دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا صحبت کنیم. اطلاع یافتن از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا باعث می‌شود، تا بتوانیم در زمینه پذیرش‌های علمی موفق‌تر واقع شویم. همان‌طور که می‌دانیم، یکی از روش‌های مهاجرتی، مهاجرت تحصیلی می‌باشد. برای تحصیل در کشور جدید لازم است تا ما یکی از دانشگاه‌های کشور مقصد را انتخاب نموده و برای پذیرش از دانشگاه اقدام نماییم. از این رو می‌توان گفت که کسب اطلاعات در ارتباط با دانشگاه‌های مختلف، پاسخگوی نیاز ما خواهد بود. در این مقاله ما به معرفی دقیق دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا می‌پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

موضوع معرفی دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا به دلیل افزایش روند تحصیل در ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بسیار مهم است. البته باید گفت که تنها روش مهاجرتی، مهاجرت تحصیلی نیست. ما می‌توانیم از روش‌های دیگری نیز برای مهاجرت به ایتالیا اقدام کنیم.

از جمله روش‌های مختلف مهاجرت به ایتالیا می‌توان به مهاجرت کاری به ایتالیا، مهاجرت سرمایه‌گذاری به ایتالیا، تولد فرزند در ایتالیا، ازدواج با تبعه ایتالیایی و … اشاره نمود. شما می‌توانید با مراجعه به کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی، از روش‌های مختلف و راه‌های مهاجرتی اطلاع پیدا کنید. نمایندگی‌های موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهر‌های شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و تبریز فعالیت می‌کنند.

دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا

دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا

پردیس دانشگاه پیمونت – نوارا

همان‌طور که گفتیم، در این مقاله هدف ما بررسی و معرفی دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا می‌باشد. معرفی این دانشگاه باعث می‌شود تا بتوانیم برای تصمیم‌گیری در زمینه پذیرش، اقداماتی درست‌تر انجام دهیم.

در ابتدای امر به معرفی شرایط عمومی کشور ایتالیا می‌پردازیم تا، کمی بیشتر با این کشور آشنا شویم و سپس به بررسی دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا می‌پردازیم. اگر به تحصیل در ایتالیا تمایل دارید، لازم است تا در ارتباط با دانشگاه‌های ایتالیا مانند پیمونت، اطلاعاتی را کسب کنید. شما می‌بایست برای تحصیل در ایتالیا و قبل از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام به پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور نمایید.

اطلاع از شرایط دانشگاه‌ها دارای مزایای بسیار زیادی برای شما خواهد بود. دقت داشته باشید که شما می‌توانید برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا و یا تحصیل داروسازی در ایتالیا، وارد این دانشگاه شوید.

بررسی کشور ایتالیا برای تحصیل

پیش از ورود به بحث معرفی دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا، کمی با شرایط زندگی و هزینه ها در این کشور آشنا می شویم. جمهوری ایتالیا یا همان ایتالیا، کشوری اروپایی می‌باشد که در جنوب قاره واقع شده است. این کشور به عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی و بزرگ در جهان محسوب می‌شود.

پایتخت ایتالیا شهر رم است که بزرگ‌ترین شهر این کشور نیز محسوب می‌شود. دیگر شهر‌های مهم ایتالیا نیز عبارت‌اند از: میلان، ونیز، پیزا، بولونیا و… . زبان رسمی این کشور، ایتالیایی است. مساحت این کشور سیصد و یک هزار و سیصد و چهل کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر شصت میلیون نفر دارد. واحد پول در این کشور برای مبادلات ارزی، یورو می‌باشد.

تاریخچه دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا

در این بخش از مقاله، قصد داریم تاریخچه این دانشگاه را به طور کامل برای شما بیان کنیم. دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا که با نام خلاصه UPO نیز شناخته می‌شود، در سال 1998 میلادی به عنوان دانشگاه ایالتی تاسیس شد. اگر چه تاریخ فعالیت‌های این دانشگاه به قرن 13 بر می‌گردد. در آن زمان، این دانشگاه با نام “جنرال” در شهر ورکلی تاسیس شد. در حقیقت با فراهم آوردن محیطی در سال 1228، این دانشگاه تاسیس گردید.

دانشگاه پیمونت شرقی، هفتمین دانشگاه در ایتالیا و دوازدهمین دانشگاه تاسیس شده در اروپا می‌باشد. از سال 1969 میلادی، این دانشگاه دوباره با نام قبلی خود شروع به فعالیت کرد. در آن سال، با همکاری بیمارستان تاون و دانشکده پزشکی و جراحی تورین، دوره‌هایی در این دانشگاه ارائه شد. در نهایت در تاریخ 30 ژوئیه 1998، دانشگاه پیمونت شرقی به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرد. در آن روز لوئیجی برلینگوئر، وزیر پیشین دانشگاه و تحقیقات علمی ایتالیا، حكم مؤسسه را امضا كرد.

تحصیل در دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا

دانشگاه پیمونت شرقی، در آلساندریا ایتالیا واقع شده است. همان‌طور که گفته شد، این دانشگاه در سال 1998 تاسیس شد. دو پردیس دیگر این دانشگاه در شهرهای نوارا و ورکلی قرار دارند.

دانشگاه پیمونت دارای هشت دانشکده می‌باشد که در بخش زیر آورده شده‌اند:

 1. دانشکده اقتصاد
 2. دانشکده حقوق
 3. دانشکده فلسفه
 4. دانشکده ریاضی
 5. فیزیک و علوم طبیعی
 6. دانشکده پزشکی و جراحی
 7. دانشکده داروسازی
 8. دانشکده علوم سیاسی

تا قبل از سال 1998، این هشت دانشکده بخشی از دانشگاه تورین بودند. در دانشگاه پیمونت، برخی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. البته می‌توان گفت که برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، مثل: بیوتکنولوژی پزشکی، رشته‌های مرتبط با مواد غذایی، بهداشت و محیط زیست و داروسازی.

در ادامه می‌توان گفت که برخی از سمینارها و سخنرانی‌ها در رشته‌های خاصی مانند: حقوق و اقتصاد، بانک‌داری، بیمه، تاریخچه موسسات و حقوق اروپا نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در این دانشگاه دانشجویان فرصت این را دارند که، دانش خود را درباره زبان ایتالیایی و همچنین سایر زبان‌های خارجی افزایش و بهبود دهند.

امکانات دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا

یکی از امکانات مهم و خدماتی که دانشگاه پیمونت به دانشجویان ارائه می‌دهد، بورسیه تحصیلی است. بورسیه‌های دانشگاه پیمونت شرقی ایتالیا در چندین نوع مختلف از جمله: بورسیه تحصیلی برای دانشجویان معلول و عادی، کمک مالی، بازپرداخت، معافیت، حمایت و وام کمک مالی صادر می‌شوند.

سایر امکانات دانشگاه پیمونت، بیشتر به محیط دانشگاه و تجهیزات تحت اختیار دانشجویان محدود می‌شود. موارد زیر از امکاناتی هستند که رفاه و هیجان دوره تحصیلی شما را به ارمغان می‌آورند.

امکانات ورزشی دانشگاه

در این دانشگاه مرکز ورزشی بزرگ و مجهزی وجود دارد که مخصوص ورزش‌های زیر می‌باشد:

 • فوتبال
 • راگبی
 • شمشیربازی
 • والیبال
 • تنیس روی میز
 • ورزش‌های رزمی
 • اسکی
 • دوچرخه‌سواری

امکانات هنری دانشگاه

امکانات هنری این دانشگاه شامل: ارکستر و گروه کر است. در دانشگاه برنامه‌هایی مانند کنسرت، نمایشگاه، مسابقات و برنامه‌های فرهنگی دیگری توسط این گروه‌های هنری اجرا می‌شود. همچنین دانشجویان قادر به پیوستن به هر گروه دلخواه هنری هستند. یکی دیگر از امکانات هنری دانشگاه، رادیوی دانشجویی است. به لطف این موضوع، می‌توانید کار در یک شبکه رادیویی را در دانشگاه پیمونت تجربه کنید.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص امکانات این دانشگاه کسب کنید، می‌توانید به وبسایت اصلی دانشگاه پیمونت مراجعه نمایید.

در نهایت این که هفت انجمن دانشجویی مستقل از دانشگاه وجود دارد که دانشجویان دانشگاه را گرد هم می‌آورند. این انجمن‌ها برنامه‌هایی را ترتیب می‌دهند و خدمات بسیاری را برای دانشجویان ارائه می‌کنند. از جمله این انجمن‌ها می‌توان به انجمن بین‌المللی دانشجویان پیمونت شرقی، انجمن دانشجویان دانشگاه نوارا، دبیرخانه پزشکی دانشجویان ایتالیا و انجمن دانشجویان آلبانی اشاره نمود.

اگر شما نیز از علاقه‌مندان تحصیل در دانشگاه پیمونت هستید، می‌توانید با مشاوران باتجربه موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید. ما پاسخگوی تمامی سوالات شما درباره مهاجرت تحصیلی به ایتالیا خواهیم بود.

4/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *