تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی

رقابت در بین متقاضیان بین المللی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های خارج از کشور بسیار شدید است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

متقاضیان برای اخذ پذیرش دندانپزشکی از دانشگاه های آمریکا، انگلستان، کانادا و کشورهای اروپایی دیگر اقدام می کنند که دارای هزینه تحصیلی بالا و شرایط پذیرش دشوار است. اما در این میان دانشگاه های کشور لیتوانی دارای برنامه تحصیلی دندانپزشکی با استانداردهای اتحادیه اروپا است.

در واقع دانشگاه های لیتوانی مدرک دندانپزشکی را بر اساس استانداردهای اتحادیه اروپا و با همان اعتبار صادر می کنند که از مهم ترین مزایای تحصیل دندانپزشکی در کشور لیتوانی محسوب می شود. برخی دیگر از مزایای تحصیل دندان پزشکی در لیتوانی عبارت است از:

 • کالج های دندانپزشکی لیتوانی مورد تایید و پذیرش سازمان جهانی WHO می باشند و فارغ التحصیلان با اخذ این مدرک می توانند در هر کشور جهان و از جمله کشورهای اتحادیه اروپا کار کنند.
 • هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کشور لیتوانی به مراتب از دیگر دانشگاه های اروپایی و آمریکا و کانادا پایین تر است.
 • تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا و برخورداری از مزیت های اقامت و تحصیل در این کشور اروپایی از دیگر مزایای تحصیل دندان پزشکی در لیتوانی است.
 • کشور لیتوانی در رتبه 34 توسعه یافته ترین اقتصادهای جهان قرار دارد و سیستم آموزشی آن در سطح جهان معتبر است.
 • دانشگاه های لیتوانی از سیستم ECTS استفاده می کنند که انتقال بین المللی دانشجویان به کشورهای دیگر را راحت تر می کند.
 • دانشجویان با تحصیل دندان پزشکی در لیتوانی از مزایای دسترسی به کلینیک ها، آزمایشگاه های مجهز و کتابخانه های بزرگ این کشور برخوردار می شوند.
 • تحصیل و اقامت در مرکز جغرافیایی اروپا و همچنین یکی از کشورهای عضو شینگن به همراه اسکان در خوابگاه های دانشجویی کم هزینه و با کیفیت بالا از دیگر مزایای تحصیل دندانپزشکی در کشور لیتوانی است.

بررسی اجمالی تحصیل دندانپزشکی در کشور لیتوانی

نام رشته تحصیلیدندانپزشکی Odontology))
تعداد دانشگاه های ارائه دهنده برنامه دندانپزشکی2 دانشگاه
زبان تحصیل دانشگاه های دندانپزشکی لیتوانیزبان انگلیسی
مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در کشور لیتوانی5 سال
هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کشور لیتوانیسالانه در حدود 13.000 دلار
سازمان صادر کننده مدرک تحصیلیدپارتمان دندانپزشکی لیتوانی

برترین دانشگاه های دندانپزشکی در لیتوانی

کشور لیتوانی دارای 2 دانشگاه دندانپزشکی است که برنامه های دندانپزشکی را به عنوان مطالعات پیوسته به همراه کارآموزی به متقاضیان ارائه می دهند. سیستم آموزشی دانشگاه های دندانپزشکی لیتوانی بر اساس سیستم ECTS اروپا است که هر دوره دارای 300 واحد ECTS می باشد. دانشگاه های دندانپزشکی کشور لیتوانی علاوه بر برنامه تحصیلی دندانپزشکی برنامه لیسانس بهداشت دهان و دندان را نیز به متقاضیان ارائه می دهند.

دانشگاه علوم کاربردی ایالتی کلایپدا Klaipeda دارای برنامه لیسانس 3 ساله بهداشت دهان و دندان است اما برنامه دندانپزشکی این دانشگاه به طور ناپیوسته می باشد. بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کشور لیتوانی عبارت است از:

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کشور لیتوانی

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کشور لیتوانی

نام دانشگاهنوع دانشگاهبرنامه تحصیلی ارائه شدهرتبه و رنکینگ جهانی بر اساس QS
دانشگاه ویلنوس Vilnius Universityدولتیدکترای دندانپزشکی(Odontology)400
دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی Lithuanian University of Health Scienceدولتیکارشناسی ارشد دندانپزشکی

Odontology))

401-450

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ویلنوس

دانشگاه ویلنوس Vilnius University از قدیمی ترین دانشگاه های لیتوانی در سال 1570 تاسیس شده است. این دانشگاه برنامه تحصیلی دندانپزشکی را به متقاضیان بین المللی و بومی ارائه می دهد.

مدت زمان تحصیل برنامه دندانپزشکی این دانشگاه 5 سال و به طور پیوسته می باشد. فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی دانشگاه ویلنوس مدرک دکترای دندانپزشکی (ادنتولوژی) و کارشناسی ارشد علوم بهداشت را دریافت می کنند. سیستم آموزشی دانشگاه ویلنوس بر اساس استانداردهای اتحادیه اروپا و شامل دوره های تئوری و عملی است.

شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی دانشگاه ویلنوس

متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه ویلنوس کشور لیتوانی باید تا قبل از ژوئن 2023 برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند. بدین منظور متقاضیان باید دارای شرایط لازم باشند و مدارک مورد نیاز را ارسال کنند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دندانپزشکی دانشگاه ولینوس لیتوانی موارد زیر را می توان نام برد:

 • مدرک تحصیلی دیپلم علوم تجربی با دارا بودن نمره های مناسب در دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات
 • مدرک زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه
 • کسب نمره لازم در آزمون ورودی دانشگاه دندانپزشکی
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • انگیزه نامه تحصیلی قوی
 • رونوشت های رسمی به زبان انگلیسی یا لیتوانیایی

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی

دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی Lithuanian University of Health Science در سال 1920 تاسیس شده و برنامه دندانپزشکی پیوسته را به متقاضیان ارائه می دهد. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه با احتساب دوره کارآموزی در حدود 5 سال می باشد. متقاضیان برای تحصیل کارشناسی ارشد دندانپزشکی در این دانشگاه باید دارای مدرک دیپلم علوم تجربی و نمره های مناسب در دروس پایه و همچنین مدرک زبان انگلیسی مورد تایید این دانشگاه باشند. شرایط تحصیل کارشناسی ارشد دندانپزشکی دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی همانند دانشگاه ویلنوس می باشد.

دانشجویان مشغول تحصیل در این دانشگاه می توانند در برنامه تبادل دانشجویان آکادمیک +ERASMUS شرکت کنند و یک سال را در دانشگاه های کشورهای اروپایی به تحصیل دندانپزشکی بپردازند.

تخصص دندانپزشکی در لیتوانی

فارغ التحصیلان دکترای دندانپزشکی از دانشگاه های لیتوانی می توانند در دوره تخصص دندانپزشکی در کشور لیتوانی ادامه تحصیل دهند. یکی از بهترین دانشگاه های لیتوانی برای تحصیل تخصص دندانپزشکی دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی Lithuanian University of Health Science است.

دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی عضو انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا ADEE است و دارای 1327 دانشجوی مشغول تحصیل از 78 کشور جهان می باشد. در حدود 17% از این تعداد دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی می باشند. فارغ التحصیلان دوره دکترای دندانپزشکی می توانند در تخصص های دندانپزشکی زیر در این دانشگاه تحصیل کنند:

 • دوره تخصصی ارتودنسی Orthodontics
 • دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان Pediatric Dentistry
 • دوره تخصصی پروتزهای دندانی Prosthodontics
 • دوره تخصصی پریودنتولوژی Periodontology
 • دوره تخصصی ریشه دندان Endodontics
 • دوره تخصصی جراحی دهان Oral Surgery
 • دوره تخصصی جراحی فک و صورت Maxillofacial Surgery

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی

لیتوانی از لحاظ هزینه های زندگی کشوری مقرون به صرفه و مناسب است. لیتوانی همانند کشورهای اروپایی دارای استانداردهای بالایی برای زندگی نمی باشد اما هزینه های زندگی و تحصیلی آن بسیار مناسب است. متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی لیتوانی می توانند به راحتی هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. زیرا میانگین شهریه تحصیلی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های این کشور سالانه در حدود 13.000 دلار می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی کشور لیتوانی عبارت است از:

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی

نام دانشگاههزینه های تحصیلی به واحد یوروهزینه های تحصیلی به واحد دلار آمریکا
دانشگاه ویلنوس Vilnius University12.960 یورو/ سالانه13.135 دلار /سالانه
دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی Lithuanian University of Health Science13.500 یورو/ سالانه13.682 دلار /سالانه

هزینه های اقامت در لیتوانی برای دانشجویان

هزینه های زندگی در لیتوانی همانند هزینه های تحصیلی معقول و مناسب است. دانشگاه ویلنوس و دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی خوابگاه های دانشجویی به دانشجویان ارائه می دهند. دانشجویان در صورت تمایل به اجاره آپارتمان های خصوصی می توانند این اقامتگاه ها را به صورت اشتراکی با هزینه مناسب کرایه کنند. هزینه های زندگی در لیتوانی به طور متوسط ماهانه از حدود 500 تا 700 یورو می باشد. به طور کلی هزینه های اقامت در لیتوانی برای دانشجویان عبارت است از:

هزینه های اقامت دانشجویی5.364 تا 10.668 دلار / سالانه
هزینه های خورد و خوراک1.824 تا 3.648 دلار/ سالانه
هزینه های حمل و نقل353 دلار /سالانه
هزینه های بیمه درمانی معتبر137 دلار /سالانه
هزینه های شخصی (خرید، سینما و غیره)500 تا 1000 دلار/ سالانه

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی برای تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی

متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به لیتوانی و طی کردن روند قانونی آن نیاز به مشاوره با افراد آگاه، وکلای ماهر و مشاوران آشنا به قوانین مهاجرت تحصیلی دارند. در واقع طی کردن این پروسه قانونی و نحوه مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی و به ویژه کشور کوچک لیتوانی باید از طرف وکلا و کارشناسان آگاه به قوانین مهاجرت این کشور انجام شود که در موسسه های حقوقی و مهاجرتی مشغول فعالیت می باشند.

متقاضیان از طریق ارتباط با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی اصطهباناتی نه تنها با اطمینان روند مهاجرت تحصیلی را به این کارشناسان متبحر می سپارند بلکه در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنند. از جمله خدمات موسسه اصطهباناتی برای مهاجرت تحصیلی می توان به ارائه مشاوره های مهاجرتی قبل از تهیه و ارسال مدارک، تهیه انگیزه نامه تحصیلی قدرتمند، ارسال مدارک تحصیلی و مالی به دانشگاه های لیتوانی، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه دندانپزشکی لیتوانی، اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی و همراهی تا رسیدن به مقصد اشاره کرد.

شرایط کار بعد از تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی

فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در کشور لیتوانی می توانند در همه حوزه های دندانپزشکی بالینی کار کنند. فارغ التحصیلان می توانند مجوز کار لیتوانی را دریافت و بلافاصله شروع به کار و طبابت کنند. دپارتمان دندانپزشکی لیتوانی وظیفه اعطای مجوزهای کار دندانپزشکی را بر عهده دارد.

علاوه بر این فارغ التحصیلان دکترای دندانپزشکی لیتوانی می توانند تحصیلات تکمیلی خود در دوره های رزیدنتی تخصصی دندانپزشکی را ادامه دهند. فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در کشور لیتوانی می توانند در فرصت های شغلی زیر به کار و طبابت بپردازند:

 • بیمارستان های عمومی
 • کلینیک های دندانپزشکی
 • کلینیک های خصوصی دندانپزشکی
 • بیمارستان های ارتش
 • مراکز تحقیقی دولتی و خصوصی دندانپزشکی
 • شرکت های داروسازی و تجهیزات پزشکی

آینده شغلی رشته دندانپزشکی در لیتوانی

بر اساس آمارهای رسمی پیش بینی می شود که اشتغال و کار دندانپزشکان و فارغ التحصیلان تازه کار دندانپزشکی در کشور لیتوانی از سال 2021 تا 2031 به میزان 6% رشد کند. در طول 10 سال آینده در حدود 5100 فرصت شغلی در حوزه دندانپزشکی برای دندانپزشکان در لیتوانی پیش بینی می شود. این کشور زیبای اروپایی با وسعت و جمعیت کم با دارا بودن ارزان ترین و سریع ترین اینترنت در جهان دارای فرصت های شغلی مختلف در حوزه های پزشکی و دندانپزشکی است.

شرایط تحصیل پزشکی در لیتوانی

شهریه های معقول و هزینه های پایین زندگی به همراه فرهنگ محلی جذاب و سیستم آموزشی با کیفیت و جهانی، کشور لیتوانی را به مقصدی جذاب برای تحصیل پزشکی تبدیل کرده است. بسیاری از متقاضیان آلمانی و لهستانی این کشور را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی انتخاب کرده اند.

برنامه پزشکی در 2 دانشگاه ویلنوس و دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی به متقاضیان ارائه می شود. از مهم ترین شرایط تحصیل در رشته پزشکی هر دو دانشگاه کسب نمره لازم در آزمون ورودی پزشکی است. از دیگر شرایط مهم تحصیل پزشکی در دانشگاه های لیتوانی موارد زیر را می توان نام برد:

 • نتیجه آزمون بین المللی MCAT برای پذیرش پزشکی در دانشگاه ویلنوس
 • کسب نمره لازم در آزمون آنلاین (شامل مصاحبه، آزمون زیست شناسی و شیمی) برای پذیرش در دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی
 • دارا بودن نمره های مناسب در دروس علوم پایه زیست شناسی و شیمی دوره دبیرستان
 • مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی (برای پذیرش در دانشگاه ویلنوس با ارائه نتیجه آزمون MCAT نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست.)

هزینه تحصیل پزشکی در لیتوانی

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی برای متقاضیان بین المللی بسیار مقرون به صرفه و مناسب است. پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی انگیزه خوبی برای انتخاب این کشور به منظور تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است. هزینه های کلی تحصیل در رشته پزشکی در لیتوانی سالانه از حدود 11.000 تا 12.500 یورو می باشد. هزینه تحصیل پزشکی و دیگر رشته های علوم پزشکی در بهترین دانشگاه های لیتوانی عبارت است از:

نام دانشگاههزینه تحصیلرشته های تحصیلی/زبان تحصیل
دانشگاه ویلنوس Vilnius University10.874 یورو/سالانهپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی/ زبان انگلیسی
دانشگاه علوم بهداشت لیتوانی Lithuanian University of Health Science9.569 یورو/سالانهپزشکی، دندانپزشکی/ زبان انگلیسی

تخصص پزشکی در لیتوانی

فارغ التحصیلان دوره پزشکی دانشگاه های لیتوانی می توانند به ادامه تحصیل در دوره های تخصص پزشکی در این کشور بپردازند. تحصیل در دوره دستیاری تخصصی پزشکی در دانشگاه های پزشکی لیتوانی انجام می شود.

فارغ التحصیلان دوره پزشکی عمومی با تحصیل در دوره تخصص پزشکی می توانند در یکی از 6 بیمارستان بزرگ لیتوانی به فراگیری عملی دروس تخصصی و تعامل با بیماران و تشخیص بیماری بپردازند. دوره های تخصص پزشکی در لیتوانی متنوع و شامل دوره تخصص جراحی، تخصص کودکان، تخصص زنان و زایمان، تخصص گوارش و … می باشد.

وکیل مهاجرت به لیتوانی از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای برتر جهان و اخذ مدرک معتبر دانشگاه های این کشورها یکی از روش های ساختن آینده ای درخشان با کار و درآمد عالی و اقامت در این کشورها می باشد. مشاوره با وکیل مهاجرت به کشورهای اروپایی به ویژه کشور کوچک لیتوانی و آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در لیتوانی کمک می کند تا متقاضیان نه تنها از روند اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی مطمئن شوند بلکه موجب صرفه جویی در وقت و هزینه ها نیز می شود.

آشنایی با شرایط تحصیلی در دانشگاه های لیتوانی و آگاهی در مورد چگونگی اقامت و زندگی در این کشور اروپایی از مزایای مشاوره با وکیل مهاجرت به لیتوانی است.

با مراجعه به موسسه مهاجرتی اصطهباناتی می توانید از مشاوره های سودمند و راهنمایی های مفید وکلای مهاجرت به لیتوانی و دیگر کشورهای جهان برخوردار شوید. وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی خدمات مهاجرتی را به شما ارائه می کنند که در کمتر موسسه مهاجرتی وجود دارد.

سخن آخر

در این مقاله شرایط تحصیل پزشکی در کشور لیتوانی، شرایط تحصیل دندان پزشکی در لیتوانی و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور لیتوانی مورد بررسی دقیق قرار گرفت. متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم و ارسال مدارک مورد نیاز می توانند پذیرش تحصیلی را از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور دریافت کنند.

اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی لیتوانی از طریق وکیل مهاجرت در موسسه های مهاجرتی مانند موسسه حقوقی و مهاجرتی اصطهباناتی موجب تضمین اخذ ویزای تحصیلی و صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. همین حالا با مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مشاوره کنید.

سوالات متداول در مورد تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی

1- آیا امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در لیتوانی وجود دارد؟

بله. همه دانشگاه های پزشکی لیتوانی برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند.

2- هزینه های تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در لیتوانی چقدر است؟

هزینه های تحصیل پزشکی از حدود 11.000 تا 12.500 یورو در سال است.

3- آیا برای تحصیل پزشکی در لیتوانی باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرد؟

بله. هر دو دانشگاه پزشکی لیتوانی دارای آزمون ورودی MCAT یا SAT می باشند.

4- هزینه های زندگی دانشجویی در لیتوانی چقدر است؟

هزینه های زندگی با احتساب اجاره محل اقامت و قبض های برق و آب و انرژی در لیتوانی ماهانه در حدود 500 تا 700 یورو است.

5- مدت زمان تحصیل پزشکی در لیتوانی چقدر است؟

در حدود 6 سال که 2 سال اول تئوری و 3 سال بعد تمرین عملی و یک سال آخر دوره کارآموزی اینترشیپ می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *