پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی

سالانه افراد زیادی مقصد خود را از ایران برای تحصیل در کشورهای خارجی ترک می‌کنند. همچنین روزبه‌روز نیز به تعداد دانشجویان و متقاضیان برای تحصیل در کشورهای خارجی افزوده می‌شود. تحصیل و زندگی در کشورهای خارجی نیاز به پرداخت هزینه‌های مختلف زندگی اعم از پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی، پرداخت هزینه پذیرش دانشگاه، پرداخت هزینه خوابگاه، هزینه خورد و خوراک و غیره می‌باشد. انتقال پول از ایران به کشورهای خارجی به راحتی انتقال پول به صورت کارت به کارت نمی‌باشد و باید از روش‌های پرداخت دیگری استفاده کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم روش های پرداخت شهریه دانشگاه خارجی و نحوه انتقال پول را به شما عزیزان آموزش دهیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی

  • ویزا کارت
  • مستر کارت
  • اصطهباناتی
  • پی پال
  • سویفت

پرداخت شهریه دانشگاه های خارچیدانشگاه‌های خارجی از دانشجویان خود هزینه‌ای در قبال تحصیل و اقامت در خوابگاه‌ها دریافت می‌کنند. دانشجویان خارجی به راحتی می‌توانند از طریق کارت‌های بانکی هزینه‌های خود را پرداخت کنند؛ اما این قابلیت برای دانشجویان ایرانی وجود ندارد؛ چرا که هیچ یک از کشورهای خارجی کارت‌های بانکی یا بانک‌های ایرانی را قبول ندارند. از این رو همیشه دانشجویان ایرانی برای پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی به مشکل می‌خورند. در ادامه این مقاله شما را با 5 تا از بهترین روش های پرداخت شهریه دانشگاه خارجی آشنا می‌کنیم.

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی

ویزا کارت

پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی از طریق ویزا کارت یکی از روش‌های پرداخت هزینه‌های دانشگاهی می‌باشد. ویزا کارت (Visa Card) نوعی کارت اعتباری می‌باشد که برای پرداخت قبوض، انتقالات پول و خرید استفاده می‌شود. دارندگان ویزا کارت تنها در مراکزی که این کارت اعتباری را قبول دارند، اجازه پرداخت هزینه‌های خود را دارند. به عنوان مثال شما به یک فروشگاه مواد غذایی می‌روید، اگر آن فروشگاه ویزا کارت را قبول نداشته باشد امکان خرید برای شما وجود ندارد و باید به صورت نقدی یا با استفاده از کارت اعتباری دیگری خرید کنید. دانشجویان ایرانی مقیم خارج با استفاده از ویزا کارت می‌توانند به پرداخت هزینه پذیرش دانشگاه، پرداخت هزینه خوابگاه و دیگر مخارج خود بپردازند. ویزا کارت تنها برای پرداخت قبوض استفاده نمی‌شود و شما با استفاده از آن می‌توانید در انواع وب‌سایت‌های خارجی نظیر آمازون اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنید یا از دستگاه‌های خود پرداز (ATM) وجه نقد دریافت کنید.

از طریق اصطهباناتی

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ویزا کارت، مستر کارت و دیگر کارت‌های اعتباری می‌باشد. با مراجعه به اصطهباناتی به راحتی می‌توانید کلیه هزینه‌های بین‌المللی خود را پرداخت کنید. افرادی که اصطهباناتی را به عنوان شرکت ارائه دهنده کارت‌های اعتباری انتخاب می‌کنند، از پشتیبانی 24 ساعته بهره‌مند خواهند شد. از طریق کارت‌های اعتباری که خریداری می‌کنید، می‌توانید اپلیکیشن فی، هزینه خوابگاه، هزینه پذیرش دانشگاه، شهریه دانشگاه خارجی را پرداخت کنید. اگر تاکنون از سرویس‌های این شرکت استفاده ننموده‌اید، وقت را غنیمت بشمارید و همین الان با تیم پشتیبانی این شرکت درباره کارت‌های اعتباری صحبت کنید.

مستر کارت

علاوه بر ویزا کارت نوع دیگری از کارت‌های اعتباری وجود دارد که در بیشتر کشورهای دنیا قابل استفاده می‌باشد. این کارت اعتباری نیز همانند ویزا کارت برای پرداخت شهریه دانشگاه خارجی، پرداخت قبوض، خرید کالا، برداشت نقد از دستگاه‌های خود پرداز و غیره استفاده می‌شود. مستر کارت از چند نظر نسبت به ویزا کارت بهتر می‌باشد، کارمزد کمتر، انجام سریع تراکنشات، کارت به کارت کردن وجه نقد به سایر کشورها و غیره عملکرد بهتری نسبت به ویزا کارت از خود نشان می‌دهد. امکان ایجاد حساب برای ایرانیان به دلیل تحریم بودن ایران وجود ندارد؛ اما جای نگرانی نمی‌باشد؛ با انتخاب و تهیه کارت‌های اعتباری می‌توانید انواع هزینه‌ها نظیر پرداخت هزینه دانشگاه، پرداخت شهریه دانشگاه خارجی، پرداخت هزینه خوابگاه و غیره را به راحتی انجام دهید. مستر کارت (Master Card) را می‌توان به دو صورت مجازی یا فیزیکی دریافت کرد که امکان استفاده از مستر کارت مجازی در دستگاه‌های نمی‌توان در ATM وجود ندارد. اطلاعات مستر کارت مجازی به شما ایمیل می‌گردد و به راحتی می‌توانید از آن برای خریدهای اینترنتی استفاده کنید.

پی پال (Pay Pal)

پی پال یکی دیگر از روش‌های پرداخت شهریه دانشگاه خارجی می‌باشد که دانشجویان زیادی از آن برای پرداخت قبوض خود استفاده می‌کنند. اگر که نام مستر کارت یا ویزا کارت را شنیده باشید، حتماً با Pay Pal نیز تا حدودی آشنا می‌باشد. پی پال در واقع حساب بانکی می‌باشد که با استفاده از آن به راحتی می‌توان انواع خریدهای اینترنتی را انجام داد و هزینه‌های مربوط به دانشگاه ائم از پرداخت هزینه پذیرش دانشگاه و پرداخت هزینه خوابگاه را با استفاده از آن انجام دهید. پی پال به این صورت کار می‌کند که شما با استفاده از ایمیل می‌توانید پول واریز یا برداشت کنید. به عنوان مثال اگر قصد پرداخت شهریه دانشگاه را دارید، تنها با داشتن ایمیل دانشگاه مقصد می‌توانید شهریه را پرداخت کنید. حساب پی پال با متصل شدن به یکی از کارت‌های اعتباری مستر کارت یا ویزا کارت و سپس تایید شدن اطلاعات ورودی شما، فعال می‌شود و به راحتی می‌توانید هزینه‌های خود را پرداخت کنید.

سویفت (Swift)

شبکه جهانی بین بانکی سویفت یکی دیگر از روش های پرداخت شهریه دانشگاه خارجی می‌باشد که در بیش از 200 کشور اجازه استفاده از آن وجود دارد. این روش کمی نسبت به 3 روش قبل زمان‌برتر می‌باشد؛ چرا که باید حواله‌ها به کشورهای دیگر ارسال شود و سپس تایید شود، این پروسه معمولاً هفت روز طول می‌کشد. دانشجویان عزیز با استفاده از این روش می‌توانند به راحتی هزینه‌های مربوط به دانشگاه محل تحصیل خود را انجام دهند؛ اما همانطور که گفته شد این پروسه زمان‌بر می‌باشد.

اصطهباناتی در کمترین زمان حساب سویفت شما را ایجاد و در اختیار شما قرار می‌دهد و به راحتی می‌توانید کلیه عملیات‌های بانکی خود در خارج را انجام دهید.

پرداخت هزینه پذیرش دانشگاه

پرداخت هزینه پذیرش دانشگاه زمانی مورد نیاز است که مدارک شما توسط دانشگاه مقصد مورد قبول واقع شده باشد. پس از گرفتن پذیرش باید در مدت زمانی مقرر هزینه ترم را به حساب دانشگاه مرجع ارسال کنید که در غیر این صورت پذیرش شما کنسل می‌شود. پرداخت هزینه پذیرش دانشگاه از طریق یکی از روش‌ها ذکر شده در بالا انجام می‌شود که پیشنهاد ما استفاده از اصطهباناتی می‌باشد.

پرداخت هزینه خوابگاه

هزینه خوابگاه شامل حال همه دانشجویان نمی‌شود و فقط دانشجویانی که اجازه اخذ خوابگاه را دارند، می‌توانند هزینه آن را پرداخت کنند. گرفتن خوابگاه در دانشگاه‌های خارجی خیلی راحت نمی‌باشد؛ چرا که بر اساس قوانین دانشگاه‌ها، کسانی از امکانات رفاهی خوابگاه برخوردار خواهند شد که جزء نفرات برتر آموزشی باشند. هرچند افراد عادی نیز می‌توانند با پر کردن فرم‌های مختص به خوابگاه، نسبت به گرفتن خوابگاه اقدام کنند. خوابگاه در صورتی به این افراد تعلق می‌گیرد که ظرفیت خوابگاه‌ها تکمیل نشده باشد.

جمع بندی

تعداد دانشجویان و علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی روزبه‌روز در حال افزایش هست؛ چرا که تحصیل در کشورهای خارجی به عنوان یکی از راه‌های مهاجرت به کشورهای دیگر است؛ اما یکی از مشکلاتی که محصلان در کشورهای خارجی با آن روبرو می‌شوند، پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی و هزینه‌های مربوط به دانشگاه می‌باشد که با تهیه کارت‌های اعتباری از اصطهباناتی به راحتی انجام می‌شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *