دوره زبان در مجارستان

دوره زبان در مجارستان

یکی از راه‌های مهاجرتی که اخیرا بسیار متداول شده، اقدام از طریق دوره زبان در مجارستان است. عدم نیاز به مدرک زبان، امکان همراه داشتن خانواده، پروسه سریع اخذ پذیرش و ویزا از جمله مزایای این روش مهاجرتی به اروپا می‌باشد. شما می‌توانید در کالج‌ها و موسسات آموزشی کشور مجارستان در شهرهای پچ، سگد و بوداپست، به تحصیل در دوره زبان مجارستان بپردازید. همچنین شما می‌توانید با خیال راحت و با گارانتی اخذ ویزا از این طریق برای مهاجرت اقدام کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط، هزینه، شانس دریافت ویزا و کالج‌های مختلف را برای ورود به دوره‌های زبان و پذیرش تحصیل در مجارستان بررسی کنیم.

مهاجرت سریع به اروپا از طریق دوره زبان مجارستان

دوره زبان در مجارستان

طی سال‌های اخیر، روش مهاجرت از طریق تحصیل تبدیل به یکی از روش‌های متداول مهاجرت برای افراد ایرانی شده است. ایرانی‌ها با توجه به مسائل مالی و اقتصادی و همچنین با توجه به راحت بودن پروسه مهاجرت تحصیلی، عمدتا این روش را برای مهاجرت انتخاب نموده‌اند. اقدام از طریق دوره زبان بالطبع با توجه به مزایایی که برای این روش وجود دارد، سبب شده محبوبیت بیشتری داشته باشد. اینکه شما بتوانید در مدتی کوتاه و بدون نیاز به مدرک زبان و دردسرهای تحصیل در مقاطع دانشگاهی، مهاجرت کنید، می‌تواند بسیار جذاب و قابل توجه باشد.

حال کشور مجارستان با توجه به واقع شدن در اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای حوزه شنگن، سبب شده محبوبیت بیشتری نسبت به سایر کشورها داشته باشد. از طرفی این کشور، راهی برای ورود به اروپا و مهاجرت به کشورهایی نظیر: آلمان، سوئیس، فرانسه، سوئد، دانمارک و غیره می‌باشد. قطعاً راه ورود به این کشورها پس از مهاجرت به مجارستان بسیار راحت‌تر و آسان‌تر خواهد بود و مسئله اصلی برای مهاجرت به اروپا که ویزا می‌باشد را، می توان از طریق کشور مجارستان تسهیل و ساده کرد.

دوره‌های زبان انگلیسی

دوره زبان انگلیسی در مجارستان

در کشور مجارستان، دوره‌های زبان در کالج‌ها و موسسات آموزشی بسیاری برگزار می‌شود. کالج‌هایی نظیر: “اوسینا”، “دونا”، “وکرله”، “یورو کالج” و “دریس کالج”، چند مورد از این کالج‌ها می‌باشند. عمدتاً کالج‌ها و موسسات آموزشی در شهر بوداپست واقع شده‌اند؛؛ ولی در شهرهایی مثل پچ و سگد نیز موسسات آموزشی با کیفیت مناسبی در حال فعالیت هستند.

اخذ پذیرش دوره زبان در مجارستان، معمولاً چندان سخت نیست. کالج “اوسینا” که کالجی ایرانی است، معمولاً نیازی به آیلتس و حتی مصاحبه برای پذیرش نخواهد داشت. کالج “وکرله” برای پذیرش به آیلتس 5 و یا قبولی در آزمون ورودی اسکایپ نیاز دارد.

شهریه و هزینه دوره‌ها

معمولاً تفاوت چندانی بین شهریه دانشگاه‌های مجارستان وجود ندارد. شهریه دوره‌های زبان حدود 5000 یورو به صورت سالانه می‌باشند، که این مبلغ می‌بایست به صورت کل از همان ابتدا پرداخت شود. شهریه دوره زبان در کالج اوسینا حدود 5900 یورو، در مدرسه بیزینس وکرله یا همان wbs حدود 4500 یورو و در یورو کالج بوداپست، حدود 4650 یورو می‌باشد. پس از قبولی شخص در کالج مدنظر، فاکتوری برای متقاضی صادر می‌شود که ایشان می‌بایست مبلغ را از طریق صرافی یا شرکت‌های پرداخت بین‌المللی، پرداخت نمایند. معمولاً کالج‌ها و موسسات آموزشی مبلغی نیز به عنوان اپلیکیشن فی در نظر می‌گیرند که حدود 150 تا 220 یورو می‌باشد.

در صورتی که متقاضی به هر دلیل موفق به اخذ ویزا نشود، معمولاً کالج‌ها یا موسسات آموزشی مبلغ شهریه را به متقاضی عودت می‌دهند؛ ولی هزینه اپلیکیشن فی عمدتاً غیر قابل بازگشت است.

دوره زبان آلمانی در مجارستان

دوره زبان آلمانی در مجارستان

طی سال‌های اخیر چند دلیل سبب شده است که دوره زبان آلمانی در مجارستان نیز پرطرفدار شود. یکی از این دلایل متقاضیانی هستند که قصد دارند پس از مجارستان نسبت به مهاجرت و تحصیل در آلمان و یا کار در این کشور اقدام کنند. یعنی در واقع شانس اخذ ویزای آلمان را به دلایل مختلف کم می‌بینند و ترجیح می‌دهند از طریق مجارستان نسبت به مهاجرت به کشور آلمان یا اتریش یا کشورهای آلمانی زبان اقدام کنند. دسته بعدی افرادی هستند که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند و می‌خواهند از این طریق سریع‌تر به اروپا مهاجرت کنند. کالج‌هایی مثل یورو کالج، اوسینا و وکرله دوره‌های زبان آلمانی را تدریس می‌کنند.

شانس ویزای دوره زبان مجارستان

اخذ ویزا دوره زبان مجارستان

یکی از سوالات متداول در زمینه اقدام از طریق دوره زبان، شانس اخذ ویزای این کشور می‌باشد. طبیعتاً کالج‌ها از دانشگاه‌ها دارای اعتبار کمتری برای افیسر و اداره اقامت می‌باشند؛ اما با توجه به روابط خوب ایران و مجارستان، شاهد این بودیم که اکثر افرادی که برای دوره زبان اقدام می‌کنند، موفق به اخذ ویزا شده‌اند. چنانچه بتوانید تمکن مالی خوبی ارائه دهید طبیعتاً شانس ویزای خوبی نیز خواهید داشت. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با داشتن تجربه بسیار زیاد در زمینه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما در جهت اخذ ویزا از طریق دوره زبان در مجارستان باشد.

کالج‌ها و دانشگاه‌ها

در کشور مجارستان بالغ بر 20 مرکز دوره زبان در دانشگاه‌هایی نظیر: پچ، سگد، متروپ، ولیتان و باکینگهام و همچنین کالج‌هایی نظیر: اوسینا، یورو کالج، وکرله و دریس برگزار می‌شود. از نظر سفارت معمولاً تفاوت چندانی بین این کالج‌ها نیست؛ اما سعی کنید کالجی را انتخاب کنید که خدمات مشاوره‌ای مناسبی برای ویزا داشته باشد.

اینکه در نامه پذیرش چه عنوانی قید شود بسیار مهم است. یعنی افیسر اداره اقامت باید قانع شود که هدف شما از تحصیل در آن رشته منطقی است. مثلاً برای شخصی 35 ساله با مدرک کارشناسی ارشد، اگر صرفاً یک دوره زبان پذیرش اخذ شود، ممکن است ویزا صادر نشود؛ ولی اگر دوره‌ای باشد که برای اداره اقامت منطقی به نظر برسد شانس ویزا بالا می‌رود و این موضوع بیشتر در اختیار و مشاوره کالج‌ها و موسسات آموزشی است.

ویزای همراه برای دوره زبان مجارستان

یکی از موضوعاتی که موسسه اصطهباناتی به صورت تخصصی و شاید به صورت منحصر به فرد در راستای آن اقدام می‌کند، اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان به صورت همزمان است. بسیاری از موسسات از این موضوع بی اطلاع و شاید از اخذ ویزای همراه ناتوان باشند؛ اما موسسه اصطهباناتی مفتخر است که می‌تواند با همکاری وکلای مجرب و با هماهنگی کنسول، ویزای همراه را به صورت همزمان برای متقاضیان دریافت کند. نمونه‌هایی از ویزاهایی که به صورت همزمان دریافت شده را می‌توانید در وب‌سایت موسسه اصطهباناتی ملاحظه فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “دوره زبان در مجارستان

 1. فریبرز سلیمی عروس محله گفت:

  سلام.من الان دارم فوق دکتری حقوق بشر رو در دانشگاه دولتی باکو-دانشکده حقوق ، گروه سازمان یونسکو، را میگذرانم. متولد 1 شهریور سال 1350 هستم.گپ تحصیلی هم ندارم.آیا محدودیت سنی دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   سن شما برای ارائه مشاوره دقیق تر ذکر نگردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *