دانشگاه پنتئون سوربن فرانسه

دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور فرانسه می باشد که در این مقاله به همت کارشناسان زبده موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی قصد داریم در ارتباط با آن توضیحاتی جامع ارائه کنیم. فرانسه کشوری است در اروپای غربی که منطقه ها و قلمرو های زیادی دارد. این کشور همانند اسپانیا و مراکش، سواحی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارد. فرانسه از نظر مساحتی بزرگ ترین کشور در اتحادیه اروپا و سومین کشور بزرگ در کل اروپا محسوب می شود.‌ مساحت این کشور ششصد و چهل هزار و ششصد و هفتاد و نه کیلومتر مربع است. پایتخت کشور فرانسه که بزرگ ترین شهر آن نیز محسوب می شود، شهر پاریس است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

زبان رسمی مردم در کشور فرانسه، زبان فرانسوی می باشد. جمعیت این کشور بیش از شصت و هفت میلیون نفر است اما هر ساله بیش از هشتاد و سه میلیون گردگشر را به خود جذب می کند و از این حیث در رتبه اول جهان قرار دارد. در لیست کشور های ببشترین دارند میراث جهانی یونسکو، فرانسه در رتیه چهارم قرار گرفته است. واحد پول در کشور فرانسه یورو است ولی در مواردی از فرانک سوئیس نیز استفاده می شود.

اگر تمایل دارید برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنید، باید بدانید که راه های مهاجرتی به این کشور متفاوت هستند. برای انتخاب مناسب بر مبنای شرایط لازم است تا حتما مشورت کنید. توصیه ما این است که به نمایندگی های موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز، تهران، اصفهان، تبریز و مشهد مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه به طور جامعه مباحثی را ارائه کنیم. همان طور که می دانید فرانسه کشوری است با فرهنگی‌ غنی و پر بار که جزو پیشرفته ترین کشور های در سطح دنیا محسوب می شود. تحصیل در فرانسه برای خیلی از دانشجویان و دانش آموزان به عنوان هدف در نظر گرفته می شود. سیستم آموزشی در کشور فرانسه به عنوان سیستمی به روز و جذاب است که از سالیان دور توانسته افراد علمی و دانشمندان زیادی را وارد جامعه کند.

البته همان طور که گفتیم روش های مهاجرتی به کشور فرانسه متفاوت است و می توان از روش هایی هم چون مهاجرت کاری به فرانسه، مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه، مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه فرانسوی برای اقامت در فرانسه اقدام نمود. اما ما در ادامه قصد داریم ببینیم دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه چه شرایطی دارد. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های فرانسه می باشد. در حقیقت می توان گفت در کنار دانشگاه های آکسفورد و بولونیا، سوربن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد. در بخش بعد با تاریخچه این دانشگاه قدیمی آشنا می شویم.

تاریخچه دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه

همان گونه که در بخش قبل توضیح دادیم دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور فرانسه محسوب می شود. این دانشگاه تاریخی در شهر پاریس کشور فرانسه برای اولین بار در نیمه دوم قرن دوازدهم ظاهر شد، اما در سال هزار و نهصد و هفتاد میلادی به عنوان سیزدهمین دانشگاه خود مختار پس از اعتراضات دانشجویی در فرانسه، دوباره سازماندهی شد. پس از ماه ها درگیری دانشجویان و مسئولان دانشگاه در پاریس، دولت این دانشگاه را در تاریخ دو می هزار و نهصد و شصت و هشت میلادی تعطیل کرد.

تاریخچه دانشگاه پنتئون سوربن فرانسه

تاریخچه دانشگاه پنتئون سوربن فرانسه

دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه در حقیقت در سال هزار و نهصد و هفتاد و یک میلادی توسط اساتید فرانسیوس لوچایر (استاد حقوق ) و هنری بارتولی ( استاد اقتصاد) و هلن آرویلیر (استاد علوم انسانی) تاسیس گردید. در حقیقت اکثر اقتصاد دان های دانشکده ها و دانشمندان علوم سیاسی و برخی اساتید حقوق و اقتصاد به دنبال ایجاد دانشگاهی بودند که فراتر از تقسیم بندی های انضباطی باشد. از این رو آن ها از همکاران دیگر خود پیشی گرفتند و پاریس اول را تاسیس نمودند که بعدا با نام دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه شناخته شد.

در حقیقت این دانشگاه امروزه با نام های دانشگاه پاریس یک یا دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه شناخته می سود که یکی از بزرگترین و مهم ترین مراکز تحقیقاتی در این کشور محسوب می شود. در واقع داستان اصلی و ماجرای واقعی این دانشگاه تقسیم شدن دانشگاه پاریس به سیزده دانشگاه مختلف بوده است. این دانشگاه بر خلاف سایر دانشگاه های دنیا به جای داشتن دانشکده های گوناگون در زمینه های مختلف، دانشگاه هایی برای زیر شاخه های مختلف تحصیلی ارائه کرده است.

معرفی اولیه دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه

همان طور که گفتیم، این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین و بزرگ ترین دانشگاه های فرانسه است. دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه حدود چهل هزار دانشجو در بخش ها و رشته های مختلف دارد. پنج موسسه فعال این دانشگاه نیز دوره هایی را در سطح عالی برای رشته ها مختلف حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد، مدیریت و علوم انسانی ارائه می دهند. مکان اصلی دانشگاه در حقیقت در لارتین واقع شده و بخشی از سوربن و دیگر ساختمان های معتبر دانشگاه فرانسه را اشغال کرده است.

دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه یا همان دانشگاه پاریس یک در مرکزی غنی از روابط بین المللی است که در پنج قاره جهان وجود دارد و در آموزش محققان، دانشگاهیان، قضات، وکلا، مدیران ارشد و کارمندات عالی دولتی فرانسه نقش اساسی دارد. در برخورد های سنتی و مدرنیته، پاریس یک در صدر تحقیقات و آموزش در زمینه های خود قرار دارد و هدف آن این است که قطب اصلی تحقیق و آموزش در اروپا در قرن بیست و یک باشد.‌

دانشکده اقتصاد در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه یکی از معتبر ترین مکان های اقتصادی در فرانسه و جهان است. در این محیط آموزشی از سال دو هزار و هفت میلادی نیز یک برنامه آموزشی با کیفیت برای دانشجویان بین المللی که مایل به انجام مطالعات کارشناسی ارشد خود در اقتصاد در سوربن هستند ایجاد شده است.

بخش ها و رشته های موجود در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه

دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه بخش ها و دانشکده های مختلفی دارد که رشته های زیادی در آن تدریس می شود.‌ در این دانشگاه کورس های تحصیلی هم به زبان فرانسوی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه لیست کورس های تحصیلی انگلیسی زبان را ارائه داده است که در این بخش برای شما خواهیم گفت. دانشکده ها و بخش های مختلفی که در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه موجود هستند که عبارتند از: اقتصاد، تاریخ هنر و باستان، هنر، دانشکده مدیریت سوربن، جغرافیا، تاریخ، فلسفه، علوم سیاسی، ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر، قانون و مدرسه هنر.

دانشکده هنر سوربن که در این دانشگاه قرار دارد در هنر های خاصی تخصص دارد. این مدرسه دارای مدرک تحصیلی از مقطع لیسانس تا دکتری می باشد. تخصص های اصلی در این مدرسه هنری سینما، هنر های پلاستیکی، طراحی، مدیریت پروژه یا موسسات فرهنگی و زیبایی شناسی است. در بخش حقوق این دانشگاه مدرک هایی از لیسانس تا دکتری ارائه می شود. این دانشکده از سال هزار و نهصد و نود و سه میلادی با دانشگاه کرنل و موسسه تابستانی حقوق تطبیقی و بین الملل، فعالیت هایی مشترک را برگزار می کند.‌

از جمله موسساتی که تحت نظر این دانشگاه هستند می توان به پژوهشکده توسعه اقتصادی و اجتماعی، موسسه جمعیت شناسی پاریس، موسسه تحقیقات و مطالعات پیشرفته در زمینه گردشگری، موسسه مطالعات کار، موسسه فلسفه علوم و فنون، انستیتوی مطالعات جنگ و صلح، موسسه علوم فقه و فلسفه، انتشارات سوربن و … اشاره کرد. از سال هزار و نهصد و هفتاد و یک میلادی تا کنون این انتشارات بیش از هفتصد کتاب منتشر کرده است و می توان گفت هر ساله تقریبا پنجاه عنوان جدید منتشر می شود. در ادامه قصد داریم لیست تمام برنامه هایی که به زبان انکلیسی آموزش داده می شود را به صورت کامل برای شما بیان کنیم.

این برنامه ها بیشتر در شاخه های اقتصاد، مدیریت، ریاضیات و علوم کامپیوتر هستند و عبارتند از: کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت سیستم های اطلاعات و دانش ( IKSEM )، کارشناسی ارشد توسعه پایدار سرزمینی با برنامه اراسموس موندس ( EMM STEDE ) ، کارشناسی ارشد مدل ها و روش های اقتصاد کمی با برنامه اراسموس موندس (QEM – EM) ، کارشناسی ارشد مدل های ریاضی در اقتصاد و دارایی ( MMEF )، کارشناسی ارشد بین المللی  ریاضیات کاربردی در اقتصاد و دارایی( IMMAEF) ، کارشناسی ارشد ریاضیات اقتصاد و دارایی ( MAEF ) ، مدل سازی و روش های ریاضی در اقتصاد و دارایی ( MMMEF) ، مهندسی ریسک در امور مالی و بیمه (IRFA) ، کارشناسی ارشد در سازمان، استراتژی و مشاوره اطلاعات (COSI) ، ام بی ای بین المللی، کارشناسی ارشد تحلیل و سیاست در اقتصاد ( APE) ، کارشناسی ارشد اقتصاد توسعه، کارشناسی ارشد اقتصاد و روانشناسی، دکترای اراسموس موندس در اقتصاد ( EDE- EM) ، کارشناسی ارشد مدیریت سیستم های اطلاعات و دانش، کارشناسی ارشد حقوق آمریکا و حقوق فرانسه با همکاری کلمبیا و کرنل، کارشناسی ارشد در رشته حقوق تجارت انگلیسی و آمریکایی، حقوق بین الملل، کارشناسی ارشد حقوق مالیات، کارشناسی ارشد تاریخ و تمدن اروپا، کارشناسی ارشد تاریخ هنر با همکاری دانشگاه کلمبیا، گواهینامه مطالعات آفریقا با همکاری دانشگاه کلمبیا، دیپلم جهانگردی بین المللی و کارشناسی ارشد گردشگری بین المللی.

بخش ها و رشته های موجود در دانشگاه پنتئون سوربن فرانسه

بخش ها و رشته های موجود در دانشگاه پنتئون سوربن فرانسه

یکی از حذابیت های رشته های این دانشگاه این است که دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه بیش از صد و پنجاه کنواسیون با دانشگاه های خارجی در پنج قاره امضا کرده است. این مبادلات حول فعالیت های بین المللی، آکسفورد لندن، بولونیا، بن، ژنو، هلینسکی، لیدن و مراگ را گرد هم‌ جمع کرده است. هر ساله حدودا صد و سی دانشگاهی و محقق از دانشگاه های خارجی برای تدریس و تحقیق به دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه مراجعه می کنند.

حدودا شش هزار دانشجوی بین المللی در بخش های مختلف این دانشگاه عمدتا از اروپا به عنوان برنامه های SOCRETES و TEMPUS تحصیل می کنند. این دانشگاه همچنین میزبان بسیاری از کنفرانس های بین المللی سالانه است. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر سال تحصیلی شش هزار و پانصد یورو به طور میانگین می باشد و برای ثبت نام نیز باید مبلغ نود و یک یورو پرداخت شود. البته باید هزینه زندگی در فرانسه را هم در نظر بگیرید.

رتبه دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه

در این دانشگاه، دانشجویان می توانند برای پذیرش در یکی از برنامه های اخذ مدرک دانشگاهی یا دو رشته که با همکاری دانشگاه های همکار در فراتسه و خارج از کشور طراحی شده است، اقدام کنند. دانشجویان از سراسر دنیا می توانند برای پذیرش در این دانشگاه  و تحصیل در فرانسه اقدام کنند. این دانشگاه که در فرانسه رتبه یازدهم را دارد در سال دو هزار و بیست میلادی در رتبه بندی QS دارای رتبه سیصد و پنجم می باشد و در رتبه بندی های تایمز بین رتبه ششصد و یک تا هشتصد قرار گرفته است‌. این دانشگاه در هنر و علوم انسانی در رتبه سی و نه جهانی، علوم اجتماعی در رتبه شصت و یک جهانی، فلسفه در رتبه چهل و یک جهانی، باستان شناسی در رتبه هجدهم جهانی، قانون در رتبه بیست و پنج جهانی، تاریخ در رتبه چهل و نه جهانی و اقتصاد در رتبه بین پنجاه و یک تا صد در جهان قرار دارد.

سوالات متداول در ارتباط با دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه

 1. آیا دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه در دنیا معتبر می باشد؟

  بله این دانشگاه جزو یکی از معتبر ترین دانشگاه های دنیا می باشد و در کشور فرانسه نیز رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده است.

 2. دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه در رده بندی جهانی دارای چه رتبه ای است؟

  این دانشگاه که در فرانسه رتبه یازدهم را دارد در سال دو هزار و بیست میلادی در رتبه بندی QS دارای رتبه سیصد و پنجم می باشد و در رتبه بندی های تایمز بین رتبه ششصد و یک تا هشتصد قرار گرفته است‌.

 3. دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه در چه سالی تاسیس شده است؟

  این دانشگاه تاریخی در شهر پاریس کشور فرانسه برای اولین بار در نیمه دوم قرن دوازدهم ظاهر شد، اما در سال هزار و نهصد و هفتاد میلادی به عنوان سیزدهمین دانشگاه خود مختار پس از اعتراضات دانشجویی در فرانسه، دوباره سازماندهی شد.

 4. هزینه تحصیل در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه چقدر است؟

  هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر سال تحصیلی شش هزار و پانصد یورو به طور میانگین می باشد و برای ثبت نام نیز باید مبلغ نود و یک یورو پرداخت شود.

 5. کورس های تحصیلی در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه به چه زبانی ارائه می شود؟

  کورس های تحصیلی در این دانشگاه به زبان های فرانسوی و انگلیسی ارائه می شود.

 6. چه رشته هایی در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه به زبان انگلیسی تدریس می شوند؟

  این برنامه ها بیشتر در شاخه های اقتصاد، مدیریت، ریاضیات و علوم کامپیوتر هستند و عبارتند از: کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت سیستم های اطلاعات و دانش ( IKSEM )، کارشناسی ارشد توسعه پایدار سرزمینی با برنامه اراسموس موندس ( EMM STEDE ) ، کارشناسی ارشد مدل ها و روش های اقتصاد کمی با برنامه اراسموس موندس (QEM – EM) ، کارشناسی ارشد مدل های ریاضی در اقتصاد و دارایی ( MMEF )، کارشناسی ارشد بین المللی  ریاضیات کاربردی در اقتصاد و دارایی( IMMAEF) ، کارشناسی ارشد ریاضیات اقتصاد و دارایی ( MAEF ) ، مدل سازی و روش های ریاضی در اقتصاد و دارایی ( MMMEF) و … .

 7. آیا دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه اقدام به پذیرش دانشجویان بین المللی می کند؟

  بله این دانشگاه از سرتاسر اروپا و دنیا اقدام به پذیرش دانشجویان بین المللی می کند.

 8. چه دانشکده هایی در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه فعال هستند؟

  دانشکده ها و بخش های مختلفی که در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه موجود هستند که عبارتند از: اقتصاد، تاریخ هنر و باستان، هنر، دانشکده مدیریت سوربن، جغرافیا، تاریخ، فلسفه، علوم سیاسی، ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر، قانون و مدرسه هنر.

 9. چه موسساتی زیر نظر دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه فعالیت می کنند؟

  از جمله موسساتی که تحت نظر این دانشگاه هستند می توان به پژوهشکده توسعه اقتصادی و اجتماعی، موسسه جمعیت شناسی پاریس، موسسه تحقیقات و مطالعات پیشرفته در زمینه گردشگری، موسسه مطالعات کار، موسسه فلسفه علوم و فنون، انستیتوی مطالعات جنگ و صلح، موسسه علوم فقه و فلسفه، انتشارات سوربن و … اشاره کرد.

 10. آیا در دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه تمام مقاطع تحصیلی ارائه می شود؟

  بله تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه ارائه می گردد.

 11. در بخش هنر دانشگاه pantheon sorbonne فرانسه چه مواردی بیشتر کار می شود؟

  تخصص های اصلی در این مدرسه هنری سینما، هنر های پلاستیکی، طراحی، مدیریت پروژه یا موسسات فرهنگی و زیبایی شناسی است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *