دانشگاه هاروارد

تحصیل در یکی از با سابقه ترین و معروف ترین دانشگاه های کشور آمریکا قطعا شخصی را سر ذوق می آورد. بدین صورت که اگر شما بخواهید در هر منطقه از دنیا مشغول شوید، به اعتبار و پشتوانه علم و نام مدرک شما اشتغال پیدا میکنید. دانشگاه هاروارد یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات علمی آموزشی در سراسر نقاط دنیاست که اکثریت با آن آشنایی ابتدایی داریم. در ادامه توجه شما را به بررسی کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) درباره این دانشگاه، جلب مینماییم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

درباره دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد قدیمی ترین موسسه آموزش عالی آمریکا است، که در سال 1636 با رای دادگاه جامع و بزرگ کولونی ماساچوست تاسیس شد، و نام آن از اولین خیر آن دانشگاه، وزیر جوان، جان هاروارد از چارلز تاون گرفته شد، که در زمان مرگش در سال 1638، کتابخانه و نیمی از املاک خود را به این مؤسسه واگذار کرد. امروزه مجسمه ای از جان هاروارد در مقابل دانشگاه هاروارد خود نمایی می کند، و شاید شناخته شده ترین نشانه این دانشگاه است.

دانشگاه هاروارد به علاوه موسسه ردکلیف برای مطالعات پیشرفته 12 دانشکده دارد. این دانشگاه از 9 دانشجو با یک استاد، به وضعیت امروز رسیده است، که 20000 دانشجو ثبت نام می کند، و بیش از 360000 فارغ التحصیل در ایالات متحده آمریکا و 190 کشور دیگر دارد.

گستره فعالیت هاروارد بسیار فراتر از کلاس های سنتی است. کارکنان ، دانشجویان و استادان این دانشگاه نقش های رهبری جهانی در زمینه های مختلفی را به عهده می گیرند و از نظر ملی و بین المللی به رسمیت شناخته می شوند. استادان دانشکده های هاروارد جایزه های بسیاری را برنده شده اند. این دانشگاه برندگان جایزه نوبل و پولیتزر و سران دولت را که فارغ التحصیل هاروارد هستند را منتشر کرده است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه هاروارد

زمانی که از پذیرش بین المللی صحبت می کنیم، معمولا به متقاضیانی اشاره می کنیم که از خارج از ایالات متحده درخواست ورود به هاروارد را دارند. بطور کلی، اگر از خارج ایالات متحده قصد ورود به هاروارد را دارید، همان فرآیند ها و جدول های زمانی را دنبال می کنید که متقاضیان اهل ایالات متحده طی می کنند.

تست های استاندارد مورد نیاز:

برای ورود به هاروارد بایستی یکی از دو تست استاندارد SAT یا ACT شرکت کنید (با یا بدون نگارش)، و پیشنهاد ما به شما شرکت در دو تست موضوعی SAT است، مگر اینکه شرکت در این تست ها از نظر مالی برای شما امکان پذیر نباشد. لطفا توجه کنید که تست مهارت زبان انگلیسی بعنوان یکی از دو تست موضوعی ذکر شده پذیرفته نمی شود.

مهارت در زبان انگلیسی:

برای تحصیل موفق در هاروارد، مهارت در زبان انگلیسی ضروری است، که این مهارت قابلیت درک و بیان سریع و واضح افکار را شامل می شود. با وجود اینکه برای ورود به هاروارد مجبور به شرکت در آزمون زبان انگلیسی بعنوان یک زبان خارجی یا تافل (TOFEL) یا هر تست مهارت زبان انگلیسی دیگری نیستید، میتوانید در صورت شرکت در این آزمون ها، نمرات خود را در زمان درخواست برای حضور در هاروارد ثبت کنید.

مصاحبه ها:

ما همواره متقاضیان را تشویق می کنیم که در صورت امکان در مصاحبه های ما شرکت کنند. اگر مصاحبه کننده ای در نزدیکی محل سکونت شما نباشد تا با شما مصاحبه کند، عدم مصاحبه تأثیر منفی بر تقاضای شما نمی گذارد.

مدارک ترجمه شده:

تهیه ترجمه توصیه نامه ها و رونوشت ها مفید است، اما اجباری نیست. لطفا به یاد داشته باشید:

 • نباید خودتان مدارک را ترجمه کنید، اما در صورتی که هزینه ترجمه برای شما زیاد است نیازی به استخدام مترجم نیست، و ترجمه استاد یا مدیر شما کفایت می کند.
 • تمام ترجمه ها باید نام و جایگاه مترجم، و رابطه آنها با شما را به همراه داشته باشند.
 • کپی متن ترجمه نشده مدارک باید ضمیمه ترجمه شود.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه هاروارد

رتبه و رنکینگ دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد در رتبه بندی موسسات آموزش عالی تایمز، در مجموع رتبه ششم دانشگاه های جهان و رتبه اول دانشگاه های آمریکا در سال 2019 را کسب کرد. این دانشگاه رتبه پنجم رشته های هنر و انسان شناسی، رتبه دوم رشته های بالینی و بهداشت، رتبه سوم مهندسی و فناوری، رتبه اول علوم زندگی، رتبه چهارم علوم فیزیک و رتبه چهارم علوم اجتماعی را کسب کرده است.

رتبه بندی جهانی دانشگاه های آموزش عالی تایمز تنها سازمان ارزیابی عملکرد دانشگاه های پژوهش محور نسبت به تمام جنبه های آنهاست: آموزش، پژوهش، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی. این سازمان از 13 نشانگر دقیق عملکرد استفاده می کند تا قابل درک ترین و متعادل ترین مقایسه ها را انجام دهد تا مورد اعتماد دانشجویان، دانشگاهیان، روسای دانشگاه ها، صنعت و دولت ها باشد.

نشانگر های عملکرد دانشگاه ها به پنج زمینه تقسیم می شوند: تدریس (محیط یادگیری)، تحقیق (درآمد و اعتبار)، تأثیر گذاری پژوهش، دورنمای بین المللی (کارکنان، دانشجویان و تحقیق) و درآمد صنعتی (انتقال دانش).

رشته های دانشگاه هاروارد

 1. مطالعات آفریقایی و آفریقای آمریکایی
 2. مطالعات آمریکایی
 3. انسان شناسی
 4. ریاضیات کاربردی
 5. فیزیک کاربردی
 6. باستان شناسی
 7. معماری، معماری مناظر و برنامه ریزی شهری
 8. ستاره شناسی
 9. مهندسی زیستی
 10. زیست داده ورزی و ژنومیک یکپارچه
 11. علوم بیولوژیکی و زیست پزشکی
 12. علوم بیولوژیکی در درمان دهان و دندان
 13. علوم بیولوژیکی در بهداشت عمومی
 14. بیوفیزیک
 15. آمار زیستی
 16. مدیریت بازرگانی
 17. اقتصاد تجاری
 18. زبان و ادبیات سلتیک
 19. بیولوژی شیمیایی
 20. فیزیک شیمیایی
 21. شیمی و بیولوژی شیمیایی
 22. مطالعات کلاسیک
 23. ادبیات تطبیقی
 24. مهندسی و علوم محاسبه ای
 25. علوم کامپیوتر
 26. علم داده ها
 27. تقسیمات علوم پزشکی
 28. علم زمین و سیارات
 29. زبان ها و تمدن های آسیای شرقی
 30. علوم اقتصاد
 31. آموزش
 32. مهندسی برق
 33. مهندسی و علوم کاربردی
 34. زبان انگلیسی
 35. علوم زیست محیطی و مهندسی
 36. مطالعات بصری و فیلم
 37. زبان و ادبیات آلمانی
 38. حکومت داری
 39. علوم زندگی یکپارچه هاروارد
 40. سیاست بهداشتی
 41. تاریخ
 42. تاریخ هنر و معماری
 43. تاریخ علوم
 44. بیولوژی تکاملی انسان
 45. ایمن سازی
 46. مطالعات آتلانتیک و آسیای میانه
 47. روابط بین الملل
 48. زبان شناسی
 49. علوم مواد و مهندسی مکانیک
 50. ریاضیات
 51. مطالعات خاورمیانه
 52. بیولوژی سلولی و ملکولی
 53. موسیقی
 54. تمدن ها و زبان های خاور نزدیک
 55. علوم اعصاب
 56. بیولوژی ارگانیسمی و تکاملی
 57. رفتار های سازمانی
 58. فلسفه
 59. فیزیک
 60. اقتصاد و حکومت سیاسی
 61. علوم سیاسی
 62. علوم بهداشت جمعیت
 63. روانشناسی
 64. سیاست عمومی
 65. مطالعات منطقه ای آسیای شرقی
 66. مطالعات منطقه ای روسیه اروپای شرقی و آسیای مرکزی
 67. مذهب
 68. زبان و ادبیات رومی
 69. زبان و ادبیات اسلاوی
 70. سیاست اجتماعی
 71. جامعه شناسی
 72. مطالعات جنوب آسیا
 73. فناوری و علوم زیستی گفت و شنود
 74. آمار
 75. بیولوژی سیستم ها
 76. ویروس شناسی

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه هاروارد

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه هاروارد

درک میکنیم که پرداخت هزینه دانشگاه خصوصی برای هر خانواده ای سنگین است و هدف ما این است که هزینه تحصیل برای شما قابل مدیریت باشد. به همین منظور به شما برنامه های مالی بر اساس نیاز پیشنهاد می شود. در واقع تقریبا 70 درصد دانشجویان دانشگاه هاروارد به نوعی کمک هزینه مالی دریافت می کنند.

قیمت های زیر هزینه کامل تحصیل در هاروارد، قبل از دریافت کمک هزینه مالی است. اگر کمک هزینه مالی به شما تعلق بگیرد، ممکن است مبالغ اضافی هم جهت هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا و یا هزینه های شخصی و سفر دریافت کنید.

 • شهریه 46340 دلار
 • سایر هزینه ها 4080 دلار
 • محل اقامت 10609 دلار
 • تغذیه 6551 دلار
 • هزینه های شخصی تقریبی (شامل 800 تا 1200 برای خرید کتاب) 4070 دلار
 • هزینه های سفر 0 تا 5000 دلار
 • مجموع 71650 تا 76650 دلار

دور از انتظار نیست! اما شما هم می توانید، بدین منظور ابتدا شرایط کلی تحصیل در آمریکا و احتمالات آن را بررسی نموده و سپس با کمک مشاورین آگاه موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به خواسته خود برسید.

4/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “دانشگاه هاروارد

 1. Melika گفت:

  کمک هزینه مالی یعنی مثلا هیچی پول نیاز نیست که بدی؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بسته به مقدار بورس دریافتی شما میزان شهریه و سایر هزینه ها مشخص می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *