دانشگاه کارولینسکا

تحصیل در دانشگاه کارولینسکا یک دوره کارشناسی به زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم می کند دانشجویان جهت تحصیل در این دانشگاه باید به صورت آنلاین ثبت نام کنند که آخرین مهلت 15 ژانویه 2018 می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه کارولینسکا

دانشکده کارولینسکا یک دوره ی کارشناسی را به زبان انگلیسی، که همان دوره ی کارشناسی بیومدیکال است را ارائه می دهد. تمام برنامه های کارشناسی دیگر مانند دوره های های پزشکی سوئد و دندانپزشکی به زبان سوئدی آموزش داده می شوند و اطلاعات مربوط به درخواست و پذیرش آنها تنها در صفحات دوره های سوئدی موجود است. اطلاعات زیر برای متقاضیان علاقه مند به تحصیل در رشته های بیو مدیکال می باشد.

 • پذیرش در برنامه های لیسانس جهانی
 • دوره های فوق لیسانس و کارشناسی جهانی
 • سوالات متداول- دوره های کارشناسی جهانی

پذیرش در دانشگاه های سوئد

سیستم مرکزی آنلاین یک سیستم درخواست مرکزی برای تحصیل و پذیرش دانشگاه های سوئد را فراهم می کند.اطلاعات بیشتر در مورد اولویت بندی/ رتبه بندی انتخاب های خود را در سایت موسسه (توسعه گران مهر)مطالعه نمایید.قبل از اینکه درخواست آنلاین را تکمیل نمایید،هیچ مدرکی جهت پذیرش دانشگاه در رشته تحصیل پزشکی دندانپزشکی سوئد ارسال نکنید.لطفا توجه داشته باشید که تمام پروسه باید به صورت آنلاین انجام شود. همچنین هیچ مدرکی نباید به طور مستقیم به دانشکده کارولینسکا ارسال گردد.

دوره برنامه های دانشگاه کارولینسکا

دو دوره برای مطالعات کارشناسی در این دانشگاه که از پاییز 2018 شروع می شود وجود دارد،آخرین مهلت 15 ژانویه 2018 (دوره ی درخواست 16 اکتبر2017 باز می شود که برای همه متقاضیان بین المللی باز است حتی آن دسته از متقاضیانی که نیاز به درخواست ویزا برای تحصیل در سوئد دارند باید قبل از 15 ژانویه درخواست دهند.متقاضیان اتحادیه اروپا / EEA با مدرک تحصیلی راهنمایی/ دبیرستان نیز توصیه می شود تا 15 ژانویه درخواست دهند زیرا آخرین مهلت 16 آوریل 2018 می باشدبرای متقاضیان ملی و اتحادیه اروپا / EEA باید در این دوره از درخواست ها اعمال شوند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کارولینسکا

در پنجمین رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه ها ، بینشی در مورد چگونگی مقایسه دانشگاه ها در سطح جهانی ارائه شد . از آنجا که تعداد زیادی از دانشجویان قصد دارند در دانشگاه ها خارج از کشور خود ثبت نام کنند ، بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهان – که به طور خاص بر روی تحقیقات آکادمیک و شهرت تحصیلی دانشکده ها متمرکز است و نه بر اساس دوره لیسانس و یا تحصیلات تکمیلی جداگانه – می تواند به متقاضیان کمک کند که به طور دقیق موسسات دور دنیا را با هم مقایسه کنند .

بهترین رتبه بندی دانشگاه ها نیز بینشی در مورد این که چگونگی دانشگاه های آمریکایی – که به طور جداگانه برای بیش از 30 سال در سطح جهان رده بندی شده است ، فراهم می کنند . تمام دانشگاه ها می توانند خود را در برابر دانشکده های در کشور و منطقه خود محک بزنند ، در مرحله جهانی بیشتر قابل مشاهده شوند و دانشکده های برتر در کشورهای دیگر را بیابند تا هم کاری با آن ها را در نظر بگیرند .

رتبه و رنکینگ دانشگاه کارولینسکا

رتبه و رنکینگ دانشگاه کارولینسکا

بهترین رتبه بندی دانشگاه ها در جهان شامل 1250 موسسه است که از سال گذشته تغییر نکرده اند و از 74 کشور در سال گذشته به 75 کشور افزایش یافته است . اولین گام در تهیه این رتبه بندی ها ، که توسط Clarivate Analytics InCites ایجاد می شود ، ایجاد مجموعه ای از 1372 دانشگاه است که برای رتبه 1250 دانشکده برتر به کار گرفته شده اند .

 • رتبه منطقه ای : 12 برابری با بهترین دانشگاه های جهانی اروپا
 • رتبه کشوری : #1 بهترین دانشگاه در سوئد

رتبه بندی موضوعی :

 1. زیست شناسی و بیوشیمی 25 #
 2. شیمی 494 #
 3. پزشکی بالینی 19 #
 4. ایمنی شناسی 13 #
 5. میکروبیولوژی 49 #
 6. سلولی مولکولی و ژنتیک 14 #
 7. علم اعصاب و رفتار 19 #
 8. داروشناسی و سم شناسی 9 #
 9. روان شناسی 17 #
 10. علوم اجتماعی و بهداشت عمومی 56 #

رشته های دانشگاه کارولینسکا

 1. پزشکی تطبیقی
 2. علوم بالینی ، درمان و فناوری
 3. علوم زیستی و تغذیه
 4. بیولوژی سلولی مولکولی
 5. علوم بالینی اعصاب
 6. علوم و تحصیلات بالینی، بیمارستان Söder
 7. علوم بالینی، بیمارستان Danderyd
 8. دندانپزشکی
 9. علوم پزشکی آزمایشگاهی
 10. یادگیری، اطلاع رسانی و اخلاقیات
 11. شیمی زیستی و فیزیک زیستی درمانی
 12. همه گیر شناسی و آمار زیستی درمانی
 13. پزشکی ، Huddinge
 14. پزشکی ، Solna
 15. میکروبیولوژی، تومور و زیست شناسی سلولی
 16. پزشکی و جراحی مولکولی
 17. عصب شناسی ، علوم و جامعه مراقبتی
 18. علم اعصاب
 19. غده شناسی و آسیب شناسی
 20. فیزیولوژی و دارو شناسی
 21. علوم سلامت عمومی
 22. سلامت زنان و کودکان
 23. پزشکی محیطی
رشته های دانشگاه کارولینسکا

رشته های دانشگاه کارولینسکا

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه کارولینسکا

 • دانشجویان ساکن اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا و کشور سوئیس
 • دانشجویان انتقالی ( از تمام کشور ها )
 • دانشجویان PhD

دانشجویانی که شهروند کشور های خارج از اتحادیه اروپا ( EU ) و منطقه اقتصادی اروپا ( EEA ) و کشور سوئیس هستند ، عموما ملزم به پرداخت هزینه درخواست پذیرش و شهریه دوره می باشند. البته در رابطه با این قانون کلی استثنائاتی نیز وجود دارد . برای دریافت لیست کامل استثنائات به اطلاعات رسمی پذیرش دانشگاه در سوئیس مراجعه کنید.

شهریه های رشته های تحصیلی دانشگاه کارولینسکا

شهریه های رشته های تحصیلی دانشگاه کارولینسکا

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های سوئد و همچنین قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *