بهترین شهر فرانسه برای اقامت

فرانسه یکی از کشورهای مهاجرپذیر در اروپا می باشد که سالانه افراد زیادی برای تحصیل، کار و سرمایه گذاری به آن وارد می شوند. شهرهای مختلفی در کشور فرانسه وجود دارد که با توجه به هدف شما از مهاجرت، می تواند بهترین شهر فرانسه برای اقامت باشد. در این مقاله که به کوشش موسسه اصطهباناتی گردآوری شده به بررسی موارد زیر در ارتباط با بهترین شهر فرانسه برای اقامت پرداخته شده است:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • شهر نانت فرانسه برای اقامت
 • شهر لیون فرانسه برای اقامت
 • شهر تولوس فرانسه برای اقامت
 • شهر بوردو فرانسه برای اقامت
 • شهر مونت پلیه فرانسه برای اقامت

برای کسب اطلاعات دقیق تر و اخذ مشاوره با موسسه اصطهباناتی تماس برقرار کنید.

شهر نانت فرانسه برای اقامت

نانت به عنوان یکی از بهترین شهرها برای مهاجرت کاری به فرانسه نامگذاری شده است. این شهر، زمانی که مهم ترین بندر فرانسه ویک مرکز صنعتی بود، پایتخت دپارتمان Loire Atlantique در محلی به عنوان unormal belle شناخته می شد. نانت به عنوان یکی از شهرهای پیشرفته فرانسه شهرت دارد و دارای سرزندگی است، اما زیبایی های طراحی محیط شهری را ندارد.شما می توانید در زمان اوقات فراغت خود، گشت و گذاری در داخل و اطراف شهر بزنید و بناهای هنری عجیب و غریبی که در پارک ها، باغ ها و خیابان هستند را تماشا کنید. بعضی اوقات به نظر می رسد که هیچ فضایی در پروژه نوسازی شهری رها نشده و حتی برخی از انبارهای صنعتی قدیمی نانت برای ساخت کافه های سنتی و استودیوهای هنرمندان بازسازی شده است.به دلیل علاقه مردم نانت به فرهنگ و هنر کلاسیک، یکی از بهترین ارکسترهای سمفونیک کشور و یک شرکت برتر اپرا در در این شهر واقع شده اند. تعطیلات آخر هفته را می توان با قدم زدن در مرکز شهر و خرید در امتداد خیابان کربیون و خیابان خرید نئو کلاسیک Passage Pommeraye گذراند.با آمدن شرکت های بزرگی مانند ایرباس به شهر نانت و همچنین سایر شرکت های کوچکتر،جای تعجب نیست که سالانه بین 6000 تا 9000 نفر وارد شهر نانت که یکی از بهترین شهرهای فرانسه برای اقامت است، بشوند. در سال های اخیر، این شهر را به عنوان یک پایتخت فرهنگی نیز معرفی کرده اند.

شهر نانت فرانسه برای اقامت

شهر نانت فرانسه برای اقامت

شهر لیون فرانسه برای اقامت

لیون ممکن است بعد از پاریس و مارسی سومین شهر بزرگ فرانسه باشد، اما مسلماً کیفیت خوب زندگی را همانند بسیاری از شهرهای دیگر ارائه می دهد و به دلیل غذاهای خوشمزه در سراسر جهان مشهور است. لیون با داشتن حدود 2000 رستوران، که بسیاری از آنها ستاره های میشلن را در اختیار دارند، به راحتی شهرت خود را به عنوان پایتخت غذا در فرانسه حفظ کرده است.در حال حاضر پروژه هایی برای امکان سکونت بیشتر در لیون در حال انجام می باشد. پروژه ساخت و ساز شهر لیون شامل یک منطقه مسکونی و مجتمع تجاری خواهد بود که در اواخر سال 2021 به پایان می رسد. لیون به دلیل تجارت پر رونق شهرت دارد و به همین ترتیب، مکانی محبوب برای مهاجران است که قصد راه اندازی مشاغل در فرانسه را دارند در نتیجه می توان عنوان کرد که لیون بهترین شهر فرانسه برای راه اندازی کسب و کارهای نوپا است.

شهر تولوس فرانسه برای اقامت

تولوس مکانی عالی برای خانواده های فعال جوانی است که به دنبال یک سبک زندگی مهیج و پویا با امکانات آموزشی درجه یک برای کودکانشان هستند. شهر تولوس مورد توجه فرانسوی ها و مهاجران قرار دارد و اغلب به عنوان بهترین مکان برای زندگی و اقامت در فرانسه انتخاب شده است.تولوس چهارمین شهر بزرگ فرانسه است و لقب آن La Ville Rose (شهر صورتی) می باشد که به لطف رنگ سقف ها و آجرهای اطراف شهر این نام را گرفته. تولوس دارای تابستان های گرم مدیترانه و زمستان های معتدل می باشد. این شهر دارای بهترین مدارس در فرانسه است و این مدارس شامل موسسات دولتی و مدرسه بین المللی تولوس می باشد. مدارس شهر تولوس در درجه اول برای کودکان کارمندان ایرباس تاسیس شد و این شرکت به عنوان بخشی از تسهیلات، آموزش با کیفیت را برای فرزندان کارمندان ارائه می دهد. برای والدینی که آرزو دارند فرزندانشان به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط شوند، مدرسه های زیادی وجود دارد. این مدارس، کلاس های انگلیسی را از سال اول ابتدایی (CP)، تا پایان دوره متوسطه در سیستم آموزشی خود دارند. با توجه به امکان تحصیل در فرانسه برای فرزندان، تولوس بهترین شهر فرانسه برای تحصیل کودکان است.

شهر تولوس فرانسه برای اقامت

شهر تولوس فرانسه برای اقامت

شهر بوردو فرانسه برای اقامت

بوردو یک شهر بندری زیبا با 239000 نفر جمعیت است که در کنار رودخانه ژیروند قرار دارد. در اطراف این شهر برخی از معروف ترین مناطق واقع شده است که فقط 45 دقیقه تا یک ساعت از اقیانوس اطلس و مایل ها از سواحل زیبا فاصله دارد. بوردو برای سفرهای دورتر، فقط سه ساعت با قطار تا پاریس و سه ساعت با کوه های پیرنه و مرز اسپانیا فاصله دارد.بوردو قبلا به عنوان یکی از مشهورترین شهرهای فرانسه قلمداد می شد، با این حال در پایان قرن 20 بسیاری از زرق و برق های خود را از دست داد و به همین دلیل، فضای شهر کمی کسل کننده شده بود. شهرداری بوردو با کار و تلاش زیاد، پروژه های مرمت، ساخت و ساز و احیای شهر بوردو را به انجام رسانید. یکی از دلایل معروفیت این شهر نیز همین است که پس از بازسازی های انجام شده، شما می توانید از پیاده روی ها و کافه ها و رستوران های زیبا لذت ببرید.حمل و نقل عمومی در بوردو با داشتن سیستم تراموا جدید بسیار عالی می باشد که شما را بی نیاز از رفت و آمد با ماشین در شهر می کند. بوردو همچنین دارای بهترین مدارس و مراکز آموزشی در فرانسه است، مدرسه بین المللی بوردو تنها مدرسه دو زبانه در منطقه می باشد. تعداد زیادی مدرسه ابتدایی و متوسطه محلی بسیار خوب نیز وجود دارد و رشته های آموزش عالی موجود در بوردو شامل اقتصاد و مدیریت، حقوق و علوم سیاسی و مهندسی است.

شهر بوردو فرانسه برای اقامت

شهر بوردو فرانسه برای اقامت

شهر مونت پلیه فرانسه برای اقامت

مونت پلیه واقع در ساحل جنوبی و آفتابی فرانسه و در منطقه لانگدوک روسیلون قرار دارد و همچنین بین رشته کوه سونز و دریای مدیترانه نیز واقع شده است. مونت پلیه هشتمین شهر بزرگ و با رشد سریع در فرانسه است. این شهر 253.000 نفر جمعیت دارد و از این تعداد حدود 70.000 نفر دانشجو هستند. شهر مونت پلیه محل قرارگیری اولین و معروف ترین دانشکده پزشکی در فرانسه است و به عنوان یک شهر دانشگاهی شناخته می شود. در مرکز تاریخی، بلوارهای وسیع شهر، کافه ها، رستوران ها و بارها همیشه میزبان چندین رویداد فرهنگی سالانه هستند. از نمایشگاه های فلامنکو گرفته تا جشنواره های بین المللی فیلم، تا کنسرت های جاز.علاقه مندان به گالری های هنری و موزه های بیشمار شهر، موزه معروف Fabre را که برای مجموعه چشمگیر هنرهای اروپایی قرن هفدهم تا نوزدهم شناخته می شود، ارزشمند می دانند. مونت پلیه چندین دانشگاه از جمله یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی جهان را در خود جای داده است که در سال 1220 تأسیس شده و جایی است که هم نوستراداموس و هم ربله در آن تحصیل کرده اند. سیستم تراموا و سیستم اتوبوس عالی شهر مونت پلیه نیزبسیار معروف است و تمام این ویژگی ها باعث شده که مونته پلیه بهترین شهر برای اقامت در فرانسه باشد.شهر مونته پولیه برای حفظ محیط زیست، بیش از 90 مایل مسیر دوچرخه سواری در سراسر شهر و حتی شش مایل مسیر دوچرخه سواری که مستقیماً به ساحل منتهی می شود، ارائه می دهد. قیمت املاک و مستغلات نیز با توجه به محدوده وسیع امکانات رفاهی شهر و موقعیت آن در کنار دریا معقول است. آپارتمان های با اتاق خواب و به صورت مبله 765 تا 1060 دلار در ماه اجاره داده می شود و دو خوابه ها نیز از 1100 دلار در ماه شروع می شوند.

با مطالعه مقاله فوق نسبت به چندین شهر فرانسه همچون مونت پوله، لیون، برودو که جزو بهترین شهرهای فرانسه برای اقامت بودند، آشنا شدید. لازم به ذکر است که بهترین شهرها برای مهاجرت به فرانسه، متنوع هستند و شما به فراخور الویت های خود باید یکی از آن ها را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاوران مجرب موسسه اصطهباناتی در شعب تهران، شیراز، اصفهان و مشهد واقع شده است.

سوالات متداول در مورد بهترین شهر فرانسه برای اقامت

1- کدام شهرهای فرانسه برای تحصیل مناسب هستند؟

شهرهای مناسب تحصیل در فرانسه شامل تولوس، پاریس و بوردو هستند.

2- کدام شهرهای فرانسه برای کار مناسب هستند ؟

شهرهای مناسب کار در فرانسه شامل پاریس، لیون و نیس هستند.

3- کدام شهرهای فرانسه برای کارآفرینی مناسب هستند ؟

شهرهای مناسب کارآفرینی در فرانسه شامل پاریس و نانت می باشند.

4- بهترین شهر فرانسه برای سرمایه گذاری کدام است؟

بهترین شهر فرانسه برای سرمایه گذاری پاریس است.

5- هزینه زندگی در بهترین شهر فرانسه برای اقامت چقدراست؟

هزینه زندگی در بهترین شهر فرانسه برای اقامت حدود 800 تا 1600 یورو است.

6- آیا در شهرهای مختلف فرانسه، دانشگاه های خوبی وجود دارد؟

بله دانشگاه های معتبر زیادی در شهرهای مختلف فرانسه وجود دارد.

7- آیا می توان از طریق ازدواج در شهرهای فرانسه اقامت اخذ کرد؟

بله از طریق ازدواج، می توان در شهرهای فرانسه اقامت اخذ کرد.

8- آیا می توان در شهرهای فرانسه به راحتی کار پیدا کرد؟

بله در شهرهایی همچون پاریس، لیون و … می توان به راحتی کار پیدا کرد.

9- مهارت زبانی لازم برای اقامت در شهرهای فرانسه چیست؟

فرانسوی زبانی است که به طور متداول از آن استفاده می شود.

10- آیا میزان مالیات در شهرهای فرانسه پایین است؟

میزان مالیات در تمام شهرهای فرانسه یکسان است.

11- آیا هزینه تحصیل در شهرهای مختلف فرانسه مقرون به صرفه است؟

هزینه تحصیل در شهرهای مختلف فرانسه، از 1000 یورو شروع می شود.

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “بهترین شهر فرانسه برای اقامت

 1. Mojtaba گفت:

  سلام
  کار بنده کلا در حوزه برنامه نویسی هست و بخاطر تحریم ها متاسفانه مشکلات زیادی برام بوجود اومده از جمله مسدود شدن اکانت های بین المللی
  و حالا تصمیم دارم مهاجرت کنم, قصد تحصیل و کار در شرکتی رو هم ندارم چون به عنوان فریلنسر فعالیت میکنم
  در انتخاب کشور مقصد موارد زیادی وجود داره که مناسب هستن اما واقعا انتخاب بهترنشون خیلی سخته
  پیشنهاد شما برای شخصی با شرایط بنده کدوم کشوره؟ ممکنه راهنمایی کنید, مچکرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای مهاجرت شرایط شما مانند سن، مدرک تحصیلی ، مدرک زبان و غیره حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *