تحصیل رشته پزشکی چین دانشگاه ووهان

در سال های اخیر بسیاری از دانشجویان از نقاط مختلف جهان برای تحصیل در چین در شاخه پزشکی به این کشور مهاجرت می کنند. تحصیل در رشته پزشکی را به دلیل اعتبار جهانی مدارک دانشگاه های پزشکی چین، سطح عالی این دانشگاه ها، هزینه تحصیل نسبتا پایین، امکان تحصیل به زبان انگلیسی انتخاب کردند. در مقاله زیر مشاورین مجرب موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تحصیل رشته پزشکی چین دانشگاه ووهان را بررسی نموده، مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش را بیان می نمایند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل رشته پزشکی چین دانشگاه ووهان

به عنوان یک دانشگاه جامع دانشگاه ووهان را می توان یکی از بهترین دانشگاه پزشکی در چین نام برد، زیرا طیف گسترده ای از رشته ها را ارائه می دهد. از نظر جایگاه علم اطلاعاتی رتبه ی برتر 3 در سطح جهانی را داراست و موفق به کسب جایزه ی” مکان پیشرو جهانی ” شده است. در این میان، علوم انسانی و علوم اجتماعی نیز رتبه ی برتر 3 را در میان دانشگاه ها در چین دارد.

همچنین، چهار رشته ی مهم ملی، یعنی ژئوفیزیک، علوم بررسی و نقشه برداری، علوم کتاب داری، اطلاعات و مدیریت بایگانی و فلسفه ی مارکسیستی، در وهله ی اول در سراسر کشور در رتبه ی اول قرار دارند. حدود 14 رشته ی کلیدی ملی، از جمله اقتصاد، مهندسی هیدرولیک، دهان پزشکی، مدیریت عمومی، حقوق، روزنامه نگاری و ارتباطات، تاریخ کلمه، جغرافیا، فلسفه و زیست شناسی و غیره، رتبه بالای 5 را در چین داراست.

در حال حاضر، دانشگاه ووهان چین نزدیک به 50،000 دانشجو را ثبت نام کرده است، حدود 4000 نفر از آنها دانشجویان بین المللی می باشند. این ارگان همکاری های دراز مدت و لینک هایی با 415 دانشگاه و موسسه ی تحقیقاتی از 45 کشور و منطقه تاسیس کرده است. در پای کوه Luciano در ووهان، پایتخت شهر استان هوبئی، چین، واقع شده است، W.H.U  به عنوان ” زیبا ترین دانشگاه در چین” شهرت یافته است.

رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه پزشکی ووهان چین

در سال 2014، دانشجویان دانشگاه ووهان چین شامل 34،131 دانشجوی مقطع کارشناسی تمام وقت و 13،918 نامزد کارشناسی ارشد تمام وقت، 7477 نامزد دکتری و 1477 دانشجوی بین المللی می باشد.

 • در سال 2016، اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی، آن را در رتبه ی 251 جهانی و 9 در چین قرار داد.
 • در سال 2015، رتبه بندی دانشگاه های جهانی  QS، آن را در رتبه ی 273 جهانی و 9 منطقه قرار داد.
 • در سال 2015، رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان، آن را بین 301-400 در جهان و 14-27 در چین بزرگتر (از جمله چین اصلی، هنگ کنگ، ماکائو و تایوان) قرار داد.

در آخرین رتبه بندی آموزش عالی دانشگاه های جهان به  رتبه ی 351-400 رسید، در حالی که در چین در رتبه ی 10 قرار داشت.

رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه پزشکی ووهان چین

هزینه دانشگاه پزشکی ووهان چین

هزینه به یوآن (R.MB) می باشد:

 • شهریه 32000 /  در سال
 • هزینه ی برنامه 800
 • هزینه ی اجازه ی اقامت 400 RMB ( کمتر از یک سال)؛ 800RMB ( 2-3سال)؛ 1000 R.MB  (بیش از 3 سال)
 • هزینه ی معاینه ی فیزیکی 300 / در سال
 • هزینه ی بیمه 600 / در سال
 • اسکان 33 R.MB /  در روز / هر فرد (اتاق یک نفره)؛ 30 R.MB  / هر نفر / در روز (اتاق دو نفره: یک تخت با 2 اتاق)
 • هزینه ی کتاب درسی 200-1000 / در سال
 • هزینه ی زندگی 1،000-2،000 / در ماه

شرح برنامه تحصیلی دانشگاه ووهان چین

W.H.U توسط WHO به رسمیت شناخته شده و فارغ التحصیلان برنامه M.BBS واجد شرایط برای گرفتن امتحانات صدور مجوز پزشکی برگزار شده توسط شوراهای پزشکی در کشورهای مختلف از جمله MCI ،P.M.D.C ،U.S.M.L.E ،H.P.C.S.A ،SCH S  و غیره می باشند. این برنامه شامل سه بخش است:

 • فرهنگ چینی و دروس علوم طبیعی. به منظور تسهیل یادگیری و زندگی در چین و تماس با بیماران در عمل پزشکی خود، زبان چینی باید یک دوره ی اجباری در تمام طول برنامه ی پزشکی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در چین، برگزار گردد.
 • علوم پایه ی پزشکی، علوم رفتاری، علوم انسانی، علوم اجتماعی و اخلاق پزشکی، طب پیشگیری و پزشکی بالینی. همچنین لازم به گذراندن امتحانات از این دوره ها به ترتیب می باشد.
 • کارآموزی. نهادها باید با دقت ترتیب مناسب از کارآموزی را سازماندهی کنند. طول مدت کارآموزی یک سال (حداقل 48 هفته) می باشد.

فیلمی از دانشگاه ووهان چین همراه با زیرنویس فارسی

درباره دانشگاه پزشکی ووهان چین

دانشگاه ووهان یک دانشگاه جامع ملی است که به طور مستقیم تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش چین قرار داشته و ساخت و توسعه ی آن با حمایت کامل دولت مرکزی و محلی چین انجام شده است. این دانشگاه جزء برترین دانشگاه های چین بوده که در مرکز چین و در شهر ووهان قرار دارد و دارای بیش از 1500 دانش آموز بین المللی می باشد.

تاریخچه ی دانشگاه ووهان به موسسه ی زیک یانگ که در سال 1893 توسط ژانگ ژیدانگ تاسیس شد بر می گردد. در طی توسعه و تکامل این موسسه، نام آن بار ها تغییر کرده است و در نهایت در سال 1928 نام آن به دانشگاه ملی ووهان تغییر یافت. در اواخر سال 1946، شش کالج در زمینه های حقوق، هنر،علوم، مهندسی، کشاورزی و علوم پزشکی در این دانشگاه تاسیس شد.

درباره دانشگاه پزشکی ووهان چین

از زمان تاسیس دانشگاه ووهان، این دانشگاه بیش از 300 هزار استعداد حرفه ای را در زمینه های مختلف پرورش داده است و در در میان آن ها بیش از 100 عضو در آکادمی علوم و مهندسی چینی حضور داشته که سهم بزرگی در ساخت و ساز ملی و پیش رفت اجتماعی داشته اند. دستاورد های قابل توجه دانشگاه ووهان باعث شده که این دانشگاه شهرت جهانی گسترده ای را به خود اختصاص دهد و در سال 1999 مجله ی مشهور این دانشگاه را از برجسته ترین موسسات آموزش عالی در چین معرفی کرد. در حال حاضر دانشگاه ووهان در حال تلاش برای تبدیل شدن به یک دانشگاه جامع تحقیقاتی داخلی و بین المللی می باشد.

اولین دانشکده ی علوم پزشکی دانشگاه ووهان شامل 20 بخش آموزشی و تحقیقاتی از قبیل: پزشکی داخلی، جراحی، زنان و مامایی، متخصص اطفال و غیره می باشد. این دانشکده به علت داشتن امکانات خوب و کیفیت بالای آموزش و تحصیل در آن، مکان ایده آلی برای تحصیل می باشد.

متقاضیان خارجی که شرایط لازم را برای ثبت نام در این دانشگاه دارند( مثل داشتن وضعیت سلامت مناسب) و تا تاریخ اول سپتامبر 2019 به سن 18 سال رسیده باشند، مجاز به ثبت نام در این دانشگاه می باشند(متقاضیانی که زیر 18 سال سن دارند در زمان ثبت نام باید رضایت نامه ی کتبی ارائه دهند)، همچنین متقاضیان ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی و متقاضیان ثبت نام در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهند.

متقاضیان تحصیل در رشته های علوم پزشکی به زبان چینی در این دانشگاه نیازمند داشتن مدرک مهارت در زبان چینی ( ) در نمره ی 5 به بالا می باشن؛ هم چنین مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای پذیرش دانش آموزان غیر انگلیسی زبان در این دانشگاه تافل(حداقل 80) یا آیلتس(حداقل 5.5) است. مدارک و اسناد مورد نیاز:

 • گذر نامه
 • مدارک مهارت در زبان( انگلیسی یا چینی)
 • رسید پرداختی هزینه ی درخواست به مبلغ 111 دلار
 • مدارک تمکن مالی
 • تمام مدارک باید به زبان چینی یا انگلیسی ترجمه شده باشند و اسکن آن ها ارسال شود.

پس از بررسی مدارک و تایید درخواست، متقاضیان برای انجام مصاحبه به این دانشگاه دعوت شده و دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی در این دانشگاه را دارند باید در آزمون ورودی و مصاحبه ای که توسط دانشگاه و مرکز علوم و بهداشت در چین سازمان دهی می شود شرکت کنند.

تحصیل در رشته ی پزشکی عمومی در دانشگاه ووهان چین حدود 5 تا 6 سال زمان می برد و هزینه ی آن به طور تقریبی حدود 30000 تا 50000 یوان در سال می باشد(4386 – 7310 دلار) و هزینه ی تحصیل تخصص پزشکی حدود 45000 یوان به زبان چینی(6579 دلار) و 55000 یوان به زبان انگلیسی(8041 دلار) می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل و دندانپزشکی در چین می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد تحصیل رشته پزشکی دانشگاه ووهان چین

1- دانشگاه پزشکی ووهان چین رتبه چند جهانی را دارد؟

در سال 2016، اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی، آن را در رتبه ی 251 جهانی و 9 در چین قرار داد.

2- شهریه تحصیلی پزشکی دانشگاه ووهان چین چقدر است؟

شهریه تحصیلی پزشکی در دانشگاه ووهان چین 32000 یوآن در سال است.

3- برنامه تحصیلی پزشکی در دانشگاه ووهان چین به چه صورت است؟

این برنامه شامل سه بخش فرهنگ چینی و دروس علوم طبیعی، علوم پایه ی پزشکی و کارآموزی است.

4- آیا برای تحصیلی پزشکی در دانشگاه ووهان چین دانستن زبان چینی لازم است؟

به منظور تسهیل یادگیری دروس، زبان چینی باید یک دوره¬ی اجباری در تمام طول برنامه¬ی پزشکی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در چین، برگزار گردد.

5- آیا دانشگاه پزشکی ووهان چین، دانشگاه معتبری برای تحصیل می¬باشد؟

بله، این دانشگاه جزء برترین دانشگاه¬های چین است که به طور مستقیم تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش چین قرار دارد.

6- هزینه اپلیکیشن فی برای رشته پزشکی در دانشگاه ووهان چین چقدر است؟

هزینه¬ی ارزیابی درخواست دانشجویان متقاضی رشته پزشکی دانشگاه ووهان چین به مبلغ 111 دلار است.

7- برای تحصیل در رشته پزشکی به زبان چینی دردانشگاه ووهان چین نیاز به چه مدرکی می¬باشد؟

متقاضیان تحصیل در رشته های علوم پزشکی به زبان چینی در این دانشگاه نیازمند داشتن مدرک مهارت در زبان چینی در نمره¬ی 5 به بالا می باشند.

8- برای تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دردانشگاه ووهان چین نیاز به چه مدرکی می¬باشد؟

مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای پذیرش دانش آموزان غیر انگلیسی زبان در این دانشگاه تافل (حداقل 80) یا آیلتس (حداقل 5/5) است.

9- آیا برای تحصیل پزشکی در دانشگاه ووهان چین آزمون ورودی گرفته می¬شود؟

بله، پس از تایید مدارک و انجام مصاحبه از متقاضیان آزمون ورودی گرفته می¬شود.

10- طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه ووهان چین چند سال است؟

تحصیل در رشته¬ی پزشکی عمومی در دانشگاه ووهان چین حدود 5 تا 6 سال زمان می¬برد.

11- هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه ووهان چین چقدر است؟

هزینه¬ی آن به طور تقریبی حدود 30000 تا 50000 یوآن در سال می¬باشد (7310 – 4386 دلار).

12- هزینه¬ی تحصیل تخصص پزشکی به زبان چینی در دانشگاه ووهان چین چقدر است؟

هزینه¬ی تحصیل تخصص پزشکی به زبان چینی، حدود 45000 یوآن (6579 دلار) می¬باشد.

13- هزینه¬ی تحصیل تخصص پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه ووهان چین چقدر است؟

هزینه¬ی تحصیل تخصص پزشکی به زبان انگلیسی، حدود 55000 یوآن (8041 دلار) می¬باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *