کار و تحصیل فیزیک

به طور معمول مدرک فیزیک به مطالعه کل عوامل فیزیکی جهان مربوط می شود. این گرایش به مطالعه ستاره های ماورای زمین، قطره های کوچک آب و سایر موارد دیگر خواهد پرداخت. مدرک فیزیک فرصت شناخت جهان اطراف، شناخت تمام مناظر طبیعی و پیچیدگی های جهان را در اختیار شما قرار خواهد داد. یک فیزیکدان برای ایفای نقش خود ملزم به شناخت قوانین موجود در محیط طبیعی و نظریه های مرتبط با دانشمندان جهان مدرن نظیر : Albert Einstein, Galileo Galilei, Erwin Schroginger, Sir Isaac Newton, Max Planck خواهد بود. کسانی که قصد تحصیل در گرایش فیزیک را دارند قادر به انتقال مهارت ها و توانایی های خود به نسل بعد خواهند بود. با مطالعه این مقاله اطلاعات سودمندی در رابطه با شرایط تحصیل و کار رشته فیزیک کسب خواهید کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل و کار رشته فیزیک از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته فیزیک کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو رشته فیزیک به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته فیزیک

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق رشته فیزیک اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیل و کار رشته فیزیک و اخذ پذیرش رشته فیزیک از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته فیزیک می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته فیزیک و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته فیزیک نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته فیزیک می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته فیزیک در صورت داشتن رزومه قوی تحصیل و کار رشته فیزیک امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته فیزیک در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان رشته فیزیک بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان رشته فیزیک تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته فیزیک  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته فیزیک بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

اگرچه این گرایش شهرت کمی در میان دیگر گرایش ها دارد، اما باید بدانید که فیزیکدان ها نقش بسیار مهمی را در بخش های کلیدی نظیر : بخش های مرتبط با فناوری و مهندسی ایفا می کنند. مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک دامنه گسترده ای از مشاغل در سیستم های ارتباطی و افزایش دانش افراد در خصوص سیستم های الکترومغناطیس برای توسعه فناوری های موجود در صنعت را در بر خواهد گرفت.

ساختار دوره ها و شرایط ورود

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته فیزیک در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس  و همچنین شرایط تحصیل در رشته فیزیک در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته فیزیک در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته فیزیک بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

 انتظارات موجود از مدرک فیزیک

در کنار فعالیت های عملی و انجام آزمایشات، مدرک فیزیک مواردی نظیر : شناخت نظریه های تئوری، ریاضیات گسسته و ایجاد آمادگی در افراد را در بر خواهد گرفت. دانشجویان گرایش فیزیک قادر به شناخت تاریخچه فیزیک و مهارت های مرتبط با گرایش فیزیک که با جهان مدرن در ارتباط است خواهند بود. بخاطر داشته باشید که در وحله اول این گرایش به معرفی تمام اصول ضروری و قوانین موجود در فیزیک خواهد پرداخت. ناگفته نماند که دانشجویان قادر به کسب تخصص در گرایش فیزیک با استفاده از مطالعات پیشرفته تر خواهند بود.

از عناوین کلیدی در این گرایش مواردی نظیر : الکتریسیته و مغناطیسم، فضا و زمان، ترمودینامیک ها، فیزیک کمیت، نسبت ها، شناخت فیزیکی زمین، دینامیک سیالات، ستاره شناسی و زمین شناسی و سایر موارد دیگر را در بر خواهد گرفت. باید بدانید که سال اول تحصیل که بر مطالعه فیزیک بنیادین قدیمی و مدرن و شناخت بسیاری از فرمول های ریاضی متمرکز است. پس از آن شما قادر به مطالعه پیشرفته تر فیزیک و مطالعه ریاضیات به صورت گسترده تر ( نظیر : کمیت ها و نسبت ها ) خواهید بود.

در پایان دوره تحصیل، امکان کسب تخصص در گرایش مورد نظر و اخذ شغل مورد نظر ( در گرایش فیزیک ) برای شما وجود خواهد داشت. در مرحله آخر وظیفه شما تکمیل پروژه های تحقیقی به صورت فردی و یا گروهی خواهد بود.

شرایط ورود و پذیرش رشته فیزیک

مطالعه گرایش فیزیک در دانشگاه، مستلزم کسب نمرات بسیار عالی در دوره دبیرستان و کسب صلاحیت های خاص در دروس ریاضیات و فیزیک ( در سطح A ) خواهد بود. برای مطالعه ریاضیات پیشرفته و کسب صلاحیت در این گرایش شما ملزم به مطالعه علوم اضافی نظیر : شیمی ( که کمک بسیاری به شما می کند ) خواهید بود.

به طور معمول اخذ مدرک کارشناسی فیزیک سه تا چهار سال به طول می انجامد که با عنوان کارشناسی علوم ( BSc ) در اختیار افراد قرار می گیرد. برخی از دانشگاه ها یک یا دو سال تحصیل اضافی جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد فیزیک ( MPhys ) یا کارشناسی ارشد علوم ( MSci ) را به افراد پیشنهاد می کنند. معمولا اخذ مدرک کارشناسی ارشد پس از تکمیل دوره های کارشناسی و اخذ مدرک کارشناسی امکان پذیر می باشد.

کسب تخصص

در این قسمت با گرایش های مختلف رشته فیزیک در از خارج کشور و بهترین گرایش رشته فیزیک در خارج از کشور آشنا خواهید شد.

کسب تخصص در گرایش فیزیک

اگر چه تمام فعالیت های فیزیکدانان در طول گذر زمان و در تاریخ آورده شده است، مدرک فیزیک دانشجویان را در جهت شناخت عناوین مرتبط با گرایش فیزیک، چگونگی کاربرد اصول فیزیک در صنایع دارویی، ارتباطات و مهندسی یاری خواهد نمود. از دیگر عناوین مرتبط با گرایش فیزیک عبارت است از :

الکتریسیته و مغناطیسم

تحصیل در این گرایش به منزله آشنا شدن با قوانین و مقررات الکتریسیته و شناخت عناوین مرتبط با آنان خواهد بود. به علاوه شما قادر به مطالعه عمیق تر الکترواستاتیکی، تغییر شکل بر اثر مغناطیس ها، جریان های پایدار، چگونگی احاطه کردن مدار DC و شناخت اصول مرتبط با موتورهای برق خواهید بود.

فضا و زمان

بخشی از گرایش فیزیک به شناخت زمان و فضا مربوط خواهد شد. این شاخه از فیزیک تمامی جوانب فیزیک مدرن و شناخت فضا و زمان فعلی را در بر خواهد گرفت. ناگفته نماند که شما قادر به شناخت نسبت های خاص و شناخت هندسه های چهار بعدی خواهید بود. فیزیک حرارتی و فیزیک آمار از دیگر تئوری هایی می باشد که ارتباط نزدیکی با ترمودینامیک ها و پیکان زمان دارد.

ترمودینامیک ها

عنوان فیزیک قادر به پوشش دهی قوانین مرتبط با ترمودینامیک ها، چگونگی استفاده از انرژی و انتقال آنان، مکانیک سیالات، ساختمان میکروسکوپی اشیا و آنتروپی خواهد بود.

فیزیک کمیت

مطالعه فیزیک کمیت، به معرفی کمیت های مکانیکی خواهد پرداخت. از اهداف این شاخه از فیزیک، افزایش دانش اشخاص در خصوص تابع موج، محلول ها، شناخت معادله Schrodinger و اعداد کمی استفاده شده در فیزیک بنیادین خواهد بود.

فیزیک هسته ای

این شاخه از فیزیک به معرفی هسته های اتمی، اشکال چندگانه و شناخت خصوصیات رادیو اکتیو ها خواهد پرداخت. شناخت مبحث زوال رادیو اکتیو ها و شکافت هسته اتمی از مباحث بسیار مهمی هستند که افراد ملزم به تمرکز بر آنان خواهند بود. ناگفته نماند که با مطالعه این نظریه ها افراد قادر به شرح رویدادهایی نظیر : مهبانگ خواهند بود.

فرضیه های نسبی

این شاخه از فیزیک به معرفی نسبت های کلی، نسبت های به کار رفته شده در فضا و زمان، سیاه چال ها، جاذبه ها، امواج گرانشی، نسبت های موجود در جهان شناسی و فیزیک نجومی خواهد پرداخت. ناگفته نماند که شما قادر به استفاده از معادلات انیشتین در این راستا خواهید بود.

ژئوفیزیک ( علم اوضاع بیرونی و طبیعی زمین )

به طور معمول گرایش ژئوفیزیک به شناخت واژه زمین و شناخت اصول اصلی گرایش فیزیک مربوط خواهد شد. با تحصیل در این گرایش شما قادر به شناخت عناوینی نظیر : مغناطیس، گرما و حرارت، موج ها، رادیو اکتیوها، شناخت ساختار زمین و شناخت فرایند های تاثیر گذار بر فناوری های استفاده شده در فیزیک خواهید بود.

ناگفته نماند که فرصت شناخت عناوین مرتبط با گرایش فیزیک نظیر : ستاره شناسی، زمین شناسی ریاضی و الکترونیک ها برای افراد وجود خواهد داشت.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته فیزیک در خارج از کشور

مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک

Simon Singh نویسنده و دانشمند بریتانیایی معتقد است که فیزیکدانان تقریبا قادر به انجام هر کاری خواهند بود، چرا که تمام فعالیت های آنان روزی به کار گرفته خواهد شد و مسائلی که برای همه ی ما غیر واضح است را آشکارا خواهند ساخت.

این واضح است که مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از فارغ التحصیلان گرایش فیزیک برای اخذ مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک تلاش بسیاری می کنند. بسیاری از آنان به دنبال اخذ مشاغل موجود در صنایع، بخش های تجاری، امور مالی، بخش های آموزشی و دیگر مناطقی که با علم فیزیک در ارتباط است خواهند بود. ناگفته نماند که حتی امکان اخذ مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک در بخش رسانه های گسترده برای افراد وجود خواهد داشت.

در زیر چندین مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک که شما قادر به اخذ آنان خواهید بود معرفی شده است :

مهندس هوافضا

مهندسان هوانوردی یا مهندسان هوافضا افرادی هستند که با طراحی، توسعه، آزمایش هوابردهای بزرگ ایجاد شده نظیر : هواپیماها، ماهواره ها، سفینه های فضایی و یا حتی سیستم های خلق سلاح سر و کار دارند. مهندسین هوافضا از تمامی دانش و اصول های به کار رفته شده در فناوری در جهت ساخت و توسعه این سیستم ها استفاده می نمایند.

اخذ مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک در این بخش مستلزم انجام تحقیقات، تجزیه و تحلیل ها، ارائه داده ها و آمارگیری خواهد بود. برای ایفای این نقش شما مسئولیت توسعه ایمنی و کارآیی طراحی های موجود، کنترل وزن و سرعت و کاهش هزینه ها را بر عهده خواهید داشت. ناگفته نماند که در این حرفه تاکید بسیاری بر کاهش تاثیرات محیطی بر سیستم ها شده است. کسب تخصص در این گرایش مواردی نظیر : فن استفاده از دستگاه های الکتریکی و خودکار در هوانوردی و نجوم، شناخت نیروهای محرکه، آیرودینامیک ها، سیستم های انتگرال گیری و شناخت تمام مواد و ساختارها را در بر خواهد گرفت.

متخصص فیزیک نجومی

متخصص فیزیک نجوم شدن همانند رویاهای روزانه یک کودک خواهد بود. برای ایفای این نقش افراد ملزم به شناخت NASA، کشف چگونگی عملکرد جهان، کشف چگونگی آغاز و پایان جهان، تحقیق در خصوص زندگی گیاهان و شناخت ستاره های ماورای جهان خواهند بود. ناگفته نماند که کسب تخصص در گرایش فیزیک نجومی و اخذ حرفه متخصص فیزیک نجومی به صورت رقابتی و چالش پذیر می باشد.

اخذ مشاغل مرتبط با فیزیک نجومی در سازمان های دولتی و بخش های هوافضا ( نظیر : NASA ) امکان پذیر می باشد. جهت ایفای نقش در این حرفه افراد ملزم به کسب تخصص در گرایش فیزیک نجوم، چگونگی تجزیه و تحلیل داده های مرتبط با جهان شناسی، رفتن به ماموریت، نظارت و افزایش آگاهی خود نسبت به برنامه های مرتبط نجوم خواهند بود. متخصص فیزیک نجومی فردیست که مسئولیت شرکت در تحقیقات آکادمی، همکاری با دانشگاه ها، تمرکز بر توسعه فناوری ها و سیستم ها و همکاری با شرکت های کوچک و یا بزرگ را بر عهده خواهد داشت. از دیگر مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک نجوم مربوط به بخش های توزیع، مدیریت، سیاست های فضایی و بخش های قانونی خواهد بود.

مهندس مکانیک

شما به عنوان یک مهندس مکانیک، قادر به کسب تخصص در مبحث توسعه و ساخت اجزا و استفاده از ماشین آلات در بخش تولید، حمل و نقل، ساخت و ساز، تامین آب، بخش های مرتبط با نیرو و سلامت خواهید بود. با توجه به مقیاس صنعت انتخابی، شما ملزم به شرکت و کار بر روی پروژه های مختلف خواهید بود. ناگفته نماند که انجام تحقیقات، بررسی و ارزیابی، طراحی، ساخت و ساز، حفظ و مدیریت پروژه های مختلف از دیگر وظایف یک مهندس مکانیک به حساب می آید.

مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک که با بخش های تولیدی در ارتباط است مواردی نظیر : شناخت پمپ های بادی و آبی، دریچه های توزیع آب و ایجاد توربین های بادی را در بر خواهد گرفت. از دیگر مشاغل مرتبط با این گرایش اخذ حرفه مورد نظر در مراکز بهداشت و درمان خواهد بود، چرا که با کارکردن در این مراکز افراد قادر به توسعه و کارآیی بلند مدت تجهیزات پزشکی خواهند بود.

متخصص ژئوفیزیک

متخصص ژئوفیزیک به عنوان متخصص زلزله شناس نیز شناخته می شود، از وظایف یک متخصص ژئوفیزیک مواردی نظیر : مطالعه عناصر فیزیکی زمین، جمع آوری اطلاعات در خصوص زلزله و ارتعاشات وابسته به زمین لرزه ها و استفاده از فناوری های بسیار پیشرفته را در بر خواهد گرفت. از دیگر وظایف او به نظارت بر کیفیت داده ها قبل از استفاده از آنان در نقشه های هیدروکربنی و شناخت مدل های داده ها مربوط خواهد شد. از دیگر مشاغل مرتبط با گرایش ژئوفیزیک به کارکردن در شرکت های نفت و گاز، بخش های مشاوره ای و بخش های مرتبط با مشاوره محیطی منجر خواهد شد.

فیزیکدان پزشکی

فیزیکدان پزشکی قادر به استفاده از دانش فیزیکی خود در پزشکی برای تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری های مختلف، مریضی ها و وضعیت های مرتبط با سلامتی خواهد بود. تحقق این امر از طریق توسعه، آزمایش، ارزیابی تجهیزات پزشکی و شناخت فرایند های پزشکی امکان پذیر خواهد بود. فیزیکدان پزشکی فردیست که قادر به کسب تخصص در عناوینی نظیر : فناوری لیزر، پرتو درمانی، پزشکی هسته ای و نظارت فیژیولوژیکی خواهد بود. فیزیکدان پزشکی قادر به استخدام در بخش های دولتی و خصوصی سلامت و درمان، همکاری با تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، بر عهده گرفتن اختیارات نظارتی، کار در سازمان های تحقیقی و دانشگاه ها خواهد بود.

تکنسین آزمایشگاه

تکنسین آزمایشگاه قادر به همکاری با تعداد کثیری از آزمایشگاه ها خواهد بود. این افراد با هدف توسعه دانش عمومی در جوانب مختلف گرایش زیست شناسی، شیمی، علوم فیزیکی و شناخت علوم مرتبط با پزشکی مدرن وارد عرصه کار می شوند. ایفای این نقش مواردی نظیر : سنجش، نمونه برداری، آزمایش، ثبت، تجزیه و تحلیل نتایج و شرکت در فعالیت های گروهی را در بر خواهد گرفت. تکنسین آزمایشگاه ها نقش بسیار مهمی را در جامعه ایفا می کنند چرا که آنان مسئولیت تحقیق و توسعه ( R & D ) را بر عهده دارند. این افراد قادر به اخذ مشاغل مورد نظر در سازمان های دولتی، سازمان های تحقیقی و صنعت تیمی R & D خواهند بود.

دیگر مشاغل مرتبط با گرایش فیزیک

از دیگر مشاغل مرتبط با فارغ التحصیلان گرایش فیزیک مواردی نظیر : کار در بخش توسعه نرم افزارها،، بخش فناوری پزشکی، شرکت های تولیدی و رسانه ها را شامل می شود. ایفای نقش در بخش های تجاری و امور مالی از دیگر گزینه های انتخابی برای فارغ التحصیلان این گرایش خواهد بود. ناگفته نماند که تحقق این امر از طریق کسب نمرات بسیار عالی در درس فیزیک و تجزیه و تحلیل داده های فیزیکی امکان پذیر خواهد بود.

از دیگر مشاغلی که افراد قادر به کسب تخصص در آنان خواهند بود مواردی نظیر : علم روزنامه نگاری، علم یخچال های طبیعی، علم سواحل، معماری، علم آتش، مهندسی صوت ها، انرژی خورشیدی و انرژی های تجدید پذیر، رادار و لیزر و طراحی بازی های رایانه ای در بر خواهد گرفت.

سطح علمی دانشگاه ها برای رشته فیزیک

دانشگاه کمبریج برترین دانشگاه در زمینه علوم پایه به خصوص فیزیک می باشد.

شرایط تحصیل و کار رشته فیزیک کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک از بهترین موسسات حقوقی کشور و از جمله استان فارس میباشد، پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل رشته فیزیک و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا تحصیل و کار رشته فیزیک در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته فیزیک برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو رشته فیزیک به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته فیزیک به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته فیزیک را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته فیزیک بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل و کار رشته فیزیک می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *