجی و سفارت آلمان به همراه ترجمه به زبان‌های انگلیسی یا آلمانی
  مدارکی دال بر این‌که همسر شخص در کشور آلمان مقیم است به صورت قانونی
 • ارائه شناسنامه یا گذرنامه هنگامی که همسر فرد آلمانی است یا مقیم آلمان است.

مدارک ذکرشده برای دریافت جواب ویزای پیوست به همسر آلمان است و برای ارائه آن‌ها باید به سفارت آلمان در ایران یا کنسولگری مراجعه شود. این مدارک باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شوند تا مورد تایید قرار بگیرند. درواقع مدارک و اسناد باید حتما توسط دارترجمه رسمی ترجمه شوند تا مشکلات قانونی برای شخص ایجاد نشود. در این حالت اصل مدارک نیز به همراه ترجمه آن به سفارت تحویل داده‌شوند. تمکن مالی برای ویزای پیوست المان یک مورد بسیار مهم است که باید به آن دقت شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای پیوست به خانواده در آلمان

در بالا به شرایط دریافت ویزای پیوست به خانواده در آلمان برای فرد مقیم، کودکان و همسر اشاره شد. به منظور دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان نیز همین شرایط باید در نظر گرفته‌شوند؛ اما در این بخش به مدارک لازم برای دریافت ویزای پیوست به خانواده اشاره خواهیم کرد.

 • پاسپورت یا گذرنامه دارای اعتبار جمهوری اسلامی ایران با قدمت زیر 10 سال و اعتبار تا 3 ماه
 • ارائه و عکس در ابعاد مناسب گذرنامه و جدید که در طی سه ماه اخیر گرفته‌شده‌باشد.
 • ارائه دعوت‌نامه از کسی که مقیم کشور آلمان است و تایید توسط وی
 • پرکردن دو فرم درخواست و تهیه دو نسخه از آن
 • پرکردن فرم اطلاع‌رسانی و امضای آن‌ها
 • اقدام برای یک پرواز رزرو‌ شده برای کشور آلمان
 • دریافت پوشش بیمه درمانی برای اقامت در آلمان با مبلغی برابر با حداقل 30 هزار یورو
 • ارائه گواهی مربوط به اثبات تمکن مالی از طرف فرد مقیم در آلمان
 • ارائه فیش بانکی، حقوقی در مدت زمان 3 الی 12 ماه اخیر

ارائه کامل مدارک می‌تواند شرایط را برای دریافت تمامی ویزاها مانند ویزای پیوست همسر آلمان، فراهم کند. بعد از ارائه مدارک و پرداخت هزینه، باید منتظر جواب باشید. مدارک مورد نیاز برای پیوست به همسر در المان نیز باید به همین شیوه ارائه شوند.

فرم درخواست ویزای پیوست آلمان باید به دقت پر شود تا مشکلی در هنگام ارائه ویزای پیوست پیش نیاید. مدارک پیوست به خانواده نیز بر همین اساس باید تکمیل شوند.

روش دریافت و اخذ ویزای پیوست به خانواده آلمان

اخذ ویزای پیوست به خانواده که شامل دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان است، با ارائه مدارک ذکرشده روند راحت‌تری خواهد داشت. شما در ابتدا باید لیست تمامی مدارک را به سفارت آلمان در ایران ارائه دهید. امکان ارائه لیست به صورت آنلاین در سایت سفارت نیز وجود دارد. بعد از جمع‌آوری مدارک، بهتر است با اقوام خود در کشور آلمان ارتباط برقرارکنید؛ زیرا شخص مقیم در آلمان نیز باید مدارک لازم را برای شما ارسال کند.

تمامی مدارک ارائه‌شده باید دارای ترجمه آلمانی یا انگلیسی باشند. در این هنگام باید از سفارت وقت مصاحبه بگیرید و تمامی هزینه ویزای مهاجرتی مانند ویزای پیوست به همسر آلمان را پرداخت کنید. تمامی مدارک را در روز مصاحبه باید به همراه داشته‌باشید. مدارک لازم برای سفارت آلمان پيوست به خانواده باید طبق موارد گفته‌شده جمع‌آوری و ارائه‌شوند. مدارک مورد نیاز ویزای پیوست المان باید به صورت کامل ارائه شوند و هیچ ‌گونه نقصی نداشته‌باشند.

شرایط دریافت ویزای پیوست به فرزند در آلمان

یکی از انواع ویزا مهاجرت به آلمان، ویزای پیوست به فرزند در آلمان است. این ویزا نیز دارای شرایط و قوانینی است که باید به آن توجه شود. پدر و مادرانی که فرزندشان در آلمان زندگی می‌کند و به این کشور مهاجرت کرده‌است، مشمول این ویزا می‌شوند؛ اما در این مورد نیز مانند ویزای پیوست به همسر آلمان، فرزند باید مقیم آلمان باشد. گاهی ممکن است فرزند خردسال باشد و در این صورت باید مراحل دیگری طی شود. در این گونه موارد پدر و مادر باید ثابت کنند که توانایی سرپرستی کودک را دارند و می‌توانند از وی نگهداری کنند.

کسانی که به طور قانونی به آلمان مهاجرت کرده‌اند و اقامت این کشور را دارند، می‌توانند برای آوردن پدر و مادر خود به این کشور اقدام کنند. در این حالت نیز باید شرایط قانونی برای دعوت پدر و مادر را داشته‌باشند. افراد باید بتوانند به دولت آلمان ثابت کنند که این کار برای نگهداری و مراقبت از والدین به دلیل ناتوانی است. بعد از درخواست این ویزا، مدت زمانی برای دریافت جواب آن باید طی شود. مراحل دریافت جواب ویزای پیوست به همسر آلمان نیز دارای همین پروسه است.

شرایط اخذ ویزای پیوست به والدین در آلمان

والدینی که در کشور آلمان سکونت دارند نیز می‌توانند از ویزای پیوست به والدین آلمان استفاده کنند. در این حالت نیز باید شرایط لازم مانند اقامت دائم در این کشور را داشته‌باشند. مدت زمان لازم برای درخواست این ویزا و دریافت آن نیز مانند پروسه جواب ویزای پیوست به همسر آلمان ممکن است زمان‌بر باشد.

این مدت زمان تا حدودی بستگی به سن کودک نیز دارد. در صورتی که فرزند شما خردسال باشد، معمولا پروسه دریافت ویزای دشوارتر است؛ اما اگر فرزند بزرگسال باشد، معمولا این موانع بیشتر و بیشتر خواهند شد. در این صورت باید والدین به نحوی ثابت کنند که شرایط روحی و جسمانی فرزند به گونه‌ای است که نیاز به حضور پدر و مادر خود دارد! باید به این نکته توجه کنید که اگر فرزند شما متاهل باشد، امکان ندارد بتوانید از این ویزای پیوست استفاده کنید.

فرزند باید تمامی شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای پیوست به والدین آلمان را دارا باشد تا بتواند این ویزا را دریافت کند. باید به این نکته توجه کنید که علاوه بر این ویزا راه‌های زیادی برای مهاجرت فرزند شما به آلمان وجود دارد که در این‌ بخش به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • دریافت ویزای دانشجویی آلمان برای فرزندان
 • امکان دریافت ویزای توریستی توسط فرزندان برای مهاجرت به آلمان
 • دریافت ویزای اشتغال آلمان برای فرزندانی که قصد مهاجرت دارند.

بنابراین با این نوع ویزا نیز می‌تواند فرزند خود را به آلمان بیاورید. در این صورت دیگر نیازی نیست که والدین وی در آلمان اقامت دائم داشته‌باشند؛ زیرا وی به صورت جداگانه و تکی اقدام به دریافت ویزا کرده‌است. در مورد ویزای پیوست به والدین در آلمان باید بگوییم که گاهی پدر و مادر هر دو در آلمان زندگی می‌کنند که در این صورت شرایط برای دریافت این ویزا راحت‌تر خواهدشد.

گاهی اوقات تنها یکی از والدین در آلمان است که در این حالت حتما باید این شخص حق حضانت فرزند را از والدین درون ایران، بگیرد. در این شرایط والد درون ایران به والد درون آلمان این اجازه را می‌دهد که فرزندشان را با خود به آلمان ببرد. در واقع باید والدین مجرد نیز ثابت کنند که توانایی مراقبت و سرپرستی از کودک را دارند. شرایط برای دریافت این ویزا نیز مانند دریافت ویزای پیوست به همسر تا حدودی دشوار است که باید موانع آن از سر راه برداشته شوند.

اخذ ویزای پیوست به سایر اقوام

حتما تا به حال شنیده‌اید که کسانی که اقوام و خویشاوندانی در خارج از کشور دارند، برایشان دعوتنامه ارسال می‌کنند. یکی از روش‌های مهاجرت به آلمان نیز دریافت ویزای پیوست به خانواده برای سایر خویشاوندان است. کسانی که یکی از اعضای خانواده‌شان در آلمان اقامت دارد، می‌توانند از این طریق به این کشور مهاجرت کنند. این امکان فراهم است که از ویزای پیوست به خانواده آلمان استفاده کنند. در حالت کافی است برادر یا خواهر شما در این کشور اقامت دائم داشته‌باشد. حتی امکان دارد که از این طریق، عمو، عمه، دایی، خاله و اقدام دیگری مانند خواهرزاده، برادرزاده یا پدربزرگ یا مادربزرگ خود را نیز به این کشور ببرید.

امکان درخواست ویزا برای کسانی که دایی‌زاده، عموزاده، خاله‌زاده و عمه‌زاده را نیز در کشور آلمان دارند، فراهم است. شاید تصور کنید که دریافت ویزای پیوست به خانواده آلمان به همین راحتی باشد؛ اما مانند دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان، این ویزا نیز شرایط خاص خود را دارد. درواقع شما برای دریافت هر ویزا باید شرایط لازم را داشته‌باشید. در غیر این صورت امکان دریافت جواب ویزای پیوست به همسر آلمان یا ویزای پیوست به خانواده آلمان را نخواهیدداشت.

اخذ ویزای پیوست به سایر اقوام

اخذ ویزای پیوست به سایر اقوام

ویزای پیوست آلمان کار و کسب مجوز شغلی

همانطور که گفته‌شد فرقی ندارد که ویزای پیوست به همسر آلمان یا پیوست خانواده آلمان را داشته‌باشید؛ در هر صورت امکان کار برای افراد بالغ دارای این ویزا با توجه به شرایط ذکرشده فراهم است. نرخ بیکاری درکشور آلمان پایین است و می‌توانید در مدت زمان کوتاهی، شغل پیدا کنید.

روش تعیین وقت از سفارت آلمان برای ویزای پیوست

تعیین وقت از سفارت آلمان برای ارائه مدارک، درخواست ویزای پیوست به همسر آلمان، به صورت اینترنتی و آنلاین قابل انجام است. گاهی سیستم آنلاین پاسخگو نیست و باید به صورت حضوری برای تعیین وقت به سفارت و یا کنسول‌گری آلمان در ایران مراجعه کرد. معمولا بعد از ارائه مدارک به صورت کامل، امکان تعیین وقت مصاحبه فراهم خواهدشد. برای تعیین وقت سفارت می‌توانید از طریق موسسه مهاجرتی اصطهباناتی اقدام کنید.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در اخذ ویزای پیوست خانواده

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در اخذ ویزای پیوست خانواده و ویزای پیوست به همسر آلمان به شما کمک می‌کند و خدمات متنوعی را از طریق مشاوره در اختیار شما قرار می‌دهد. این خدمات در موسسات دیگر به شما ارائه نمی‌شوند و همین امر می‌تواند روند دریافت جواب ویزای پیوست به همسر آلمان را ساده‌تر کند. این گونه می‌توانید مهاجرتی مطمئن و بی‌دردسر را تجربه کنید.

سخن پایانی

به طور کلی دریافت ویزای پیوست چه برای خانواده و چه برای همسر باشد، دارای مراحل تقریبا مشابه‌ای است. مدت زمان دریافت جواب ویزای پیوست به همسر آلمان ممکن است با توجه به تکمیل‌بودن پرونده، بسیار کوتاه و در حدود 1 ماه باشد.

گاهی نیز برای دریافت این ویزا باید مدت زمان بیشتری را منتظر ماند. همانطور که می‌دانید شخصی که برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند باید اقامت کشور آلمان را داشته‌باشد. مدارک لازم برای ویزای پیوست به خانواده المان بسیار مهم هستند و باید به صورت کامل ارائه شوند.

در ادامه به چندین سوال پرتکرار پاسخ خواهیم داد:

سوالات متداول در مورد روش دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان

1- ویزای پیوست آلمان برای همسر و خانواده چیست؟

به منظور دیدار مجدد اعضای خانواده مانند همسر در کشور آلمان، از ویزای پیوست استفاده می‌شود.

2- آیا برای دریافت ویزای پیوست به همسر آلمان باید مدارک ترجمه شوند؟

برای دریافت این ویزا باید مدارک مورد نیاز به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شوند.

3- هزینه اخذ ویزای پیوست آلمان برای همسر چقدر است؟

به طور کلی برای افراد بالای 18 سال هزینه اخذ ویزا در حدود 75 یورو است.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *