شرایط کار و تحصیل رشته های علوم پایه

تحصیل رشته های علوم پایه از نظر مدت زمان و هزینه تحصیل و دشواری پذیرش در دانشگاه ها بسیار چالش برانگیز است. با این وجود بسیاری از افراد سختی و هزینه های تحصیل را به امید تحصیل در دانشگاه های برتر جهان به جان می خرند. در این مقاله که به همت مشاورین ارشد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) گردآوری و نگارش شده، شرایط کار و تحصیل رشته های علوم پایه مورد بررسی قرار گرفته و شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی نیز بیان شده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط کار و تحصیل رشته های علوم پایه

دوره های علمی شیوه یافتن پاسخ بسیاری از سوالات را به شما می آموزد. چنانچه بخواهید نحوه عملکرد اشیاء را دریابید، می توان گفت که جایگاهی را برای خود در علم ذخیره کرده اید. چه بخواهید بیماری ها را درمان کنید، مرزهای جدیدی در فضا تعیین کنید، داروی جدیدی کشف کنید و یا مشکلات تغییرات آب و هوایی را حل نمایید، مدرک علمی می تواند در طی این مسیر به شما کمک نماید.

علوم پایه موضوعات علمی بسیاری را تحت پوشش قرار میدهند که ما در این جا به تشریح تعداد کمی از آنها اکتفا می کنیم. تحصیل در مهندسی پزشکی، مهارت طراحی و علم زیست شناسی را به منظور خلق تجهیزات پزشکی که زندگی را در جهت بهبود تغییر میدهند، ترکیب مینماید. در علم داروهای دریایی دانشجویان در جهت جست و جو و کشف این داروها به فعالیت میپردازند.

یکی از رشد یافته ترین صنعت های جهان، علم بیوتکنولوژی است. در این رشته از علم ژنتیک برای حل مسائل در مسیر درمان بیماری ها و حل مشکل سوءتغذیه و همچنین کمک به حفظ محیط زیست استفاده می شود. سطح حقوق ورود به این رشته به موقعیت کاری و کارفرما بستگی دارد اما به نظر می رسد که اخیرا سطح درآمد افزایش یافته است. کارفرمایان زمینه های شغلی مرتبط با شیمی و دارویی حقوق اولیه را به طور میانگین 23،000 یورو پیشنهاد می کنند در حالی که مشاغلی چون امور تحقیقاتی، توسعه گری و دیگر مشاغل، حقوقی در حدود 21،000 یورو در ماه پیشنهاد می دهند.

در بعضی موارد، ممکن است شانس این را داشته باشید تا به تحصیل خود ادامه داده و شغل پاره وقتی را برای خود دست و پا کنید. بسیاری از مشاغل در زمینه مراقبت های انسانی در مقطع ارشد، شرایط کار را همزمان با پرداختن به تحصیل برای شما فراهم می آورند. روند تقاضای مشاغل علمی به چه صورت است؟ تعداد بسیار بالایی از کارفرمایان این مشاغل، فارغ التحصیلانی را می پذیرند که از طریق سایت های معتبر فرم استخدام را پر کرده باشند. در موارد دیگری، کارفرمایان متخصص مشاغل علمی، تقاضانامه های ارسال شده در پست الکترونیک و CV را مورد پذیرش قرار می دهند.

سپس در روند گزینش، آزمونهایی کتبی و شفاهی در ارزیابی متقاضیان برگزار می گردد. بعضی از بخش های علمی، نسبت به دیگر بخشها در رقابت بیشتری قرار دارند. تعداد زیادی از شیمیدان ها میدانند کارفرمایان زمینه های دارویی چگونه عمل می کنند. بنابراین توسط حجم بسیار بالای مشکوکی از تقاضانامه های شغلی رو به رو می شوند. اگر هدف شما زمینه ای عملی با میزان رقابت بالا باشد، اطمینان یابید که تقاضانامه شما به شرکت معتبری ارسال گردد. همواره کاری را انجام دهید که کارفرمایان به دنبال آن هستند و تمام تلاش خود را بکار گیرید تا در آن زمینه بهترین باشید.

بورسیه تحصیلی رشته های علوم پایه

خواندن رشته علوم پایه مطالعه وجود انسان ها است. یک بررسی از این است که چگونه و چرا در دنیا زندگی می کنم و نقش ما در دنیا چیست ؟ به عنوان یک دیسپلین آکادمیک رشته علوم به بخش ها تشکیل دهنده اش تقسیم می شود. در مقطع کارشناسی رشته ای به عنوان علوم وجود ندارد. در این نوع از کمک تحصیلی رشته علوم ، کمک تحصیلی در رشته زیست، شیمی، حشره شناسی، زیست شناسی سلولی وجود دارد. به عبارت دیگر کمک تحصیلی زیر برای رشته های زیست شناسی و رشته علوم فیزیک است. بیو شیمی مطالعه سیستم های زنده و اجزا تشکیل دهنده آن ها است.

بورسیه تحصیلی رشته های علوم پایه

این دانش شامل طیف وسیعی از رشته های شیمی و علوم زیستی و پزشکی است. کمک تحصیلی R&D Systems پاییز 2019، بوسیله تامین یک کمک تحصیلی از دانشجویانی که به دنبال دریافت مدرک در رشته مرتبط با علوم پایه هستند، از علوم پایه حمایت می کند. این کمک تحصیلی به دانشجویانی تعلق می گیرد که به دنبال دریافت مدرک در رشته های مرتبط با علوم پایه باشند . 1500 دلار دو بار در سال در پاییز به دانشجویان از طریق این کمک تحصیلی تعلق می گیرد.

کمک تحصیلی George A. RobertsT شرایط دریافت این کمک تحصیلی اینگونه است :باید دانشجوی مهندسی مواد باشید ، باید عضو Material Advntage باشید. کمک تحصیلی M. Hildred Blewett، آخرین مهلت اول ماه جون هر سال . این کمک تحصیلی با هدف ایجد انگیزه برای زنانی است که وقفه در تحصیلاشان ایجاد شده است. از آن ها حمایت میکند تا بتوانند دوباره تحصیل خود را در رشته فیزیک شروع کنند. این حمایت شامل 45 هزار دلار در طول یک سال می شود. (متقاضیان می توانند در سال بعد برای یک سال اضافه درخواست حمایت کنند). هزینه ها مجازز عبارت اند از، حقوق، مسافرت، تجهیزات و هزینه دانشگاه.

کمک تحصیلی کارشناسی ارشد APE، دانشجویانی که حداقل سه ترم از کارشناسی ارشد خود را تمام کرده باشند و سه سال بیشتر تا دکترا فاصله نداشته باشند این کمک تحصیلی شامل آن ها می شود. دانشجویانی که در دوره دکترای رشته دارو سازی نیز شرکت کرده باشند واجد شرایط برای دریافت این کمک تحصیلی هستند. جمعیت HEINLEIN، سه عدد کمک تحصیلی به هر کدام به اعتبار 1250 دلار به دانشگاه های معتبر از طرف این جمعیت تعلق میگیرد . این کمک تحصیلی به دانشجویان دختری در رشته مهندسی ریاضی یا زستی شناسی و فیزیک در حال کسب مدرک کارشناسی ارشد هستند تعلق میگیرد.

کمک تحصیلی برای دانشجویان دختر محصل در رشته علوم پایه، کمک تحصیلی. Libbie H. Hyman : این کمک تحصیلی سالانه به یک دانشجوی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد رشته بیولوژی تعلق میگیرد. آخرین مهلت اوایل ماه مارچ است . اعتبار این کمک تحصیلی از 750 دلار تا 1000 دلار است.

کمک تحصیلی Nancy Foster : اولویت این کمک تحصیلی دانشجویان دختر و اقلیت هایی است که در حال تحصیل در رشته ای مربوط به دریا است. که رشته ای اوشن گرافی و زیست شناسی دریایی شامل می شود. درخواست این کمک تحصیلی باید از طریق GRABTS,GOV انجام شود.

کمک تحصیلی Women Divers Hall of Fame، این بورسیه به زنان محصل در انواع زمینه ها از جمله زیست شناسی دریایی و حفاضت دریایی تعلق می گیرد. این کمک تحصیلی  $2000 است و به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. متقاضیان علاقه مند باید هم فرم درخواست را پر کنند و هم یک مقاله بنویسند. Women Divers Hall of Fame انواع متفاوتی کمک تحصیلی ارائه می دهد و متقاضیان تنها می توانند یکی را انتخاب کنند.

دانشگاه های معتبر رشته های علوم پایه

تنها سه موسسه در 10 موسسه ی برتر در آمریکا نیستند: دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج در انگلستان و ETH Zurich در سوئیس. سوئیس، منزلگاه سازمان بین المللی تحقیقات هسته ای (cern)، بزرگ ترین آزمایشگاه فیزیک ذرات در جهان، به خوبی در رده بندی قرار دارد همراه با نه موسسه دیگر.

کشورهای دیگر که یک نمایش قوی را شامل می شوند، عبارتند از: چین (63 دانشگاه)، انگلستان (59)، ژاپن (53)، آلمان (41) و کانادا (26). این رده بندی از همان روش در رده بندی دانشگاه جهانی آموزش و پرورش در سال 2019 استفاده می کند، اما این رده بندی با معیار هایی تنظیم شده است؛ اعتبار بیشتر به استناد و کم تر به تدریس و پژوهش داده می شود.

 • دانشگاه بیرمنگام انگلستان
 • دانشگاه صنعتی ایلندوف هلند
 • دانشگاه آزاد برلین آلمان
 • دانشگاه گلاسکو بریتانیا
 • دانشگاه Innsbruck اتریش
 • دانشگاه یوهانس گوتنبرگ، ماینز آلمان
 • KTH Royal Institute of Technology موسسه فن آوری سوئد
 • دانشگاه مونستر آلمان
 • دانشگاه کارولینای شمالی در Chapel Hill ایالات متحده
 • دانشگاه اسلو نروژ
 • دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ کره جنوبی
 • دانشگاه راچستر ایالات متحده
 • دانشگاه Sapienza رم ایتالیا
 • دانشگاه شفیلد انگلستان
 • دانشگاه جنوب کالیفرنیا ایالات متحده
 • دانشگاه سنت اندروز بریتانیا
 • دانشکده فنی دانمارک
 • تگزاس A & M دانشگاه ایالات متحده آمریکا
 • ژاپن Tohoku University
 • اولسن موسسه ملی علوم و فناوری کره جنوبی
 • دانشگاه واترلو کانادا
 • ژجیانگ چین
 • دانشگاه دلاور ایالات متحده
 • Emory University ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ آلمان
 • دانشگاه فلوریدا

در پایان متقاضیانی که تمایل دارند از شرایط تحصیل علوم پایه در کشورهای مختلف اطلاعات کسب کنند می توانند به کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مراجعه کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *