صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان

در این مطلب میخوانید

کشور صربستان یکی از مقاصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی برای متقاضیان ایرانی محسوب می شود. بالا بودن اعتبار دانشگاه های این کشور، پایین بودن هزینه های تحصیل و ارزش مدرک علمی دندانپزشکی صربستان از مهم ترین دلایل متقاضیان در تحصیل دندانپزشکی در این کشور می باشد. در این مقاله به ارائه صفر تا صد اطلاعات مربوط به تحصیل دندانپزشکی در این کشور می پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

صفر تا صد شرایط تحصیل دندانپزشکی در صربستان

متقاضیان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی صربستان باید در آزمون های ورودی نمره لازم را کسب کنند.یکی از شرایط مهم اخذ پذیرش دندانپزشکی صربستان اخذ نمره لازم در آزمون MCAT می باشد.کسب امتیاز لازم در درس های زیست شناسی و شیمی نیز از جمله شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی صربستان می باشد.مدت زمان تحصیل در دوره دندانپزشکی صربستان در حدود 5 سال است که در این مدت متقاضیان باید به فراگیری دروس عملی در بیمارستان ها و کلینیک ها و دروس تئوری در کلاس های دانشگاه بپردازند.زبان تحصیل دندانپزشکی صربستان به زبان های صربی و انگلیسی می باشد.متقاضیانی که قصد تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در صریستان را دارند، باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس باشند.

صفر تا صد اخذ ویزای دندانپزشکی در صربستان

متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور صربستان را دارند، نیاز به ویزای اقامت موقت دارند. بدین منظور متقاضی باید از طریق یک ویزای تحصیلی وارد این کشور شود و درخواست مجوز اقامت دهد. متقاضیانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی صربستان را دارند، باید دارای دیپلم دبیرستان باشند.از دیگر شرایط اخذ ویزای تحصیلی صربستان، پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه است. در صورتی که نمره متقاضی در آزمون ورودی دانشگاه های صربستان در سطح بالایی باشد و نمره ها و معدل دبیرستان وی نیز در حد عالی باشد، موفق به کسب نمره عالی خواهد شد. آزمون های ورودی دانشگاه های صربستان در اوایل ماه جولای و سپتامبر برگزار می شود.

صفر تا صد مدارک لازم اخذ ویزای دندانپزشکی در صربستان

متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی دندانپزشکی صربستان باید مدارک لازم را ارائه دهند. از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دندانپزشکی صربستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • ارائه گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در صربستان
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ارائه مدرک مهارت زبان معتبر
 • ارائه نامه پذیرش در دانشگاه صربستان
 • ارائه رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
 • ارائه بیمه سلامت
 • ارائه ۶ قطعه عکس
صفر تا صد مدارک ویزای دندانپزشکی در صربستان

صفر تا صد مدارک ویزای دندانپزشکی در صربستان

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و آزمون MCAT

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های صربستان را دارند، باید در آزمون های ورودی این دانشگاه ها پذیرفته شوند. از مهم ترین آزمون های ورودی دانشگاه ها در صربستان می توان آزمون MCAT را نام برد که آزمون ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی صربستان می باشد.آزمون MCAT از طرف انجمن کالج های پزشکی آمریکا طراحی شده است و یکی از آزمون های بین المللی برای ورود به دانشگاه های علوم پزشکی صربستان محسوب می شود.آزمون MCAT که به زبان انگلیسی طراحی شده است دارای سوال های چهار گزینه ای در درس های شیمی و زیست شناسی می باشد.آزمون MCAT مورد تائید و پذیرش انجمن های پزشکی اروپا و آمریکا می باشد.آزمون های ورودی دانشگاه های صربستان در هر سال ۲ بار برگزار می شود و متقاضیان می توانند در صورت عدم پذیرش در این آزمون، یک بار دیگر شانس خود را امتحان کنند.متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های صربستان باید در آزمون های علوم پایه، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، علوم اجتماعی و زبان انگلیسی نیز نمره لازم را کسب کنند.علاوه بر این دانش تخصصی متقاضیان نیز در زمینه های علمی و اجتماعی، حل مسئله، روش تحقیق، تحقیق و پژوهش و دیگر زمینه های علمی مربوط مورد ارزیابی قرار می گیرد.

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و برنامه تحصیلی

متقاضیان برای تحصیل در دوره 5 ساله دندانپزشکی صربستان باید دروس عملی و تئوری فراوانی را بگذرانند. برنامه های تحصیلی دندانپزشکی صربستان شامل تحصیل دروس تشخیص، درمان و پیشگیری بیماری های دهان و دندان، درمان ناهنجاری های دندانی و فک ها و بیماری های مربوط به دندان و فک می باشد.

 • برنامه درسی سال اول و دوم دندانپزشکی :تحصیل دروس زیست پزشکی، آناتومی، بیوشیمی، فیزیولوژی، میکروبیولوژی، ایمنولوژی و آسیب شناسی
 • برنامه درسی سال سوم و چهارم دندانپزشکی :تحصیل دروس عملی، فعالیت های بالینی، تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان و فک

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و زبان تحصیل

زبان اصلی تدریس در دانشگاه های صربستان زبان صربستانی است، اما برخی رشته ها و مقاطع مانند دوره پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند.دانشجویانی که فاقد مدرک مهارت زبان صربستانی می باشند، باید یک سال قبل از شروع دوره تحصیلی خود در دانشگاه های این کشور در دوره های آموزش زبان شرکت کنند.اگر متقاضی تحصیل پزشکی صربستان فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد، باید در دوره های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند و پس ازگذراندن این دوره ها و کسب نمره و مدرک لازم در دوره تحصیلی دانشگاه ها شرکت کند.دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های صربستان می باشند، الزامی می باشد.

صفر تا صد تحصیل رایگان دندانپزشکی در صربستان

متقاضیانی که قصد تحصیل رایگان در صربستان در رشته دندانپزشکی را دارند، می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های موسسه های عالی آموزشی این کشور استفاده کنند. در واقع دریافت کمک هزینه دانشجویی و بورسیه تحصیلی امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می کند.هزینه های تحصیل در کشور صربستان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی هم جوار بیشتر است. دولت صربستان با اعطای بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می کند تا دانشجویان بدون نگرانی از هزینه های تحصیل و زندگی در یک کشور اروپایی، با اطمینان و آرامش خاطر به تحصیل بپردازند.علاوه بر این موارد، دانشجویان با اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی و امکان تدریس به دانشجویان سال های پایین تر می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در مدت تحصیل در این کشور را تامین کنند.این بورسیه ها به دانشجویان در کالج های علوم پزشکی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی. علوم ریاضی و فنی و تکنولوژی اعطا می شود. علاوه بر بورسیه و کمک هزینه تحصیلی، دانشجویان می توانند از مزایای کارت دانشجویی نیز بهره مند شوند و از تخفیف های دانشجویی در مراکز خرید، مراکز تفریحی، موزه ها، سینما. کتاب فروشی ها و رستوران ها و کافی شاپ ها استفاده کنند.

صفر تا صد تحصیل رایگان دندانپزشکی در صربستان

صفر تا صد تحصیل رایگان دندانپزشکی در صربستان

صفر تا صد اخذ بورسیه های دندانپزشکی در صربستان

دانشجویان برای دریافت بورسیه های تحصیلی صربستان باید واجد شرایط باشند. از مهم ترین این شرایط موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن معدل درسی مناسب :معدل درسی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی باید نمره ۸.۵ از ۱۰ باشند.
 • ارائه گواهی تعهد کار در صربستان پس از فارغ تحصیلی :دانشجویانی که از بورسیه های تحصیلی استفاده می کنند، باید تعهد دهند که پس از تمام شدن دوره تحصیلی دانشگاهی و فارغ تحصیلی در رشته مورد نظر در کشور صربستان، حداقل به مدت ۵ سال در این کشور کار کنند.
 • ارائه گواهی پزشکی سلامت :دانشجویان باید یک گواهی پزشکی ارائه دهند که بیشتر از ۶ ماه پیش نباشد.
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی
 • دارا بودن سن مناسب :دانشجویان مقطع کارشناسی حداقل ۲۱ سال، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حداقل ۲۵ سال و دانشجویان مقطع دکترا باید حداقل ۳۰ سال داشته باشند.

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و کار دانشجویی

هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان بین المللی در کشور صربستان به واحد یورو می باشد. بر همین اساس تامین هزینه های زندگی از جمله هزینه های حمل و نقل، خورد و خوراک، خرید کتاب و ملزومات دانشجویی برای دانشجویان کمی دشوار به نظر می رسد.اخذ مجوز کار دانشجویی در این کشور چندان راحت و سهل نمی باشد. یکی از شرایط مهم برای اخذ مجوز کار دانشجویی، تسلط دانشجو به زبان انگلیسی و زبان صربستانی است.دیگر شرط مهم به منظور اخذ مجوز کار دانشجویی این است که کار دانشجویی مانع فعالیت درسی دانشجو نشود و در واقع ساعات کار دانشجویی با ساعات کلاس و درس دانشجو تداخل نداشته باشد.به منظور اخذ مجوز کار دانشجویی، دانشجویان باید دارای ویزای تحصیلی دانشگاهی باشند. دانشجویان مشغول کار پاره وقت دانشجویی باید از همه قوانین کار کشور صربستان تبعیت کنند.دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی می توانند در کالج ها و موسسه های آموزشی کشور صربستان تدریس کنند.دانشجویان می توانند برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود در کشور صربستان به کارهای دیگری مانند کار در کتابفروشی و کالج ها و رستوران ها و کافه ها بپردازند. دانشجویان برای کار دانشجویی در اجتماع کشور صربستان نیازمند تسلط و مهارت به زبان انگلیسی می باشند.

دانشگاه دندانپزشکی صربستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران ۲۰۲۰ -۲۰۲۱

دانشگاه بلگراد کشور صربستان در بالاترین فهرست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی صربستان می توانند با تمام شده دوره تحصیلی خود به کشور ایران بازگردند و در رشته تحصیلی خود مشغول طبابت و کار شوند.وزارت علوم کشور ایران نیز مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه بلگراد صربستان را تائید می کند و از این نظر دانشجویان رشته های علوم پایه و دیگر رشته ها می توانند با اطمینان در این دانشگاه تحصیل کنند و برای کار و فعالیت به کشور ایران بازگردند.

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و بهترین کالج ها

وجود دانشگاه های برتر و بالا بودن سطح آموزشی تحصیلات دانشگاهی کشور صربستان موجب شده است تا متقاضیان زیادی، تحصیل در این کشور اروپایی را انتخاب کنند.دانشگاه های صربستان در میان دانشگاه های کشورهای اروپایی دارای اعتبار و ارزش علمی بالایی می باشند. برنامه ها و رشته های تحصیلی دانشگاه های این کشور در راستای برنامه های آموزشی دانشگاه های اروپا می باشد. مدارک صادر شده از دانشگاه های کشور صربستان دارای اعتبار جهانی می باشد و مورد تائید و پذیرش همه کشورهای اروپایی است.از مجموع ۱۷ دانشگاه کشور صربستان، ۸ دانشگاه دولتی و ۹ دانشگاه خصوصی است. تعداد کالج های دولتی ۴۷ و تعداد کالج های خصوصی ۱۷ است. از معروف ترین شهرهای دانشگاهی کشور صربستان می توان شهر زیبای بلگراد را نام برد. از مهم ترین دانشگاه های دندانپزشکی صربستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • کالج دندانپزشکی در دانشگاه دولتی بلگراد
 • کالج خصوصی دندانپزشکی Pancevo
 • دانشگاه Kragujevac
 • کلینیک دندانپزشکی در دانشگاه نیس
 • کلینیک دندانپزشکی Vojvodina در دانشگاه نووی ساد
صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و بهترین کالج ها

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و بهترین کالج ها

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بلگراد صربستان

دانشگاه بلگراد که به عنوان بزرگترین و مهم ترین دانشگاه دولتی صربستان محسوب می شود، در سال ۱۸۶۳ تاسیس شده است. این دانشگاه عظیم متشکل از ۳۱ کالج، ۱۱ انیستیتو علمی و ۸ مرکز پژوهشی در بخش های علوم پزشکی، علوم فنی و تکنولوژی، علوم انسانی و علوم ریاضی و طبیعی می باشد.دانشگاه دولتی بلگراد همواره در فهرست رتبه بندی و رنکینگ جهانی SQ دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. بر اساس آخرین رتبه بندی و رنکینگ جهانی برترین دانشگاه های جهان دانشگاه بلگراد در رتبه ۴۰۰ جهانی قرار دارد.کالج دندانپزشکی بلگراد برنامه تحصیلی دندانپزشکی 6 ساله را ارائه می دهد و متقاضیان در پایان تحصیلات مدرک MD را دریافت می کنند. اخذ نمره لازم در آزمون های ورودی و اخذ امتیاز لازم در آزمون درسی زیست شناسی و شیمی از جمله شرایط لازم اخذ پذیرش دندانپزشکی صربستان می باشد.

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و شرایط کار

فارغ تحصیلان دانشگاه های دندانپزشکی صربستان می توانند در کشور صربستان به کار و طبابت بپردازند. متقاضیانی که با اخذ ویزای تحصیلی پزشکی اقامت موقت صربستان را دریافت کرده اند، در صورتی که واجد شرایط باشند، می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. فارغ تحصیلان پزشکی می توانند اقامت دائم صربستان را پس از ۳ سال زندگی و کار در این کشور اخذ کنند.
فارغ تحصیلان با دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دندانپزشکی می توانند در کلینیک های دندانپزشکی یا مطب های خصوصی به طبابت بپردازند. متوسط ساعات کاری دندانپزشکان در صربستان از 32 ساعت تا 40 ساعت در هفته می باشد.

 • متوسط درآمد و حقوق ماهانه دندانپزشکان با 10 سال سابقه کار در صربستان در حدود 2600 یورو می باشد.
 • متوسط درآمد و حقوق ماهانه دندانپزشکان با 2 سال سابقه کار در صربستان در حدود 1500 یورو می باشد.
صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و شرایط کار

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و شرایط کار

صفر تا صد هزینه های تحصیل دندانپزشکی در صربستان

یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان بین المللی به صربستان پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور می باشد. هزینه های زندگی در صربستان و تحصیل در این کشور به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایین است.

 • هزینه های زندگی در خانه های شخصی و آپارتمان های خصوصی ماهانه در حدود ۱۵۰ یورو تا ۲۰۰ یورو می باشد.
 • هزینه های تحصیل دندانپزشکی صربستان سالانه در حدود 5000 یورو تا 7000 یورو می باشد.
 • هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کالج دندانپزشکی بلگراد سالانه در حدود 5700 یورو می باشد.
 • هزینه های خورد و خوراک و زندگی در حدود ۱۵۰ یورو تا ۲۰۰ یورو می باشد.

صفر تا صد مزایای تحصیل دندانپزشکی در صربستان

دانشجویانی که دانشگاه های دندانپزشکی کشور صربستان را برای تحصیل انتخاب می کنند، از امتیازها و مزایای زندگی و تحصیل در این کشور نیز بهره مند می شوند. از مهم ترین مزایای تحصیل دندانپزشکی و زندگی در این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

 1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی با هزینه بسیار مقرون به صرفه
 2. تحصیل در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران
 3. تبعیت سیستم آموزشی صربستان از نظام آموزشی بولونیا
 4. تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی و عدم وجود محدودیت سنی
 5. ارائه خوابگاه های دانشجویی با هزینه پایین
 6. تحصیل در دانشگاه های برتر با رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی برتر
 7. پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
 8. برخورداری دانشجویان از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی و امکان تحصیل رایگان
 9. زندگی در یک کشور اروپایی با استانداردهای دیگر کشورهای اروپایی
 10. کمک و حمایت دولت از دانشجویان با اعطای بورسیه ها و حمایت های مالی
 11. امکان اخذ اقامت دائم صربستان پس از ۳ سال زندگی در این کشور
 12. زندگی در جمع مردم مهمان نواز و خونگرم
 13. سفر به ۱۳۰ کشور دنیا، کشورهای حوزه شینگن و کشورهای اتحادیه اروپا بدون اخذ ویزا
 14. امکان اخذ تابعیت صربستان برای همسر و فرزندان وابسته
صفر تا صد مزایای تحصیل دندانپزشکی در صربستان

صفر تا صد مزایای تحصیل دندانپزشکی در صربستان

صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در صربستان و خدمات موسسه اصطهباناتی

مشاوره با وکلای مجرب و متخصصان مهاجرت از مهم ترین موارد در تحصیل دندانپزشکی در صربستان می باشد. متقاضیان برای مهاجرت به کشورهای برتر جهان خود به تنهایی نمی توانند اقدام کنند و بدون کمک و مشاوره با متخصصان مهاجرت این کار بسیار دشوار، زمان بر و پر هزینه خواهد بود.موسسه اصطهباناتی با همکاری با وکلای متبحر و مشاوران ارشد بین المللی در جهت جلب اعتماد موکلان و مهاجران تاکنون به موفقیت های فراوانی نائل شده است.افتتاح شعب متعدد در داخل و خارج از کشور، موفقیت در پرونده های مهاجرت تحصیلی و شغلی و سرمایه گذاری و اعتماد و اطمینان موکلان به این موسسه تنها گوشه هایی از موفقیت این موسسه برتر در سطح کشور می باشد.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی اطلاعات کامل تحصیل دندانپزشکی در صربستان پرداختیم. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی با هزینه بسیار مقرون به صرفه، تحصیل در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران، تبعیت سیستم آموزشی صربستان از نظام آموزشی بولونیا و تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی و عدم وجود محدودیت سنی از مهم ترین دلایل تحصیل متقاضیان در رشته دندانپزشکی صربستان می باشد.تحصیل در دانشگاه های برتر با رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی برتر و پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی را می توان از مهم ترین دلایل متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در این کشور دانست.

متخصصان مهاجرت موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز به طور آنلاین، تلفنی و حضوری آماده ارائه مشاوره های مهاجرت تحصیلی مفید و سودمند به متقاضیان می باشند.در این مقاله به شرح اطلاعات تحصیل دندانپزشکی در صربستان پرداختیم. تحصیل دندانپزشکی با هزینه پایین و تحصیل در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران را می توان از مزیت های تحصیل دندانپزشکی در صربستان نام برد. یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در صربستان امکان اخذ اقامت دائم این کشور و امکان رفت و آمد به کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا می باشد. اگر قصد تحصیل و اقامت در کشور اروپایی را دارید که دارای مدرک معتبر دندانپزشکی می باشد، اگر قصد تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی را دارید، اگر فاقد تمکن مالی کافی برای تحصیل دندانپزشکی در یک کشور اروپایی می باشید، تحصیل دندانپزشکی در صربستان را پیشنهاد می کنیم. اگر برای مهاجرت تحصیلی به صربستان نیاز به مشاوره با متخصصان مهاجرت دارید، می توانید از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد اطلاعات کامل تحصیل دندانپزشکی در صربستان

1- مدارک لازم اخذ ویزای دندانپزشکی صربستان چیست؟

ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ارائه مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ارائه مدرک مهارت زبان معتبر ارائه نامه پذیرش در دانشگاه صربستان ارائه گواهی تمکن مالی

2- هزینه های تحصیل دندانپزشکی در صربستان چقدر است؟

هزینه های تحصیل دندانپزشکی صربستان سالانه در حدود 5000 یورو تا 7000 یورو می باشد. هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کالج دندانپزشکی بلگراد سالانه در حدود 5700 یورو می باشد.

3- آیا دانشگاه های دندانپزشکی صربستان آزمون پذیرش دارند؟

بله. آزمون MCAT

4- شرایط تحصیل رایگان دندانپزشکی در صربستان چیست؟

دارا بودن معدل درسی مناسب ارائه گواهی تعهد کار در صربستان پس از فارغ تحصیلی ارائه گواهی پزشکی سلامت دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی دارا بودن سن مناسب

5- آیا با اخذ بورسیه دانشجو باید تعهد کار در صربستان را ارائه دهد؟

دانشجویانی که از بورسیه های تحصیلی استفاده می کنند، باید تعهد دهند که پس از تمام شدن دوره تحصیلی دانشگاهی و فارغ تحصیلی در رشته مورد نظر در کشور صربستان، حداقل به مدت ۵ سال در این کشور کار کنند.

6- برترین کالج های دندانپزشکی صربستان کدامند؟

کالج دندانپزشکی در دانشگاه دولتی بلگراد کالج خصوصی دندانپزشکی Pancevo دانشگاه Kragujevac کلینیک دندانپزشکی در دانشگاه نیس کلینیک دندانپزشکی Vojvodina در دانشگاه نووی ساد

7- زبان تحصیل دندانپزشکی در صربستان چیست؟

زبان انگلیسی و زبان صربی

8- هزینه های زندگی در صربستان چقدر است؟

هزینه زندگی در خانه های شخصی و آپارتمان های خصوصی به طور متوسط ماهانه در حدود ۱۵۰ یورو تا ۲۰۰ یورو و متوسط هزینه خورد و خوراک در حدود ۱۵۰ یورو تا ۲۰۰ یورو می باشد.

9- مهم ترین شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی صربستان چیست؟

معدل درسی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی باید نمره ۸.۵ از ۱۰ باشند. دانشجویان باید یک گواهی پزشکی ارائه دهند که بیشتر از ۶ ماه پیش نباشد. دانشجو باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد.

10- شرایط اخذ اقامت صربستان با تحصیل دندانپزشکی چیست؟

متقاضی باید بیشتر از ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشد. متقاضی باید برای مدت ۳ سال با یک شهروند و تبعه صربستانی و یا فردی که دارای تبعه این کشور است، ازدواج کرده باشد.

11- مزایای تحصیل دندانپزشکی در صربستان چیست؟

تحصیل در دانشگاه های برتر با رتبه بندی جهانی برتر پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی برخورداری از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی و امکان تحصیل رایگان

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *