زبان ژاپنی

بیشتر افرادی که زبان اولشان زبان ژاپنی است در کشور برزیل، ایالات متحده آمریکا و میزان کمی از این افراد در لندن و پاریس سکنی گزیده اند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تاریخ زبان ژاپنی

این زبان، زبان رسمی و مورد تکلم مردم کشور ژاپن است که جمعیتی بالغ بر 135 میلیون نفر را دارا می باشد. البته 2.5 میلیون نفر از مردم ژاپن در کشورهای اطراف سکونت دارند و اینروز ها اخذ اقامت ژاپن باعث شده تا زبان ژاپنی به محبوبیت زیاد برسد.تاریخ زبان ژاپنی

با شروع صحبت درباره زبان ژاپنی، اولین چیزی که به خاطر می آید این است که در زبان ژاپنی همانند زبان انگلیسی جنسیت هیچ معنا و جایگاهی وجود ندارد. درواقع جنیست در این زبان بی معناست. اما تفاوتی که این زبان با زبان انگلیسی دارد این است که در زبان انگلیسی حروف تعریف( مثل the) رایج است اما همین حروف در زبان ژاپنی هیچ جایگاهی ندارند و در واقع هیچ راهی جهت نشان دادن مفرد یا جمع بودن کلمه وجود ندارد.

به طور مثال از کلمه友達 tomodachi  می توان دو معنا براداشت کرد.یک دوست(a friend و یا the friend) و یا دوستان(friends).

نحوه یادگیری زبان ژاپنی

شیوه تشخیص آوا و ادای آن در این زبان بسیار دشوار است اما به محض یادگیری آن دیگر آواها برای شما دشوار نیست بلکه می بینید چقدر ساده است. درضمن باید خاطر نشان کرد این زبان دارای حجم وسیعی از لغاتی است که از زبان های دیگر قرض گرفته شده است.

مثلا کلمه外来語 (gairaigo)  که معادل انگلیسی آنliterally  می باشد، ازجمله لغاتی است که از زبان های دیگر وارد زبان ژاپنی شده است. البته باید متذکر شد که این لغات قرضی فقط مختص زبان انگلیسی نمی باشد بلکه زبان های دیگر هم به زبان ژاپنی لغاتی قرض داده اند.

テレビ (terebi) در این زبان به معنای تلویزیون و همچنین パンpan)) به معنای نان از جمله لغاتی هستند که از زبان پرتغالی و همچنین کلمه アルバイト (arubaito) به معنای کارمند پاره وقت از زبان آلمانی وارد این زبان شده اند.

سختی یادگیری زبان ژاپنی

در این زبان سخت ترین قسمت یادگیری مربوط به یادگیری character و یا شخصیت می باشد. اما درکل باید به صراحت بیان کرد که اگر واقعا قصد تکلم با یک زبان جدید را دارید، زبان ژاپنی یکی از آسان ترین زبان ها جهت صحبت می باشد. در این زبان هیچ تلفظ و لحن بیان خاص وعجیبی برای کلمات و حتی از همه مهم تر هیچ تکیه خاصی روی بخش های کلمات وجود ندارد. اما گرامر و قوائد این زبان کمی دشوار است و این فقط بخاطر ترتیب کلمات در این زبان می باشد. ترتیب کلمات در این زبان بدین صورت است:

فاعل( subject)+مفعول( object)+فعل( verb)

البته زبان آلمانی و ترکی هم دارای همین ترتیب کلماتی هستند اما زبان های دیگر از جمله انگلیسی دارای ترتیبی متفاوت هستند.

در زبان ژاپنی: I television watch

در زبان انگلیسی: I watch television

یادگیری زبان ژاپنی

با توجه به مطالب بیا شده فردی که درحال یادگیری زبان ژاپنی است باید بداند که برای فهمیدن معنای اصلی جمله باید تا آخر جمله و شنیدن آخرین کلمه که درواقع فعل کلمه است صبر کرد درغیر این صورت نمی توان معنای جمله را حدث زد. برای تابعیت و اقامت ژاپن، یادگیری زبان ژاپنی لازم است. پس می توانید با مشاورین آموزشی موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) گفت و گو کنید  و راه های شرکت در دوره های مدنظر را جویا شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *