چرا مهاجرت تحصیلی به بلژیک ؟ آنچه که در رابطه با بلژیک بایستی بدانید؟ هزینه های تحصیل و زندگی در بلژیک ویزا و شرایط مهاجرت و برخی مسائل مرتبط در این مقاله بررسی می کنیم.

اگر شما به دنبال تحصیل و کسب تجارب بین المللی در خارج از کشور می باشید پیشنهاد می شود که در رابطه با کشور بلژیک کمی تفکر نمایید. کشور بلژیک؛ کشوری کوچک اما با تاریخ فرهنگی بسیار بزرگ می باشد این کشور یعنی بلژیک به عنوان خانه بیش از 10 میلیون نفر در نظر گرفته می شود. در حال حاضر این کشور در اتحادیه اروپا سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) قرار دارد. این کشور رسما به عنوان پادشاهی بلژیک شناخته می شود ، کشوری کم ارتفاع که در غرب اروپا واقع شده است، بیاد داشته باشید که این کشور مرزهای زمینی با آلمان، لوکزامبورگ، فرانسه و هلند نیز خواهد داشت.

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به بلژیک

بلژیک را می توان به دو بخش جداگانه تقسیم کرد. شمال بلژیک، یعنی منطقه ای از فلاندر که در آن افراد به زبان هلندی صحبت می نمایند و جنوب که به منطقه فرانسوی زبان از والونیا اختصاص داده شده است. پایتخت کشور بلژیک شهر بروکسل سرمایه های عظیمی را به خود اختصاص داده است؛ شهری که در آن افراد به هر دو زبان به صورت روان صحبت می نمایند. بلژیک یک کشور پر جمعیت است که به طور خاصی از دانشجویان بین المللی نیز استقبال می کند.

مهاجرت تحصیلی به بلژیک

چرا مهاجرت تحصیلی به بلژیک

بروکسل یکی از شهرهای چند فرهنگی در اروپا می باشد که تجارب بین المللی برای تحصیل را در اختیار افراد قرار می دهد. این موقعیت برای کسانی که قصد کاوش و تحقیق  در اوقات فراغت را دارند بسیار مناسب می باشد. این کشور به دلیل در اختیار داشتن مرزهای زمینی با آلمان، لوکزامبورگ، فرانسه و هلند وهمچنین در اختیار داشتن توافقنامه مرزی از شهرت خاصی برخوردار است. این کشور به عنوان قطار یورواستار به طور مستقیم از بروکسل به سمت انگلستان بدون توقف برای رسیدن  به مرز فرانسه عمل خواهد کرد. این امر به این معنی است قادر به رسیدن به شهر لندن در عرض دو ساعت خواهید بود.

تحصیل در بلژیک علاوه بر در اختیار دادن فرهنگی غنی امکان تحصیل در موسسات آموزش عالی در سراسر کشور را ممکن می سازد. بیاد داشته باشید که به طور کلی دانشگاه های موجود در بلژیک در رتبه 200 برتر جهانی نیز قرار خواهند داشت. در نظر داشته باشید که رتبه بدست آمده با توجه به وسعت این کشور بسیار عالی می باشد. کشور بلژیک با وسعت بسیار کوچک دانشجویان بین المللی متعددی را در خود جای داده است که تحصیل در بلژیک به زبان انگلیسی تحصیل می نمایند. اگر شما قصد تحصیل به زبان فرانسوی و یا هلندی در این کشور را دارید؛ دوره های خاص دیگری برای شما نیز در نظر گرفته شده است. البته تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان امکانپذیر نیست.

درباره کشور  بلژیک

بیاد داشته باشید از جمله شرایط مهاجرت تحصیلی به بلژیک این که این کشور از سال 1830 از هلند مستقل شد و پس از آن نقش مهمی را در این کشور ایفا کرد و به عنوان یک بازیگر سینمایی معروف نقش خود را ایفا کرد و به یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا تبدیل شد. این کشور تنها جایگاه خاص خود را در اروپا نشان نداده است چرا که به عنوان خانه ناتو در نظر گرفته می شود. بلژیک کشوری مدرن است که اقتصادی قوی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق این کشور به عنوان مرکز واردات از جهت آبجو و شکلات های متنوع شناخته می شود.
با توجه به وسعت کوچک این کشور، تفاوت های منطقه ای کمی در آب و هوای این کشور دیده می شود. تابستان های خنک و زمستانهای معتدل که به شدت تحت تاثیر دریای شمال و اقیانوس اطلس قرار دارند از دیگر ویژگی های این کشور به حساب می آیند.

جاذبه های مهاجرت تحصیلی به بلژیک

جاذبه های توریستی برتر کشور بلژیک عبارتند از:

  • کاخ بزرگ (بروکسل)
  • ارگ (دینان)
  • اروپای کوچک (بروکسل)
  • بروژ

هزینه های تحصیل و زندگی در بلژیک

واحد پول کشور بلژیک یورو می باشد. این در حالیست که تمامی افراد از استاندارد بالای زندگی نیز لذت خواهند برد. کشور بلژیک یکی از گران ترین مکان ها برای زندگی می باشد و همین قضیه این کشور را به یکی از برترین کشورها از جهت دانشجویان غنی مبدل ساخته است. در شهر بروکسل تخفیفات ویژه ای برای دانشجویان در نظر گرفته شده است و در هر جای این کشور فرصت های بسیاری جهت ذخیره کردن پول برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

کشور بلژیک شهریه های خاصی را برای دانشجویان در نظر می گیرد که مبلغ این شهریه سالانه متغیر می باشد. لذا انتظار می رود که دانشجویان سالانه مبلغی معادل با 900 یورو را برای تحصیل در نظر داشته باشند. علاوه بر بودجه در نظر گرفته شده برای شهریه؛ دانشجویان بایستی مبالغی اضافه را برای هزینه های اضافی در نظر داشته باشند که این مبلغ مابین 2000 تا 4000 یورو برای هر سال می باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده در فوق؛ بورسیه های تحصیلی برای افراد در نظر گرفته می شود که دسترسی به آنان به راحتی امکان پذیر نمی باشد. جهت تحصیل و یا اخذ بورسیه های تحصیلی افراد بایستی راه طولانی را طی نمایند. بیاد داشته باشید که اخذ بورسیه تحصیلی تا حد بسیاری به شرایط فرد بستگی دارد و این امر کاملا رقابتی می باشد.

اجازه کار دانشجویی در بلژیک

اگر شما قصد تحصیل در کشور بلژیک را دارید؛ باید بدانید که امکان اخذ کار پاره وقت نیز برای شما وجود دارد؛ هزینه ای که شما را در جهت پرداخت شهریه یاری می کند. قطعا برای تحصیل در این کشور شما به کار پاره وقت نیاز دارید لذا جهت تحقق این امر و کسب تجارب پیشنهاد می شود که به محض ورود به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

ویزای تحصیلی بلژیک

خبر خوب اینکه اگر شما متعلق به اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا می باشید نیازی به اخذ ویزا جهت ورود به این کشور نخواهید داشت. اگر شما ساکن اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا نمی باشید جهت تحصیل در این کشور به ویزا نیاز خواهید داشت. این ویزاها به دو دوره زمانی تقسیم می شوند: کمتر از 90 روز و یا بیش از 90 روز. اگر شما قصد تحصیل در این کشور را دارید شما بایستی نسبت به اخذ ویزای بیش از 90 روز اقدام نمایید که این موضوع باز هم تا حد بسیاری به برنامه های شما بستگی خواهد داشت.

پروسه اخذ ویزا متفاوت می باشد و تا حد بسیاری به منطقه تحصیلی شما بستگی خواهد داشت. پیشنهاد می شود که با سفارت مورد نظر صحبت داشته باشید و از آنان بخواهید که برنامه ی تحصیلی خاصی را برای شما در نظر داشته باشند. این بسیار ارزشمند است که کمی از اوقات خود را به تکمیل درخواست و اخذ ویزای تحصیلی بلژیک اختصاص دهید چرا که بدون آن شما قادر به تحصیل در این کشور نمی باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط مهاجرت به بلژیک می توانید با کارشناسان  موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”http://www.estahbanaty.org/study/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/” position=”ta_center”]شرایط تحصیل در کشورهای دیگر[/button]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *