شرایط تحصیل و کار رشته فلسفه

مدرک فلسفه در پاسخ به سوالات بسیاری در رابطه با ارزش زندگی، اصل فنا، ماهیت جهانی که در ذهن افراد وجود دارد مربوط می شود. ناگفته نماند که به دلیل کوشش بسیار و شتاب در پیشرفت ماورای این علم طی 200 سال تقدیر بسیاری شده است. ناگفته نماند که دانش بشری به صورت غیر قبل تصوری در این سال ها پیشرفت بسیاری داشته است. با مطالعه این مقاله اطلاعات سودمندی در رابطه با شرایط تحصیل و کار رشته فلسفه کسب خواهید کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش رشته فلسفه از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته فلسفه کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو رشته فلسفه به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته فلسفه

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق رشته فلسفه اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیل و کار رشته فلسفه و اخذ پذیرش رشته فلسفه از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته فلسفه می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته فلسفه و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته فلسفه نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته فلسفه می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته فلسفه در صورت داشتن رزومه قوی تحصیل و کار رشته فلسفه امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته فلسفه در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان رشته فلسفه بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان رشته فلسفه تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته فلسفه  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل و کار رشته فلسفه بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

این بسیار رایج است که بسیاری از علوم، تنها با سوالاتی مانند : چرا و چگونه سر و کار دارند. لذا تمامی علوم توانایی شرح هدف انسان از خلقت یا شرح روابط پیچیده انسانی، شرح ارزش های انسانی، درستی و نادرستی مسائل و کشف ایده هایی که در خصوص خلق جهان فوق العاده به کار می رود را ندارند، چرا که این اصول با بکارگیری علم فلسفه امکان پذیر می باشد.

مطالعه فلسفه

همانطور که میدانید، پیشینه تاریخی علم فلسفه به یونان قدیم باز می گردد – چرا که خود جهان به تنهایی از عشق به دانش در یونان مشتق شده است. ماهیت این علم در گرایش علوم انسانی به این معناست که قابلیت انزوال این علم نسبت به سایر علوم کمتر می باشد، لذا به منظور مطالعه علم فلسفه، شما مسئول تسلسل تفکرات و پایگاه داده ها در گذشته و حال خواهید بود.

 اینکه می گویند پیشرفت های جدید به خودی خود ساخته نمی شوند و صد ها سال پیش برخی از تفکرات فلسفی مهم و اساسی شکل گرفته اند صحیح نمی باشد.

اگرچه این علم موضوعیست که با دیگر اصول بویژه علوم اجتماعی و موضوعات انسانی مانند : ادبیات، سیاست، تاریخ و هنر سر و کار دارد، اما به عنوان یک علم دشوار در مواردی مانند : تجزیه و تحلیل مفاهیم اخلاقی در خصوص طرح ریزی های تحقیقی شناخته می شود.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس  و همچنین شرایط تحصیل در رشته فلسفه در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته فلسفه در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته فلسفه بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

علم فلسفه در سطح کارشناسی به دیگر موضوعات متوالی مانند : فلسفه، سیاست و اقتصاد یا ترکیبی از آنان محسوب می شوند، ناگفته نماند که تمامی این گزینه های انتخابی کاملا متفاوت می باشند.

برای افرادی که در استعمال کلمات صحیح وسواس دارند، دشواری های بسیاری در خصوص انتخاب موضوع فلسفه به تنهایی پیش روی آنان قرار دارد. فلسفه عنوانیست که تنها مختص برخی افراد است، لذا اگر شما علاقه مند به تفکر، قرار گرفتن در جایگاه بالاتر و به دنبال پاسخی برای سوال های بی جواب هستید، پس بدون شک فلسفه برای شما بهترین گزینه انتخابی می باشد.

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته فلسفه در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

فلسفه تخصصی

فلسفه به معنای واقعی کلمه، هزاران سال با مفهوم تفکر و ماهیت انسان سر و کار دارد. ادعای اینکه فلسفه به عنوان یک اصل بسیار بزرگ شناخته می شود بسیار جایز می باشد، چرا که مطالعه تمام جوانب این علم برای اخذ مدرک فلسفه تخصصی  بسیار سخت و فشرده می باشد. در سطح مقطع کارشناسی، تحصیل این علم تنها به انتخاب قسمتی از طرح ها و کار بر روی پایان نامه مربوط می شود.

گرایش های مختلف رشته فلسفه در از خارج کشور

برخی از شاخه های گرایش فلسفه که شما را قادر به تمرکز بر آنان می سازد عبارتند از :

منطق : علم منطق مفهومیست که شما مطمعنا با آن آشنایی خواهید داشت. چرا که جملات منطقی از جمله مواردی هستند که احساسات را بر اساس واقعیت در افراد ایجاد می کنند. منطق فلسفی یکی از ابعاد فلسفه می باشد. به طور نظامند بحث در مورد استدلال ها به منظور صحت چیزهایی که مشاهده می کنیم، مشروع بودن آنان و ترک حواشی ها به دلیل وجود خطا ها می باشد. این شاخه از فلسفه، اهمیت بسیاری در گردآوری موضوعات دیگری مانند : ریاضیات و علوم رایانه ای دارد.

اخلاق : علم اخلاق به چگونگی رفتار با دیگران مربوط می شود. علم اخلاق مفهومیست که افراد نسبت به آن حریص می باشند. اخلاق فلسفی با گرفتن تصمیم درست یا نادرست در موقعیت های اجتماعی خاص سر و کار دارد. این علم بر پایه قضاوت استوار است و راهیست که از طریق آن امکان دسترسی به مفاهیم اخلاقی صحیح امکان پذیر می باشد. این علم در واقع نگرشی بر درک مفهوم ماهیت اخلاق و قضاوت های اخلاقی بر اساس منشا آن می باشد.

فلسفه سیاسی : این شاخه از علم فلسفه با بهترین روش ها برای ساماندهی جامعه، اهداف جمعی و تعیین قوانینی که افراد میبایست برای رسیدن به اهداف در نظر داشته باشند نیز سر و کار دارد. ناگفته نماند که اینان از جمله مواردی هستند که تمامی افراد با آن موافق نیستند و این مسائل تنها برای افرادی که از شرکت در بحث ها لذت می برند صدق می کند. این شاخه از علم فلسفه به دلیل قابلیت توجیه در استدلال منحصر به فرد می باشد.

متا فیزیک : علم متافیزیک، به عنوان یکی از شاخه های انتزاعی علم فلسفه محسوب می شود که با طبیعت بنیادین و شرح واقعیت ها سر و کار دارد. همچنین این علم به صورت گسترده ای با مفاهیمی که قابلیت توصیف حقایق عینی را ندارند نیز سر و کار دارد. ناگفته نماند که علم متا فیزیک به عنوان یک موضوع بسیار مهم پیش روی فیلسوفان قرار دارد، چرا که این علم بسیار چالش بر انگیز است و بی انتها ترین مباحث تاریخی و فلسفی را به تصویر می کشد.

معرفت شناسی : این علم از دیگر موارد انتزاعی می باشد؛ که با ماهیت دانش، منشا، ساختار، توصیف، میزان تنفیذ و از همه مهم تر محدودیت های آن سر و کار دارد. همانند علم متا فیزیک، این علم شاخه ای از علم فلسفه می باشد که به تفکراتی عمیق و یافتن راه حل های بسیار عالی در خصوص دنبال کردن فلسفه آکادمی و دیگر روش های جذاب می پردازد.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته فلسفه در خارج از کشور

مشاغل گرایش فلسفه

مدرک گرایش فلسفه به دلیل ایجاد موقعیت های شغلی مشهور نمی باشند. آیا شما با فیلسوفی در جایگاه شغلی خودش  ملاقات کرده اید ؟ به طور معمول کمتر کسی توانسته است از این طریق ترقی و پیشرفت کند و در انجمن های علمی فعالیت کند. اما ناگفته نماند که این مسئله از جمله مواردیست که توصیه می شود شما بر روی آن حساب کنید. چرا که اخذ مدرک فلسفه موجب کسب مهارت و توانایی هایی در افراد می شود و آنان را در رسیدن به شغل دلخواه در جهان کسب و کار یاری می نماید.

 مشاغلی که شما قادر به پذیرش و فعالیت در آن ها خواهید بود بسیار گسترده می باشد، این مشاغل به صورت صریحی برای افراد به نمایش در آمده اند و فهرستی از اسامی افرادی که در این علم تحصیل کرده اند را به افراد معرفی می کنند که شخصیت های متعددی مانند :  پادشاه مارتین لوتر، بروس لی، هریسون فورد، الویت T S ، جورج سوروس، الن وودی و بیل کلینتون را در بر می گیرند. ناگفته نماند که هنرمندی های رزمی، کارگردانی فیلم های تحسین شده  یا رهبری بزرگترین مراکز اقتصاد جهان، از جمله مشاغل دور منظر می باشند که پتانسیل بالقوه ای برای فارغ التحصیلان گرایش فلسفه دارند. شما به عنوان یک فارغ التحصیل قادر به کار کردن به عنوان یک روزنامه نگار، وکیل، دبیر، کارمند دولت و سیاستمدار در رسانه ها یا سازمان های غیر دولتی ( NGOs ) خواهید بود.

میزان موفقیت افراد در این مشاغل با توجه به توانایی آنان در قضاوت ما بین استدلال های درست و نادرست و استدلال های مشاهده شده در موقعیت های دشوار و در معرض قرارگرفتن دانشجویان در چالش ها و بحث های فلسفی ( به روش صحبت کردن ) با توجه به کلاس های درسی می باشد. این مسئله به افراد کمک می کند که به سمت نظریه های صریح و منطقی با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارند هدایت شوند و قادر به پیش بینی بالقوه ای در مباحث ضد استدلالی باشند.

نا گفته نماند که هر حرفه ای ایده ها و نظریه هایی را به دنبال دارد که به آینده یا شرح آنان مربوط می شود که برای فارغ التحصیلان گرایش فلسفه بسیار مناسب می باشد.

سطح علمی دانشگاه ها برای رشته فلسفه
 • دانشگاه کاردیف
 • دانشگاه داندی
 • دانشگاه ادینبرگ نپییر
 • دانشگاه کویین مارگارت
 • دانشگاه کویینز بلفاست
 • دانشگاه اولستر
 • دانشگاه پلیموث
 • دانشگاه ناتنیگهام
 • دانشگاه وست لندن
 • دانشگاه غرب انگلستان، بریستول
 • دانشگاه برایتون
 • دانشگاه کمپس داتشگاه سافولک
 • دانشگاه سنت جرج دانشگاه لندن
 • دانشگاه شفیلد
 • دانشگاه متروپولیتن منچستر
 • دانشگاه منچستر
 • دانشگاه ساوت بنک لندن
 • دانشگاه کییل
 • دانشگاه ایست انگلیا
 • دانشگاه کریست چرچ کانتربری
 • دانشگاه دو مونت فورت

شرایط تحصیل و کار رشته فلسفه کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به اروپا از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته فلسفه برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو رشته فلسفه به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته فلسفه به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته فلسفه را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته فلسفه بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *