ویزای تحصیلی قطر

تمام مهاجرینی که می خواهند زندگی و تحصیل خود را در کشوری دیگر بسازند باید از همان قدم اول کاملا هوشمندانه و آگاه عمل کنند تا بتوانند به شیوه ای قانونی به یک شهروند در کشور مقصد تبدیل شوند. در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص ویزای تحصیلی قطر برای شما جمع آوری کرده ایم و مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده اند تا به عنوان بهترین و معتبرترین موسسه مهاجرت به خارج از کشور همراه شما در پیمودن این مسیر باشند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی قطر

ویزای دانشجویی، این ویزا برای افرادی است که قصد تحصیل در قطر را دارند می باشد. ویزای دانشجویی یک ویزای کوتاه مدت است که به افرادی که مایل به شرکت در یک برنامه تحصیلی در کشور قطر هستند، ارائه می شود. ویزا تا زمان پایان دوره آموزش معتبر است. دانشجویان واجد شرایط اخذ ویزا باید قبل از درخواست ویزا پذیرش دانشجویی خود گرفته باشند. نامه ای از سوی موسسه دانشگاهی نشان می دهد که متقاضی می تواند ویزا را دریافت کند. چیزهای مهم دیگر توجه داشته باشید

 • شما باید مدارک را به درستی آماده کنید.
 • شما باید هزینه درخواست ویزای قطر را پرداخت کنید.

شما باید تمام اسناد لازم را تهیه کنید و همچنین همه فرم های درخواست باید به درستی پر شود. این درخواست بدون پرداخت هزینه ناقص است. پرداخت هزینه های ویزا به سرعت با استفاده از شبکه مناسب بسیار مهم است. مراحل اخذ ویزای دانشجویی قطر:

 • دریافت فرم آنلاین
 • پر کردن فرم آنلاین و ارسال آن به سفارت قطر
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا

برای دریافت ویزای دانشجویی، قبل از درخواست ویزای دانشجویی باید حتما از طریق دانشگاه اقدام کرده باشید. شما باید نامه ای از موسسه دانشگاهی به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه شما می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست کنید داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی قطر

افرادی که قصد مهاجرت به قطر جهت تحصیل دارند حتما بایستی ویزای تحصیلی کشور قطر را دریافت نمایند. مستندات مورد نیاز برای ویزاهای مختلف شامل موارد ذیل (الزامی):

 • گذرنامه معتبر قطر (کپی پاسپورت دانشجویی، حداقل یک سال معتبر)
 • فرم ویزا را دانلود کرده و تکمیل کنید (دانلود و چاپ و تکمیل)
 • دو عدد عکس گذرنامه رنگی (35 × 45 میلیمتر)
 • یک نامه دعوت نامه از طرف دانشگاه قطر
 • مالیات بر درآمد برای دو سال گذشته
 • تأییدیه حمایت کننده مالی برای پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه.
 • کپی کارت شناسایی گذرنامه / حامی مالی در قطر

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی قطر

اسناد مالی که منعکس کننده ظرفیت مالی حامی مالی برای پرداخت هزینه های مالی (تحصیل، زندگی و غیره) دانشجو در طول تحصیل در دانشگاه می باشد:

 • اگر سرمایه گذار مالی در قطر زندگی می کند، دانش آموز باید “تضمین بانک” با مبلغ 5470 دلار را ارائه کند. این تضمین بانکی باید برای طول تحصیل دانشجو معتبر باشد.
 • ارزیابی سلامتی: این فرم باید توسط یک کلینیک پزشکی / بیمارستان در کشور متقاضی امضا شود. شما همچنین باید آزمایش های پزشکی خاصی برای HIV و TB انجام دهید.
 • گواهی «رفتار خوب» یا «عدم محاکمه کیفری» که توسط مقامات مسئول کشوری که دانشجو در آن اقامت دارد صادر شده باشد.
 • نامه تأیید از والدین یا سرپرست دانش آموز برای ثبت نام در دانشگاه برای تحصیل و کسب اجازه اقامت.

برای ویزای دانشجویی، مهلت درخواست ویزای دانشجویی باید قبل از موعد شروع دانشگاه باشد. شما باید نامه ای از موسسه دانشگاهی به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه شما می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست کنید داشته باشید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی قطر

زمانی که یک دانشجوی ایرانی میخواهد برای ویزای تحصیلی در کشور قطر اقدام کند باید همیشه زودتر از موعود کارهای خود را انجام دهد که اگر در فرآیند اخذ ویزا مشکلی پیش آمد زمان برای اصلاحات داشته باشد و با شروع ترم تحصیلی وی تداخل پیدا نکند. وقتی که مدارک لازم را آماده کردید و از صحت و بی نقص بودن اطلاعاتتان مطمئن شدید به سفارت قطر در کشور خود رفته و مدارک را هرچه سریع تر تحویل دهید تا پرونده ی شما در صف بررسی از طرف کنسولگری قرار گیرد.

در حدود 6-8 روز کاری طول می کشد که فرایند بررسی ویزای تحصیلی توسط مسئولین سفارت صورت گیرد اما اگر میخواهید ویزای همراه بگیرید باید بیشتر صبر کنید. بنابراین از زمانی که شما درخواست ویزای تحصیل می کنید تا زمانی که ویزا برایتان صادر می شود حدود 2 هفته زمان می برد.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی قطر

هزینه ویزای تحصیلی قطر 15،064 ریال قطر یا (41،84 دلار) است. ساده ترین راه برای پرداخت هزینه ویزا با کارت اعتباری شما است، به طور مستقیم می توان در سفارت این کار را انجام داد. شما می توانید کارت یا هزینه نقدی در سفارت قطر در ابوجا این مبلغ را پرداخت کنید. به طور خلاصه شما می توانید از کارت اعتباری خود برای پرداخت هزینه ویزای قطر استفاده کنید. هزینه ویزا در سایت سفارت نیز به صورت آنلاین قابل پرداخت است. لطفا توجه داشته باشید که طبق نرخ ارز قطر ریال / نیرا ارزش های نایرا دارای نوسان است و تغییر می کند.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی قطر

شرایط دریافت ویزای همراه در قطر

ویزای خانوادگی، این ویزا اجازه می دهد تا افرادی که در قطر کار و زندگی میکنند برای خانواده های خود ویزای قطر را اخذ کنند یا ویزای اعضای خانواده خود را تمدید کنند. ویزای نوزاد جدید برای نوزادان متولد شده کمتر از 3 ماه است. این ویزا پس از ورود به مرز قطر صادر می شود. پدر و مادر باید گواهی اولیه تولد نوزاد خود را ارائه کنند. کودک باید گذرنامه داشته باشد یا نام نوزاد باید به پاسپورت والدین متصل شود، والدین باید یک ویزای اقامت معتبر در قطر داشته باشند و مادر و فرزند باید تحت حمایت پدر باشند. برای این ویزا هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود.

ویزای بازدید خانواده، این ویزا به اعضای خانواده کسانی که در قطر ساکن هستند برای مدت کوتاهی یک ماهه صادر می شود. ویزا تنها برای بازدید از اعضای خانواده صادر می شود که در قطر اقامت دارند و تنها جهت دیدن بستگان صادر میگردد. در صورتی که بازدید کننده قصد دارد بیش از یک ماه در قطر بماند، بازدید کننده باید قبل از پایان دوره یک ماهه یک آزمایش پزشکی انجام دهد.

پس از آن، ویزا می تواند به مدت پنج ماه برای اعضای خانواده نزدیک (شامل پدر، مادر، دختر، پسران) و دو ماه دیگر برای سایر اقوام تجدید گردد. برای کسب اطلاعات به روز در خصوص هزینه زندگی در قطر جهت دانشجویان بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *