بورسیه تحصیلی دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک یک فرصت طلایی برای مهاجرت و تحصیل در این کشور است که هر سال دانشجویان زیادی برای اخذ آن با هم رقابت می‌کنند. دانشگاه‌های دانمارک با بهترین شرایط و امکانات از دانشجویان خارجی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا استقبال می‌کنند. در 8 دانشگاه برتر کشور دانمارک، امکان استفاده از بورسیه تحصیلی وجود دارد که از طریق وزارت تحصیلات عالی به دانشجویان اعطا می‌شود. دانشجویان می‌توانند در تمامی دوران تحصیل خود از مزایای بورسیه تحصیلی استفاده کنند و تا حد بسیار زیادی هزینه‌های خود را کاهش دهند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بورسیه هر سال با شرایط ویژه برای دانشجویان ممتاز بین‌المللی ارائه می‌شود. بسیاری از دانشگاه‌های معروف کشور دانمارک در شهر کپنهاگ(پایتخت دانمارک) واقع شده است و از نظر سطح علمی رتبه بسیار خوبی دارند. در این نوشتار قصد داریم به بررسی تمامی شرایط و روش‌های دریافت بورسیه دانمارک بپردازیم. همچنین ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با ارائه مشاوره تخصصی و به روز برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور اروپایی شما را همراهی خواهیم کرد.

بررسی جامع تحصیل رایگان در دانمارک

در صورت پذیرفته‌شدن در دوره، امکان اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک برای شما فراهم خواهد شد.

بدیهی است که سوابق تحصیلی و ریز نمرات، در اخذ بورسیه دانمارک موثر هستند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کشور دانمارک

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کشور دانمارک

شرایط دریافت بورسیه دانمارک

برخی از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک عبارت است از:

 • ارائه مدارک تحصیلی ماقبل
 • مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس یا تافل
 • معدل بالا
 • رزومه تحصیلی قوی
 • آگاهی از شرایط سنی مربوط به هر دانشگاه

جالب است بدانید که هزینه تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی سالانه حدود 6000 تا 16000 یورو است که شما با دریافت بورسیه می‌توانید به صورت رایگان تحصیل کنید. برخی از دانشجویان با استعداد که نمرات بالایی در ترم‌های ابتدایی کسب کرده­اند، می‌توانند یک درخواست با عنوان کمک‌ هزینه تحصیل ارائه دهند. افراد نخبه و با استعداد که توانایی پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند نیز می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک

بررسی انواع بورسیه تحصیلی در دانمارک

به منظور تحصیل در دانمارک باید بعد از اخذ پذیرش دانشگاه، نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. بورسیه تحصیلی به معنای پرداخت همه هزینه‌های دانشگاه و یا قسمتی از آن است.

انواع بورسیه تحصیلی دانمارک عبارت اند از:

بورسیه دولتی دانمارک

دانمارک یکی از کشورهایی است که تمایل زیادی به جذب دانشجویان با استعداد دارد. به همین دلیل شرایط متنوعی مانند بورسیه تحصیلی دولتی را برای دانشجویان، ارائه کرده است. اغلب افرادی که سوابق تحصیلی با نمرات عالی در کشور خود دارند، می‌توانند از بورسیه تحصیلی این کشور استفاده کنند. لازم به ذکر است که بورسیه دولتی ارائه شده به دانشجویان با توجه به نوع دانشگاه، متفاوت است.

مبلغ بورسیه در دانشگاه‌های مختلف با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی با هم متفاوت­اند. امکان دریافت بورسیه پزشکی دانمارک برای رشته‌های مختلف پزشکی، دامپزشکی و پیراپزشکی وجود دارد. این بورسیه دولتی به دانشجویان ایرانی که برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کرده‌اند نیز، تعلق می‌گیرد.

انتخاب رشته تحصیلی در بورسیه بسیار حائز اهمیت است. به عنوان اگر شما در رشته کشاورزی مشغول به تحصیل هستید، باید بدانید که کشور دانمارک برای ادامه تحصیل شما در این رشته شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است؛ زیرا این کشور در صدد اجرای کشاورزی مدرن است و به همین دلیل از دانشجویان این رشته استقبال می‌کند. در نتیجه امکان اعطای بورسیه تحصیلی دولتی به این رشته نسبت به سایر رشته‌ها بیشتر است. همچنین ممکن است پوشش بورسیه دولتی دانمارک برای برخی از رشته‌ها بیشتر باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های خصوصی دانمارک

علاوه بر دانشگاه‌های دولتی دانمارک، در برخی از دانشگاه‌ها و موسسات خصوصی نیز امکان دریافت بورسیه وجود دارد. این بورسیه نوعی کمک مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه است. با توجه به شایستگی دانشجو و نیاز مالی، مبلغ بورسیه تحصیلی متفاوت است.

بورسیه دانمارک در مقطع کارشناسی

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. در دوره کارشناسی به دلیل وجود رشته‌های تحصیلی بسیار مختلف و متنوع، شانس دریافت بورسیه بالا است. البته توجه داشته باشید که تعداد متقاضیان در این دوره نسبت به سایر مقاطع تحصیلی بیشتر است و در نتیجه رقابت شدیدتر می‌باشد. به منظور پذیرش بورسیه در مقطع کارشناسی دارا بودن شرایط زیر ضروری است:

 • نمره مناسب در امتحان ورودی
 • شرکت در تست مهارت زبان و کسب نمره بالا

همانطور که می‌دانید این شروط به صورت عمومی هستند و ممکن است برای پذیرش دانشجو در این مقطع و ارائه بورسیه، شرایط متنوع دیگری نیز در برخی از رشته‌های تحصیلی ارائه می­شود مثل:

 • حداقل معدل مشخص شده برای مقطع کارشناسی
 • کسب پذیرش از دانشگاه
 • انجام مصاحبه اختصاصی
 • ارائه موضوعات متناسب با سطح مشخص A، B، C

بورسیه دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

تعدادی از دانشگاه‌های دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد، از طریق بورسیه تحصیلی دانشجو جذب می‌کنند. به دلیل تقاضای کم‌تر دانشجویان برای شرکت در این دوره، امکان پذیرفته شدن در بورسیه بیشتر است. برای دریافت بورسیه دانمارک در مقطع ارشد باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • ارائه مدرک کارشناسی معتبر با معدل خوب
 • شرکت در تست مهارت زبان و ارائه مدرک
 • تسلط به زبان دانمارکی در صورت ارائه شدن برنامه به این زبان

شما برای قبولی در این رقابت باید مدرک زبان آیلتس 6 و ترجیحا 7 به بالا ارائه دهید. دوره ارشد معمولا 1 الی 2 سال طول می‌کشد و باید در سال آخر، پایان‌نامه ارائه شود.

بورسیه دانمارک در مقطع دکترا

اگر علاقه‌مند به تحصیل در مقطع دکترا هستید و شرایط کافی برای دریافت بورسیه دانمارک را دارید، لحظه‌ای برای اخذ آن درنگ نکنید. لازم به ذکر است شما باید دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را در یک دانشگاه که مدرک معتبری ارائه میدهد گذرانده باشید؛ البته تمامی موارد به شرایط بورسیه دانشگاه بستگی دارد. به عنوان مثال بعضی از دانشگاه‌های دانمارک مدرک کارشناسی ارشد پروژه محور (مجازی) و نوبت دوم را قبول نمی‌کند.

در مقطع دکترا شما باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • رزومه تحصیلی مناسبی
 • داشتن مقالات بین‌المللی
 • معدل بالا در مقاطع قبل
 • مدرک زبان در سطح آیلتس 7
 • کار در حوزه پژوهشی مرتبط با رشته (امتیاز به حساب می­آید)

روش دریافت بورسیه دکترا در دانمارک این گونه است که باید با یکی از اساتید دانشگاه مکاتبه کرده و رزومه تحصیلی تان را برای وی ارسال کنید. در واقع استاد دانشگاه به عنوان سوپروایزر انتخاب می‌شود و می‌تواند با تخصص آکادمیک، پروژه‌های شما را در این مقطع هدایت کند. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک 3 سال است و انواع بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی جف شو برای مقاطع تحصیلی دکتری
 • بورسیه دانشگاه کپنهاگ CBS
 • بورسیه دکتری بنیاد خئین

کدام دانشگاه های دانمارک تحصیل رایگان ارائه می دهند؟

همانطور که ذکر شد برای اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک در تمامی مقاطع، شرایط ویژه‌ای وجود دارد. ما در موسسه اصطهباناتی به شما خواهیم گفت که کدام دانشگاه‌ها شرایط راحت‌تری برای بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهند. در این راستا می‌توانید با مشاوران ما مشورت کنید و بهترین دانشگاه را برای اخذ بورسیه انتخاب کنید.

دانشگاه شمالی دانمارک

بورسیه تحصیلی دانشگاه شمالی دانمارک برای دانشجویان در مقطع کارشناسی قابل استفاده است. این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که معدل بالا دارند و دارای رتبه برتر بین‌المللی هستند. در صورت اخذ بورسیه از این دانشگاه، 30 تا 50 درصد هزینه‌های تحصیلی دانشجویان پرداخت خواهند شد.

دانشگاه Mailcheck دانمارک

یکی از دانشگاه‌های معتبر که به دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد، دانشگاه Mailcheck دانمارک است. در صورت داشتن رزومه قوی و معدل بالا، شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی افزایش پیدا می‌کند. دولت مبلغ 1500 دلار را برای کسانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در این دانشگاه شوند در نظر گرفته است.

دانشگاه روسکیلده دانمارک

در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانید برای دریافت بورسیه دانشگاه روسکیلده دانمارک اقدام کنید. باید معدل کارشناسی شما بالا باشد. قبل از پذیرش نیز سطح علمی تان از سوی دانشگاه در قالب مصاحبه سنجیده می­شود. در صورت اخذ پذیرش بورسیه، تحصیل در این دانشگاه رایگان خواهد شد؛ همچنین مبلغ 7500 کرون نیز برای هزینه زندگی به دانشجو پرداخت می‌شود.

دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ

کسانی که در رشته‌هایی مانند IT تمایل به تحصیل دارند، می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد از بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ استفاده کنند. در این صورت نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه نیست. همچنین برای پرداخت هزینه‌های زندگی، از طرف دانشگاه کمک هزینه به دانشجو تعلق می‌گیرد.

مدرسه بازرگانی کپنهاگ

اگر به رشته‌هایی مانند اقتصاد بازرگانی و زبان‌های مدرن علاقه دارید، مدرسه بازرگانی کپنهاگ برای تحصیل در مقاطع مختلف انتخاب مناسبی برای شما است و امکان اخذ بورسیه از این طریق برای دانشجویان فراهم شده است؛ همچنین به دانشجو، کمک هزینه مخارج زندگی نیز پرداخت خواهد شد.

دانشگاه جنوب دانمارک

در دانشگاه جنوب دانمارک نیز برای افرادی که در رشته‌های مهندسی، بیوتکنولوژی، شیمی و فناوری محیط زیست قصد تحصیل دارند، بورسیه در نظر گرفته‌شده‌است؛ البته این نوع بورسیه تنها برای مقطع دکترا است و برای سایر مقاطع، بورسیه تحصیلی دانمارک ارائه نمی‌شود.

دانشگاه آلبورگ دانمارک

کسانی که قصد دارند در مقطع تحصیلی دکتری از بورسیه تحصیلی استفاده کنند، می‌توانند از طریق دانشگاه آلبورگ دانمارک، اقدام کنند. در این حالت به دانشجو حقوق و کمک ‌هزینه تعلق می‌گیرد.

دانشگاه فنی دانمارک

در دانشگاه فنی دانمارک نیز برای تحصیل در مقاطع کارشناسی تا دکترا، امکان استفاده از بورسیه تحصیلی وجود دارد. شما می‌توانید در این دانشگاه در تمامی رشته‌ها به صورت نیمه‌ وقت و تمام‌ وقت تحصیل کنید.

دانشگاه روسکیلده دانمارک

دانشگاه روسکیلده دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک شامل چه چیزهایی می‌شود؟

به منظور تشویق دانشجویان به ادامه تحصیل، دولت دانمارک شرایط ویژه‌ای را مانند بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته است. این مزایا تنها برای دانشجویان موفق و با انگیزه است که  عبارتند از:

 • کمک ‌هزینه برای اسکان
 • کمک ‌هزینه برای بیمه درمانی دانشجو
 • پرداخت کامل شهریه یا پرداخت بخشی از آن
 • پرداخت کمک ‌هزینه برای خرید کتاب
 • کمک‌ هزینه برای انجام پروژه‌های علمی و تحقیقاتی
 • کمک‌ هزینه زندگی

هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک

گاهی اوقات در صورت اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک، کمک ‌هزینه‌ای نیز برای گذراندن امورات زندگی به شما اعطا می‌شود؛ اما در بسیاری از انواع بورسیه تحصیلی، تنها شهریه دانشگاه پرداخت می‌شود. به همین دلیل دانشجو باید با هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک، آشنا باشد.

زندگی در کشور دانمارک دارای هزینه‌های بسیار زیادی است. دانمارک یک کشور گران است و سطح و کیفیت زندگی در آنجا بالا می‌باشد. در نتیجه بسیاری از دانشجویان به دنبال دریافت کمک‌ هزینه و بورسیه از طرف دانشگاه هستند. برای یک فرد هزینه‌های زندگی به صورت ماهانه ممکن است از 750 تا 900 یورو باشد. البته این هزینه بسته به شهری است که در آن زندگی می کنید. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهر کپنهاگ بالاست؛ چرا که شما علاوه بر پرداخت هزینه اجاره مسکن باید مبلغی در حدود 80 یورو را نیز برای پرداخت آب و برق در نظر بگیرید.

 در ادامه هزینه‌های زندگی یک دانشجو در شرایط مختلف را ذکر خواهیم‌کرد.

 • هزینه زندگی یک دانشجو به تنهایی در ماه: 436 یورو
 • هزینه زندگی دانشجو با همسر و فرزندان در ماه: 458 یورو
 • هزینه اجاره سالن اقامتی دانشجویی در ماه: 342 یورو
شرایط سنی برای دانشگاه های کشور دانمارک

شرایط سنی برای دانشگاه های کشور دانمارک

شرایط سنی تحصیل رایگان در دانمارک

یکی از عواملی که در دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک تاثیرگذار و مهم است، شرایط سنی دانشجویان است. این مورد با توجه به مقطع تحصیلی ممکن است متفاوت باشد. به منظور دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی، میانگین سنی در حدود 25 سال است. برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و دکترا، میانگین سنی حدود 35 سال می‌باشد.

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک

به منظور اخذ بورسیه تحصیلی کشور اروپایی دانمارک باید مدارک مختلفی ارائه شود. اخذ بورسیه در مقاطع مختلف رقابتی است درنتیجه هر چقدر مدارک پژوهشی و سوابق علمی شما بیشتر و کامل‌تر باشند، شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی بیشتر است. به همین جهت همواره توصیه می‌شود که قبل از اقدام به اخذ بورسیه، مدارک خود را جمع‌آوری کنید. مدارک مهم برای دریافت بورسیه دانمارک عبارتند از:

 • ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی با معدل بالا
 • ریز نمرات دوره قبلی
 • ارائه انگیزه‌نامه
 • گذرنامه معتبر
 • ارائه انواع مقالات و پروپوزال تالیفی
 • ارائه مدرک مبنی بر سوابق کاری
 • ارائه توصیه‎‌نامه

مشاوره تخصصی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ بورسیه دانمارک

یکی از روش‌های اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک در مدت‌زمان کوتاه، دریافت مشاوره تخصصی از وکلای مهاجرتی موسسه ما است. ما در موسسه اصطهباناتی کلیه روش‌های اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور را برای شما شرح خواهیم ‌داد. در واقع در مدت زمان کم‌تری می‌توانید مراحل مهاجرت به دانمارک و اخذ بورسیه را طی کنید. دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه می‌تواند به شما در اخذ بورسیه تحصیلی این کشور کمک شایانی کند.

کلام آخر

دانمارک به عنوان یک کشور اروپایی ثروتمند با اقتصاد قوی، مقصد اصلی بسیاری از دانشجویان ایرانی است. بدیهی است که به دلیل هزینه‌های گران زندگی و تحصیل در این کشور، بسیاری از افراد به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک باشند. در این راستا باید رزومه بسیار قوی علمی را به دانشگاه ارائه کنید. باید به این نکته توجه کنید که تنها دانشگاه‌های نام برده شده در این مقاله، بورسیه تحصیلی را به دانشجو در مقاطع مختلف اعطا می‌کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *