شرایط زندگی در نروژ

وقتی که جهت مهاجرت به نروژ اقدام میکنید،شهرداری ها مسئول خدمات بهداشتی اولیه شما از جمله اقدامات پیشگیرانه، خدمات بهداشتی مدارس، درمانگاه ها، مراکز فیزیوتراپی، خدمات مامایی، آزمایش های حاملگی و برنامه های واکسیناسیون می باشند همچنین باید خدمات آمبولانس عمومی و خدمات پزشکی، فیزیوتراپی و درمان در طول بیماری را نیز زیر نظر داشته باشند. در ادامه با شرایط زندگی در نروژ بر اساس گفته های کارشناسان موسسه حقوقی توسعه گران مهر بیشتر آشنا خواهید شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در نروژ چگونه است

کشور نروژ بدون شک یکی از زیباترین مکان ها بر روی این کره خاکی است. این کشور دارای تاریخی شگفت انگیز، شهر های خیره کننده، فرهنگ غنی و مردم فوق العاده است. همچنین دارای استاندارد بالای زندگی و توسعه انسانی می باشد. چنانچه از پایتخت نروژ دیدن نمایید، بدون شک از دیدن ترکیب زیبای مدرنیته با ساخت و ساز تاریخی در شلوغی شهر لذت خواهید برد. ما در این مقاله به دلایلی که این کشور را به استاندارد بالای زندگی رسانده است اشاره خواهیم کرد.

اقتصاد غنی: نروژ به سبب داشتن استاندارد بالای زندگی و اقتصاد غنی خود معروف می باشد. این کشور دارای صادرات بسیار نفت و گاز می باشد که نه تنها اقتصاد این کشور را به صورت گسترده ای کارآمد و پایدار می نماید، بلکه باعث می شود تا در سال های آینده نروژ تبدیل به کشوری بسیار ثروت مند گردد. از دیگر دلایل اصلی ثروتمند بودن کشوری چون نروژ مواد نفتی آن می باشد. کشور نروژ به واسطه صادرات مواد نفتی خود در دهه 1970 به بعد، توانست ثروت عظیمی را به دست آورد. به علاوه دارای ذخایر بسیاری از غذای دریایی، قدرت هیدرولیک، چوب، مواد معدنی، گاز های طبیعی و آب می باشد.

کمترین نرخ بیکاری: این کشور دارای پایین ترین نرخ بیکاری در مقایسه با دیگر کشور ها می باشد که موجب می گردد تا این کشور یکی از قوی ترین تولید کنندگان در سر تا سر جهان به حساب آید. چنین مسئله ای موجب شده است تا سیستم مراقبی – بهداشتی این کشور از کیفیت بالایی برخوردار باشد. چنانچه از اسلو دیدن فرمایید، قادر خواهید بود تا در زمینه تکنولوژی و ارتباطات مخابراتی شغلی پیدا کنید. به علاوه، نرخ فقر بسیار پایین و نرخ حق الزحمه در کشور نروژ بسیار بالا می باشد. در واقع می توان گفت که شکاف میان فقر و ثروت به طور قابل توجهی اندک می باشد.

نروژی ها از ثروت اقتصادی بی نظیر این کشور بسیار لذت می برند. این مساله تاثیر بخصوصی بر عملکرد و شکل جامعه نروژی ها دارد. جوانان این کشور علاقه بسیاری به سفر کردن نسبت به والدین و پدر بزرگ مادربزرگ های خود دارند و پول و زمان بیشتری را در کافه ها و رستوران ها صرف می نمایند. آنها کمتر به نوع ساده زندگی در فضای باز مبتلا هستند.

جمعیت اندک: اگرچه جمعیت کشور نروژ به سرعت رو به افزایش می باشد، اما همچنان می توان گفت که جمعیت تقریبی 5 میلیونی این کشور در مقایسه با 340 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا، 64 میلیون نفر در انگلستان و 9.5 میلیون نفر در سوئد بسیار اندک بوده و مردم آن از سلامت و ثروت بیشتری بهره مند هستند. این مساله یکی دیگر از دلایل اصلی استاندارد بالای زندگی در کشور نروژ می باشد.

قدرت خرید بالا: از آنجایی که میزان حق الزحمه در این کشور بالاست، قدرت خرید آن ها نیز بالاتر است. آن ها ثروت بیشتری در مقایسه با آمریکایی ها به دست می آورند و پول بیشتری نیز برای امور خود که مطابق با استاندارد زندگی می باشد، صرف می نمایند. همچنین این کشور به سبب سیستم تحصیلی بسیار پیشرفته، سیستم امنیت ملی و مراقبت های بهداشتی جهانی خود نیز شناخته شده است. چنانچه از اسلو دیدن فرمایید، به راحتی متوجه زندگی مردم و شرایط اقتصادی متفاوت آن ها خواهید شد.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در نروژ

کشور نروژ به سبب جاذبه های طبیعی مانند کوه ها، فلات ها و نور های جادویی شمالی خود شناخته شده است. این کشور همچنین به سبب استاندارد بالای زندگی، محیط پاک و خیابان های آرام خود معروف است. چنانچه قصد مهاجرت به این کشور چه برای کار و چه برای اقامت دارید، می بایست از مزایا و معایب زندگی در نروژ اطلاعات کسب نمایید که در مقاله زیر به خوبی توضیح داده شده اند:

 1. امنیت و آرامش: کشور نروژ یکی از آرام ترین و امن ترین کشور ها در دنیا به شمار می آید. نرخ جرم و جنایت و همچنین دزدی در این کشور بسیار پایین می باشد.
 2. خوشحال ترین مکان بر روی کره زمین! این کشور به سبب سخاوتمندی و مهربانی مردمان و حکومت خود و صداقت و آزادی در عمل مردم مشهور است. تمامی این موارد، کشور نروژ را به یکی از خوشحال ترین کشور ها تبدیل نموده است.
 3. امکانات مراقبت بهداشتی با کیفیت: امکانات مراقبت های بهداشتی تحت پوشش سیستم کشور این امکان را برای همگان فراهم آورده است تا از خدمات مراقبتی با کمترین هزینه بهره ببرند. پس از گذراندن یک سال زندگی در نروژ، می توانید جهت دریافت بیمه سلامتی اقدام نمایید.
 4. ساعات کاری اندک: در بسیاری از کشورها، کارمندان به طور میانگین 8 ساعت را در محیط کاری می گذرانند. اما در کشور نروژ، کارمندان 7.5 ساعت کار میکنند و 30 دقیقه را صرف نهار می کنند.
 5. نرخ حقوق بالا: نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد و در عین حال نرخ حقوق نیز بسیار بالا است. حتی حقوق افراد بی مهارت نیز بسیار بالا می باشد. کارمندان تمام وقت می توانند به طور میانگین 5135 دلار در ماه و 4000 دلار در ماه برای کار نیمه وقت دریافت نمایند.
 6. کیفیت امکانات مسکن: با توجه به استاندارد بالای زندگی، تمامی مصالح به کار برده شده در خانه های مدرن و آپارتمان ها از چوب ساخته شده است تا فضایی طبیعی به خانه ها القا گردد.
 7. تعطیلات طولانی: تمامی کارمندان می توانند علاوه بر استفاده از تمامی تعطیلات ملی در کشور، از 5 هفته تعطیلات در سال نیز استفاده نمایند.
 8. فعالیت های تفریحی: چنانچه از تفریحات خارج از منزل و زندگی فعال لذت می برید، کشور نروژ بهترین انتخاب است. تفریحاتی از جمله هاکی، اسکی و اسنوبرد از جمله ورزش های لذت بخش در این کشور می باشند.
 9. کیفیت تحصیل: دولت کشور نروژ بودجه بسیاری صرف بخش تحصیلی این کشور می نماید تا سیستم تحصیلی آن را به صرفه و حتی رایگان بنماید. دانشگاه ها و کالج های این کشور برای تمامی افراد رایگان می باشد.
 10. شروع کار آسان: در این کشور ایجاد انگیزه برای حمایت از کارآفرینان وجود دارد.
مزایا و معایب و مشکلات زندگی در نروژ

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در نروژ

معایب:

 1. هوای سرد: چنانچه قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارید، می بایست خود را برای دوره های طولانی فصول سرما و یخبندان و آب و هوای بادی آماده کنید. فصول تابستان و بهار بهتر خواهند بود.
 2. نرخ بالای مالیات: اگرچه کشور نروژ کشوری شاد و ثروت مند می باشد، دارای نرخ مالیات بسیار بالایی نیز است. نرخ مالیات در این کشور 45% GDP می باشد.
 3. هزینه بالای زندگی: با توجه به مالیات بالا، مراقبت های بهداشتی و تحصیلات رایگان در این کشور، دیگر هزینه ها بسیار بالا می باشند.
 4. دشواری باز کردن حساب بانکی: چنانچه فردی خارجی در کشور نروژ هستید، قادر نخواهید بود تا بدون ارائه آدرس محلی، حساب بانکی داشته باشید. شما می بایست جهت باز کردن حساب بانکی در این کشور حضور داشته باشید.
 5. موانع زبان: یادگیری زبان بزرگ ترین چالش هر فرد جهت یادگیری زبان سخت نروژی می باشد.
 6. مراقبت های بهداشتی دو طرفه: جهت دریافت بیمه سلامتی رایگان پروسه های بسیاری می بایست طی شود. بیماران قادر نخواهند بود تا بدون ارجاعات پزشکی از خدمات رسانی پزشکان متخصص بهره مند گردند.
 7. مسکن گران: هزینه خرید و اجاره ملک در این کشور بسیار بالاست.
 8. خورد و خوراک گران: هزینه خورد و خوراک برای دو نفر بسیار سنگین می باشد.
 9. فرهنگ کار: چنانچه عادت به کار سریع و فشرده دارید، می بایست خود را به سرعت کار آهسته در این کشور عادت دهید.
 10. مشکلات اخذ گواهینامه رانندگی: دریافت گواهینامه رانندگی در این کشور بسیار دشوار می باشد و 1 سال زمان لازم است تا بتوانید این مدرک را دریافت نمایید.

وضعیت اقتصاد نروژ

نروژ اقتصاد ترکیبی را هم با شرکت های خصوصی و هم عمومی اعمال می کند. بیشتر اقتصاد مبتنی بر بهره برداری از منابع طبیعی، از جمله ماهیگیری، نفت و برق آبی است. تولید ناخالص داخلی ( GDP ) نروژ در سال 2014، برابر با 499 میلیارد دلار بود و در سال 2015 تولید ناخالص داخلی به 70،000 دلار رسید. صنعت خدمات 52.7 درصد و پس از آن صنایع ( 45.1 درصد ) و کشاورزی ( 2.2 درصد ) از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.

از 2.8 میلیون نیروی کار در نروژ، تقریبا 76 درصد در بخش خدمات کار می کنند، 21.1 درصد در بخش صنایع و 2.9 درصد در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت می باشند. بخش های مهم دیگر در اقتصاد عبارتند از: فرآوری مواد غذایی، کشتی سازی، کشتیرانی، مواد شیمیایی، محصولات کاغذی، فلزات، الوار و منسوجات. میزان بیکاری در نروژ 4.3 درصد می باشد. علاوه بر این، 55 میلیارد دلار در ذخایر خارجی و استاندارد AAA و رده بندی اعتباری فقرا وجود دارد.

صنایع برجسته نروژ

تولید و بهره برداری از نفت دریای شمال و گاز طبیعی اقتصاد نروژ را به جلو پیش برده است. سود حاصل از این صنایع، تامین مالی سیستم های تولیدی و رفاهی کشور از جمله صندوق بازنشستگی دولتی را تامین خواهد کرد. صادرات نفت و گاز طبیعی 17 درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد. بزرگترین شرکت نفتی این کشور Statoil است که دو سوم آن متعلق به دولت می باشد.

چالش های پیش روی اقتصاد نروژ

گرچه اقتصاد نروژ سالم، توسعه یافته و در حال رشد محسوب می شود، اما با چالش های جدی روبرو است. هزینه زندگی و کار در این کشور بالاست. بیشتر نیروی کار در صنعت نفت متمرکز است که تاکید بر نیروی کار غیر ماهر دارد. به دلیل اتکای آن به نفت، زمانی که ذخایر به پایان رسد، نروژ قادر نخواهد بود کیفیت بالای زندگی و موفقیت اقتصادی خود را حفظ کند. به دلیل این اتکا به منابع تجدید ناپذیر و نیروی کار غیر ماهر، رشد اقتصادی در برابر هرگونه رکود در بازار جهانی آسیب پذیر است.

برنامه های اقتصادی آینده

در دهه 1970، جهان شاهد افزایش قیمت نفت بود که از اقتصاد نروژ سود می برد. به همین دلیل، دولت دلیلی برای سرمایه گذاری و تشویق رشد تجارت خصوصی ندارد. با این حال در چند سال گذشته، هم دولت های فدرال و هم دولت های محلی برای افزایش صنایع خصوصی کار کرده اند که بر تولید نفت و بهره برداری متمرکز نیستند. تمرکز اصلی بر صنعت فن آوری پیشرفته است. سرمایه گذاری های عمومی در مراکز تخصصی به ویژه در زمینه بیوتکنولوژی در اسلو ایجاد شده است.

نرخ تورم در نروژ

نرخ تورم سالیانه در فوریه 2019 از 3.1 به 3.0 درصد کاهش یافت، اما نرخ تورم در بازار به میزان 2.8 درصد رسید. هزینه کاهش هزینه خدمات رفاهی مسکن ( 4.1 درصد نسبت به 5.9 درصد در ماه ژانویه )، حمل و نقل ( 2.7 درصد نسبت به 3.4 درصد )، و رستوران ها و هتل ها ( 3.1 درصد نسبت به 3.3 درصد ) رسید. از سوی دیگر قیمت ها برای غذا و نوشیدنی های غیرالکلی ( 2.0 درصد نسبت به 1.2 درصد )، سرگرمی و فرهنگ ( 4.3 درصد نسبت به 3.9 درصد )، اثاثیه و تجهیزات خانگی و نگهداری روزمره ( 1.8 درصد نسبت به 1.4 درصد )، و کالاهای متفرقه و خدمات ( 1.4 درصد نسبت به 1.3 درصد ) افزایش یافت. نرخ سالانه تورم که برای تغییرات مالیات تنظیم می شود و محصولات انرژی را مستثنی می کند، در ماه فوریه از 2.1 درصد به 2.6 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت.

آمار بیکاری کشور نروژ

نرخ بیکاری تعیین شده فصلی نروژ در طول سه ماه از 4 درصد در سپتامبر تا نوامبر 2018 به 3.9 در فوریه 2019 کاهش یافته است با این وجود این رقم هنوز بیش از انتظار 3.7 بازار است.تعداد بیکاران از 4000 نفر در طول سه ماه گذشته به 108000 نفر رسیده است این درحالیست که تعداد افراد دارای شغل از 8000 نفر به 2.702 میلیون نفر افزایش یافته است. متوسط نرخ بیکاری در نروژ از سال 1997 تا 2019 به طور متوسط 3.66 درصد بوده است. در طول این مدت بالاترین نرخ بیکاری 5.10 درصد در ژانویه سال 2016 و کمترین آن 2.40 درصد در اکتبر سال 2007 بوده است.

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ بسیار زیاد می باشد و به طور معمول شهر اسلو در نظرسنجی ها به عنوان گرانترین شهر برای مهاجران شناخته شده است.به عنوان مثال نظرسنجی مِرکِر در سال 2018، از میان 209 شهری که در نظر سنجی شرکت داشته اند، شهر اسلو را به عنوان چهل و هفتمین شهر گران جهان از نظر هزینه های زندگی رتبه بندی کرده است. که این رتبه بندی در جایگاهی بالاتر از مونیخ، مادرید و بارسلونا می باشد.

البته حقوق های بالا و خدمات اجتماعی مربوط به رفاه دولتی نروژ تا حدی این هزینه ها را پوشش می دهند. بهترین کار این است که مهاجران با دقت خرج و مخارج خود را در نروژ محاسبه نمایند و شاخص هزینه های زندگی را مطالعه کنند تا بهتر بتواند هزینه کالا ها و خدمات خاص را مقایسه نمایند.

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در چارت نروژ

هزینه ها با توجه به محصول و ارائه دهنده خدمات متفاوت خواهد بود. لیست زیر بیان کننده متوسط قیمت در ژانویه 2019 می باشد:

هزینه ماهانه اجاره منزل:

 • آپارتمان یک خوابه در شهر 1،462.15 یورو
 • آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 939.727 یورو
 • آپارتمان سه خوابه در شهر 2,088.28 یورو
 • آپارتمان سه خوابه در خارج شهر 1,566.57

خرید:

 • تخم مرغ 12 عددی 3.96649 یورو
 • شیر یک لیتری 2.08831
 • یک کیلو گرم برنج 2.40126 یورو
 • یک قرص نان سفید 2.92364 یورو
 • یک کیلو گرم سینه مرغ 11.4875 یورو
 • یک پاکت سیگار مارلبورو 12.5318 یورو
 • وعده غذایی بیگ مک 11.8027 یورو
 • کوکاکولا 330 میل
 • 3.13346 یورو
 • کاپوچینو 4.07257 یورو
 • سه وعده غذایی برای 2 نفر در یک رستوران متوسط 85.6117 یورو
 • هزینه تماس موبایل به موبایل در دقیقه 0.094 یورو
 • اینترنت ماهانه ADSL یا کابلی 36.5366 یورو
 • پایه هزینه های آب و برق به ازای هر ماه در یک آپارتمان کوچک 1,461.07 یورو

حمل و نقل:

 • نرخ تاکسی ( به ازای هر کیلومتر) 1.66967 یورو
 • اتوبوس/ ترن در مرکز شهر 3.65241 یورو
 • هر لیتر بنزین و گاز 1.66967 یورو

برخورد و رفتار مردم نروژ با مهاجرین و خارجی ها

رسانه ها و سیاستمداران ترس در مورد مهاجرت و فرهنگ های خارجی را گسترش دادند. یک محقق که قبل و بعد از حملات تروریستی در سال 2011، که سخنرانی عمومی در نروژ را مورد مطالعه قرار داد، می گوید که این نوع جدیدی از نژاد پرستی است. مطالعه اخیر حاکی از آن است که بیگانه هراسی در نروژ قوی می باشد. در سال 2011، سیاستمداران نروژی به شدت نگران این موضوع بودند که چگونه ممکن است بر این تروریست تاثیر گذاشته و توافق کرده اند تا معانی آزادی بیان را در بحث های مربوط به مهاجرت بیان کنند، اما با نزدیک شدن انتخابات عمومی 2013، این سیاست مثل همیشه به سرعت ظهور کرد. Mette Wiggen هم کار آموزش در دانشگاه لیدز می گوید:آن ها همان گونه که قول داده بودند، عمل نکردند. بررسی بیگانه هراسی بر اساس مطالعه دقیق ادبیات دانشگاهی، جریان اصلی رسانه و بحث های اینترنتی در بلاگ ها و سایت های خبری، قبل و بعد از 22 جولای 2011 می باشد.

بیگانه هراسی در نروژ

Wiggen استدلال می کند که بحث عمومی در مورد مهاجرت در نروژ اساسا منفی است و مشکلاتی که ممکن است ناشی از تنوع فرهنگی بسیار اغراق آمیز می باشد. Wiggen می گوید: من فکر می کنم این منفی بودن در نروژ نسبت به کشورهای اروپایی با سابقه طولانی مهاجرت بدتر است. او استدلال می کند که بیگانه هراسی در جریان اصلی رسانه، در بحث ها و در زندگی روزمره قابل رویت می باشد. حتی در اسلو، شما گاهی اوقات صدای بانوان پیر را در اتوبوس می شنوید که در مورد ظاهر افراد خارجی اظهار نظر می کنند. این چیزی است که من در انگلستان تجربه کرده ام. او استدلال می کند که نگرش های بیگانه هراسی نیز در رسانه های اجتماعی بیان می شوند. در فیسبوک شما اغلب افراد جوان را می بینید که نظراتی مانند من یک نژاد پرست نیستم را می گذارند، اما اگر آن ها طوری رفتار نکنند که ما می خواهیم، آن ها باید به خانه بروند. امروزه چنین اظهاراتی پیش پا افتاده هستند.

برخورد و رفتار مردم نروژ با مهاجرین و خارجی ها

برخورد و رفتار مردم نروژ با مهاجرین و خارجی ها

نژادپرستی جدید

بیگانه هراسی در نروژ و جاها دیگر اروپا در سیاست های عمومی منعکس شده است، که معمولا در خدمت افرادی است که ” در آنجا حضور داشتند “، در حالی که حضور ” دیگران ” به عنوان یک مشکل تلقی می شود. Wiggen می نویسد که رسانه ها، مردم، و سیاستمداران از شیوه های فرهنگی برای مشخص کردن تفاوت بین این دو گروه استفاده می کنند – کسانی که به آن ها تعلق دارند و آن هایی که به آن ها تعلق ندارند. او می گوید: نوع جدیدی از نژاد پرستی این است که پذیرفته شده که از فرهنگ به عنوان یک مشکل استفاده شود. مردم بر این باورند که این نژاد نیست ؛ چرا که این مشکل در فرهنگ است نه نژاد، اما این موضوع واقعا متفاوت نیست.

Wiggen استدلال می کند که مشکلاتی که گاهی اوقات با فرهنگ، مانند خشونت علیه زنان و یا افراط گرایی خشونت آمیز مرتبط هستند، مشکلات اجتماعی می باشند، نه مشکلات فرهنگی. انگار اسلام یک فرهنگ بسیار خشن و ترسناک است. این گونه نیست. خشونت و افراط گرایی در فرهنگ های دیگر نیز وجود دارد. Anders Behring Breivik که در اسلو به دنیا آمده و توسط والدین نروژی بزرگ شده است، یک نمونه ترسناک است.

میزان جرم و جنایت در نروژ

در سال 2017، 5.3 درصد مورد کم تر از سال 2016 به پلیس گزارش شد. اداره پلیس ملی گزارش داد که در پنج سال گذشته، میزان جرائم گزارش شده تا 18 درصد کاهش یافته است. به گزارش NRK، شمار قتل، و سرقت کاهش یافته است، اما موارد گزارش شده در مواردی مانند سوء استفاده از کودکان و خشونت خانوادگی افزایش یافته است. 25 نفر در سال 2017 در نروژ کشته شدند.

این دومین آمار پایین در ده سال اخیر است که از سوی اداره تحقیقات جنایی ملی ( Kripos ) ارائه شده است. 52 درصد از قربانیان مرد و 48 درصد از آن ها زن بودند. 83 درصد از مجرمین مرد و 17 درصد از آن ها زن بودند. در 86 درصد از موارد قتل، یک رابطه مشخص بین مجرم و قربانی وجود داشت. نه تن از قربانیان توسط شریک زندگیشان کشته شدند.

خشونت خانگی و خشونت جنسی در حال افزایش است:

از هر سه مورد جرم جنسی، از سوء استفاده جنسی علیه کودکان تشکیل می شد که جمعا حدود 8000 گزارش بود. گزارش تجاوز جنسی و تجاوز به کودکان زیر 14 سال به 18.4 درصد افزایش یافته است. جرایم جنسی علیه کودکان در سن 14 و 16 سالگی از سال 2016 تا 2017 به 6.1 درصد افزایش یافته است. خشونت خانوادگی گزارش شده در روابط نزدیک به 8.1 درصد از سال 2016 تا 2017 نیز افزایش یافته است. در پنج سال گذشته، گزارش ها در دسته بندی های مشابه تا 31.8 درصد افزایش یافته است.

سرقت کمتر:

موارد سرقت 25 درصد از سال 2016 تا 2017 ( از 3077 به 2304 مورد ) کاهش یافته است. در پنج سال گذشته، ترک خانه به میزان 40 درصد کاهش یافته است. به طور مشابه، سرقت گزارش شده به میزان 4.7 درصد کاهش یافته است ( از 816 به 778 پرونده ). در طی پنج سال گذشته، دزدی های گزارش شده 55 درصد کاهش داشته است. پلیس بر این باور است که تلاش های هدفمند در رابطه با دزدان جوان، استفاده کمتر از پول نقد در جامعه و حفاظت بهتر از تلفن همراه، برخی از دلایلی برای پیشرفت مثبت است.

میزان جرائم کلی تا حدود 20 درصد کاهش یافته است؛ در سال 2017، 5.3 درصد مورد کمتر گزارش شد. در عرض پنج سال، میزان جرائم گزارش شده 18 درصد کاهش یافته است. در انتها دقیق ترین اطلاعات مربوط به شرایط مهاجرت به نروژ را می توانید از مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

سوالات متداول درباره شرایط زندگی در نروژ

شرایط زندگی در نروژ از نظر شرایط اقتصادی به چه صورت می باشد؟

نروژ به سبب داشتن استاندارد بالای زندگی و اقتصاد غنی خود معروف می باشد. این کشور دارای صادرات بسیار نفت و گاز می باشد که نه تنها اقتصاد این کشور را به صورت گسترده ای کارآمد و پایدار می نماید، بلکه باعث می شود تا در سال های آینده نروژ تبدیل به کشوری بسیار ثروت مند گردد. از دیگر دلایل اصلی ثروتمند بودن کشوری چون نروژ مواد نفتی آن می باشد. کشور نروژ به واسطه صادرات مواد نفتی خود در دهه 1970 به بعد، توانست ثروت عظیمی را به دست آورد. به علاوه دارای ذخایر بسیاری از غذای دریایی، قدرت هیدرولیک، چوب، مواد معدنی، گاز های طبیعی و آب می باشد.

شرایط زندگی در نروژ از نظر نرخ بیکاری به چه صورت می باشد؟

دارای پایین ترین نرخ بیکاری در مقایسه با دیگر کشور ها می باشد که موجب می گردد تا این کشور یکی از قوی ترین تولید کنندگان در سر تا سر جهان به حساب آید. 

دلیل اصلی استانداردهای بالای زندگی در نروژ چیست؟

اگرچه جمعیت کشور نروژ به سرعت رو به افزایش میباشد، اما همچنان می توان گفت که جمعیت تقریبی 5 میلیونی این کشور در مقایسه با 340 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا، 64 میلیون نفر در انگلستان و 9.5 میلیون نفر در سوئد بسیار اندک بوده و مردم آن از سلامت و ثروت بیشتری بهره مند هستند. این مساله یکی دیگر از دلایل اصلی استاندارد بالای زندگی در کشور نروژ می باشد.

شرایط زندگی در نروژ از نظر قدرت خرید مردم به چه صورت می باشد؟

از آنجایی که میزان حق الزحمه در این کشور بالاست، قدرت خرید آن ها نیز بالاتر است. آن ها ثروت بیشتری در مقایسه با آمریکایی ها به دست می آورند و پول بیشتری نیز برای امور خود که مطابق با استاندارد زندگی میباشد، صرف می نمایند.

مزایای زندگی در نروژ چیست؟

استاندارد بالای زندگی، محیط پاک و خیابان های آرام، امنیت و آرامش، خوشحال ترین مکان بر روی کره زمین، امکانات مراقبت بهداشتی با کیفیت، ساعات کاری اندک، نرخ حقوق بالا، کیفیت امکانات مسکن، فعالیت های تفریحی، کیفیت تحصیل، شروع کار آسان.

معایب زندگی در نروژ چیست؟

هوای سرد، نرخ بالای مالیات، هزینه بالای زندگی، دشواری باز کردن حساب بانکی، موانع زبان، مراقبت های بهداشتی دو طرفه، مسکن گران، خورد و خوراک گران، فرهنگ کار، مشکلات اخذ گواهینامه رانندگی.

وضعیت اقتصاد نروژ برای زندگی در این کشور چگونه است؟

نروژ اقتصاد ترکیبی را هم با شرکت های خصوصی و هم عمومی اعمال می کند. بیشتر اقتصاد مبتنی بر بهره برداری از منابع طبیعی، از جمله ماهیگیری، نفت و برق آبی است. تولید ناخالص داخلی ( GDP ) نروژ در سال 2014، برابر با 499 میلیارد دلار بود و در سال 2015 تولید ناخالص داخلی به 70،000 دلار رسید. صنعت خدمات 52.7 درصد و پس از آن صنایع ( 45.1 درصد ) و کشاورزی ( 2.2 درصد ) از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.

بخش های مهم اقتصادی برای زندگی در نروژ کدامند؟

از 2.8 میلیون نیروی کار در نروژ، تقریبا 76 درصد در بخش خدمات کار می کنند، 21.1 درصد در بخش صنایع و 2.9 درصد در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت می باشند. بخش های مهم دیگر در اقتصاد عبارتند از: فرآوری مواد غذایی، کشتی سازی، کشتیرانی، مواد شیمیایی، محصولات کاغذی، فلزات، الوار و منسوجات. میزان بیکاری در نروژ 4.3 درصد می باشد. علاوه بر این، 55 میلیارد دلار در ذخایر خارجی و استاندارد AAA و رده بندی اعتباری فقرا وجود دارد.

افرادی که در نروژ زندگی می کنند از نظر اقتصادی با چه چالش هایی روبرو هستند؟

گرچه اقتصاد نروژ سالم، توسعه یافته و در حال رشد محسوب می شود، اما با چالش های جدی روبرو است. هزینه زندگی و کار در این کشور بالاست. بیشتر نیروی کار در صنعت نفت متمرکز است که تاکید بر نیروی کار غیر ماهر دارد. به دلیل اتکای آن به نفت، زمانی که ذخایر به پایان رسد، نروژ قادر نخواهد بود کیفیت بالای زندگی و موفقیت اقتصادی خود را حفظ کند. به دلیل این اتکا به منابع تجدید ناپذیر و نیروی کار غیر ماهر، رشد اقتصادی در برابر هرگونه رکود در بازار جهانی آسیب پذیر است.

نرخ تورم در نروژ برای کسانی که در این کشور زندگی می کنند به چه صورت می باشد؟

نرخ تورم سالیانه در فوریه 2019 از 3.1 به 3.0 درصد کاهش یافت، اما نرخ تورم در بازار به میزان 2.8 درصد رسید. هزینه کاهش هزینه خدمات رفاهی مسکن ( 4.1 درصد نسبت به 5.9 درصد در ماه ژانویه )، حمل و نقل ( 2.7 درصد نسبت به 3.4 درصد )، و رستوران ها و هتل ها ( 3.1 درصد نسبت به 3.3 درصد ) رسید. از سوی دیگر قیمت ها برای غذا و نوشیدنی های غیرالکلی ( 2.0 درصد نسبت به 1.2 درصد )، سرگرمی و فرهنگ ( 4.3 درصد نسبت به 3.9 درصد )، اثاثیه و تجهیزات خانگی و نگهداری روزمره ( 1.8 درصد نسبت به 1.4 درصد )، و کالاهای متفرقه و خدمات ( 1.4 درصد نسبت به 1.3 درصد ) افزایش یافت. نرخ سالانه تورم که برای تغییرات مالیات تنظیم می شود و محصولات انرژی را مستثنی می کند، در ماه فوریه از 2.1 درصد به 2.6 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت.

هزینه زندگی در نروژ چگونه است؟

هزینه زندگی در نروژ بسیار زیاد می باشد و به طور معمول شهر اسلو در نظرسنجی ها به عنوان گرانترین شهر برای مهاجران شناخته شده است.به عنوان مثال نظرسنجی مِرکِر در سال 2018، از میان 209 شهری که در نظر سنجی شرکت داشته اند، شهر اسلو را به عنوان چهل و هفتمین شهر گران جهان از نظر هزینه های زندگی رتبه بندی کرده است. که این رتبه بندی در جایگاهی بالاتر از مونیخ، مادرید و بارسلونا می باشد. البته حقوق های بالا و خدمات اجتماعی مربوط به رفاه دولتی نروژ تا حدی این هزینه ها را پوشش می دهند. بهترین کار این است که مهاجران با دقت خرج و مخارج خود را در نروژ محاسبه نمایند و شاخص هزینه های زندگی را مطالعه کنند تا بهتر بتواند هزینه کالاها و خدمات خاص را مقایسه نمایند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *