اعزام دانشجو به چین

امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا خواهان ادامه و اقامت تحصیلی در دانشگاه های معتبر در کشورهای پیشرفته می باشند. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر تهران و شیراز تحصیل در دانشگاه های معتبر و پیشرفته کشور چین را پیشنهاد می دهند زیرا دانشگاه های چین از بهترین دانشگاه های جهان هستند و مدارک آنان در سراسر دنیا قابل تایید می باشند,این کشوربسیاری از شرایط مهاجرت را داراست و هزینه تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای دیگر بسیار ارزان تر است.کشور چین با پایتختی شهر پکن از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر از موسسات معتبر در زمینه اعزام دانشجو به چین می باشد و متقاضیان عزیز می توانند با مراجعه به موسسه ما واقع در شیراز در کمترین زمان ویزای تحصیلی چین را دریافت نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به چین می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

دانشگاه ها و کالج های بسیار زیادی در چین وجود دارد که اغلب آن ها از اعتبار جهانی برخوردارند. بیش از 180 دانشگاه و مرکز آموزشی در چین مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد.

شرایط اعزام دانشجو به چین

زبان تحصیل در این دانشگاه ها انگلیسی می باشد و به همین دلیل متقاضیان ادامه تحصیل در چین برای برخی دانشگاه ها می بایست مدرک زبان ایلتس حداقل 6 را داشته باشند. متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به چین می توانند با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز و شرکت در کلاس های آموزشی در مدت زمانی کوتاه و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را دریافت نمایند. البته شایان ذکر است امکان تحصیل در چین بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است.

شروع سال تحصیلی در دانشگاه های چین ماه های سپتامبر و ژانویه است و متقاضیان ادامه تحصیل و اعزام دانشجو به چین می بایست از یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی نسبت به اخذ پذیرش در دانشگاه های چین اقدام نمایند.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی چین

مقطع لیسانس در دانشگاه های چین 4 سال به طول می انجامد و لازمه ی پذیرش دانشجو در این مقطع داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و سن کمتر از 25 سال می باشد البته آن دسته از متقاضیانی که سن آنها تا 35 سال است مشروط به اینکه حداقل 2 سال مقطع کارشناسی را گذرانده باشند میتوانند در مقطع لیسانس دانشگاه های چین پذیرش بگیرند. زبان تدریس درمقطع لیسانس اغلب دانشگاه ها انگلیسی است به همین خاطر داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 برای دانشجویان الزامی است. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های چین حدود 4000 دلار در سال است.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد چین

تحصیل در چین برای مقطع فوق لیسانس 2 تا 3 سال به طول می انجامد و اغلب دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند البته در این مقطع تحصیلی دانشجویان میبایست علاوه بر زبان انگلیسی با زبان چینی نیز آشنایی داشته باشند. هزینه تحصیل برای مقطع فوق لیسانس حدود 3000 تا 5000 دلار در سال است که این مبلغ با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر است.

مقطع دکترا در چین 3 تا 4 سال به طول می انجامد و دروس در این مقطع هم به زبان انگلیسی هم به زبان چینی ارائه می شود. دانشجویان در مقطع دکترا می بایست پس از پاس کردن واحدهای درسی مربوطه ، با مشوت و راهنمایی استاد راهنما به تحقیق در مورد موضوع پایان نامه و تکمیل پایان نامه خود بپردازند. هزینه تحصیل در مقطع دکترای چین در سال حدود 5000 دلار است البته لازم به ذکر است دانشجویانی که تحصیل به زبان چینی را انتخاب می کنند شهریه کمتری پرداخت می کنند.

تحصیل در دانشگاه های چین

بورسیه تحصیلی در چین

کشور چین برای افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در چین هستند در مقاطع لیسانس- فوق لیسانس و دکترا بورسیه تحصیلی در نظر گرفته و اغلب شامل رشته های: علوم، مهندسی ، حقوق مدنی، پزشکی، زیباشناسی، تاریخ، کشاورزی، حقوق، اقتصاد، مدیریت و فلسفه می شود.

دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی چین می شوند می توانند از شرایط تحصیل رایگان در چین همچون خوابگاه های دانشجویی رایگان استفاده کنند و از پرداخت شهریه دانشگاه معاف می شوند البته مبلغی هم بابت کمک هزینه زندگی دانشجویی پرداخت می شود که برای هر مقطع متفاوت است ؛ برای دانشجویان مقطع لیسانس حدود 2500 یوان چین، برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس حدود 3000 یوان چین و برای دانشجویان مقطع دکترا حدود 3500 یوان چین پرداخت می گردد.

متقاضیان ادامه تحصیل و اعزام دانشجو به چین می توانند از خوابگاه های دولتی و خصوصی دانشگاه ها استفاده کنند که هزینه خوابگاه ها با توجه به دولتی یا خصوصی بودن و خدمات ارائه شده متفاوت می باشد. هزینه خوابگاه های دولتی حدود 150 تا 300 یورو در ماه و خوابگاه های خصوصی حدود 350 تا 600 یورو در ماه می باشد.

سایت اصطهباناتی مقاله ای در خصوص آخرین شرایط و قیمت دلار دانشجویی فراهم آورده تا دغدغه ای در این خصوص نداشته باشید.

دانشگاه های معتبر در چین

9 دانشگاه برتر چین عبارتند از:

 • دانشگاه پکن
 • دانشگاه سینگوا
 • دانشگاه فودان
 • دانشگاه شانگهای تانگ جایو
 • دانشگاه ژجیانگ
 • دانشگاه علم و صنعت چین
 • دانشگاه نانجینگ
 • دانشگاه شیان جایوتانگ
 • موسسه فناوری هاربین

دانشگاه های پزشکی در چین از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطع جهانی است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند یا تحصیلاتپزشکی و دندانپزشکی خود را در دوره های تخصصی تکمیل نمایند. دانشگاه زیجیانگ چین از معروف ترین دانشگاه های چین است. تحصیل در رشته پزشکی 6 سال به طول می انجامد و دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشجویان در یک سال و نیم آخر دوره تحصیلی خود می توانند دوره کارآموزی را سپری کنند و حتی می توانند به درمان نیز بپردازند در این دوره 4 واحد درسی به زبان چینی ارائه میشود و دانشجویان جهت پاس کردن واحد های درسی خود و برای مکالمه با بیماران میبایست با زبان چینی آشنایی داشته باشند.

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در چین هستند می توانند پس از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر و اخذ اقامت در چین می توانند برای بستگان درجه یک (پدر- مادر- همسر- فرزند) تقاضای ویزای همراه بدهند.

ازدیگرمزایا قرارگرفتن سفارت وکنسول ایران درسه شهرپکن،شانگهای و اخیرا گوانگجورا می توان نام برد.

تحصیلات در چین

تحصیلات در چین

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی چین

 • اصل و کپی گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت
 • مدرک زبان
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه سوابق کاری (در صورتیکه شامل متقاضی شود)

علاقه مندان به اعزام دانشجو به چین و اخذ ویزای تحصیلی چین می توانند با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز و تحویل مدارک خود به وکلای مجرب ما در کوتاه ترین زمان ویزای تحصیلی چین را دریافت نمایند.

سوالات متداول در مورد اعزام دانشجو به چین

1- آیا دانشگاه های علوم پزشکی، جهت اعزام دانشجویان پزشکی به چین مورد تایید هستند؟

بله، تعداد زیادی از دانشگاه های پزشکی چین توسط وزارت بهداشت ایران تایی شده اند.

2- آیا جهت اعزام دانشجو به چین، مدرک زبان الزامی است؟

بله، با توجه به اینکه زبان تحصیل در چین انگلیسی است، داشتن مدرک زبان الزامی است.

3- شروع سال تحصیلی جهت اعزام دانشجو به چین چه زمانی است؟

ماه های سپتامبر و ژانویه در چین شروع سال تحصیلی هستند و می بایست زودتر نسبت به اخذ پذیرش اقدام کرد.

4- هزینه تحصیل پس از اعزام دانشجو به چین چه میزان است؟

هزینه با توجه به رشته و مقطع متفاوت است، اما به طور میانگین بین 3,000 تا 5,000 دلار خواهد بود.

5- بهترین و معتبرترین دانشگاه ها جهت اعزام دانشجو به چین کدامند؟

دانشگاه پکن، سینگوا، فودان، ژجیانگ، نانجینگ، علم و صنعت چین، موسسه فناوری هاربین و غیره

6- مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به چین چیست؟

گذرنامه معتبر، گواهی عدم سوء پیشینه، آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات، مدرک زبان و غیره

7- پس از اعزام دانشجو به چین، امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

بله، بورسیه های تحصیلی مختلفی جهت رشته های مهندسی، حقوق، اقصاد، مدیریت و غیره در نظر گرفته شده است.

8- اعزام دانشجو به چین در چه مقاطعی انجام می شود؟

امکان اعزام دانشجو در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به چین وجود دارد.

9- جهت اعزام دانشجو به چین، داشتن تمکن مالی از الزامات است؟

بله، از الزامات تحصیل در چین، داشتن تمکن مالی است.

10- زمان اخذ پذیرش جهت اعزام دانشجو به چین چه زمان است؟

فوریه تا جولای جهت ترم پاییز و اکتبر تا ژامویه برای ترم بهار

11- هزینه زندگی دانشجویی پس از اعزام دانشجو به چین چقدر است؟

به طور میانگین 500 تا 1,000 دلار به صورت ماهیانه جهت زندگی دانشجویی در چین نیاز است.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *