بورسیه تحصیلی دانمارک

آموزش عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا رایگان است در حالی که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا مجبور به پرداخت شهریه در حدود 6000 تا 16000 یورو است. برای جذب دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا به تحصیل در دانمارک، دولت دانمارک و موسسات مختلف تعدادی کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی دانمارک برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور فراهم می کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به دانمارک هستید اما به سبب هزینه های بالای تحصیل در این کشور این امکان برای شما وجود ندارد، شما می توانید از طریق بورسیه تحصیلی دانمارک امکان مهاجرت ارزان تحصیلی را برای خود فراهم کنید.

قوانین و شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی دانمارک

معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد دانمارک راحت تر از بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی به دست می آیند. بورسیه تحصیل رایگان دانمارک معمولا به افرادی با رزومه های بالا در مقاطع تحصیلی قبلی تعلق می گیرد.

بورس های تحصیلی دولتی دانمارک بر اساس توافقنامه فرهنگی برای تبادل دانشجویان مجرب و پژوهشگران جوان که مایل به تحصیلات به زبان دانمارکی و آشنایی با فرهنگ یا زمینه های دیگر مطالعاتی مربوط به دانمارک، مانند طراحی، معماری، مطالعات زیست محیطی و سایر زمینه های مرتبط ارائه می شود. بورسیه تنها به دانشجویان دارای مدرک (کارشناسی ارشد یا دکتری) در موسسات آموزش عالی در کشورهای زیر ارائه می شود: روسیه، چین، ژاپن، اسرائیل و مصر .

 (توجه: مهلت ارسال درخواست برای سال تحصیلی 2017/18 یک مارس 2017 است).

افراد با رزومه تحصیلی عالی و علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی می توانند بورسیه تحصیلی پزشکی دانمارک را دریافت کنند. برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید زیرا شرایط اخذ بورسیه پذیرش از دانشکاه های دانمارک متفاوت می باشد.

بورسیه تحصیلی دانمارک اراسموس موندوس

از طریق طرح اراسموس موندوس، هر دو نوع دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / دانشجویان EAA می توانند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی جهت دوره های کارشناسی ارشد که توسط یک موسسه دانمارکی و دانشگاه دیگر اروپایی ارائه میشود درخواست خود را ارسال کنند.

بورسیه های دولتی دانمارکی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا مجرب

موسسات آموزش عالی دانمارک تعداد محدودی بورسیه دولتی را هر سال به صندوق دانشجویان واریز می کند این بورسیه برای تمام رشته جهت دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می باشد. بورسیه توسط نهادهای آموزش عالی دانمارکی به دانشجویان اعطا می شود، این موسسات تصمیم می گیرند که کدام یک از دانشجویان بورس تحصیلی را دریافت کنند.

زبان تحصیل در دانمارک در این کشور دانمارکی می باشد. و تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی نیز مقدور می باشد. در این کشور اخذ بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان دانمارک ممکن است.

بورس تحصیلی دولتی شامل دو بخش است و می تواند بهصورت چشم پوشی کامل یا نیمی از شهریه دانشجویی باشد، یا حتی ممکن است کمک های مالی هزینه های زندگی دانشجو را نیز پوشش دهد و این بسته به نوع موسسه دانمارکی متفاوت است. نمونه هایی از بورسیه های دولتی دانمارکی ارائه شده توسط موسسات دانمارکی به شرح زیر است:

بورس های تحصیلی دولتی دانمارک برای تحصیل در دانشگاه Roskilde

تعداد محدودی بورسیه دولتی جهت چشم پوشی شهریه دانشگاه در دانمارک و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بسیار با استعداد در سطح فوق لیسانس، از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا وجود دارد و این بورسیه یک محل اقامت را به دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه Roskilde ارائه می کنند. بورسیه تحصیلی در قالب یک چشم پوشی شهریه و حدود DKK 7800 در هر ماه برای پوشش هزینه های زندگی در دانمارک است.

بورسیه تحصیلی دانمارک دانشگاه IT کپنهاگ

دانشگاه IT کپنهاگ کمک هزینه تحصیلی دولتی به سه یا چهار متقاضی فوق العاده با استعداد جهت تحصیل در دوره هایکارشناسی ارشد، از خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا هر سال ارائه می دهد. بورس های تحصیلی شامل آموزش رایگان و تا حدودی پوشش هزینه های زندگی می باشد.

بورسیه های دولتی در دانشگاه و کالج دانمارک

هر سال، کالج دانشگاه شمال دانمارک چند کمک هزینه تحصیلی را برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که در یک برنامه تحصیلی در UCN ثبت نام کردند را ارائه می کند. برنامه بورس تحصیلی UCN بین 30-50٪ از هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد به این معنی است که بقیه هزینه ها باید توسط دانشجو پرداخت شود. افرادی که یک بورس تحصیلی UCN تحت شرایط خاصی به آنها تعلق می گیرد نیز در هر ماه هزینه اندکی به عنوان هزینه ای برای پوشش بخش هایی از هزینه های زندگی خود دریافت خواهند کرد.

بورسیه دولتی دانمارک برای تحصیل در دانشگاه آرهوس

برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا

دانشگاه آرهوس تعداد محدودی کمک هزینه تحصیلی را با کمک دولت دانمارک برای تامین مالی هزینه های تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس را برای متقاضیان مجرب برای تحصیل در دوره های دو ساله کارشناسی ارشد اعطا می کند. بورس های تحصیلی به طور کلی شامل چشم پوشی کامل هزینه تحصیل می باشد، کمک هزینه تحصیلی ماهانه و برای حداکثر 23 ماه به دانشجوی پذیرفته شده تعلق میگیرد.

بورسیه های دولتی دانمارک برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا

توضیح مختصر:

دولت دانمارک به دانشجویان مجرب و با انگیزه بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در دانمارک بورسیه های تحصیلی را اعطا میکند. تعدادی از بورس های تحصیلی هر سال توسط وزارت آموزش و پرورش دانمارک به صندوق دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه / منطقه اقتصادی اروپا ارائه می شود. بورس های تحصیلی برای تحصیل در یک دوره آموزش عالی می باشد.

مبلغ بورسیه و فاند تحصیلی دانمارک بسته به دانشگاه انتخابی شما متفاوت می باشد. و بسته به مقدار کمک هزینه تحصیلی شهریه دانشجویان بورسیه دانمارک به طور کامل چشم پوشی میگردد یا مقداری از آن کسر میگردد.

موسسه های میزبان:

موسسات آموزش عالی در دانمارک

رشته های تحصیلی جهت بورسیه تحصیلی دانمارک :

تمام رشته های واجد شرایط آموزش عالی ارائه شده در HEIs دانمارک

تعداد بورس های تحصیلی:

محدود

گروه هدف:

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا.

ارزش بورسیه تحصیلی دانمارک :

بورس تحصیلی دولتی شامل دو بخش است و می تواند شامل چشم پوشی کامل و یا جزئی شهریه و یا کمک های مالی جهت پوشش هزینه های زندگی دانشجو باشد.

با این حال، اعطای کمک هزینه تحصیلی توسط موسسه آموزش عالی اداره می شود، شما باید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت موسسه انتخابی خود مراجعه کنید.

الزامات جهت پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک :

به منظور واجد شرایط برای یک بورس تحصیلی شما بایستی دارای شرایط زیر باشید:

  • شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس.
  • ثبت نام در برنامه آموزشی برای دریافت مدرک تحصیلی بالاتر.
  • دریافت اجازه اقامت برای دوره تحصیلی مورد نظر

دستورالعمل درخواست و پذیرش:

بورسیه ای که توسط موسسه های آموزش عالی دانمارک، در هر موسسه ای مسئولان آن تصمیم میگیرند که به یک دانشجو یک بورس تحصیلی ارائه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های دولتی، لطفا جزئیات پذیرش موسسه آموزش عالی انتخابی خود را در سایت موسسه مطالعه کنید.

آخرین مهلت ارسال درخواست بسته به دانشگاه دوره تحصیلی انتخابی متفاوت است. به طور کلی، مهلت آخر ارسال درخواست در حدود ماه های مارس و آوریل یا ماه سپتامبر همان سال و یا در حدود سپتامبر-اکتبر برای ورود به دانشگاه در فوریه سال بعد می باشد.

دانش آموزانی کشورهای در حال توسعه که دارای مشکلات مالی هستند می توانند بورسیه مدارس شبانه روزی دانمارک را نیز دریافت کنند.

علاقه مندان به تحصیل در دانمارک برای کسب اطلاعات در رابطه شرایط اعزام دانشجو بورسیه تحصیلی دانمارک و اخذ ویزای تحصیل در دانمارک به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در این کشور را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

ما در این مقاله به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی شدن دانمارک و شرایط اخذ بورسیه و فاند را شرح دادیم. امیدواریم با کمک این اطلاعات توانسته باشیم اطلاعاتی جدید در این زمینه در اختیاز شما قرار داده باشیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *