هزینه زندگی در قطر

بررسی هزینه زندگی در هنگام مهاجرت به یک کشور از مهم ترین گام هایی است که شما باید در ابتدا به آن توجه کنید زیرا میزان بودجه هر شخص محدود می باشد. قطر یکی از کشورهایی است که دارای رفاه بالایی در زمینه امکانات زندگی بوده و همیشه رو به پیشرفت می باشد. در این مقاله که به کوشش موسسه اصطهباناتی گردآوری شده به بررسی هزینه های خورد و خوراک، بیمه درمانی، اجاره بها و خرید مسکن، هزینه های حمل و نقل پرداخته است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد تماس حاصل کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

هزینه بیمه درمانی در قطر

قطر خدمات درمانی را ارائه می دهد که به دلیل کیفیت عالی، چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی شناخته شده است. مراکز درمانی زیادی، با تجهیزات مدرن و پرسنل کارآمد وجود دارد. از نظر تعداد پزشک نسبت به تعداد بیما، در قطر به دلیل کم جمعیت بودن و وجود تعداد بالای مراکز پزشکی به راحتی شما می توانید مورد درمان باشید. به همین ترتیب، لیست های انتظار بیمارستانی تقریباً وجود ندارند. با این وجو ، بعضی اوقات توصیه می شود برای معالجه بسیار تخصصی در خارج از قطر به دنبال مراقبت های پزشکی باشید، از این رو اهمیت بیمه بین المللی را نشان می دهد.سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی در قطر توسط شورای عالی بهداشت تنظیم می شود و در دسترس همگان (قطری ها و مهاجران) است. بهداشت و درمان معمولاً رایگان یا بسیار یارانه است. قطر در حال حاضر یک سیستم بیمه درمانی اجباری را با هدف ارائه پوشش بهداشتی سطح اولیه به کل افراد، از جمله مهاجران جدید، به کار می گیرد. پوشش درمانی توسط دولت تأمین می شود. اکنون عضویت در آن اجباری است و اجتناب از آن با عضویت در بیمه پزشکی خصوصی امکان پذیر نیست. از پایان سال 2015 همه مهاجران باید تحت پوشش قرار گیرند.دولت مسئولیت هزینه های بیمه درمانی قطری ها را بر عهده دارد، در حالی که کارفرمایان مسئولیت پرداخت کارمندان خارجی و خانواده هایشان را نیز بر عهده دارند. در حال حاضر بسیاری از مهاجران تحت پوشش بیمه بین المللی خصوصی تحت پوشش قرار می گیرند اما سیستمی در این زمینه ایجاد شده است تا به تدریج بتواند این پوشش را با پوشش دولتی جایگزین کند. با این وجود همیشه داشتن بیمه بین المللی به عنوان یک گزینه امکان پذیر است.

 • هزینه بیمه ماهانه با داشتن امکانات پوششی متوسط حدود 35 دلار تا 50 دلار است.
 • هزینه ویزیت یک پزشک عمومی یا خصوصی : بین 82 دلار 110 دلار می باشد.
 • هزینه مشاوره دندانپزشک: برای برخی از جراحی های دندانپزشکی، مشاوره رایگان است. در غیر این صورت تقریباً 27 دلار 110 دلار خواهد بود. کارهای زیبایی دندان نیز می تواند بین 275 دلار 1100 دلار هزینه داشته باشد.

هزینه حمل و نقل در قطر

برای رفت و آمد های درون شهری و بین شهری گزینه های مختلفی را در کشور قطر می یابید. در این بخش هزینه های استفاده از وسایل نقلیه در قطر بررسی شده است.

هزینه حمل و نقل در قطر

هزینه حمل و نقل در قطر

کارت اتوبوس و Faresaver

یک شبکه اتوبوس عظیم وجود دارد که در پایتخت دوحه و با همه شهرهای قطر متصل می شود. با توجه به میزان ترافیک و هزینه نگهداری و رانندگی خودرو، این یک گزینه جایگزین برای رانندگی توسط خودتان است. دولت قطر به جای پرداخت پول به روش های سنتی کارت اعتباری به نام کارت Faresaver را جایگزین کرد. یک کارت هزینه (7.6 €) را دارد. کرایه های دوحه بین (0.75 1 €) و سفر به شهرهای مختلف بین (1 2.25 €) هزینه اشان متغیر است که این امر راهی بسیار ارزان برای سفر را رقم می زند و شما می توانید برای سفر و رفت و آمد بین شهری و درون شهری از این اتوبوس ها استفاده کنید.

تاکسی و تاکسی لیموزین

دولت نظارت بر اداره ناوگان تاکسی ها و لیموزین های تاکسی را انجام می دهد که این کار هزینه سرویس را ثابت و منصفانه نگه می دارد. این خودروها از وسایل نقلیه مطبوع مدرن تشکیل شده اند که در آب و هوای قطر یک امر اساسی است. مسافت رفت و آمد تاکسی ها اندازه گیری می شوند و همگی در طول روز ((0.30 €) در هر کیلومتر در طول روز و (0.45 €) در هرکیلومتر در شب یا در مسافت های طولانی را دریافت می کنند. به هر حال یک موضوع وجود دارد که در حال حاضر تاکسی های کافی در جاده ها نیست به این معنی که در اوقات شلوغ ممکن است تاکسی های دولتی مشغول باشند و نتوانند به شما خدمت رسانی کنند. ساده ترین روش این است که در یک مکان تاکسی در یک منطقه محبوب به عنوان مثال در مراکز و هتل ها منتظر شوید زیرا امکان گرفتن تاکسی را راحتتر می کند. نرخ پایه یک لیموزین (4.99 €) هزینه اولیه و سپس (0.50 €) در هر کیلومتر است که اگر بتوانید هزینه آن را داشته باشید، بدون وجود فشارهای رانندگی در قطر، به صورت آزاد می توانید رانندگی کنید.

پروازها

فقط یک فرودگاه فعال در قطر فرودگاه بین المللی دوحه وجود دارد، این بدان معنی است که پروازهای داخلی در داخل قطرامکان پذیر نیست، اما با فاصله نسبتاً کمی که با خط ساحلی تنها 563 کیلومتر دارد، سفربه نقاط مختلف بسیار آسان است. اتوبوس یا اتومبیل موجود هستند که شما می توانید به راحتی در کشور قطر جابه جا شوید.

هزینه اجاره و خرید مسکن در قطر

هزینه های اجاره برای ویلاهای با اندازه های مختلف بسیار متفاوت است، برخی با استخرهای شنا، برخی دیگر بدون آن و بین آپارتمان قدیمی و جدید در مکانهای خوب و بد نیز تفاوت قیمت وجود دارد.با ساخته شدن تعداد زیادی ملک جدید، تقاضا معمولاً با تقاضا روبرو می شود و بسیاری از عرب ها مشتاق اجاره املاک به مهاجران هستند، زیرا درآمد منظم و قابل توجهی را برای آنها فراهم می کند. اجاره ماهانه متوسط برای انواع اندازه آپارتمان ها با کیفیت خوب در زیر نشان داده شده است:

 • آپارتمان یک خوابه: 1،500 2،500 دلار
 • آپارتمان دو خوابه: 2،000 3،500 دلار
 • آپارتمان سه خوابه: 2،500 4000 دلار
 • ویلا دو و سه خوابه: 3500 5000 دلار
 • ویلا چهار اتاق خوابه: بیش از 4500 دلار هزینه دارد.

هزینه آپارتمان های مبله حدود 25٪ بیشتر از رقم ذکر شده در بالا است و اجازه می دهد کوتاه مدت با نرخ بالاتر از نمونه های طولانی تر شارژ شود. آپارتمان های دارای خدمات ارائه شده در همه شهرها موجود هستند، هرچند به طور گسترده ای نیستند و بین 30 تا 50 درصد بیشتر از آپارتمان های بدون نظارت قیمت را عوض می کنند. خدمات معمولاً شامل تمیز کردن، لباسشویی و تغییر ملافه می باشند.تهویه مطبوع ممکن است در اجاره گنجانده شود یا به عنوان بخشی از قبض برق شما به طور جداگانه شارژ شود. اگر مخزن گاز مشترک وجود دارد، معمولاً بنزین در اجاره آن گنجانده می شود. در غیر این صورت، می توانید بطری های گازی بخرید. سایر خدمات دیگر جدا خواهند بود. (معمولاً آب به عنوان بخشی از قبض برق شارژ می شود). شما باید این موارد را در زمان مذاکره و بستن قرار داد بررسی کنید. شما یا حامی مالی خود نیز باید مبلغی را برای خسارت به املاک یا مبلمان و تجهیزات ارائه شده پرداخت کنید.

توجه داشته باشید که برخی از شهرها برای تأمین هزینه هایی مانند جمع آوری زباله و نگهداری پارکینگ، مالیات محلی (بلدیه) را به ملک تحمیل می کنند. اینکه موجر یا مستاجر بپردازد یکی از مواردی است که می تواند در قرارداد ذکر شود، اگرچه معمولاً مالک ملک هزینه آن را پرداخت می کند.خرید ملک نیز از گزینه های دیگر در قطر می باشد که در صورت داشتن بودجه می توانید به آن فکر کنید. برای خرید ملک قیمت ها به صورت میانگین به شرح زیر است.

 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر :4700 دلار
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز: 5500 دلار

هزینه خورد و خوراک در قطر

قطر اکثر فرآورده های غذایی خود را وارد می کند بنابراین در حالی که ممکن است مهاجران بتوانند مارک های آشنا را پیدا کنند، بسیار گران تر از معادل های محلی هستند. محصولات ارگانیک، گوشت و لبنیات در دسترس هستند اما با قیمتی بهتر عرضه می شوند. انتخاب کمی از میوه، سبزیجات و ماهی های محلی می تواند کاملا منطقی باشد، در حالی که پودرهای تازه قطری ارزان قیمت هستند. بسته به اندازه خانواده آنها، احتمالاً مهاجران حدود 10 درصد از حقوق خود را صرف غذا می كنند.گزینه های بیشماری در مورد غذا خوردن در قطر وجود دارد. رستوران های کوچک و مستقل ارزان تر هستند و نسبت به رستوران های زنجیره ای و تأسیسات صنفی که در هتل ها یافت می شوند، هزینه بهتری برای غذا ارائه می دهند. الکل و مشروبات گران است، فقط از یک مکان قابل خریداری است و به مجوز احتیاج دارد، اما نوشیدن بیرون در کافه ها حتی گرانتر است.قیمت مواد غذایی سوپرمارکت ها و رستوزان ها در قطر به شرح زیر است:

 • وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت= 78 دلار
 • غذا برای دو نفر، رستوران با کیفیت متوسط= 500 دلار
 • McMeal در مک دونالد= 60 دلار
 • آبجو خانگی (0.5 لیتری)= 90 دلار
 • آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)= 95 دلار
 • کاپوچینو= 5 دلار
 • کوکا / پپسی= 3 دلار
 • آب (بطری 0.33 لیتر)= یک دلار
 • شیر (یک لیتر)= 1.5 دلار
 • نان شیرینی تازه(500 گرم)= 1.6دلار
 • برنج (1 کیلوگرم)=1.5 دلار
 • تخم مرغ (12 عدد)= 3 دلار
 • پنیر محلی (یک کیلوگرم)= 11 دلار
 • فیله مرغ (یک کیلوگرم)= 12 دلار
 • دور گوشت گاو (یک کیلوگرم)= 10 دلار
 • سیب (یک کیلوگرم)= 4 دلار
 • موز (یک کیلوگرم)= 6 دلار
 • پرتقال (یک کیلوگرم)= 5 دلار
 • گوجه فرنگی (یک کیلوگرم)= 3 دلار
 • سیب زمینی (یک کیلوگرم)= 3 دلار
 • پیاز (یک کیلو گرم)= 2 دلار
 • کاهو (یک سر)= 1 دلار
 • آب (1.5 لیتر)= 5. دلار
 • بطری شراب= 4 دلار
 • آبجو خانگی (بطری 0.5 لیتری)= 10 دلار
 • آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)= 12 دلار
هزینه خورد و خوراک در قطر

هزینه خورد و خوراک در قطر

با مطالعه مقاله بالا آگاهی کافی در ارتباط با میزان هزینه های زندگی در کشور قطر در بخش های مختلف همچون حمل و نقل، اجاره و خرید منزل، خورد و خوراک و مراقبت های پزشکی پیدا کردید. برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین موسسه اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، تبریزو اصفهان تماس حاصل کنید.

سوالات متداول در مورد هزینه زندگی در قطر

1- آیا زندگی در قطر گران است؟

قطر مکانی بسیار گران قیمت برای زندگی نیست و دولت برای چندین چیز از جمله برق، آب و تلفن هزینه زیادی نمی گیردقطر به سختی مالیات وضع می کند به غیر از بنزین بسیار ارزان قیمت ، بسیاری از کالاهای روزانه در قطر گران تر از سایر کشورها می باشند.

2- هزینه زندگی در قطر چقدر است؟

خلاصه هزینه زندگی در قطر: هزینه های ماهیانه چهار نفره خانواده: 2،985.74 $ بدون هزینه های اجاره. هزینه یک ماهه یک نفره: 840.83 $ بدون اجاره بها. هزینه شاخص زندگی در قطر 38 درصد پایین تر از نیویورک است.

3- حقوق و دستمزد در قطر چقدر است؟

درآمد متوسط حدود 33000 دلار در ماه است، این بدان معناست که بیش از نیمی از جمعیت در قطر کمتر از 33000 دلار درآمد کسب می کنند، در حالی که دیگران بیشتر از 33000 دلار درآمد دارند. شخصی که در قطر کار می کند،حداقل در هر ماه حدود 8000دلار درآمد کسب می کند ، از جمله مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا.

4- آیا قطر یک کشور بدون مالیات است؟

قطر یکی از معدود کشورهای عاری از مالیات در جهان است و هنوز مالیات ارزش افزوده، مالیات بر درآمد، مالیات بر سرمایه یا مالیات بر ثروت را عملی نکرده است. امروز، قطر در راه توسعه سیستم مالی و رویه های خود برای همگام سازی آنها با اقدامات مالی بین المللی است

5- هزینه خورد و خوراک در قطر چگونه است؟

هزینه خورد و خوراک در قطر بستگی به این دارد که شما خود غذا درست کنید یا وعده ها را در رستوران میل کنید. میانگین هزینه برای خورد و خوراک در منزل ماهیانه 300 دلار است.

6- هزینه اجاره و خرید مسکن در قطر چگونه است؟

اجاره خانه و خرید بسیار مرتبط با محل خریداری و امکانات آن خانه دارد. به صورت میا نگین اجاره از 800 دلار و خرید خانه از متری 4700 دلار شروع می شود.

7- هزینه حمل و نقل در کشور قطر چگونه است؟

حمل و نقل در قطر به دلیل کم بودن قیمت بنزین بسیار ارزان است و شما میتوانید برای رفت و آمد با اتوبوس یا تاکسی حدود 2 تا 5 دلار بپردازید.

8- هزینه بیمه درمانی و ویزیت پزشک چگونه است؟

بیمه و موارد پزشکی به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم میشود. برای بیمه ماهانه حدود 30 تا 50 دلار هزینه و یک ویزیت دکتر تا 100 دلار نیز باید پرداخت کنید.

9- آیا هزینه زندگی در قطر همچون کشور های اروپایی است؟

هزینه زندگی در این کشور شباهت زیادی به میزان هزینه در کشور های اروپایی دارد.

10- آیا قطر جزو ارزانترین کشورهای عربی برای زندگی است؟

قطر در بین کشورهای امارات متحده دارای هزینه مقرون به صرفه می باشد.

11- آیا میزان دستمزد در قطر متناسب با هزینه های زندگی است؟

بله، میزان دستمزد در کشور قطر از مقدار بالایی برخوردار است و کاملا جوابگوی هزینه ها می باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *