زندگی در هایدلبرگ

بررسی شرایط زندگی در هایدلبرگ آلمان در مقایسه با دیگر شهر‌های معروف این کشور مثل مونیخ و برلین از نکات مهم در امر مهاجرت به این کشور است. مقایسه آمار‌های به دست آمده در خصوص هزینه زندگی در هایدلبرگ، کار و خدمات شهری و آشنایی با نحوه تحصیل در شهر هایدلبرگ آلمان از تاثیرگذارترین مواردی است که در بررسی شرایط زندگی در هایدلبرگ باید به آن توجه شود.هایدلبرگ یک شهر علمی و دانشگاهی است، که بیشتر در کانون توجه افرادی قرار دارد که تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان را دارند، از دیگر مواردی که این شهر را بین متقاضیان مهاجرت محبوب کرده است، موقعیت جغرافیایی، تاریخی و جاذبه‌های طبیعی آن می‌باشد. زندگی در هایدلبرگ آلمان تلفیقی از مدرنیته و سنت را در بردارد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • آشنایی با شهر هایدلبرگ آلمان
 • شرایط زندگی در هایدلبرگ
 • شرایط اقتصادی هایدلبرگ
 • آب و هوای شهر هایدلبرگ
 • فرهنگ و هنر شهر هایدلبرگ
 • کیفیت زندگی در شهر هایدلبرگ
 • کار و مشاغل در هایدلبرگ
 • شرایط تحصیل در هایدلبرگ
 • هزینه زندگی در هایدلبرگ
 • سوالات متداول درباره شرایط زندگی در شهر هایدلبرگ

در این مقاله محور‌های مختلف و اصلی زندگی در هایدلبرگ را مورد مطالعه قرار داده و به تفصیل برای اطلاع رسانی به علاقمندان مهاجرت به این شهر به اشتراک می‌گذاریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آخرین آمار‌ها و تغییرات در این زمینه با همکاران ما در موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

آشنایی با شهر هایدلبرگ آلمان

شهرهایدلبرگ با ویژگی زیبایی در بین شهر‌های کشور آلمان شناخته شده است، که برخلاف دیگر شهر‌های این کشور تحت تاثیر جنگ جهانی دوم از بین نرفته و جاذبه‌های دیدنی زیادی را از آن زمان تا به امروز در دل خود نگهداری می‌کند. ساختمان‌های قدیمی و سنگ فرش‌های باقی مانده از زندگی سنتی در شهر هایدلبرگ به خوبی بیانگر قدمت این شهر می‌باشد. این شهر از نظر جغرافیایی 90 کیلومتری فرانکفورت قرار گرفته است. با کمی قدم زدن در کوچه و خیابان‌های این شهر به راحتی می‌توانید شیوه زندگی در هایدلبرگ را مشاهده کنید.دانشگاه‌های این شهر و فضای علمی و هنری حاکم بر شهر هایدلبرگ، آن را به یکی از پیشنهادات جدی برای ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی به این شهر تبدیل کرده است. از جمله مواردی که قبل از مهاجرت کاری و یا مهاجرت تحصیلی به آلمان و شهر هایدلبرگ باید به آن توجه داشته باشید، بررسی شرایط زندگی در شهر هایدلبرگ از جهات مختلف می‌باشد. ما در این قسمت به بررسی یک سری از این موارد می‌پردازیم.

آشنایی با شهر هایدلبرگ آلمان

آشنایی با شهر هایدلبرگ آلمان

شرایط زندگی در هایدلبرگ

شهر هایدلبرگ یک شهر دانشگاهی واقع در جنوب آلمان است. این شهر بر روی رودخانه ای به نام نکار، قرار گرفته است. این شهر به واسطه دانشگاه‌های معروف، تنوع فرهنگی و تاریخی و حضور روشنفکران به محلی مناسب برای مهاجرت تحصیلی و زندگی تبدیل شده است. اما این موارد برای انتخاب نهایی یک محل جهت مهاجرت کافی نیست و لازم است موارد ضروری یک زندگی راحت در کشور آلمان و شهر هایدلبرگ بررسی شود.

شرایط اقتصادی هایدلبرگ

از مهم‌ترین فاکتور‌های قابل بررسی برای مهاجرت به یک منطقه، در نظر داشتن شرایط اقتصادی هایدلبرگ است. وضعیت اقتصادی بر زندگی روزمره افراد، میزان قدرت خرید، بازارکار و شرایط تحصیلی تاثیر مستقیم دارد. بنابراین در این قسمت نکات مختصری را درباره شرایط اقتصادی زندگی در هایدلبرگ را مورد مطالعه قرار دادیم.

تاثیر بالای علوم پایه بر شرایط اقتصادی شهر هایدلبرگ

با وجود باقی ماندن بافت قدیمی در شهر هایدلبرگ، تاثیر علوم پایه بر اقتصاد این شهر بسیار زیاد است. و مشاغل موجود در شهر هایدلبرگ ارتباط تنگاتنگی با تحصیلات و علوم مختلف دارد. رشد و پویایی اقتصادی هایدلبرگ، ناشی از یک بخش قوی از SME(Small and medium-sized enterprises) و حضور شرکت های بزرگی مانند هایدلبرگ سیمان، هایدلبرگ دراک، SAS ،MLP، و همچنین شرکت های مختلف تحقیقاتی دیگر است.

آب و هوای شهر هایدلبرگ

آب و هوای شهر هایدلبرگ از موارد مهمی در موقعیت جغرافیایی این شهر می‌باشد، در بین متقاضیان مهاجرت به این هر افرادی به دلیل حساسیت‌های پوستی یا تنفسی قادر به زندگی در هر آب و هوایی نیستند، بنابراین در این قسمت توضیح مختصری در این خصوص ارائه می‌دهیم.آب و هوای شهر هایدلبرگ، گرم و معتدل بوده و میزان بارندگی در این شهر حتی در خشک و سرد ترین فصول سال بیشتر از حد مجاز بوده و حد نصاب بارش در این منطقه به 666 میلی متر می‌رسد، میانگین دما در شهر هایدلبرگ سالانه بین 2 تا 10 درجه می‌باشد. بهترین ماه‌های سال برای مسافرت به این شهر، ژوئن، آگوست و سپتامبر(تیر،مرداد، شهریور) است، به این دلیل که هوا در این ماه‌ها در شهر هایدلبرگ مساعدتر و بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است. گرم‌ترین ماه سال در این شهر آگوست و سردترین ژانویه می‌باشد. بنابراین برای زندگی در شهر هایدلبرگ آلمان خود برای مواجهه با روزهای بارانی بسیار آماده کنید.

فرهنگ و هنر شهر هایدلبرگ

نحوه رفتار و فرهنگ یک شهر بر مهاجرت و زندگی در آن بسیار تاثیرگذار است. شهر هایدلبرگ نمونه بارزی از سرمایه گذاری بالای هنر و فرهنگ در شهر‌های کشور آلمان است. مردم این شهر تا حد زیادی به فرهنگ علاقمند بوده و بیشترین هزینه به امور فرهنگی خود اختصاص می‌دهند. شهر هایدلبرگ که به شهر دانشگاهی معروف است، ساختمان قدیمی دانشگاه باروک (قدیمی ترین دانشگاه آلمان)را چون یک موزه نگهداری کرده است. اهالی این شهر در علاقمندی به تئاتر بسیار معروف هستند. بنابراین زندگی در هایدلبرگ سرشار از هیجان و زیبایی خواهد بود و آرامش در سرتاسر این شهر جریان دارد.

فرهنگ و هنر شهر هایدلبرگ

فرهنگ و هنر شهر هایدلبرگ

کیفیت زندگی در شهر هایدلبرگ

کیفیت زندگی از دیگر فاکتور‌های مهم در بررسی شرایط زندگی در آلمان در این شهر است، تمامی متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور به فکر بهبود شرایط زندگی و تحصیل خود بوده و داشتن کیفیت بالای زندگی برایشان حائز اهمیت است. چندین شاخص مهم زندگی مثل قدرت خرید، ایمنی، سلامت، وضعیت آب و هوایی، در حد خیلی خوب و مواردی مثل هزینه زندگی و قیمت ملک در حد متوسط و ترافیک و آلودگی هوا در حد خیلی کم گزارش شده است، که نشان‌دهنده ی کیفیت مطلوب زندگی در این شهر می‌باشد.اما اکتفا به این آمار برای تصمیم نهایی شما برای مهاجرت به شهر هایدلبرگ، ریسک بالایی دارد.پیشنهاد ما این است برای بررسی بهتر شرایط زندگی در شهر هایدلبرگ با همکاران و مشاوران ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی واقع در دفاتر تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز تماس گرفته و از راهنمایی آنها در این زمینه بهره مند شوید.

کار و مشاغل مهم در هایدلبرگ

هایدلبرگ آلمان مهد روشنفکران بزرگ اروپاست، تاثیر علوم پایه و دروس دانشگاهی در این شهر در انتخاب شغل و حرفه بسیار زیاد بوده و عموما افراد این شهر به نویسندگی، شاعری و تحقیقات روی موارد علمی مشغولند. عمده دستمزد و کارکرد مردمان شهر هایدلبرگ راه علم و پیشرفت‌های علمی بدست می‌آید. این شهر نظریه پردازان سیاسی و معماران زبده ای نیز در خود پرورش داده است. بنابراین حتما قبل از مهاجرت نسبت پیشرفت امور و کار‌های دیگر را در این شهر سنجیده و با آگاهی نسبت به وضعیت شغلی خود اقدام به مهاجرت کنید.

شرایط تحصیل در هایدلبرگ

تا به این لحظه زندگی در شهر هایدلبرگ را از جهات مختلف بررسی کردیم، در این قسمت به بررسی وضعیت تحصیل در این شهر می پردازیم و شرایط زندگی را برای افرادی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی به این شهر دارند، مورد تحقیق قرار می‌دهیم. اولین گام در انتخاب دانشگاه‌های این شهر کسب اطلاع درباره رشته‌های تدریس شده در دانشگاه‌های شهر هایدلبرگ و شهریه این دانشگاه‌ها می‌باشد.شهر هایدلبرگ از دسته شهر‌های دانشجویی آلمان با موسسات آموزش عالی با کیفیت و زیاد است. از جمله دانشگاه‌های معروف این شهر می توان به دانشگاه هایدلبرگ اشاره کرد که قدمت بالایی دارد. اندیشمندان برجسته‌ای از گذشته تا به امروز در این شهر زندگی و تحصیل کرده اند. در ساختمان‌های قدیمی متعددی در نقاط مختلف این شهر دانشکده‌های علوم اجتماعی، انسانی و حقوق، همین طور دانشکده علوم کاربردی در برج علوم وجود دارد. دانشکده علوم طبیعی و پزشکی Neuenheimer Feld در این شهر آماده پذیرای دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیاست. هزینه تحصیل در المان در شهر هایدلبرگ بستگی به رشته و دانشگاه متفاوت بوده و متوسط رو به بالاست، برای داشتن اطلاعات دقیق تر در این زمینه با کارشناسان امور مهاجرت تحصیلی در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تماس بگیرید.

هزینه زندگی در هایدلبرگ

برآورد هزینه‌های زندگی از دیگر موارد مهم و تاثیرگذار زندگی در هایدلبرگ آلمان است. این هزینه شامل تمام امکانات لازم برای داشتن یک زندگی راحت می‌باشد. بطور کلی هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره بدون پرداخت اجاره در شهر هایدلبرگ، 2,678.47 یورو و هزینه شخصی هر فرد بدون پرداخت اجاره، 771.89 یورو است. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در شهر هایدلبرگ، را به تفکیک مورد بررسی قرار می‌دهیم.

جدول هزینه‌های زندگی در شهر هایدلبرگ

هزینه موارد مهم در زندگیقیمت به یورو
شیر0.76
نان1.32
برنج2.21
یک بسته (12) تخم مرغ1.83
یک بسته پنیر یک کیلوگرم9.02
گوشت یک کیلوگرم10.59
فیله مرغ یک کیلوگرم8.66
سیب2.33
موز1.49
پرتقال1.88
گوجه فرنگی2.32
سیب زمینی1.33
پیاز  یک کیلو1.30
کاهو0.79
آب معدنی0.42
اینترنت نامحدود31.38
کرایه و بلیط وسیله نقلیه عمومی2.60
شهریه باشگاه ورزشی به مدت یک ماه33.30
اجاره منزل در مرکز شهر744.50
اجاره منزل در اطراف شهر528.85

در این قسمت هزینه دیگر خدمات زندگی در هایدلبرگ را مورد بررسی قرار داده و نتایح را با شما به اشتراک می‌گذاریم.نتایج مقایسه هزینه زندگی هایدلبرگ با تهران بصورت زیر است:

 • میزان هزینه زندگی خانواده در شهر هایدلبرگ آلمان 3,162.44$ (2,802.04€) بدون مالیات است.
 • میزان هزینه زندگی برای هر فرد درشهر هایدلبرگ 919.25$ (814.49€) .
 • مخارج و هزینه‌های زندگی در هایدلبرگ 77.30% بالاتر از تهران
 • هزینه اجاره منزل در هایدلبرگ 48.60% بیشتر از تهران
 • میزان هزینه‌های شاخص زندگی در هایدلبرگ 67.11 است.

برای بررسی قیمت دقیق موارد بیان شده در این جدول حتما قبل از مهاجرت تفاوت قیمت ها را مورد بررسی مجدد قرار دهید. هزینه زندگی با بررسی اقلام ضروری برای گذراندن یک زندگی بدون دغدغه قابل مشاهده است، با در نظر گرفتن هزینه‌های بیان شده ،می توانید یک تصمیم مناسب برای مهاجرت خود بگیرید.

در این مقاله با درنظر گرفتن محور‌های مختلف شرایط زندگی در هایدلبرگ آلمان در صدصد آشنایی مخاطبان با این و نحوه زندگی و وضعیت اقتصادی در این شهر برآمدیم. تمامی جوانب زندگی و مهاجرت به هایدلبرگ آلمان را مورد بررسی قرار داده و در نهایت میزان هزینه‌های احتمالی زندگی در این شهر را بر اساس فاکتور‌های مختلف جمع آوری کرده و با شما به اشتراک گذاشتیم. در کنار تمامی موارد بیان شده در این مقاله برای تکمیل اطلاعات خود در مورد زندگی در هایدلبرگ آلمان می‌توانید با همکاران و مشاوران تخصصی امور مهاجرت در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز در ارتباط باشید. به یک سری از سوالاتی که ممکن است تا این قسمت از مطلب ذهن شما را در گیر کرده باشد، و بر اساس اهمیت این سوالات برای متقاضیان مهاجرت به هایدلبرگ پاسخ داده شده است

سوالات متداول درباره شرایط زندگی در شهر هایدلبرگ

1- از نظر جغرافیایی شهر هایدلبرگ در کدام قسمت کشور آلمان واقع است؟

شهر هایدلبرگ، از نظر جغرافیایی 90 کیلومتری فرانکفورت قرار گرفته است.

2- مهم ترین عامل تاثیر گذار بر اقتصاد شهر هایدلبرگ، بر زندگی در این شهر اهمیت دارد، چیست؟

موثر بودن علوم پایه بر اقتصاد شهر هایدلبرگ و به گونه‌ای که شرکت‌های تحقیقاتی بزرگ کشور آلمان در این شهر قرار دارد، مثل هایدلبرگ سیمان، هایدلبرگ دراک، SAS ،MLP.

3- آب و هوای شهر هایدلبرگ آلمان چگونه است؟

آب و هوای شهر هایدلبرگ گرم ومعتدل است و بارندگی در آن زیاد است.

4- کیفیت زندگی در هایدلبرگ آلمان در چه سطحی است؟

با مشاهده نتیجه بررسی چندین شاخص مهم زندگی مثل قدرت خرید، ایمنی، سلامت، وضعیت آب و هوایی، در حد خیلی خوب و مواردی مثل هزینه زندگی و قیمت ملک در حد متوسط و ترافیک و آلودگی هوا در حد خیلی کم می توان کیفیت زندگی در شهر هایدلبرگ را مطلوب اعلام کرد.

5- عمده مشاغل ایجاد شده در شهر هایدلبرگ آلمان چیست؟

مشاغل بیشتر مردم این شهر در راستای علوم دانشگاهی و تحقیقات علمی، معماری و نویسندگی است.

6- شهر هایدلبرگ از نظر علمی توانایی پذیرش تحصیلی را دارد؟

بله. شهر هایدلبرگ از دسته شهر‌های دانشجویی آلمان با موسسات آموزش عالی با کیفیت و زیاد است.

7- هزینه اینترنت نامحدود در شهر هایدلبرگ به چه صورت است؟

هزینه اینترنت با تعرفه نامحدود در این شهر 31.38 یورو برآورد شده است.

8- قیمت مواد غذایی در شهر هایدلبرگ در چه حدی می باشد؟

قیمت مواد غذایی در این شهر متوسط و به نسبت دیگر شهر‌های آلمان مناسب است.

9- هزینه شهریه یک ماه باشگاه ورزشی در شهر هایدلبرگ آلمان چقدر است؟

شهریه باشگاه ورزشی به مدت یک ماه در این شهر 33.30 یورو برآورد شده است.

10- هزینه اجاره منزل در مرکز و اطراف شهر چقدر است؟

اجاره منزل در داخل شهر هایدلبرگ 744.50 یورو و در خارج از شهر 528.85 یورو می‌باشد.

11- برآورد تقریبی میزان هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در هایدلبرگ آلمان چقدر است؟

میزان هزینه زندگی خانواده در شهر هایدلبرگ آلمان 3,162.44$ (2,802.04€) بدون مالیات است.

2.3/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *