صفر تا صد اسکیل ورکر کانادا

SkilWorker Canada

کشور کانادا به عنوان کشوری مهاجر پذیر و دارای امکانات بسیار خوب از نظر رفاهی است. حقوق شهروندی و اجتماعی کانادا نیز، باعث علاقه بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور شده است. با این وجود ممکن است همه افراد دارای امکانات کافی برای مهاجرت آسان به این کشور را نداشته باشند. عده ای از افراد ممکن است تحصیل و یا سرمایه گذاری مالی را به عنوان گزینه هایی برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند.

  فرم مشاوره فوری

  اسکیل ورکر کانادا نیز، یکی از شرایط در سهولت اخذ اقامت دائم کانادا است. به همین منظور موسسه ما این مقاله را برای آشنایی بیشتر شما با skill worker در کانادا تهیه کرده است.

  اسکیل ورکر کانادا چیست؟

  یکی از سیاست های دولت کانادا برای بهبود وضعیت اقتصادی و جذب نیروی کار ماهر از سایر کشورها، اسکیل ورکر کانادا است. اسکیل ورکر به معنای نیروی کار ماهر است.

  افرادی که قصد مهاجرت از این طریق را دارند باید در حوزه های کاری که خود کشور کانادا مشخص نموده است، دارای تجربه و مهارت کافی باشند.

  متقاضیان کسب اقامت دائم، در صورت ارائه مدرک لازم برای اثبات داشتن تجربه کافی در عنوان شغلی مورد نظر خود، می‌توانند در هر استانی از کانادا اقامت داشته باشند.

  3 نوع متداول برنامه اسکیل ورکر کانادا

  کشور کانادا سه برنامه برای اخذ اقامت دائم، از طریق کار و به ویژه اسکیل ورکر کانادا فراهم نموده است. این سه برنامه شامل برنامه فدرال، برنامه استان کبک و همچنین برنامه اقامت دائمی استانی هستند. در ادامه مقاله هر سه برنامه را با ذکر جزئیات شرح می‌دهیم:

  برنامه فدرال(FSWP) برای اقامت دائم کانادا از طریق کار

  این برنامه ویژه افرادی است که قصد اقامت در استاندی به جز کبک را دارند. زیرا استان کبک شرایط کاملا متفاوتی برای اقامت دائم و همچنین اسکیل ورکر کانادا در نظر گرفته است.

  افرادی که از این طریق اقدام می‌کنند باید مدارکی دال بر برخورداری از تخصص و تجربه و مهارت کافی در یک حیطه شغلی خاص را به دولت کانادا ارائه دهند. ثبت اطلاعات و کلیه کارهای مرتبط با اسکیل ورکر کانادا فدرال باید از طریق سیستم اینتری اکسپرس(Express Entry)انجام شود.

  خواندن مقالات مرتبط:

  تفاوت شهروندی و اقامت کانادا

  3 گام مهم برای FSWP

  افرادی که اسکیل ورکر از طریق برنامه فدرال را انتخاب می‌کنند باید سه گام زیر را برای مهاجرت به کانادا تحت عنوان نیروی ماهر کار انجام  دهند:

  • ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری: گام اول برای اسکیل ورکر FSWP، ثبت نام در این حساب است. ایجاد پروفایل در این سیستم به معنی اعلام علاقه مندی و آمادگی شما برای مهاجرت کاری به کانادا است. ارائه مدرک زبان، سابقه کاری و همچنین مدرک تحصیلی در این سیستم ضروری است. این سه مورد، اولین پیش نیاز های مهم برای تایید از سمت سیستم اکسپرس اینتری هستند.
  • امتیازات متقاضیان: سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس اینتری(CRS) بر اساس مشخصات وارد شده در پروفایل کاربری، این امتیاز دهی را انجام می‌دهد. فقط افرادی مجاز به دریافت اقامت دائم کاری هستند که، امتیاز مورد نظر این سیستم را کسب کنند.
  • دریافت دعوت نامه ITA از طرف دولت کانادا: دولت کانادا این دعوت نامه را برای افرادی که داری نمره مورد نظر سیستم هستند ارسال می‌نماید.

  معیارهای امتیاز بندی سیستم اینتری اکسپرس

  • سن: این معیار، 12 امتیاز دارد. افراد در رده سنی 18 تا 35 سال این امتیاز را به صورت کامل دریافت می‌کنند. امتیاز افراد بالای 35 سال متفاوت و کمتر از این مقدار است. در صورتی که فردی بالای 47 سال باشد نیز، امتیازی دریافت نخواهد کرد.
  • تحصیلات: در زمان ارائه مدرک تحصیلی باید مدرکی مورد تایید کانادا ارائه نمود. حداقل امتیاز متعلق به مدرک دیپلم با 5 امتیاز است و حداکثر امتیاز هم مخصوص مدرک دکتری با امتیاز 25 است.
  • سابقه کاری مرتبط و یا جاب آفر کانادا: اگر فردی در کشور کانادا مشغول به کار باشد و یا پیشنهاد کاری از سمت کارفرمایی در کانادا داشته باشد می‌تواند با ارائه مدرک در این زمینه، 10 امتیاز کسب کند.
  • مدرک زبان: ارائه مدرک زیان نیز از الزامات اسکیل ورکر کانادا محسوب می‌شود. افراد باید مدرک مهارت زبان کانادا(CLB)، فرانسوی و یا آیلتس را مبنی بر تسلط کامل بر زبان ارائه دهند.
  • شرط تطبیق پذیری ویژه افرادی که ساکن کانادا هستند: اگر خود فرد، همسر وی و یا خانواده درجه یک او در کانادا سابقه کار و یا اقامت دارند، 5 امتیاز به عنوان امتیاز تطبیق پذیری برای او در نظر گرفته می‌شود.

  مجموع این امتیاز ها 100 است. حداقل نمره قابل قبول توسط سیستم اینتری اکسپرس برای پذیرش متقاضیان، 67 است.

  بعد از جمع این امتیازات افرادی که نمره مورد نظر سیستم اکسپرس اینتری را کسب نمایند می‌توانند ظرف مدت حداکثر 2 ماه، نسبت به ارسال کامل مدارک خود اقدام نمایند. مدارک لازم شامل موارد زیر هستند:

  • مدارک کامل پزشکی
  • ارائه مدرک مبنی برا توانگری مالی
  • عدم سابقه کیفری

  هزینه زمانی و مالی مورد نیاز برای اسکیل ورکر فدرال

  مدت زمان انتظار برای دریافت اسکیل ورکر کانادا 6 ماه و یا کمتر است. هزینه های مالی، بر اساس هزینه بررسی درخواست و هزینه دریافت اقامت دائم کانادا تعیین می‌شود. همچنین افرادی که دارای نامزد، همسر و فرزند جوانتر از 22 سال و مجرد هستند باید هزینه های بیشتری پرداخت نمایند. هزینه های لازم برای خود فرد چیزی در حدود 1040 دلار است. هزینه های مربوط به همسر و فرزند نیز به ترتیب 1040 و 150 دلار است.

   فرم مشاوره فوری

   سیستم نیروی کار ماهر کبک QSWP

   استان کبک برای اقامت کاری کانادا برنامه ای کاملا متفاوت با سایر استان ها دارد. سه تفاوت اصلی برنامه اسکیل ورکر کبک با سایر استان های کانادا در ادامه ذکر شده اند:

   • عدم نیاز به داشتن جاب آفر از سوی کارفرمایان کانادایی
   • استان کبک لیست مشاغل خاصی را به عنوان مشاغل مورد نیاز ارائه نکرده است
   • انجام مراحل مهاجرت به کبک در سیستمی متفاوت با اینتری اکسپرس به نام اسکیل ورکر کبک QSWP

   Skilled Worker Canada

   مراحل ثبت نام برای اسکیل ورکر کبک

   ثبت نام در سیستم QSWP: ثبت نام در این سیستم مانند سیستم CSR است. فقط، ثبت نام باید در بخش استان کبک انجام شود. به همین منظور باید حسابی در پرتال Arrima ایجاد شود. در این پرتال پروفایلی تحت عنوان EOI تعریف شده است. ایجاد این پروفایل به معنی علاقه مندی به مهاجرت به استان کبک به عنوان اسکیل ورکر کانادا در کبک است.

   بعد از مرحله اول، در صورت تایید توسط سیستم، افراد باید درخواست خود را از طریق پرتال Mon Project ارسال کنند. افرادی که در این پرتال ثبت نام می‌کنند، پس از طی مراحلی مانند پرداخت آنلاین وجه و… کاندید دریافت مدرک CSQ می‌شوند.

   در مرحله سوم، پس از اتمام مراحل CSQ فرد صلاحیت دریافت اقامت دائم را خواهد داشت. CSQ مانند ITA است. بعد از دریافت این دعوت نامه، در صورت تایید فرد از نظر پزشکی، تمکن مالی و همچنین عدم سابقه کیفری، اقامت دائم اسکیل ورکر کانادا در استان کبک برای وی صادر می‌شود.

   معیارهای لازم امتیاز بندی برای اسکیل ورکر کانادا در کبک

   معیارهای امتیاز بندی در استان کبک به صورت زیر هستند:

   • سن: 16 امتیاز
   • جاب آفر: حداکثر 14 امتیاز
   • تحصیلات: 14 امتیاز
   • سابقه کاری: 8 امتیاز
   • مدرک زبان: 22 امتیاز

   حداقل امتیاز لازم برای متقاضیان، در صورت مجرد بودن 50 امتیاز و در صورت متاهل بودن 59 امتیاز است.

   هزینه زمانی و مالی مورد نیاز برای اسکیل ورکر کبک

   زمان مورد نیاز برای بررسی درخواست مشخص نیست و کاملا متغیر است. هزینه لازم برای هر فرد در صورت مجرد بودن 798 دلار است. همچنین هزینه لازم برای همسر و یا فرزند وی 171 دلار است.

   برنامه اسکیل ورکر استانی کانادا(PNP)

   استان های مختلف کانادا، دارای برنامه های متفاوتی برای علاقه مندان به مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا هستند. مزیت این مورد نسبت به دو مورد قبلی، سرعت بالاتر پیگیری درخواست متقاضیان است. اما سیاست کلی برنامه های PNP نیز توسط دولت فدرال تعیین می‌شود.

   با توجه به برنامه های استانی ویژه هر استانی، برنامه های متفاوتی نیز متفاوت هستند. برنامه هایی مانند اینتری اکسپرس، کارآفرینی و کارآفرین تحصیلات تکمیلی، حمایت کارفرما از جمله این برنامه ها هستند.

   اکثر استان ها معمولا سعی می‌کنند که از برنامه اینتری اکسپرس حمایت کنند. در این صورت، دریافت دعوت نامه ITA برای متقاضیان راحتتر است. در واقع کسب امتیاز 600 از سمت استان ها برای برنامه CRS یک پوان مثبت برای دریافت راحتتر ITA به حساب می آید.

   مراحل ثبت نام برای اسکیل ورکر استانی کانادا

   • ثبت نام در اینتری اکسپرس: مراحل کلی ثبت نام، مانند ثبت نام برای نیروی کار ماهر فدرال است. اما متقاضیان باید در قسمت مربوط به نامزدی، استان هدف خود را انتخاب نمایند.
   • دریافت تایید نامزدی از سمت استان: بعد از ثبت نام در اینتری اکسپرس استان مورد نظر باید شما را تایید کند. در این مرحله شماره پروفایل اینتری اکسپرس و همچنین کد اعتبار سنجی متقاضی کار لازم است. در صورت تایید از سمت استان مورد نظر، شما 600 امتیاز استانی دریافت می‌کنید.

   معیار های لازم برای امتیاز دهی استانی اسکیل ورکر کانادا

   در این قسمت، معیار های لازم برای امتیاز دهی استانی اسکیل ورکر کانادا را بیان می‌کنیم:

   • سن: 12 امتیاز
   • سطح تحصیلات: 23 امتیاز
   • سابقه کاری: 15 امتیاز
   • مدرک زبان: 20 امتیاز

    

   برنامه اسکیل ورکر کانادا، فرصتی بسیار خوب برای مهاجرت به کانادا است. اما افرادی که قصد اقدام برای اقامت دائم از طریق skill worker دارند، باید از هر سه برنامه ممکن شناخت کافی داشته باشند. در همین راستا، موسسه مهاجرتی اصطهباناتی برنامه ای تخصصی و مشاوره ای کامل برای اسکیل ورکر کانادا به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

   آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

    فرم مشاوره فوری

    مطالب مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.