تابعیت و شهروندی فیلیپین

فیلیپین یکی از کشور های آسیایی است که زبان مردم آن انگلیسی می باشد. همین مسئله سبب ترغیب بسیاری از افراد در سراسر دنیا برای زندگی در این کشور شده است. فیلیپین کشوری است با تنوع زبانی بالا، به طوری که در این کشور بیش از زبان مختلف وجود دارد. این کشور سیزدهمین کشور پر جمعیت جهان محسوب می شود و دارای شرایط اقتصادی مناسبی است. مناسب بودن فیلیپین برای تجارت و پایین بودن هزینه های زندگی، سبب شده بسیاری از افراد، این کشور را به عنوان یک مقصد مهاجرتی مناسب در نظر بگیرند و به دنبال اخذ تابعیت فیلیپین باشند. افرادی که در کشور فیلیپین به مدت طولانی اقامت دارند، می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. همکاران ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی این مطلب را تهیه نموده اند، تا اطلاعات مورد نیاز را در مورد شرایط اخذ شهروندی فیلیپین در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهد. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بررسی جامع اخذ تابعیت و شهروندی فیلیپین

در صورتی که افراد از طریق یکی از روش های مهاجرت به فیلیپین، اقامت موقت این کشور را اخذ کرده باشند، باید اوایل سال جدید به دفتر محل سکونت خود در فیلیپین، گزارش اقامت خود را ارائه دهند. شرایط تابعیت فیلیپین برای هر فرد و بسته به روش اقامت مورد نظر، متفاوت خواهد بود و افراد باید قبل از اقدام برای اخذ شهروندی، آن را بررسی کنند. افرادی که در این کشور زندگی می کنند، باید سالانه دفتر اقامت فیلیپین، گزارش دهند. دلیل این امر این است که اشخاص باید ثابت کنند، مطابق با قوانین این کشور عمل نموده و رفتار های خلاف منافع عام و دولت فیلیپین انجام نداده اند.

همان طور که می دانید روش های مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت فیلیپین وجود دارد که از جمله آن ها می توان به کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد اشاره کرد. اما در میان تمامی این راه ها، ازدواج با یک تبعه این کشور، آسان ترین روش برای اخذ تابعیت فیلیپین به شمار می رود.

شرایط اخذ شهروندی فیلیپین

متقاضیانی که قصد دریافت تابعیت این کشور را دارند، باید از شرایط اخذ شهروندی فیلیپین، آگاهی پیدا کنند. یکی از مهم ترین شرایط تابعیت فیلیپین، این است که افراد باید به مدت 7 سال در این کشور زندگی و کار کنند. بهترین روش ها برای تبدیل اقامت به تابعیت این کشور، روش تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشند. در صورتی که شخص مجوز اقامت دائم فیلیپین را داشته باشد، می تواند با فراهم کردن شرایط لازم، به تابعیت این کشور دست پیدا کند. افراد با اخذ تابعیت در فیلیپین می توانند همانند شهروندان دیگر در این کشور زندگی کرده و از تمام مزایا و حقوق شهروندی برخوردار شوند. با دریافت پاسپورت این کشور، افراد می توانند به 71 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

روش های اخذ تابعیت در فیلیپین

همان طور که قبلا به آن اشاره شد، برای دریافت تابعیت و شهروندی فیلیپین روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه قصد داریم به بررسی هر کدام بپردازیم. شما مي توانيد براي دريافت مشاوره رايگان تلفني در زمینه دریافت تابعیت فیلیپین با کارشناسان ما در مجموعه اصطهباناتي تماس بگيريد. موسسه ما در تمامي مراحل مهاجرت به فیلیپین، دریافت اقامت و در نهایت تابعیت این کشور می تواند به شما کمک کند و تا پايان مسير همراه شما خواهد بود.

اخذ تابعیت در فیلیپین از طریق کار

متقاضیان می توانند از طریق کار در این کشور نیز تابعیت دریافت کنند، هر چند که نرخ بیکاری در فیلیپین بالا است و افراد سخت تر می توانند از این طریق تابعیت دریافت کنند. با این حال اگر متقاضی رزومه و سابقه کاری خوبی داشته باشد، می تواند اقامت کاری و در نهایت شهروندی این کشور را اخذ کند. افراد می توانند در برخی مشاغل ویزای کاری دریافت کرده و پس از آن اقدام به دریافت تابعیت نمایند. از جمله این مشاغل می توان به پرستار، معلم، کارمند، مهندس صنعتی و کشاورزی و کارمند بانک اشاره کرد. لازم به ذکر است ویزای کار فیلیپین زمانی ارائه می شود که وزارت خارجه و یا کنسولگری کشور متقاضی، تائیدیه صادر کند.

دریافت تابعیت کشور از طریق اقامت کاری

دریافت تابعیت کشور از طریق اقامت کاری

اخذ تابعیت فیلیپین از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان برای اخذ تابعیت فیلیپین از طریق سرمایه گذاری باید ابتدا، ویزای اقامت ویژه سرمایه گذاری SIRV را پس از تائید BOI که از طرف اداره مهاجرت صادر می شود، دریافت کنند. ویزای سرمایه گذاری فیلیپین تا زمانی اعتبار دارد که سرمایه گذاری در این کشور ادامه داشته باشد. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری فیلیپین، حداقل میزان سرمایه  لازم 75.000 دلار امریکا می باشد. افراد با داشتن ویزای سرمایه گذاری در این کشور، می توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز با خود همراه کنند.

اخذ تابعیت کشور فیلیپین از طریق ازدواج

اخذ تابعیت کشور فیلیپین از طریق ازدواج

اخذ تابعیت فیلیپین از طریق ازدواج

اخذ تابعیت از طریق ازدواج یکی از روش های رایج می باشد که می توان از طریق آن تبدیل به یک شهروند فیلیپینی شد. برای اقدام از طریق ازدواج افراد باید حتما بالای 18 سال سن داشته باشند و همچنین کم تر از 45 ساله باشند. در صورت ازدواج شهروند این کشور، زن و مرد باید 10 سال با مجوز اقامت دائم در کنار یکدیگر زندگی کنند، پس از آن اخذ تابعیت این کشور امکان پذیر خواهد بود.

 اخذ تابعیت فیلیپین از طریق تولد

دستیابی به تابعیت فیلیپین از طریق تولد، فرآیند آسانی می باشد و فرزندان والدین فیلیپینی شرایط ساده تری برای اخذ شهروندی این کشور خواهند داشت. بر اساس شرایط تابعیت فیلیپین مطابق با قانون این کشور، کودکانی که پس از سال 1935 متولد شده اند، در صورت داشتن پدر یا مادر فیلیپینی، می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. فارغ از این که در خاک این کشور متولد شده باشند یاخیر. در واقع اخذ تابعیت فیلیپین از طریق تولد، از قانون خون پیروی می کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت در فیلیپین

مدارک و شرایط اخذ شهروندی فیلیپین، بسته به روش اقامتی افراد متفاوت خواهد بود، اما برخی مدارک در همه این روش ها یکسان است. در ادامه به صورت کلی، مدارک لازم جهت اخذ تابعیت فیلیپین را بررسی می کنیم:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • چند قطعه عکس
 • پرداخت هزینه های سفارت
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پاسپورت معتبر

مزایای اخذ تابعیت و شهروندی فیلیپین

اخذ شهروندی فیلیپین مزایای بسیاری برای افراد دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • امکان شرکت در انتخابات و دخالت در امور سیاسی کشور
 • امکان کار در فیلیپین بدون نیاز به ویزای کاری
 • سفر به 67 کشور بدون نیاز به ویزا
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس و موسسات دولتی
 • امکان بهره مندی از تابعیت دوگانه
 • امکان وارد شدن به مناصب سیاسی و دولتی
 • امکان خرید ملک با مالکیت صد در صدی در فیلیپین

معایب اخذ تابعیت و شهروندی فیلیپین

همان طور که اخذ تابعیت در کشور فیلیپین مزایای زیادی دارد، زندگی در این کشور با معایبی نیز همراه است. از این رو بهتر است متقاضیان قبل از هر گونه اقدامی، از معایب تابعیت این کشور آگاهی کسب کنند تا بتوانند در تصمیم گیری به درستی عمل کنند. برخی از معایب زندگی و تابعیت فیلیپین به شرح زیر می باشد:

 • وجود مشکلات زیر ساختی در فیلیپین
 • مشکلات در مراقبت های بهداشتی
 • هزینه های بهداشت و درمان
 • مشکلات اقتصادی
 • مسائل امنیتی
معایب تابعیت کشور فیلیپین

معایب تابعیت کشور فیلیپین

مشاوره تخصصی در مورد تابعیت فیلیپین

مهاجرت به فیلیپین و دریافت اقامت و تابعیت این کشور، نیاز به برخورداری از اطلاعات کافی در مورد شرایط مختلف می باشد. اما متاسفانه کم تر مجموعه ای تخصص کافی و لازم را برای ارائه خدمات مشاوره ای در این زمینه دارا می باشد. از این رو انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبری که بتواند، پاسخ گوی نیاز های متقاضیان باشد، امری بسیار مهم و حیاتی می باشد. بروز کوچک ترین اشتباه در فرایند اخذ تابعیت ممکن است، عواقب جبران نا پذیری را به دنبال داشته باشد.

بهترین مشاوران ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی آماده هستند تا راهنمایی های لازم را در زمینه شرایط تابعیت فیلیپین و دریافت آن از طریق روش های مختلف مهاجرتی ارائه دهند. تجربه ای که از طریق مجموعه ما در اختیار شما قرار می گیرد، موجب افزایش سرعت روند مهاجرتی و دریافت تابعیت و همچنین کاهش هزینه های شما خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به صورت کلی شرایط اخذ شهروندی فیلیبپین را بررسی کنیم. همان طور که به آن اشاره شد، روش های مختلفی برای دریافت اخذ تابعیت فیلیپین وجود دارد، که از جمله آن ها می توان به روش های کاری، ازدواج، سرمایه گذاری و تولد اشاره کرد. با داشتن شرایط خاص، می توان در هر یک از این روش ها به تابعیت کشور فیلیپین رسید. در صورتی که افراد به صورت واقعی و رسمی با فرد تبعه فیلیپین ازدواج کنند، می توانند تابعیت این کشور را به دست آورند. در مورد تولد نیز این کشور از قانون خون برای ارائه تابعیت پیروی می کند. ثبت شرکت و سرمایه گذاری در پروژه های دولتی نیز یکی از روش های اخذ شهروندی می باشد. کار در فیلیپین نیاز به تخصص خاص دارد و به طور کلی کاریابی در این کشور کمی مشکل است.

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تابعیت فیلیپین هستید، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه اصطهباناتی تماس بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید. همچنین می توانید سوالات خود را در پایین این مقاله و در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ گوی شما باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *