راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی

از گذشته‌های دور تاکنون مهاجرت تحصیلی به عنوان یکی از پرطرفدار‌ترین شیوه‌های مهاجرتی شناخته می‌شود. بسیاری از افراد قصد دارند تا کشوری را انتخاب کنند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با صدور ویزا تحصیلی ان‌ها موافقت کند. اگر به دنبال یافتن پاسخ سوال راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی هستید، مطالعه این مقاله کاربردی را از دست ندهید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

۱۰ کشور اسان در خصوص صدور ویزا تحصیلی

عموماً برای دریافت ویزای تحصیلی در کشورهای آسیایی فرآیند ساده‌تری طی خواهد شد. با این وجود بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا فرآیند ادامه تحصیل خود را در کشورهای اروپایی بگذرانند. مناسبات سیاسی و روابط کشور مبدا و مقصد از جمله مواردی است که می‌تواند موافقت و یا مخالفت با ویزای تحصیلی شما را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلیس و آمریکا به مراتب سخت‌تر از سایر کشورها می‌باشد.

کشور آلمان

وجود مزیت‌های بی شمار در کشور آلمان نظر علاقه‌مندان زیادی را برای تحصیل در این کشور را به خود جلب کرده است. دانشگاه‌های این کشور با در نظر گرفتن شهریه بسیار مناسب در مقایسه با سایر کشورهای جهان، به عنوان مقصد نهایی دانشجویان بین‌المللی سراسر جهان انتخاب می‌شوند. کشور آلمان راحت ترین کشور برای تحصیل و حتی ارزان ترین کشور برای تحصیل محسوب می‌شود. مهاجرت تحصیلی به آلمان و پروسه اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان بسیار ساده می‌باشد؛ علاوه بر آن فرصت بی‌نظیر ۱۸ ماهه اشتغال یابی پس از تحصیل، امکان تمدید ویزای تحصیلی و یا تبدیل آن به ویزای کاری را برای متقاضیان را فراهم می‌کند.

راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی

مالزی یکی از راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی

کشور جذاب مالزی یکی از راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی است و دلیل آن هم زیبایی‌های متعددی است که به عنوان یکی از مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است. این کشور از جمله کشورهایی است که برای اخذ ویزای تحصیلی فرایند آسانی دارد و مسیر سهلی را در مقابل متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار می‌دهد.‌ توجه داشته باشید که طی کردن آسان مسیر دریافت ویزای تحصیلی به معنی سطح پایین بودن دانشگاه‌های کشور مالزی نیست برای اثبات این ادعا به آمار برترین کشور‌ها برای تحصیل پرداختیم. نتایج بدست آمده نشان از این داشت که مراکز آموزش عالی کشور مالزی در شماره ۲۷ کشور اول جهان قرار دارد‌.

کشور کانادا جزء راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی

اگر از علاقمندان به تحصیل در قاره آمریکا هستید، کانادا به عنوان آسان‌ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی، گزینه‌ای طلایی در پیش روی شما است. سیستم آموزشی کشور کانادا بسیار پیشرفته بوده و در شمار بهترین‌های جهان قرار دارد. موضوعی که نظر مهاجران تحصیلی به کشور کانادا را به خود جلب کرده است امکان کار در کنار تحصیل و همراه کردن خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال در حین تحصیل می‌باشد. اگر کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید برای پر کردن اوقات فراغت خود هزینه‌های متعددی پیش روی شماست.

عموماً پس از پذیرش از دانشگاه‌های این کشور با درخواست ویزای دانشجویی مهاجران سریعاً موافقت می‌شود. به همین دلیل کشور کانادا را در شمار بهترین کشور برای تحصیل به حساب می‌آورد.

نیوزیلند

این کشور جذاب و منحصر به فرد تا کنون رضایت بسیاری از مهاجران تحصیلی را به دنبال داشته است. جالب است بدانید که سطح آموزشی کشور نیوزلند به حدی بالاست که رنگینگ بسیاری از دانشگاه‌های آن در زیر رتبه ۱۰۰۰ قرار دارند. این مسئله نیوزلند را در شمار ۱۶ برتر کشور جهان در خصوص تحصیلات آموزش عالی قرار داده است. نیوزلند به عنوان راحت‌ترین کشور برای تحصیل در قاره اقیانوسیه شناخته می‌شود. بی‌تردید تحصیل در این کشور فرصتی طلایی برای دانشجویان بین‌المللی به حساب می‌آید و آن‌ها را از مزیت‌های تحصیلی بیشماری بهره‌مند می‌کند.

کشور چین

کشور چین به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین کشورهای آسیایی جهت مهاجرت تحصیلی و آسان ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی به شمار می‌آید. طبق آمارهای ارائه شده بیش از ۷۵ درصد دانشجویان اذعان داشتند که فرایند صدور ویزای تحصیلی کشور چین بسیار ساده و با سرعت بالایی انجام می‌شود. بدون شک حضور در پرجمعیت‌ترین کشور جهان تجارب متعددی را برای دانشجویان هم خواهد زد.‌ تحصیل در چین نیز یکی از بهترین فرصت ها به حساب می آید. جالب است بدانید که کشور چین به سبب جمعیت بالای خود دارای دانشگاه‌های متعددی بوده و طیف وسیعی از رشته‌ها را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

کشور هند

از گذشته‌های دور تاکنون کشور هند به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت تحصیلی جهان به شمار می‌رفته است. البته اینکه دانشگاه‌های کشورهای هند در شماره ۲۴ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، در ایجاد علاقمندی دانشجویان بی‌تأثیر نبوده است. به گفته ی‌بسیاری از مهاجران تحصیلی کشور هند به عنوان آسان‌ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی، شناخته می‌شود جالب است بدانید که دانشجویان بین‌المللی در این کشور از برقراری ارتباط آسان با شهروندان کشور هند به عنوان یک مزیت مهاجرتی به این کشور یاد کرده‌اند.

کشور ایرلند یکی از راحت ترین کشور ها برای گرفتن ویزای تحصیلی

اگر رویای تحصیل در یک کشور اروپایی را در سر می‌پرورانید، لحظه‌ای در انتخاب کشور ایرلند تردید نکنید؛ زیرا یکی از آسان ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور ایرلند می باشد.  این کشور برای پذیرش دانشجویان قوانین سخت گیرانه‌ای ندارد در نتیجه فرایند اخذ ویزای تحصیلی ان به آسانی هرچه تمام‌تر طی می‌شود.
مجوز کار نیمه وقت در کنار تحصیل و امکان سفر به کشور‌های اروپایی، از جمله مزیت‌های تحصیل در کشور ایرلند به شمار می‌آید.‌

کشور هنگ کنگ

هنگ کنگ نیز به عنوان یکی دیگر از کشورهای پرمخاطب در قاره آسیا شناخته می‌شود. صدور ویزای دانشجویی جهت فرآیند ادامه تحصیل در رابطه با کشور هنگ کنگ بسیار ساده بوده و فرایند پیچیده‌ای ندارد. همین دلیل باعث شده تا بیش از ۷۰ درصد دانشجویان، کشور هنگ کنگ را به عنوان آسان‌ترین کشور برای تحصیل معرفی کند. توجه داشته باشید که طی کردن سریع و آسان دریافت ویزای تحصیلی به معنای سطح پایین بودن سیستم آموزش عالی آن کشور نیست. به عنوان مثال کشور هنگ کنگ در شمار ۲۰ کشور اول جهان در خصوص تحصیل و رنگینگ دانشگاهی شناخته می‌شود.

کشور استرالیا

سیستم آموزشی کشور استرالیا در شماره بهترین کشورهای جهان قرار دارد. جالب است بدانید که دانشگاه‌های این کشور جزء ۲۲ کشور برتر جهان شناخته می‌شوند. بیش از ۷۰ درصد دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌های کشور استرالیا، دریافت ویزای تحصیلی این کشور را بسیار راحت و ساده می‌دانستند. بسیاری از مردم کشور استرالیا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این مسئله برای مهاجران تحصیلی به عنوان یک مزیت بزرگ به شمار می‌رود. مزایا و معایب تحصیل در استرالیا را قبل از مهاجرت بررسی کنید.

راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی

کشور سنگاپور : راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی

روال دریافت ویزای تحصیلی کشور سنگاپور بسیار ساده و سریع طی خواهد شد. این کشور دارای دانشگاه‌های متعدد با سطح علمی بسیار بالا می‌باشد و سالانه با پذیرش متقاضیان زیاد برای تحصیل در رشته‌های متنوع روبرو می‌شود. از جمله آسان ترین کشور برای تحصیل می توان به کشور سنگاپور اشاره کرد. آشنایی با نرخ بیکاری ۵ کشور قسمت قبل اطلاع از نرخ بیکاری به مهاجران تحصیلی این امکان را می‌دهد تا دست به انتخاب آگاهانه‌تری بزنند چرا که کسب آگاهی در این خصوص، مسئله اشتغال پس از تحصیل و کسب اقامت کشور مقصد را برای دانشجویان روشن می‌سازد. تحصیل داروسازی در سنگاپور یکی ار پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت می باشد.

آشنایی با نرخ بیکاری ۵ کشور

اطلاع از نرخ بیکاری به مهاجران تحصیلی این امکان را می‌دهد تا دست به انتخاب آگاهانه‌تری بزنند چرا که کسب آگاهی در این خصوص، مسئله اشتغال پس از تحصیل و کسب اقامت کشور مقصد را برای دانشجویان روشن می‌سازد.

نام کشورنرخ بیکاری
کانادا۵.۶
نیوزلند۴.۴۸
المان۵.۳
هند۳.۵
استرالیا۵.۲۹

جمع بندی

در طول این مقاله سعی شد تا به معرفی ده کشور جهان در خصوص راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای تحصیلی آن اشاره شود. توجه داشته باشید که یکی از عوامل پیشبرد سریع مراحل اخذ ویزای تحصیلی شما، داشتن یک وکیل مهاجرتی مجرب و بهره‌مندی از اطلاعات به روز و تخصصی یک موسسه مهاجرتی می‌باشد. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با داشتن سابقه‌ای درخشان در خصوص اعزام افراد‌ به تمام کشورهای دنیا، به عنوان یک مجموعه توانا از صفر تا صد مقوله مهاجرت در کنار شماست و به شما کمک می‌کند تا با سرعت هر چه تمام‌تر به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *