مهاجرت تحصیلی به ژاپن 2023

مهاجرت تحصیلی به ژاپن

در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تلاش نموده است تا اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت تحصیلی به ژاپن را به شما ارائه دهند. اگر می خواهید در دانشگاه فنی یا دانشگاه ژاپن تحصیل کنید، معمولا باید امتحان دهید تا نشان دهید که شما می توانید الزامات آن ها را برآورده کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت تحصیلی به ژاپن

دلایل زیادی برای تحصیل در ژاپن وجود دارد. اولین و مهمترین ، تجربه فرهنگی است.ژاپن دارای یک پایش محکم در فرهنگ آسیای شرقی است اما تاثیر زیادی بر فرهنگ غرب و آمریکا دارد. ژاپن همچنین خانه برخی از شرکت های پیشرو در زمینه تکنولوژی و ماشین های جهان مانند سونی، نیکون، کانن، هیتاچی، تویوتا، هوندا، میتسوبیشی، نیسان و غیره است.

تنها رفتن به توالت در ژاپن می تواند یک تجربه تکنولوژیکی باشد. در همان زمان ژاپن نیز یک جامعه سنتی است که در آن درخواست های شغلی توسط دست نوشته می شود و اغلب هزینه ها به صورت نقدی پرداخت می شود. چیزهای ساده که شما می توانید در بسیاری از کشورها به صورت آنلاین انجام دهید، ممکن است به یک بازدید شخصی از یک دفتر در ژاپن نیاز داشته باشند.

ژاپن یک کشور بسیار امن با نرخ پایین جرم است و اکثر مردم بسیار مودب هستند. آنها همچنین انتظار دارند که شما به شیوه ای مشابه رفتار کنید، اما اگر به نظر یک خارجی نگاه کنید، می توانید خیلی از آنها دور شوید. سرویس ژاپنی یکی از بهترین ها در جهان است و شما هرگز نمیتوانید پرداخت کنید. غذا عالی است، حتی اگر شما به یک مکان ارزان قیمت بروید و یا فقط بخاطر سوپرمارکت محلی بخرید.

اکثر دانش آموزان از تحصیل در ژاپن به یک مدرسه زبان شروع می کنند، زیرا زبان کلید فرهنگ ژاپنی است. شما می توانید یک دوره کوتاه زبان 2 تا 12 هفته را بخرید یا می توانید یک برنامه طولانی مدت ثبت نام کنید. مردم ژاپنی در زبان انگلیسی خیلی خوب نیستند و دانشگاه ها فقط چند برنامه انگلیسی را ارائه می دهند. بنابراین اگر میخواهید در دوره زمانی طولانی در ژاپن تحصیل کنید، بهتر است با یادگیری زبان ژاپنی شروع کنید.

مدارس زبان معمولا چهار ترم از 10 هفته در هر سال آموزش می دهند.اگر یک مبتدی هستید، می توانید ۸۰ هفته را در یک مدرسه زبان ژاپنی مطالعه کنید و اگر می خواهید به برنامه آموزش عالی در ژاپن ادامه دهید، ممکن است لازم باشد. هنگامی که زبان ژاپنی تسلط دارید می توانید تحصیلات خود را در یک دانشگاه ژاپنی یا Senmon Gakko – یک کالج حرفه ای ژاپنی ادامه دهید.

سپس شما می توانید هفته ای ۲۸ ساعت در هفته و ۴۰ ساعت در هفته در طول تعطیلات ترم کار کنید. به دانش آموزان اجازه نمی دهند که مشاغل مربوط به کلوپ های شبانه و یا سرگرمی های بزرگسالان را داشته باشند. این حتی شامل یک DJ یا کار کردن به عنوان یک ظرفشو در یک کلوب شبانه است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های ژاپن

سال تحصیلی ژاپن در ماه آوریل آغاز می شود و ترم دوم معمولا از اکتبر شروع می شود. مدارس زبان اغلب در ماه ژانویه و ژوئیه شروع به کار می کنند و دوره های کوتاه مدت هر ماه در برخی مدارس آغاز می شوند. برای دوره های بلند مدت ویزای دانشجویی با توجه به اینکه درخواست ویزا از طریق مدرسه انجام می شود، بباید حدود 6 ماه قبل درخواست بدهید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های ژاپن

دانشگاه ها و دبیرستان های برتر می توانند فرآیند ویزا را زودتر اداره کنند اما آن ها اغلب حدود 6 ماه قبل از شروع دوره، مهلت زمانی را تعیین می کنند. بعضی از دانشگاه ها فقط در چند برنامه کاربردی کوتاه کاربرد دارند، پس مطمین شوید که اطلاعات برنامه دانشگاهی که به آن علاقه مند هستید را چک کنید.

اگر می خواهید در دانشگاه فنی یا دانشگاه ژاپن تحصیل کنید، معمولا باید امتحان دهید تا نشان دهید که شما می توانید الزامات آن ها را برآورده کنید. دانشگاه های فنی معمولا سطح زبان JLPT 2 را درخواست می کند در حالیکه دانشگاه ها از امتحان EJU استفاده می کنند.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی ژاپن جهت مهاجرت تحصیلی

اگر می خواهید برای یک دوره زمانی در ژاپن تحصیل کنید، باید درخواست ویزای تحصیلی ژاپن را کنید. این روش با درخواست و پذیرش یک مدرسه در ژاپن آغاز می شود. تقریبا 6 ماه قبل از شروع دوره باید مدرسه خود را درخواست کنید. سپس آنها حدود یک ماه قبل از شروع دوره خود، یک گواهینامه حقوقی ارسال می کنند.

با استفاده از این سند می توانید درخواست ویزای نهایی را در سفارت ژاپن در کشور خودتان انجام دهید. هنگامی که در یک مدرسه درخواست می کنید، شما ( یا از شما بخواهند که دانلود کنید ) اسناد زیر را که برای پر کردن و ارسال آن به مدرسه نیاز دارید ارسال کنید:

 • فرم درخواستی که در آن شما اطلاعات خود را در مورد خود و دوره می نویسید. اطمینان حاصل کنید که همیشه نام خود را بنویسید همانطور که در پاسپورت شما نوشته شده است.
 • یک فرم تاریخچه شخصی که در آن شما سابقه آموزشی و شغلی خود را پر می کنید. هر دوره خالی باید توضیح داده شود. در این فرم و یا یک فرم جداگانه، شما باید برخی از جزئیات مربوط به اعضای خانواده خود را پر کنید.
 • نامه انگیزه چرا شما می خواهید در ژاپن تحصیل کنید. نوشتن بیش از 1-2 جمله و اگر شما کمی بزرگتر هستید، نوشتن این نکته است که چگونه تحصیلاتتان در ژاپن به نفع حرفه شماست.
 • دیپلم و رونوشت از آخرین مدرسه که فارغ التحصیل شده از ترجمه به انگلیسی یا ژاپنی است.
 • گواهی تحصیلات قبلی ژاپنی در صورت امکان
 • یک نسخه از گذرنامه از صفحهی عکس دار
 • عکس های پاسپورت، معمولا ۸ عکس با این حال، امروزه چند مدرسه می توانند عکس های دیجیتالی را بپذیرند.
 • در تاریخ پزشکی برخی از مدارس خواستار سابقه پزشکی شما شده اند، اما بسیاری از مدارس این کار را نمی کنند.

همچنین باید ثابت کنید که می توانید برای دوره خود هزینه کنید و از خودتان در ژاپن حمایت کنید. برای این کار معمولا باید ارسال کنید:

 • یک نامه ارسالی که در آن شما میزان پولی را که در ژاپن خواهید داشت و اینکه آیا این پول شما است یا اگر ضامن دارید، دریافت می کنید. مبلغی که شما لیست می کنید باید هزینه های شهریه و هزینه های زندگی شما را پوشش دهد.
 • یک گواهی مانده حساب بانکی که نشان می دهد که شما یا ضامن شما پول لازم را دارد.
 • مدرک استخدام برای شما و یا حامی تان.
 • سوگند یاد شده یا تعهد از شما یا ضامن شما که وعده می کنید هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنید.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در ژاپن

تعداد کارگران خارجی در ژاپن 717،504 نفر (از اکتبر 2013) بوده است که از همین تعداد 35،054 عدد در همان سال گذشته افزایش یافته است. این در حالی بود که اعلامیه اشتغال کارگران خارجی در سال 2007 اجباری شد. در سال های اخیر تعداد زیادی از دانش آموزان خارجی پس از فارغ التحصیلی در شرکت های ژاپنی مشغول به کار بوده اند.

روش های مورد نیاز برای دانشجویان خارجی برای یافتن اشتغال تمام وقت اساسا همانند دانشجویان ژاپنی است. شما باید از طریق مطالب مرجع مختلف به شرکت ها تحقیق کنید و سپس با شرکتی که به آن علاقه مند هستید تماس بگیرید. در کدام برنامه، دانشجویان باید شغل تمام وقت خود را در ژاپن بیابند؟ از لحاظ برنامه ریزی، بسیاری از شرکت های ژاپنی تمایل دارند که تمایل دارند دانش آموزان تازه فارغ التحصیل شده را استخدام کنند.

بنابراین، گرایش وجود دارد که هم دانشجویان و هم شرکت ها در طول فصل خاص فعالیت های مختلف استخدام و به کار گیری را انجام می دهند. مهم است که شما از برنامه زمانی آگاه هستید. برنامه ریزی برای یافتن کار تمام وقت و فکر کردن به آنچه که اکنون به آن نیاز دارید. را در اولویت قرار دهید. درست است که در حال حاضر بسیاری از شرکت ها نه تنها بر مهارت های زبان بین المللی دانشجویان تمرکز می کنند.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در ژاپن

شرکت های ژاپنی همچنین علاقه مند به استفاده از دانش آموزان خارجی در بخش های فروش و بازاریابی خود هستند، که شغل هایی هستند که نیاز به مهارت های مختلفی دارند. این می تواند شاهد رشد فرصت ها برای دانشجویان خارجی باشد. اگر فعالیت های خود را تحت شرایط مختلف اقامت انجام دهید، باید وضعیت اقامت خود را تغییر دهید. به طور خاص در موارد زیر، دانش آموزان خارجی نیاز به تغییر وضعیت اقامت خود را از “دانشجویان کالج” به نوع دیگری از وضعیت تغییر دهند. در چنین مواردی، اداره مهاجرت محلی درخواست شما برای تغییر وضعیت اقامت با پرداخت هزینه درخواست مورد نیاز را می پذیرد.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به ژاپن

برای تحصیل در مدارس ژاپن ملزم به پرداخت شهریه و سایر هزینه های دیگر هستید. هزینه یک دوره یک ساله در مدارس زبان ژاپنی به جز هزینه مسکن، غذا، سفر حدود 7300 دلار می باشد. شهریه دانشگاه ها تقریبا دوبرابر شهریه مدارس و به طور متوسط شهریه دانشگاه ها حدود 14600 دلار است.

برای تامین هزینه های زندگی و اقامت ژاپن به طور میانگین به 1370 دلار در ماه نیاز دارید. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در شهرهای کوچک را داشته باشید، هزینه های شما کمتر خواهد شد، زیرا هزینه مسکن و حمل و نقل در شهرهای کوچک کمتر است. در شهرهای بزرگ مانند توکیو هزینه زندگی بیشتر خواهد بود.

اکثر مردم بر این باورند که هزینه ها در کشور ژاپن بالاست، اما این باور تا حدی غلط است. هزینه مواد غذایی و خرید در فروشگاه ها در ژاپن نسبت به کشورهای اروپایی کمتر است، در حالی که مسکن دانشجویی نسبت به سایز و امکانات آن نسبتا گران است. اطلاعات بیشتر را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *