تحصیل و کار رشته سیاست

جهت تحصیل و مطالعه گرایش سیاست در دانشگاه، شما به شناخت تمامی رویکردها و نظریه های مرتبط با قدرت و حکومت در سطح بین المللی نیاز خواهید داشت. اگر شما به ایجاد تفاوت ها در سیاست های ملی علاقه مندید، اخذ مشاغل مرتبط با روابط بین المللی و دیپلماسی بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. ناگفته نماند که با تحصیل در این گرایش شما قادر به گزارش تمامی عناوین مرتبط با سیاست در کل جهان خواهید بود. شما با مطالعه این مقاله با شرایط تحصیل و کار رشته سیاست آشنا خواهید شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش رشته سیاست از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته سیاست کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو رشته سیاست به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته سیاست

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق رشته سیاست اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و کار رشته سیاست و اخذ پذیرش رشته سیاست از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته سیاست می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته سیاست و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته سیاست نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته سیاست می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته سیاست در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری در این کشور امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته سیاست در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان رشته سیاست بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان رشته سیاست تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته سیاست  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته سیاست بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

ساختار دوره ها و شرایط ورود

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته سیاست در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس و همچنین شرایط تحصیل در رشته سیاست در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته سیاست در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته سیاست بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

رشته سیاست چه مواردی را در بر می گیرد ؟

رشته سیاست با مواردی نظیر : ارزیابی درگیری های سیاسی در گذشته و حال، شناخت انواع مدل ها و مکانیسم های حکومت، مفهوم آزادی، برابری، حقوق بشری، شناخت ایدئولوژی هایی چون کمونیسم، آشوب طلب ها و لبرالیسم ها ( آزادی طلبان ) در ارتباط خواهد بود. ناگفته نماند که مبحث سیاست با تمامی جوانب زندگی بشری، دنیای خاکی ( شناخت اغلب چیزهای بی ارزش ) و مباحث فلسفی ( آزادی اشخاص در مقابل دسترسی به خوبی ها ) مرتبط می باشد.

فارغ التحصیلان گرایش سیاست، قادر به مطالعه تمامی مفاهیم تاریخی تاثیرگذار بر این گرایش نظیر : کنفسیوس، پلاتو، ماکیاولی و شناخت نظریه های اشخاصی چون Karl Marx و John Rawls خواهند بود. اگر شما قصد مطالعه گرایش سیاست را دارید، شما ملزم به تمرکز بر تمامی جوانب عملی، چگونگی عملکرد سیستم های سیاستی ( چگونگی افول آنان )، چگونگی تاثیر توسعه بر فناوری های جدید و رسانه های گسترده، ایفای نقش در سازمان های سیاسی بین المللی و اتحادیه هایی نظیر : NATO و UN خواهید بود.

این نکته را فراموش نکنید که با تحصیل در گرایش سیاست و شرکت در دوره های مرتبط با آن، شما قادر به مطالعه و شناخت عناوین مرتبط با این گرایش نظیر : تاریخ، فلسفه، روابط بین المللی و اقتصاد خواهید بود.

شرایط ورود جهت اخذ رشته سیاست

شرایط ورود جهت اخذ رشته سیاست بستگی به موسسه و یا کشور انتخابی شما خواهد داشت. برخی از دانشگاه ها شرکت در دوره های پیشرفته قبل از درخواست جهت تحصیل در گرایش سیاست را به افراد پیشنهاد می کنند، دوره هایی که با مفاهیمی نظیر : علوم انسانی، علوم اجتماعی، اقتصاد، تاریخ، جغرافیا، زبان های مدرن، فلسفه و جامعه شناسی در ارتباط خواهد بود. بسیاری از دانشگاه ها وجود دارند که دانشجویان را بر اساس سوابق تحصیلی و کسب نمرات بسیار عالی در دروس مورد نظر مورد پذیرش قرار می دهند.

لذا از متقاضیان انتظار می رود که میزان انگیزه خود برای مطالعه گرایش سیاست را شرح دهند. ناگفته نماند که با کسب آگاهی های بیشتر در خصوص عناوین مرتبط با سیاست های بالقوه افراد قادر به اخذ مشاغل مورد نظر در گرایش سیاست خواهند بود. این نکته را به خاطر داشته باشید کخ با توجه به دانشگاه انتخابی شما ملزم به اخذ مدرک مهارت های زبانی خاصی خواهید بود.

ساختار دوره ها و روش های ارزیابی

به طور معمول اخذ مدرک کارشناسی سیاست سه تا چهار سال به طول می انجامد، این درحالیست که اخذ مدرک کارشناسی ارشد سیاست یک یا دو سال زمان می برد که باز هم بستگی به موسسه و کشور انتخابی شما خواهد داشت. روش های تدریس به صورت شرکت در سمینارها و سخنرانی ها خواهد بود. لذا از دانشجویان انتظار می رود که خود را برای شرکت در مباحثه ها و مذاکرات مرتبط با عناوین سیاسی آماده نمایند و وقت با ارزش خود را صرف انجام تحقیقات و مطالعات نمایند. در پایان دوره تحصیلی دانشجویان ملزم به انجام تحقیقات، ارائه پایان نامه و کشف عناوین مرتبط با سیاست خواهند بود. بنابراین روش های ارزیابی از طریق ارائه گزارشات، شرکت در آزمون های شفاهی، نوشتن مقالات و دیگر فعالیت های کلاسی صورت خواهد گرفت.

کسب تخصص

در این قسمت با گرایش های مختلف رشته سیاست در از خارج کشور و بهترین گرایش رشته سیاست در خارج از کشور آشنا خواهید شد.

کسب تخصص در گرایش سیاست

اخذ مدرک و کسب تخصص در گرایش سیاست از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود. این بسیار حائز اهمیت است که افراد قبل از هرگونه اقدام نسبت به دانشگاه و کشور انتخابی برای تحصیل تحقیق لازم را به عمل آورند. ناگفته نماند که تکمیل و ارائه پایان نامه و یا کارکردن بر روی پروژه ها ( به صورت مستقل ) در بسیاری از دانشگاه ها از افراد خواسته می شود. در زیر فهرست عناوین سیاسی مشهور که افراد قادر به کسب تخصص در آنان خواهند بود معرفی شده است.

توسعه سیاست

اگر شما قصد کسب تخصص در گرایش توسعه سیاست را دارید، باید بدانید که شما ملزم به کشف سیاست های بکاررفته شده در اجتماع و توسعه اقتصادی در سطح ملی و بین المللی خواهید بود. همچنین شما قادر به مطالعه مبحث ساختار سیاست در کشورهای مختلف، شناخت جوانب مرتبط با سیاست، چگونگی تجزیه و تحلیل منطقی نظریه ها و کشف استراتژی های بکار رفته شده در توسعه سیاست خواهید بود. ناگفته نماند که ارزیابی روابط بین المللی، توسعه سیاست های مردمی ( عمومی )، شناخت چالش های مرتبط با برنامه ریزی و مدیریت توسعه و شناخت قوانین و مقررات خارجی در خصوص سرمایه گذاری های مستقیم از دیگر مواردی هستند که دانشجویان ملزم به تمرکز بر آنان خواهند بود.

دموکراسی و انتخابات

کسب تخصص در گرایش دموکراسی و انتخابات دانشجویان را وادار به شناخت حزب ها و غیر حزب های نامزدی، شناخت روابط موجود مابین انتخابات و انتخاب کننده ها و شناخت اصول بنیادین در دموکراسی خواهد کرد. اگر شما قصد کسب تخصص در گرایش دموکراسی و انتخابات را دارید، شما قادر به شناخت تمامی جوانب سیاست های رسمی و غیر رسمی، شناخت فرایند های مختلف که در رابطه با دولت به کار گرفته می شود و دموکراسی های دولتی خواهید بود.

سیاست بین المللی

گرایش سیاست بین المللی یا جهان سیاست بر مباحث سیاست در سطح جهانی، شناخت دیپلماتیک ها، تجارت ها و دیگر روابط مابین ملت ها و شناخت سازمان های رسمی نظیر : سازمان تجارت جهانی، ایالت متحده و اتحادیه اروپا استوار است. با تحصیل در این گرایش شما قادر به پوشش دهی عناوینی نظیر : توسعه و شناخت بی کیفیتی ها، امنیت ملی، سیاست های خارجی، دیپلماسی، سیاست، مذهب، سیاست و عناوین محیطی، اقتصاد و بحران های مالی، مهاجرت و هویت های فرهنگی وحقوق بشری خواهید بود.

سیاست ملی و منطقه ای

با توجه به نوع و یا موسسه انتخابی شما، امکان کسب تخصص در گرایش سیاست در کشور و یا منطقه ای خاص برای شما وجود خواهد داشت. برای مثال شما قادر به شناخت سیاست های ملی کشور فرانسه و یا سیاست های منطقه ای  اقیانوسیه – آسیا خواهید بود. به علاوه با تحصیل در این گرایش شما قادر به ارزیابی توسعه سیاست های تاریخی دولت ها در کشور و یا منطقه ای خاص، شناخت فرایند های انتخاباتی و قانونی فعلی و تشخیص تغییرات سیاسی موقت خواهید بود.

مطالعه صلح و نبردها

همانطور که می دانید مطالعه مبحث صلح و نبردها با مطالعه روابط مابین ملت ها و نبردهای بین المللی و به کارگیری استراتژی هایی در جهت توقف یا برطرف کردن نبردها در ارتباط است. با تحصیل در این گرایش افراد قادر به شناخت تمام نظریه ها، ارزیابی تمامی درگیری های فعلی، شناخت علت تمام درگیری ها و تاثیر آنان بر جهان و چگونگی جلوگیری از تشدید آنان خواهند بود. دیگر عناوین سیاسی که افراد قادر به شناخت آنان خواهند بود مواردی نظیر : تجزیه و تحلیل ریسک های احتمالی، مذاکرات سیاسی، عقیده ها، برقراری صلح و حفظ انواع دموکراسی ها را در بر خواهد گرفت. اگر شما قصد کسب تخصص در این گرایش را دارید، شما ملزم به کسب تجارب بسیار عالی در این خصوص خواهید بود.

سیاست های عمومی

کسب تخصص در گرایش سیاست های عمومی به معنای تمرکز بر تمامی فرایند های سیاسی و شناخت قوانین و مقررات تاثیرگذار بر اعضای سیاسی خواهد بود. با تحصیل در این گرایش شما با تمامی هیئت های اجرایی، قوانین و مقررات سیاسی، فرایندهای اجرایی، چگونگی تجزیه و تحلیل سیاست ها، انجام تحقیقات مرتبط با فرایندهای اجرایی، کسب دانش و مهارت های گسترده در خصوص اقتصاد، سیاست و عوامل اجتماعی آشنا خواهید شد. به علاوه فرصت کسب تخصص در گرایش های مرتبط با سیاست های عمومی نظیر : سیاست های شهری، سیاست اقتصادی، سیاست سلامت و یا سیاست های محیطی برای شما وجود خواهد داشت. دیگر عناوین مرتبط با سیاست بر سیاست های رقابتی، سیاست های دفاعی، سیاست های زیست محیطی، سیاست های خارجی، سیاست های جنسیتی و سیاست های مدرن، سیاست های مجلس قانون گذاری، سیاست های اقتصادی، روش های سیاسی، مسیر سیاست ها، امنیت سیاسی، سیاست های بومی و دولتی و دیگر سیاست ها متمرکز خواهد بود.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته سیاست در خارج از کشور

مشاغل مرتبط با گرایش سیاست

مشاغل مرتبط با سیاست در وحله اول متفاوت به نظر می رسند. با تحصیل در این گرایش افراد قادر به کار کردن در بخش های دولتی و خصوصی خواهند بود و مسئولیت های متفاوتی را برای حضور در بخش های دولتی بر عهده خواهند گرفت. در زیر چندین مشاغل مرتبط با گرایش سیاست که افراد قادر به کسب تخصص در آنان خواهند بود معرفی شده است.

مشاغل مرتبط با سیاست ( عضویت در پارلمان MP )

مشاغل ذکر شده در سیاست، بهترین گزینه انتخابی برای بسیاری از افراد خواهد بود. اگر شما فکر عضویت در پارلمان MP را در سر دارید، در وحله اول شما بایستی منتخب شوید و پس از آن به عنوان یک حزب سیاسی خاص یا یک نامزد مستقل به فعالیت خود ادامه دهید. اگر مبحث منتخب شدن شما با موفقیت صورت گرفت، شما قادر به عضویت در پارلمان، مذاکرات دولتی، دادن رای، مشارکت در فعالیت های سیاسی جدید، شناخت قوانین و مقررات مجلس، اصلاح طرح های قانونی، مشارکت با انجمن ها و ارائه گزارش های خاص خواهید بود.

مشاغل مرتبط با سیاست ( معاون سیاسی )

شما به عنوان یک معاون و یا دستیار سیاسی، ممکن است توسط مجلس یا نامزد های انتخاباتی منتخب شوید. برای ایفای این نقش شما مسئولیت های گسترده ای نظیر : مدیریت، مشارکت، انجام تحقیقات، توسعه فعالیت های سیاسی، برنامه ریزی، همکاری با شرکت ها در جهت تسریع فرایند های انتخاباتی ، تحقیق در خصوص سیاست های موجود، به روز رسانی امور فعلی، اجرای طرح ها، مشارکت با گزارشگران و سخنگویان، مدیریت و همکاری با دیگر اعضا و گروه های سیاسی را بر عهده خواهید داشت.

مشاغل مرتبط با سیاست ( خدمات اجتماعی )

با توجه به تمامی مشاغل دولتی، باید بدانید که حرفه خدمات اجتماعی دامنه گسترده ای از مسئولیت ها را در بر خواهد داشت. بنابراین اخذ حرفه خدمات اجتماعی به معنای همکاری با دولت ها در جهت توسعه سیاست های اجرایی خواهد بود. با کسب تخصص در این حرفه شما قادر به استخدام شدن در سیستم ها و ساختمان های دولتی، سازمان ها و بخش های غیر دولتی خواهید بود. از جمله مسئولیت های شما مواردی نظیر : مشارکت در جهت توسعه سیاست ها، همکاری با دیگر سازمان های دولتی به عنوان یک عضو فعال، تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه گزارشات و مدیریت کارآیی بشری را بر خواهد گرفت.

مشاغل مرتبط با سیاست ( سیاستمداری )

اگر شما قصد دنبال کردن حرفه سیاستمداری را بر عهده دارید، شما قادر به تمرکز بر حفظ و ارتقای حقوق بشری خواهید بود. برای ایفای این نقش شما میبایست توسط دولت منتخب شوید، چرا که شما به عنوان یک نماینده که با دیگر دولت ها در ارتباط است فعالیت می کنید. این امر به معنای همکاری شما با سفارت ها، شوراها، کمیسیون ها و بر عهده گرفتن مسئولیت نمایندگی ملت ها خواهد بود. از دیگر مسئولیت های شما مواردی نظیر : شرکت در شوراهای حل اختلاف، قرائت موافقت نامه های تجاری، انتشار سیاست ها، ساماندهی رویدادها در جهت توسعه مبادلات فرهنگی را در بر خواهد گرفت.

مشاغل مرتبط با سیاست ( حقوق بشری )

جهت اخذ مشاغل مرتبط با سیاست افراد ملزم به تمرکز بر مباحث حفظ و توسعه حقوق بشری خواهند بود. اخذ این حرفه بسیار مهم کارکردن در سازمان های مختلف دولتی، خیریه ها، همکاری با شرکت ها و دیگر سازمان های بین المللی را می طلبد. به علاوه جهت اخذ این حرفه افراد مسئولیت هایی نظیر : انجام تحقیقات، ارزیابی حقوق افراد، ارائه گزارشات و روزنامه نگاری، برقراری ارتباط موثر با شرکت ها، افزایش درک خود نسبت به حقوق بشری و عناوین مرتبط با آن، شناخت سوء استفاده ها، برنامه ریزی، اجرا و طراحی پروژه ها جهت ارتقاء موضع افراد جامعه را بر عهده خواهند داشت.

مشاغل مرتبط با سیاست ( روزنامه نگاری )

اگر شما قصد اخذ حرفه روزنامه نگاری را در سر دارید، باید بدانید که شما با ارائه گزارشات ملی و رویدادهای سیاسی بین المللی سر و کار خواهید داشت. به علاوه شما قادر به تجزیه و تحلیل درگیری های ملی و بین المللی، حل اختلافات، ارائه گزارش در خصوص مذاکرات صورت گرفته، تفکر در رابطه با خروجی های ممکن و شناخت انگیزه ها و تمایلات افراد درگیر در امور سیاسی خواهید بود.همچنین امکان کارکردن در بخش های مرتبط با روزنامه نگاری نظیر : ( چاپ، بخش های اینترنتی، تلویزیون و رادیو ) برای شما وجود خواهد داشت. باید بدانید که بسیاری از مشاغل بسیار مهم و سازنده با این حرفه در ارتباط می باشد.

شما به عنوان یک فارغ التحصیل گرایش سیاست، ملزم به کسب مهارت های بسیار قوی نظیر : توانایی تجزیه و تحلیل و تحقیق بسیار عالی، مهارت برقراری ارتباط و اخذ دامنه گسترده ای از مهارت های ضروری خواهید بود. از دیگر مشاغل مرتبط با گرایش سیاست که افراد قادر به کسب تخصص در آنان خواهند بود مواردی نظیر : کمیته ها، سازمان های خصوصی، بخش مالی، حقوق، روابط عمومی و بخش تحقیقات اجتماعی را در بر خواهد گرفت.

سطح علمی دانشگاه ها برای رشته سیاست

شرایط تحصیل و کار رشته سیاست کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل رشته سیاست و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا تحصیل و کار رشته سیاست در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته سیاست برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو رشته سیاست به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته سیاست به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته سیاست را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته سیاست بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *