بهترین دانشگاه های بلژیک

بسیاری از دانشگاه های بلژیک دارای چشم انداز و ترکیب بین المللی عالی و موقعیت قوی در رتبه بندی بین المللی هستند. در مجموع هشت دانشگاه از بهترین دانشگاه های بلژیک در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2018 شناخته شده هستند، اما یکی از آنها در رده 350 جهانی قرار دارد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در بهترین دانشگاه های بلژیک

تحصیل در بلژیک عموما به دو گروه تقسیم می شود که در امتداد خطوط دو جامعه زبان اصلی کشور قرار می گیرند: فلامینی (جامعه هلندی) و جامعه فرانسه. آلمان علاوه بر هلندی و فرانسوی، زبان رسمی کشور است، هرچند که با درصد بسیار کمتری از جمعیت صحبت می شود. دانش آموزان آلمانی زبان معمولا به یک دانشگاه در جامعه فرانسه می روند یا برای تحصیل در آلمان سفر می کنند. در حالی که زبان های فرانسوی و هلندی زبان های استاندارد تدریس هستند، برنامه های بین المللی زیادی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود.

آموزش در بلژیک

موسسات آموزش عالی در بلژیک شامل دانشگاه ها، کالج های دانشگاهی (به نام اكوئل ها در جامعه فرانسه)، دانشکده های هنر (به نام ecoles supérieures des Arts و فقط در جامعه فرانسه)، موسسات معماری (تنها در دسترس فرانسه) و آکادمی نظامی سلطنتی هستند. همانطور که در اکثر کشورهای اروپایی، مدرک لیسانس معمولا سه سال طول می کشد و یک مدرک کارشناسی ارشد یک یا دو ساله است، در بلژیک هم به همین صورت است.

آموزش در بلژیک

مدرک لیسانس به عنوان یک لیسانس حرفه ای یا یک لیسانس آکادمیک طبقه بندی می شود. پس از به دست آوردن مدرک کارشناسی ارشد، دانش آموزان می توانند پروژه های تحقیقاتی را دنبال کنند که منجر به درجه دکترا می شوند. لیسانس و مدرک کارشناسی ارشد توسط هر دو کالج و دانشگاه در بلژیک اعطا می شود، در حالی که دکترا تنها توسط دانشگاه ها اعطا می شوند.

دانشگاه KU Leven در بلژیک

بالاترین رتبه دانشگاه بلژیکی KU Leuven است، رتبه 71 جهانی در سال 2018. نام این دانشگاه کاتولیک لووان است اما اغلب به نام هلندی آن اشاره می شود. این اولین دانشگاه بلژیک بود که در سال 1425 تأسیس شد (هرچند که در دوران ناپلئونیک بسته شد و در سال 1834 دوباره باز شد). KU Leven در سال 2015 حدود 57300 دانش آموز را تربیت کرد و آن را بزرگترین دانشگاه در بلژیک دانست.

جهت مهاجرت تحصیلی به بلژیک دانشگاه مرکزی این کشور در سال 1817 به عنوان اولین دانشگاه هلندی تاسیس شد. این دانشگاه در سطح جهانی 100در رتبه برای علوم انسانی و 20 برای علوم دامپزشکی رتبه بندی می شود. این یک دانشگاه بزرگ دیگر است که 41 دانش آموز در 11 دانشکده را آموزش می دهد.

بزرگترین دانشگاه بلژیک

UCL بزرگترین دانشگاه فرانسوی بلژیک است و در لووین-لا-نوو، یک شهر برنامه ریزی شده برای ساختمان دانشگاه است. این دانشگاه های ماهواره ای در بروکسل، شارلرو، مونس و تورنه است. این دانشگاه در حال حاضر در رتبه 153 جهان رتبه بندی شده و به ویژه در رتبه بندی موضوعی در زمینه الهیات و مطالعات دینی به ویژه در رتبه هفدهم قرار دارد.

VUB در سال 1970 در دانشگاه جهانی لیبرهز تاسیس شد. هر دو دانشگاه در زمان ترجمه انگلیسی (دانشگاه آزاد بروکسل) همان نامی را به زبان انگلیسی ترجمه کرده اند، بنابراین هر دو از این نسخه برای جلوگیری از سردرگمی اجتناب می کنند. VUB برای فعالیت و تیم تحقیقاتی آن در بین رشته های مختلف بنیادی و کاربردی شناخته شده است.

تحصیل در دانشگاه ULB بلژیک

ULB در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 205 در رتبه 205 قرار دارد و معتقد است که بهترین نمرات بین المللی برای بلژیک – حدود یک سوم دانشجویان و اعضای هیئت علمی از خارج از کشور می آیند. این دانشگاه در سال 1834 تاسیس شد و یک دانشگاه تحقیقاتی بسیار محترم با سه برنده جایزه نوبل، یک مدال فیلد، سه جایزه گرگ و دو جایزه ماری کوری است. متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند شما را از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به بلژِیک به بهترین شکل ممکن آشنا کنند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *